^

בריאות

מדוע מופיע גירוד לפני הווסת ומה לעשות?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 05.06.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אולי רוב הנשים יכולות להתלונן על דרגות שונות של אי נוחות לפני תחילתו של מחזור חודשי חדש. אצל חלק זה מתבטא בעצבנות ועייפות מוגברת, אצל אחרים - כאבי בטן והפרעות במעיים. פחות שכיחות הן תלונות על גירוד לפני הווסת: אי נוחות מתרחשת לפעמים בפות, או אפילו בכל הגוף. סימפטום כזה מדאיג: מה זה - נורמה או מחלה?

האם יכול להיות גירוד לפני המחזור?

במקרים מסוימים, הגוף הנשי מנסה להצביע על קיומה של בעיה מסוימת עם תסמינים לא אופייניים. למשל, גירוד עלול להופיע לפני הווסת - בתוך הנרתיק, או באיברי המין החיצוניים. אכן, זה קורה, ואי אפשר להתעלם מהסימן הזה.

יכולות להיות סיבות רבות לתופעה הזו: על כך נדבר בהמשך. דבר אחד ברור, יש צורך לבקר רופא. לעתים קרובות נשים חושבות: אם אין תסמינים אחרים, אז גירוד קל לפני הווסת יכול להיחשב גרסה של הנורמה, או אחד הביטויים של אלרגיות או עקבות של מתח. האם זה נורמלי לגירוד לפני מחזור?

אם תסמין לא נעים מתרחש באופן שיטתי ואינו נעלם תוך שלושה או ארבעה מחזורים, יש להסיק מסקנות מתאימות ועדיין לבקר רופא. אחרי הכל, הגורמים לבעיה רחוקים מלהיות תמיד לא מזיקים או לא מצריכים טיפול, אבל הם עלולים להחמיר את המצב ולפגוע מאוד בבריאות. ובכן, אם תחושות הגירוד הלא נעימות נעלמו מעצמן, בדיוק כפי שהופיעו. אם זה לא קורה, אז אתה צריך לחפש את הגורם המקורי לבעיה.

גורם ל גירוד לפני הווסת

מהאמור לעיל מתברר כי ישנן סיבות רבות להופעת גרד לפני הווסת, ויש לשקול את כולן לפני ביצוע האבחנה.

 • קיכלי, או קנדידה, הוא זיהום פטרייתי שמתבטא בעיקר בגירוד, כמו גם בהופעת הפרשות נרתיקיות אופייניות. גירוד כזה יכול להפריע, הן לפני הווסת, והן במהלך ואחרי יחסי מין. [1]
 • חוסר איזון הורמונלי הוא הפרעה שנשים רבות פשוט לא חושבות עליה. למעשה, ההשפעה ההורמונלית יכולה להיות חזקה למדי ומתבטאת במגוון רחב של תסמינים, כולל גירוד. בשלב השני של המחזור החודשי, לעיתים קרובות יש עודף של אסטרוגנים על רקע ייצור פרוגסטרון נמוך. הדבר גורם לאגירת נוזלים ברקמות, להופעת בצקות, למחסור באשלגן, להפרעה במטבוליזם של מים ואלקטרוליטים. לאחר נורמליזציה של האיזון ההורמונלי, כל התסמינים הללו נעלמים.
 • תהליכים דלקתיים באזור איברי המין - למשל, קולפיטיס, דלקת נרתיק, דלקת צוואר הרחם. מחלות כאלה יכולות להיות מלווה לא רק בגירוד, אלא גם בלבנים - הפרשות נוזליות מהנרתיק. [2], [3]
 • זיהומים מיניים, מחלות המועברות במגע מיני - בפרט, אנחנו מדברים על זיבה, טריכומוניאזיס, הרפס גניטלי.  [4].  [5]_ [6]
 • תהליכים אלרגיים הם גורם שכיח לגירוד לפני הווסת. אלרגיות יכולות להיגרם על ידי רפידות, היגיינה וחומרי ניקוי, טמפונים ואפילו תחתונים.
 • היגיינה לא מספקת של איברי המין, אזור פרינאום.
 • מחלות סומטיות (פתולוגיות לב, מחלות כליות, מחלות בדרכי הנשימה, פציעות).
 • התמוטטויות עצבים, מצבי לחץ ודיכאון, נוירוזות.

