^

בריאות

לוקוציטים: תקין

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Lukocytes הנורמה היא אינדיקטור לבריאות של כל המערכות האנושיות ואת האיברים. המשימה העיקרית שלהם היא לספק פונקציה מגן, להתנגד זיהומים, וירוסים וסוכנים זדוניים אחרים.

Leukocytes יש שני סוגים עיקריים של גרנולוציטים ו agranulocytes. Granulocytes הם תאים פרטניים, תת קבוצה שלהם כולל eosinophils, נויטרופילים, בזופילים. הקבוצה השנייה - ללא גרגר כולל מונוציטים ולימפוציטים.

רמה נורמלית של הגנה על הגוף הוא ספירת לויקוציטים (4-9) x 10 9 / l של דם. הפרמטר הכמותי של לויקוציטים קשור ישירות לפעילות של מוח העצם, שם נוצרות לויקוציטים. חלקית אלה כדוריות הדם הלבנות טופס ב הטחול, בלוטות הלימפה. הנורמה של lukocytes יכול להשתנות בהתאם לשיעור הייצור שלהם, שיעור הגיוס ממח העצם, שיעור החדירה לרקמות וגורמים אחרים. הפעילות הפאגוצטית היא לא יסולא בפז, הם, המתפלגים לתת-מינים, מבצעים הרבה פעולות שימושיות: הם מזהים גורמים זרים, תופסים אותם, מפזרים אותם, מנצלים אותם, מוציאים אותם מהגוף.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

מהי הנורמה בלוקוציטים?

הנורמה של leukocytes היא נוסחה ספציפית ליקוציט, שבו אחוז תת הפרט מחושב.

הפרמטרים הבאים נחשבים לנורמה:

לוקוגרמה של גרנולוציטים (נויטרופילים): 

 • Myelocytes (leukocytes התינוק) - 0; 
 • Metamyelocytes (צעירים) - 0-1; 
 • הדקירות הן 1-5; 
 • מקטעים - 45-70; 
 • Eozynofylы - 1-5; 
 • בזופילים - 0-1. 2.

Lactogramma agranulocyto: 

 • לימפוציטים - 20-40; 
 • מונוציטים - 2-10.

לוקוציטוזיס היא סטייה מהנורמה של יותר מעשרות אלפים, אשר יכולה להיות תהליכים דלקתיים חריפים, פתולוגיות זיהומיות של איברים ומערכות. כמו כן, לויקוציטוזה מסומנת על ידי מונח ספציפי - המעבר של הנוסחה ליקוציט משמאל. אם הנורמה של leukocytes הוא עלה על ידי מאות אלפים, זה סימן מאיים, המעיד על לוקמיה. שינויים במדדים נויטרופילים מצביעים על הידרדרות (נזק לתאים, שינויים פתולוגיים במבנהו), ניוון (ניוון תאים עם היווצרות חללים המכילים נוזל).

לוקופניה נקרא שינוי האינדיקטורים לקראת הקטנת המספר. ירידה מתחת לסף 4000 היא קטלנית לגוף. Agranulocytosis הוא כמעט חוסר ביטחון מוחלט של מערכות ואיברים לפני זיהומים, וירוסים ו שיכורים.

הנורמה של leukocytes הוא גם מדד הגיל של בריאות: 

ילדי האישיות המוצגת: 

 • היום הראשון לחיים - 8.5 - 24, 5x109 / l; 
 • החודש הראשון לחיים - 6,5 - 13,5х109 / l; 
 • גיל חצי שנתי - 5,5 - 12,5х109 / l; 
 • שנה אחת - 6,0 - 12,0х109 / l; 
 • עד שש שנים - 5,0 - 12,0х109 / l; 
 • עד שתים עשרה שנים - 4,5 - 10,0х109 / l; 
 • עד חמש עשרה שנים - 4,3 - 9,5х109 / l. 

אנשים מבוגרים ללא קשר למין: 

 • 4,0 - 9,0х109 / l;

הנורמה של נשים בהריון בשליש I-st הוא גדל במקצת, העלייה בלוקוציטים בשליש השלישי מצביע על הפתולוגיה נסתרת.

לוקוציטים נורמה היא מידע המציג את מצב הגוף במנוחה, ללא השפעה של גורמים מעוררים, הן פיזיולוגיים (אכילה, פעילות גופנית) ופסיכו-אמוציונלית. לכן, ניתוח לקביעת lukocytes מבוצע על בטן ריקה, למעט כל העומסים האפשריים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.