Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מה גורם לקוצר ראייה?

המומחה הרפואי של המאמר

אופטלמולוג, מנתח עיניים
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

באטיולוגיה של קוצר ראייה מולדתי, תפקיד מוביל מוקצה לתורשה (55-65%) ופאתולוגיה של הלידה.

עבור קוצר ראיה מולד המתאפיין בדרך כלל רמה גבוהה כדי להגדיל את אורך ציר anteroposterior Anisometropia, אסטיגמטיזם, הנמכת מקסימלית תיקן בחדות הראייה, שינויים הפונדוס ב מזוהה עם מומים של עצב הראייה ואת אזור המקולה.

קוצר ראייה נרכש מופיע בגן (רכש מוקדם). גיל בית הספר, לעתים רחוקות יותר - אצל מבוגרים, ועל בסיס המראה שלה ואת ההתקדמות היא הארכת הציר anteroposterior של העין.

ברוב המקרים, חדות ראייה של העדשות מפזרות תנאים אופטיים קצר ראית תיקון עיניים ההקביל כוח dioptric עולות לערכים נורמלים (1,0 או 6/6 או 20/20 תלוי בשיטת המדידה). קוצר ראייה כזה נקרא מסובך. עם קוצר ראייה מסובך, חדות הראייה לא רק במרחק, אלא גם קרוב לשגיאה השבירה, אפילו עם תיקון אופטי מלא, נשאר מופחת. הפחתת nekorrigiruemoe כזה של עין עצלה עלולה להיגרם על ידי (עיכוב קליפת המוח), שינויים ניווניים בחלק המרכזי (באזור המקולה) של הרשתית, ניתוק שלה, קטרקט (ירוד). אצל ילדים, הסיבה לאובדן ראייה בלתי ניתנת לתיקון בקוצר ראייה היא לרוב אמבליופיה. זה מלווה רק קוצר ראייה מולד של גבוה, לעתים נדירות, של תואר בינוני. הסיבה להתפתחותו היא ההקרנה הממושכת על הרשתית של תמונות מעורפלות (אמבליופיה של שבירה). ירידה מתמשכת יותר חזון הוא ציין עם anisometropic או חד צדדית קוצר ראייה מולד (amisopia anisometropic).

מלבד nekorrigiruemoe אמבליופיה ירד בחדות הראייה קוצר ראיה מולד עלולה להיגרם על ידי שינויים אורגניים במערכת הראייה. קוצר ראייה מולדת לעתים קרובות בשילוב עם סוגים שונים של מחלות ומומים של העין (ניסטגמוס, פזילה, coloboma של עצב הראייה, ממברנות עין, תזוזות של העדשה, קטרקט חלקי או מלא, sferofakiya, lenticonus, שרידי פתולוגיה רקמה העוברית של אפיתל הפיגמנט ברשתית, ניוון חלקי, ו hypoplasia של אופטי עצב) וסוגי דיספלזיה ectodermal מערכתיים מומים ורקמות חיבור (תסמונת מרפן, סטיקלר, Markezani; בלובן עין כחולה, מום בחזה , בקע ואחרים שטוחים, טבור.).

בניגוד קוגניטיבית, קוצר נרכש מתרחשת בהדרגה, עם פגם אופטי קל, אשר הראשון מפחית רק חדות הראייה במרחק. זה האחרון עולה עם 1.0 עם התקשרות של פיזור חלש ("שלילי") עדשות. החדות הראייה הסמוכה לקוצר ראייה של חלשה ואפילו בינונית נשארת נורמלית ואינה מפריעה להתפתחות והתבגרות הראויה של המערכת החזותית. Amblyopia עבור קוצר ראיה אינה אופיינית.

באטיולוגיה של קוצר ראייה נרכש, שילוב של גורמים תורשתיים וסביבתיים ממלא תפקיד. בילדים של הורים בריאים, קוצר ראיה ב 7.3% מהמקרים, עם אחד קצר רואי - ב 26.2%, עם שניהם - ב 45%. קוצר ראיה בירושה בתוך אוטוזומלית דומיננטית (בדרך כלל - תואר נמוך, ללא סיבוכים) ואופן אוטוזומלית רצסיבית (רוב - במהירות מתקדמת, גבוה, הוא מסובך).

יחד עם זאת, ללא ספק את ההשפעה של גורמים שונים של הסביבה על התרחשות של קוצר ראייה, כמו גם על אופי הקורס שלה.

גורמים אלה יכולים להיות מחלות שונות, זיהומים אקוטיים וכרוניים (מלווה במיוחד על ידי היפרתרמיה, כמובן ממושכת, הפחתת משקל הגוף): hypovitaminosis, חוסר חלבונים מלאים באוכל, חוסר פעילות גופנית, עבודה פיזית ויזואלית-מלחיץ כבד; מחלה של האם במהלך הריון רעלת, אלכוהוליזם ושיכרון אחר. פג ומשקל לידה קטן גם קשור לעתים קרובות עם ההתרחשות של קוצר ראייה. עם זאת, הגורם הסביבתי החשוב ביותר - עבודה ויזואלית מטווח קרוב. בשנים האחרונות, זה הוכיח כי שכיח וההתקדמות של קוצר ראיה קשורה ישירות את מספר השעות המוקדשות קריאה (והמשוב לייחס את השעון של פעילות גופנית מחוץ לבית). עובדה ידועה כי האוכלוסייה "myopes" משמעותי יותר קריאה ומשכיל, לעומת nemiopicheskoy (Grossvenor, גוס, 1999).

בפתוגנזה של קוצר ראייה נרכש, בנוסף לתורשה, מתערבים שני גורמים נוספים: חלל מוחלש וסלרה מוחלשת (Avetisov ES, 1965). הפרעות לינה קודמות להתפתחות קוצר ראייה ומלוות אותו. באמצעות מנגנון לינה, גורמים שונים שלילי הסביבה (תנאי היגיינה רע, מחלות שונות, טראומות לשבש את אספקת הדם של השרירים המרחביים, חוסר פעילות) לממש את השפעתם.

קוצר ראייה מתקדמת של אמצע ובמיוחד רמה גבוהה היא מחלת סקלרה: הפרה של חילוף החומרים שלה, מיקרו, היחלשות של תכונות תומכות. במהלך ההתקדמות של קוצר ראיה מתרחשת מתיחה ודילול של הטוניקה הסיבית של העין (לובן העין), הגידול של ממדיו (anteroposterior, אופקי, אנכי) ואת צמצום הנפח של קשיחות, אקוסטי, רנטגן צפיפות אופטית. תהליך זה מלווה מתח מכאני, מתח, ניזק ממברנות עין פנימיים (דמה עין רשתית), ההתפתחות בם בזגוגית של שינויים דיסטרופי.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.