גורמי סיכון

ישנן סיבות ידועות רבות לגירוד לפני הווסת - הן בלתי מזיקות והן פתולוגיות, הנגרמות מכל מחלה. עם זאת, חלק מהאנשים חווים גירוד מאותה סיבה, בעוד שאחרים לא. למה זה קורה? העובדה היא שגורמי סיכון מסוימים ממלאים תפקיד משמעותי, אשר משפיעים במידה רבה על התעצמותם של תסמינים לא נעימים. הגורמים הנפוצים ביותר הם:

 • חסינות חלשה, היפותרמיה, תת תזונה, בריברי;
 • טיפול היגיינה לא תקין (לא מספיק או, להיפך, מוגזם), עור יבש ורגיש מדי;
 • נוכחות של הרגלים רעים (עישון, שתיית אלכוהול או סמים), טיפול ממושך או לא תקין בתרופות מסוימות (תרופות כאוטיות ללא אינדיקציות, עם הפרת מינון וכו' מסוכנת במיוחד);
 • שימוש בנפח יומי לא מספיק של נוזל, התייבשות;
 • חשיפה לגורמים כימיים;
 • נוטה לאלרגיות, לבישת תחתונים סינתטיים;
 • מתח תכוף או עמוק, דיכאון, התמוטטויות עצבים;
 • תקופות של תנודות הורמונליות חזקות (הפלות אחרונות, נטילת תרופות הורמונליות, גיל לאחר 45 שנים וכו');
 • עודף משקל, מחלות אנדוקריניות;
 • תוֹרָשָׁה.

פתוגנזה

לא יכול להיות מנגנון פתוגני אחד שבו מופיע גירוד לפני הווסת, כי יכולות להיות סיבות רבות לבעיה זו. לרוב, השינוי ברמות ההורמונליות הוא "האשם" בבעיה: כשבוע לפני תחילת הווסת משתנה היחס בין אסטרוגנים ופרוגסטרון בגוף. יחד עם זאת, חוסר האיזון של ההורמונים של אזור איברי המין הנשי הוא שמווסת את המחזור החודשי.

המצב מחמיר בשל המחסור בויטמינים מסוימים - למשל רטינול, פירידוקסין וכן מגנזיום, סידן ואבץ.

דעותיהם של מומחים על הפתוגנזה שונות. לדוגמה, ההסתברות להפרה של מאזן המים-אלקטרוליטים או ייצור פרוסטגלנדינים, כמו גם מנגנון ההתפתחות ההיפר-אדרנוקורטיקלי, נחשבת.

כפי שניתן לראות מהתרגול, גירוד לפני הווסת נוטה יותר להפריע לנשים עם חוסר יציבות במשקל. במילים אחרות, קבוצת הסיכון כוללת הן מטופלים עם עודף משקל ברור והן כאלו שעוקבים כל הזמן דיאטה כזו או אחרת, או יורדים בחדות או מחלימים בחדות.

תסמינים

לעתים קרובות, נשים מאמינות כי גירוד לפני הווסת יכול להיות פתולוגיה רק אם זה מלווה בפריחה או קילוף של העור. אבל זה לא לגמרי נכון: לעתים קרובות גירוד מתרחש ללא תסמינים נוספים, או מלווה בסימנים אחרים שלרוב אינם קשורים זה לזה.

