^

בריאות

מחלות עיניים (אופתלמולוגיה)

דיפלופיה: דו-עינית, חד-קולרית

לקות ראייה, שבה אדם מסתכל על חפץ אחד, אך רואה שניים (במישור האנכי או האופקי), מוגדרת כדיפלופיה.

דלקת הלחמית פוליקולרית

אם הקרום הרירי של העין הופך מודלק עם הופעת תצורות בועות - הזקיק (מהזקיק הלטיני - כיס), אז זה לא יותר מאשר דלקת הלחמית זקיקית. 

היפושגמוס

תת -הלחמית או דימום תוך עיני, הנקרא אחרת היפושגמוס, מתרחש כאשר כלי דם קטן ניזוק, וכתוצאה מכך נשפכת כמות קטנה של דם מתחת ללחמית.

סט תרגילים לחיזוק שרירי העיניים

לראייה תפקיד חשוב בתפיסת העולם הסובב. תרגילים לחיזוק שרירי העיניים שומרים עליה בכושר טוב ומונעים פתולוגיות שונות.

כלי פרץ בעין: מה לעשות, מה טיפות לטפטף?

מה לעשות כאשר כלי בעין מתפרץ? הפעולות שלנו תלויות ישירות בסיבת האירוע. אם הופעת הדימום אינה גורמת לתסמינים אחרים, למעט פגם בראייה, והקשר שלו עם כל אירוע המעורר קרע נחקר יום קודם לכן, אין צורך להיבהל.

כלי פרץ בעיניים של מבוגר וילד: סיבות

אין טעם ללכת לאיבוד בהשערות לגבי המשמעות של כלי מתפרץ בעין, ואף יותר מכך, לעסוק באבחון עצמי. מומלץ לפנות לעזרה מקצועית. ייתכן שתזדקק לייעוץ ממומחים רפואיים בפרופילים שונים.

פריקה מעיני הילד: מוגלתית, צהובה, ירוקה

הפרשות צהובות מעיני הילד נמצאות לעיתים קרובות עם עדשות מגע. אם ילדים משתמשים בעדשות, הרי שבדרך כלל הם נוגעים בעיניהם בידיהם, לא תמיד מקפידים על ההמלצות לטיפול ואחסון של עדשות.

קרטיטיס אקנטמבי

בקרב מחלות עיניים רבות, קרטיטיס אקנתמובית איננה נפוצה במיוחד, אם כי אין לה סלקטיביות מינית או גילית מסוימת. מחלה קשה זו המשפיעה על תפקוד הקרנית נחווית בעיקר על ידי אנשים עם לקות ראייה המשתמשים בעדשות מגע. 

אניסומטרופיה בילדים ומבוגרים

בין הפתולוגיות הקיימות של הראייה, רופאי העיניים ציינו אניסומטרופיה. מה זה זהו חוסר איזון שביר - כאשר לעיניו הימנית והשמאלית של האדם יש כוח שבירה לא שוויוני, וההבדל הזה יכול להיות מספר דיופטרים. 

מעיניו של גבר

ההגדרה הרפואית של נקודה לבנה צפופה על החלק השקוף הקדמי של העין היא leucoma הקרנית. מה המשמעות של לייקומה? ביוונית, leukos הוא "לבן", ו הקרנית היא השם הלטיני של הקרנית.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.