 • גירוד בשפתי השפתיים לפני הווסת, הקשור לחוסר איזון הורמונלי, יכול להתבטא בנוסף בתסמינים אחרים. לדוגמה, כשלים תקופתיים של המחזור החודשי, דימומים מועטים (או להיפך, כבדים), אי נוחות במהלך קיום יחסי מין, ריריות יבשות, PMS בולט, ובמקרים מסוימים, חוסר היכולת להיכנס להריון אופייניים.
 • גירוד בנרתיק לפני הווסת קשור לרוב לתהליך דלקתי, או למחלות המועברות במגע מיני. לדוגמה, טריכומוניאזיס מאופיינת באדמומיות על השפתיים והמפשעה, נפיחות של איברי המין. עם זיבה, יש הפרשה צהבהבה או ורדרדה-צהובה, כמו גם גירוד ואפילו כאב. עם הרפס גניטלי, מופיעה פריחה קטנה סביב פי הטבעת, בלוטות הלימפה המפשעתיות גדלות.
 • גירוד בפרינאום לפני הווסת יכול להיגרם ממיזוג של שני תהליכי מחלה: אלרגיות והפרעות במערכת העצבים האוטונומית. גירוד הופך לתסמין הפתולוגי המרכזי - בולט, מפריע לחיים נורמליים, לעבודה ואפילו לשינה. עור הפרינאום בסופו של דבר הופך יבש, דלקתי, מחוספס, ולעיתים מופיעים אזורים של היפרפיגמנטציה.
 • גירוד בעור הגוף לפני הווסת, אדמומיות וקילוף, ניתן להבחין בהפרה של המצב הכללי עם כמה בעיות דרמטולוגיות שנוטות להחמיר בימים מסוימים של המחזור, כאשר מתרחשים שינויים הורמונליים וירידה טבעית בחסינות. בכל מקרה, זו סיבה לפנות למומחה.
 • גירוד בפי הטבעת לפני הווסת יכול להיגרם כתוצאה מבעיות כמו פלישות הלמינתיות, פרוקטיטיס, טחורים. זה גם קשור לעתים קרובות לאי ציות לכללי היגיינה אישית. תסמינים נוספים של נגעים הלמינתיים יכולים להיות הפרעות עיכול תכופות, אנמיה, כחוש, הופעת עיגולים מתחת לעיניים.
 • גירוד והפרשות לפני הווסת נגרמים ברוב המקרים מקולפיטיס - דלקת ברקמות הנרתיק. קולפיטיס יכולה להיגרם על ידי גורמים זיהומיים שונים, כולל פלורת פטריות וזיהומים באיברי המין. התסמינים העיקריים, בנוסף לגירוד, הם הפרשות ריריות או מוגלתיות בשפע, נפיחות, אי נוחות במהלך קיום יחסי מין, כאבים בבטן התחתונה.
 • לפני הווסת, גירוד והפרשות לבנות עם ריח זר הם סימפטום המעיד על נוכחות של דלקת. התהליך הדלקתי יכול להיות מוגבל לחלל הנרתיק, או להתמקם ברחם, נספחים. הקצאות יכולות להיות לא רק לבנות, אלא גם ירקרקות, מעוננות, צהבהבות. הריח הוא "דג רקוב", חמוץ או רקוב.
 • גירוד והפרשות חומות לפני הווסת הן לפעמים דאגה עם אנדומטריוזיס. מחלה זו מאופיינת גם בכאבים מגוונים (בטן תחתונה, עליונה), הופעת קרישי דם בזמן הווסת, תהליכים דלקתיים תכופים, PMS בולט, ובמקרים מסוימים אי פוריות.
 • גירוד לפני מחזור ללא הפרשות וריח מעיד פעמים רבות על תגובה אלרגית המתפתחת, למשל, בעת שימוש במוצרי היגיינה (רפידות, טמפונים, ג'לים אינטימיים וכו'). סימנים נוספים הם נפיחות קלה של איברי המין, אדמומיות של הריריות, הופעת פריחות כמו אורטיקריה.
 • גירוד וצריבה לפני הווסת מעידים לעתים קרובות על הפרה של כללי ההיגיינה האישית. זה יכול להיות גם היגיינה לא מספקת של איברי המין, וגם מוגזמת. אז, ערב הווסת, נשים רבות מתחילות להקפיד על כללי היגיינה, לשטוף את עצמן מספר פעמים ביום. לכביסה במים חמים מדי, כמו גם שטיפה והשקיה עם חליטות או מרתחים, או תמיסות חיטוי רפואיות, יש עומס מיוחד. כתוצאה מכך, העור הופך יבש ורגיש יתר, גירוד מופיע.
 • גירוד חמור לפני הווסת, כסימן לדיסבקטריוזיס בנרתיק, עלול להיות מלווה בתחושות כואבות בזמן קיום יחסי מין, חיתוך וכאבים באזור איברי המין, כתמים חזקים או קלים. אם לא מטופלים, לעתים קרובות מתפתחת דלקת בנרתיק, דלקת שלפוחית השתן, ודיסבקטריוזיס הופכת לכרונית.
 • לפני הווסת, הפרשות מעוקלות וגרד הם סימן בטוח להחמרה של הפתולוגיה הפטרייתית. להפרשה מקולקלת יש בדרך כלל ריח חמוץ, והגירוד מציק לא רק לפני תחילת הווסת, אלא גם לאחר קיום יחסי מין. בנוסף, המצב הכללי עלול להחמיר, כאבי ראש עשויים להופיע.
 • לפני הווסת מופיעה צריבה בשופכה עקב דלקת שופכה כרונית או דלקת שלפוחית השתן. מחלות מלוות בכאבים וכאבים במתן שתן, אדמומיות ביציאה מהשופכה, נוכחות של מוגלה או דם בשתן ואי נוחות בבטן התחתונה.

בהתאם לדומיננטיות של תסמינים מסוימים, הרופא רושם אמצעי אבחון מתאימים, ורק לאחר מכן מבצע אבחנה סופית וקובע טיפול.

אבחון גירוד לפני הווסת

הקריטריון הבסיסי לאבחון גרד לפני הווסת הוא מחזוריות סדירה, תדירות סימפטום זה, הקשר שלו עם הווסת (היעלמות בתום תקופת הדימום).

הרופא חייב לקחת בחשבון את כל התסמינים הנוספים, להבהיר את אופי הווסת. קישור אבחוני חשוב יכול להיות ניהול של אישה מעין יומן, שבו עליה לעקוב אחר מצבה במשך מספר מחזורים, ולציין שינויים ותסמינים הקשורים לגירוד ולמחזור.

בדיקות מעבדה חייבות לכלול בהכרח מחקר של הרקע ההורמונלי, כלומר רמת האסטרדיול, הפרולקטין והפרוגסטרון. בדיקות אחרות נקבעות בהתאם לנוכחות של תלונות ותסמינים אחרים. אלו יכולים להיות מחקרים קליניים כלליים (דם, שתן), בדיקות אלרגיה, קביעת סוכר בדם.

אבחון אינסטרומנטלי מתבצע במסגרת בדיקה נוספת. זה עשוי לכלול:

 • הערכה של תפקוד השחלות;
 • אלקטרואנצפלוגרמה;
 • צילום רנטגן של הגולגולת, אוכף טורקי.

במידת הצורך, מומלץ להתייעץ עם נוירולוג, רופא עור, אנדוקרינולוג, מומחה למחלות זיהומיות.

אבחון דיפרנציאלי

אבחון דיפרנציאלי מתבצע:

 • עם גירוד דרמטולוגי (אטופיק דרמטיטיס, פסוריאזיס, דלקות עור);
 • עם גירוד מערכתי (עם מחלות כבד, אי ספיקת כליות כרונית, מחלות דם);
 • עם גירוד נוירוגני (הפרעות במערכת העצבים ההיקפית והמרכזית);
 • עם גירוד פסיכוגני.

לדוגמה, יובש בעור ובריריות הנגרם באופן הורמונלי, כולסטזיס, אנמיה מחוסר ברזל, שינויים הקשורים לגיל יכולים גם הם לגרום לתחושות גירוד מוגבלות.

אם אי אפשר לקבוע את הסיבה לגירוד לפני הווסת באמצעי אבחון, אזי מצוינת נוכחות של הפרעה אידיופטית.

טיפול גירוד לפני הווסת

לנשים שיש להן באופן קבוע גירוד הקשור להופעת הווסת מומלץ לנהל אורח חיים בריא, לוותר על הרגלים רעים, לנרמל עבודה ומנוחה ולמנוע מתח. בשלב השני של המחזור יש להקפיד על תזונה המגבילה את צריכת הפחמימות והמלח. יש לשים דגש מיוחד על מנוחת לילה בריאה ומלאה, טיולים קבועים באוויר הצח. פעילות גופנית תביא גם יתרונות - בפרט, רכיבה על אופניים, שחייה, יוגה, אירובי.

כטיפול תרופתי, בהתאם למחלה הבסיסית, הרופא עשוי להציע:

 • נטילת אמצעי מניעה דרך הפה או תרופות פרוגסטרון;
 • נטילת אנטי אסטרוגן (טמוקסיפן) או אנטיגונדוטרופינים (גוסרלין);
 • תרופות הומיאופתיות (ציקלודינון, רמנס);
 • תרופות הרגעה (תמצית ולריאן, תמיסת תולעת), תרופות הרגעה (Phenibut);
 • משתנים (Furosemide);
 • משככי כאבים (איבופרופן, נימסיל);
 • ויטמינים;
 • אנטיהיסטמינים (Cetirizine, Loratadine);
 • פסיכותרפיה.

תרופות שרופא עשוי לרשום

 • Ketoconazole היא תרופה אנטי פטרייתית מערכתית שנרשמת בדרך כלל במינון של 200-400 מ"ג ליום. משך הטיפול עשוי להיות שונה, בהתאם למידת הזיהום הפטרייתי. Ketoconazole אינו משמש במקרה של רגישות יתר לתרופה. תופעות לוואי אפשריות בנטילה יכולות להיות כאבי בטן, בחילות, כאבי ראש, הפרעות שינה.
 • נובו-פסיט היא תרופת הרגעה וחרדה המרגיעה ביעילות, משחררת מתח נפשי ומרפה שרירים חלקים. Novo-passit משמש בהצלחה כדי לחסל את ההתרגשות העצבית שרירית מוגברת, כמו גם עבור דרמטוזיס, המלווה בגירוד. התמיסה נלקחת 5 מ"ל שלוש פעמים ביום (לפעמים גדל המינון ל-10 מ"ל). תופעות הלוואי הן תחושת עייפות, סחרחורת, הפרעות עיכול, חולשת שרירים. אם מתרחשות הפרעות עיכול, יש ליטול את התרופה עם אוכל.
 • Cetirizine הוא אנטיהיסטמין מערכתי, הנלקח 10 מ"ג בכל פעם, במהלך ארוחת הערב. האינדיקציה היא סוג אחר של גירוד, כולל אידיופתי. בדרך כלל, cetirizine אינו גורם לנמנום כאשר הוא נלקח במינונים המומלצים. כאבי ראש, יובש בפה נראים לעתים רחוקות.
 • רמנס - הכוונה לתרופות הומיאופתיות מורכבות, המשמשות בהצלחה להעלמת PMS, גירוד שנגרם על ידי הורמונים לפני הווסת, וגם כחלק מטיפול מורכב בתהליכים דלקתיים באזור איברי המין. מהלך הטיפול הסטנדרטי הוא 3 חודשים. רמנס נלקחת 10 טיפות שלוש פעמים ביום (אלא אם כן נקבע אחרת על ידי הרופא). כמעט ולא נמצאות תופעות לוואי: היוצא מן הכלל הוא רגישות יתר להרכב התרופה.
 • Phenibut היא תרופה שיכולה לפעול על גירוד נוירוגני. זה מקל על מתח עצבי, מנרמל שינה, משפר את המצב התפקודי של המוח. Phenibut נלקח לפני הארוחות, 250-500 מ"ג שלוש פעמים ביום, למשך 14-21 ימים. במקרים נדירים, כבר בתחילת הטיפול, עלולים להפריע תסמיני לוואי כגון כאב ראש, סחרחורת ובחילה.

ויטמינים

צריכה נוספת של ויטמינים יכולה להקל על גירוד לפני הווסת, מכיוון שתהליכים רבים בגוף קשורים קשר בל יינתק עם מה ובאילו כמויות אדם אוכל. נשים שחוששות מאי נוחות בתקופה זו צריכות להעלות את אחוז המזונות העשירים באבץ, סידן וויטמינים מקבוצת B בתזונה שלהן.

עם הגישה של מחזור חודשי חדש, הגוף הנשי מתחיל לחסר אשלגן ומגנזיום, המשפיעים ישירות על מצב רשת כלי הדם. המקור למינרלים אלו הם בננות, עשבי תיבול, אגוזים, זרעים, משמשים, סובין. אם מתעורר צורך, אתה יכול לקחת תכשירים פרמצבטיים - למשל, Magne B 6, Magnikum, Asparkam, Panangin.

בנוסף למינרלים, לפני הווסת יש צורך נוסף בטוקופרול, או ויטמין E. ויטמין זה קיים באגוזים, דגנים, שמנים צמחיים, וכן בתכשירים פרמצבטיים - למשל, Aevit.

כדי להבטיח את האפקט המלא, אתה צריך להשלים את התזונה עם ברזל, חומצה אסקורבית וויטמין B 12, סידן.

טיפול פיזיותרפיה

ניתן לרשום פיזיותרפיה בשילוב עם טיפול תרופתי ופסיכותרפיה, המאפשרת להפחית את מינון התרופות תוך שמירה על האפקט הטיפולי המרבי. הליכים פיזיים מנרמלים את הפונקציונליות של מערכת העצבים המרכזית ומערכת העצבים האוטונומית, מייצבים את הרקע ההורמונלי ואת המצב הפסיכו-רגשי של המטופל.

 • השיטה של electroanalgesia transcranial כרוכה בהשפעה של זרמים פולסים, אשר יש השפעה מרגיעה ומשכך כאבים, מייצבת את מערכת העצבים.
 • Electrosleep - משפיעה על המוח בעזרת זרמים פולסים בתדר נמוך, המפחיתים את תחושת ההתרגשות של מערכת העצבים, משפרת את התפקוד ההורמונלי של יותרת המוח.
 • שיטת הגלוון כרוכה בשימוש בזרם חשמלי ישיר, בעל השפעה מרגיעה ומפחית את ההתרגשות של המוח.
 • לאלקטרופורזה רפואית עם תרופות הרגעה באזור הצווארון יש השפעה מרגיעה וטוניקית.
 • אקופונקטורה, רפלקסולוגיה משפיעה על האזורים הביו-אקטיביים, ומספקת אפקט נוגד דיכאון ומשכך כאבים.
 • השימוש במקלחת ניגודיות או מעגלית מבטל את השפעות הלחץ, משפר את מצב החסינות הכללי, מקל על מתחים, עצבנות ומנרמל את השינה.
 • לאמבטיות מחטניים, יוד-ברום, ראדון יש אפקט מרגיע, מנרמל את הפונקציונליות של איברי הרבייה, מרדים ומייצב את הרקע ההורמונלי.
 • עיסוי טיפולי מפחית את ההתרגשות של מערכת העצבים, בעל אפקט מרגיע ומייעל תהליכים מטבוליים.

טיפול אלטרנטיבי

רפואה אלטרנטיבית, המציעה ארסנל רחב של מתכונים, תסייע גם היא להתגבר על גירוד לפני הווסת. אתה יכול להכיר אותם כבר עכשיו:

 1. תמצית שורש שן הארי. כדי להכין אותו, לחלוט 1 כף. ל. שורש מיובש 200 מ"ל מים רותחים, לשמור מתחת למכסה כחצי שעה, לסנן. יתר על כן, התרופה נלקחת 100 מ"ל פעמיים ביום לפני הארוחות. הטיפול צריך להתחיל כ-10 ימים לפני היום הראשון הצפוי של מחזור חודשי חדש.
 2. חליטה מפירות רואן אדומה. נשטף עם 2 כפות. ל. פירות, יוצקים 500 מ"ל מים רותחים ומתעקשים מתחת למכסה עד להתקררות מלאה. לאחר מכן, העירוי מסונן ושתייה במהלך היום מעט.
 3. עירוי זרעי שומר. קח 1 כף. ל. זרעים, יוצקים מים רותחים (0.5 ליטר), שמור מתחת למכסה במשך 20 דקות. נלקח חם במהלך היום.
 4. מרתח של תה איוון. לשתול בכמות של 1 כף. ל. יוצקים 500 מ"ל מים, מניחים על אש קטנה, מביאים לרתיחה ומרתיחים במשך 2 דקות, ואז מסירים מהאש, מכסים במכסה ומניחים לשעה להחדיר. לאחר מכן, הסוכן מסונן ושתייה לפני הארוחות, 100 מ"ל כל אחד.

טיפול בצמחי מרפא

אתה יכול להשלים טיפול מסורתי על ידי נטילת תכשירים צמחיים שימושיים שונים. אתה יכול לבשל אותם מצמחים כאלה:

 1. פירות ערער, עשבי תיבול, שורש ליקריץ.
 2. פרחי עוזרד, דשא קאדוויד, פרחי קמומיל, דשא עשב.

עשבי תיבול אלה נלקחים בכמויות שוות. לאחר מכן, קח 2 כפות. ל. תערובת, יוצקים 500 מ"ל מים רותחים ומשרים בתרמוס למשך חצי שעה. העירוי מתקרר, מסונן ונלקח לאט לאט לאורך היום, ללא קשר לזמן הארוחה.

יש נשים שמצליחות להרגיע גירוד לפני הווסת עם תה מליסה. קח 2 כפות. ל. עלים יבשים של מליסה, יוצקים 250 מ"ל מים רותחים, שומרים מתחת למכסה למשך שעה. שתו את התה הזה פעמיים ביום, בין הארוחות.

בנוסף, חליטה של פרחי קורנפלור יכולה להיות גם שימושית. יוצקים 1 כף. ל. פרחים 250 מ"ל מים רותחים, להתעקש מתחת למכסה במשך חצי שעה. לאחר מכן, העירוי מסונן ומחולק לשלושה מנות: לצריכת בוקר, אחר הצהריים וערב.

הוֹמֵיאוֹפָּתִיָה

הומאופתיה יכולה להציע תרופות רבות להיפטר מגירוד לפני הווסת. בחירת התרופה היא לחלוטין עבודתו של מומחה, שכן המינוי מתבצע תוך התחשבות במאפיינים החוקתיים של האישה. קבלת התרופה הנבחרת בעוצמה גבוהה מתחילה יום לפני תחילת אי הנוחות.

תרופות הבחירה עשויות להיות:

 • Pulsatilla משמש לגירוד על רקע של מחזור מועט ולא סדיר, עם קרירות, נפיחות ונטייה לדמעות.
 • ספיה מתאימה אם גירוד באיברי המין מלווה בתחושת עייפות מתמדת, בחילות, טכיקרדיה, מיגרנה, כאבי צריבה.
 • Lachesis נקבע לחולים הנוטים לעצבנות, לדבר, חרדה בלתי מוסברת.
 • גרפיט מתאים להעלמת גרד במטופלים הנוטים למלאות, בעלי עור יבש ומחוספס. גירוד הם מופיעים לפני הווסת הדלה, המאופיינת באי נוחות בנרתיק ו/או בפי הטבעת.
 • קוניום יעזור באי ספיקה אנדוקרינית משמעותית, כמו גם במקרים בהם גירוד לפני הווסת מלווה בבלימה של בלוטות החלב.
 • Nux vomica יכול לשמש מטופלים בעלי רצון חזק וגבריים.
 • קאוסטיקום מתאים במקרים של גירוד בשופכה, כמו גם דלקת שלפוחית השתן ובריחת שתן.

סיבוכים ותוצאות

חוסר טיפול, או טקטיקות טיפול לא נכונות לגירוד לפני הווסת, עלולים להוביל להתפתחות סיבוכים חמורים. ניתן לחלק סיבוכים כאלה לשתי קבוצות:

 1. השלכות קרובות בצורה של תהליכים זיהומיים חיצוניים, זיהומים פטרייתיים כרוניים, בעיות אינטימיות.
 2. השלכות ארוכות טווח בצורה של זיהומים בדרכי השתן (דלקת שלפוחית השתן, דלקת השופכה, דלקת כליות, דלקת של איברי הרבייה), אי פוריות.

פתולוגיות אלו יכולות להתבטא בצורות מסובכות וכרוניות של גירוד, דבר נדיר יחסית ברפואה.

מניעה

אמצעי מניעה למניעת גירוד לפני הווסת צריכים תמיד להיות מקיפים. יחד עם זאת, מומחים מציינים מיד רשימה שלמה של דרכים שיכולות לא רק למנוע את הבעיה, אלא גם להפחית את הביטויים של גירוד קיים.

 • תכשירים הורמונליים.

הם נלקחים רק לפי הנחיות גינקולוג, ולעולם לא לבד. זה חל הן על טיפול הורמונלי חלופי והן על אמצעי מניעה דרך הפה.

 • תרופות הרגעה.

כספים כאלה מומלץ לקחת זמן קצר לפני ההתחלה, כמו גם במהלך הווסת. תמיסות ולריאן או תמיסות אמא, קליפת ויבורנום, קנה שורש אדמונית, תה נענע הם המתאימים ביותר.

 • ביטול הרגלים רעים.

גירוד לפני מחזור מדאיג פעמים רבות את אותן נשים שיש להן התמכרות אחת או יותר - למשל, הן מעשנות, שותות אלכוהול או שותות הרבה קפה חזק במהלך היום. לכן, יש לנטוש הרגלים כאלה בהקדם האפשרי.

 • תזונה נכונה.

אכילת מזון בריא בלבד היא הבסיס לבריאות טובה. מומלץ להגביל או להוציא לחלוטין מזונות כמו חולשות, מאפים, סודה, מנות שומניות וחריפות יתר מהתזונה.

 • פעילות גופנית.

חיים פעילים פיזית משפיעים באופן משמעותי על בריאותן של נשים – כמובן בהיבט חיובי. הליכה, אימוני ספורט, משחקי חוץ, שחייה, טיולי אופניים - כל זה לא רק משפר תהליכים מטבוליים, אלא גם מפעיל את ייצור הסרוטונין והאנדורפין - חומרים הידועים לרבים כ"הורמוני שמחה". בין היתר, חיים פעילים מפחיתים את התשוקה למזונות לא בריאים.

 • מנוחה מלאה בזמן.

לכל אורך המחזור, כולל לפני המחזור, אסור לשכוח מנוחה איכותית. וזו לא רק שנת לילה בריאה: אתה יכול לקחת קורס של הליכי עיסוי, לעשות אמבטיה מרגיעה, לטייל בנחת בפארק. נראה ששום דבר לא מסובך. אבל בצורה כל כך פשוטה ניתן למנוע בעיות רבות במערכת העצבים, כולל גירוד לפני הווסת.

 • פיתוח עמידות ללחץ.

ברגעים של מצבי קונפליקט, חשוב להיות מסוגל להתרחק בצורה מוכשרת מלחץ, או למנוע התפתחות לא נעימה של המצב, במידת האפשר.

 • טיפול בזמן במחלות.

כדי שגירוד לפני הווסת לעולם לא יפריע, חשוב לפנות בזמן לרופאים ולטפל בכל מחלה - תהליכים דלקתיים או אלרגיים, זיהומים פטרייתיים, דיסבקטריוזיס וכו'.

תַחֲזִית

גירוד לפני מחזור הוא בעיה חמורה המפחיתה את כושר העבודה של האישה ומחמירה את איכות חייה. במקרים מסוימים, הבעיה עלולה אף להוביל להתמוטטויות נפשיות. אם אתה מוצא סימנים קבועים של גירוד, אתה צריך לבקר רופא ולהיבדק. הרופא יבצע אבחנה מבדלת עם פתולוגיות דומות, ולאחר מכן ירשום את האמצעים הטיפוליים הדרושים. אבל טיפול עצמי יכול להחמיר את המצב באופן משמעותי. בנוכחות המחלה ובהיעדר טיפול הולם, הבעיה עלולה להתקדם, ובעתיד יתרחבו התסמינים. בנוסף, מהלך פתולוגיות הרקע, למשל, תהליכים דלקתיים במנגנון הרבייה, עלול להחמיר.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.