^

בריאות

אלכוהול סוכרת מסוג 1 ו 2: השפעה על הגוף

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אף אחד לא יודע מתי אלכוהול הופיע, אבל זה נכנס בחוזקה החיים שלנו. אנשים רבים לדמיין את החגיגה של אירועים שונים ללא משקאות אלכוהוליים ופשוט לפנות אליו כדי להירגע, להתעודד, לשוחח עם חברים. אלכוהול אתילי נמצא בשימוש נרחב ברפואה כמחטא חיצוני, בהכנת תמציות, תמיסות, ממיסים לתרופות, כחלק מחומרי הרדמה. הצריכה המתונה הנדירה של משקה איכותי אינה גורמת נזק מסוים לגוף ואינה גורמת לה. אבל החומר הפעיל שלו אתנול הוא תוצר לוואי של חילוף החומרים הגלוקוז, כך מתעוררת השאלה אם אפשר לשתות אלכוהול סוג 1 סוכרת סוג 2.

השפעת אלכוהול על הגוף בסוכרת

בהערכות הרופאים אין איסורים סופיים על אלכוהול לחולי סוכרת, אבל הם מתעקשים על כללים מסוימים של הצריכה שלה. הדבר הוא כי אלכוהול מפחית את הייצור של גלוקוז ואת צריכתו לתוך הדם, וגם משפר את הפעולה של אינסולין סוכנים hypoglycemic אחרים. השפעה זו יכולה להוביל לירידה בלתי מבוקרת וחדה בסוכר - היפוגליקמיה. בנוסף, משקאות חזקים עננים את המוח ואתה יכול לדלג על הזריקה או הגלולה, או לשבור את המינון הנדרש. אלכוהול מגביר את העומס על הכבד, מגביר את לחץ הדם. והוא בעל קלוריות גבוהה, מעורר תיאבון ואכילת יתר, וזה לא רצוי עם מטבוליזם מופרע. לכן, יש טיפים כי צריך להיות דבקה:

 • לפני נטילת אלכוהול לאכול מזונות בהם הרבה סיבים ופחמימות מורכבות להאט את תהליך הקליטה של אתנול;
 • להגביל את הסכום המומלץ;
 • לא לסיים אלכוהול כבד עבודה פיזית, שיעורים בחדר הכושר, שאר בסאונה;
 • כדי לשלוט בסוכר ולהתאים את מינון האינסולין תוך התחשבות בהשפעת המשקה;
 • עם הסימפטומים הראשונים של היפוגליקמיה, לידי ביטוי הזעה מוגזמת, חולשה, איברים רועדים, בלבול, לשתות מים מתוקים.

איזה סוג של משקאות אלכוהוליים אני יכול לשתות עם סוכרת?

בחנויות המכולת מאות שמות של משקאות אלכוהוליים, מהם ניתן לצרוך סוכרת? הבה נבחן את הסוגים הנפרדים שלהם ממבחר רב:

 • בירה - אלכוהול זה לא מאפשר לך להיכנס לרשימת המומלץ, אבל יש לה היבט חיובי - השימוש שמרים בייצור. שמרים יש השפעה מועילה על הגוף בשל מספר גדול של חלבונים (52%), חומצות שומן, ויטמינים, יסודות קורט חשובים בהרכב שלהם. בעזרתם, תהליכים המטבוליזם, hemopoiesis מנורמל, הכבד פונקציות טוב יותר. הם משמשים במדינות רבות באירופה לטיפול ומניעת סוכרת. למרות זאת, התדירות של צריכת בירה לא יעלה על שתי פעמים בשבוע במינון של 300 מ"ל. ישנם גם זנים שאינם אלכוהוליים המיועדים במיוחד לחולי סוכרת, הם יכולים להיות שיכור ללא הגבלת זמן, רק לוקח בחשבון פחמימות;
 • יין לבן יבש - בין מגוון גדול של אותם, הוא מכיל את הסוכר לפחות (0.3%), ואילו קבוע 8-13%, קינוח - 25-30%. הדרישה העיקרית היא טבעיות, באיכות גבוהה. מחקרים הראו כי השימוש ביין יבש בתוך גבולות סבירים משחזר את הרגישות של תאים לאינסולין, אלא אם הסוכר בנוסחה לא יעלה על 3%. נפח יחיד מרבי לנשים הוא 150 מ"ל, לגברים - 200 מ"ל שלוש פעמים בשבוע לאחר הארוחות;
 • וודקה - מכל המשקאות החזקים שבתוכה, הסוכר הוא המעט. נכנסים פנימה, זה אפילו מוריד את רמת הגלוקוז בדם, אבל זה לא קורה מיד, אבל אחרי כמה זמן. זהו רגע מסוכן, כי אדם לוקח תרופות עבור זה, הפחתה נוספת יכולה להוביל לירידה חדה גלוקוז ולסיים עם תרדמת. אם אתה מחשיב את ההשפעה של אלכוהול ולאכול ארוחה פחמימות, אז פעם בשבוע אתה יכול לשתות 50-100 גרם של וודקה. רופאים מזהירים כי זה לא מקובל לשמור על רמת הסוכר ללא הרף בעזרתה, כי זה יוביל לאלכוהוליזם, אשר טומן בחובו השלכות חמורות על הבריאות.

מה לא יכול לשתות עם סוכרת?

ישנם סוגים של אלכוהול כי חולי סוכרת צריך לשכוח. קודם כל, אנחנו מדברים על יינות מבושלים, קינוחים, ליקרים מתוקים. בין יינות נוצצים, שמפניה מתוקה צריך גם להיות מסולק, יבש, יבש למחצה, ברוט הוא העדיף.

התוויות נגד

סוכרת, ככלל, לעתים קרובות יש מחלות במקביל: דלקת הלבלב, פתולוגיה של הכליות, הלב. צריכת אלכוהול התוויות נגד אלכוהול קשורה לנוכחות של:

 • דלקת הלבלב;
 • פתולוגיות בכבד;
 • אי ספיקת כליות, נזק לחולי סוכרת בכליות;
 • נוירופתיה סוכרתית;
 • צנית;
 • תנאי היפוגליקמיה תכופים;

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

סיכונים אפשריים

העובדה כי אלכוהול מפחית את הגלוקוז יכול לעשות שירות דלקת סוכרתית. עבור כל אדם, הוא פועל בדרכו שלו, בהתאם למזון, את מידת העייפות, את המאפיינים של מערכת העיכול. לאחר זמן מה תהיה ירידה בסוכר זה בלתי אפשרי לנבא, סוכרת עדיין לוקח תרופות בזמן האכילה, כדי למנוע גל פתאומי גלוקוז. בגלל המינון השופע של אלכוהול, הוא פשוט לא יכול לשלוט על מצבו. ההשלכות של נטילת אלכוהול יכולות להתפתח בכיוונים כאלה: היפרגליקמיה (סוכר גבוה), תרדמת היפוגליקמיה (משפיעה לרעה על פעילות המוח), פתולוגיות אחרות הנגרמות על ידי התקדמות הסוכרת. סוכרת ואלכוהוליזם אינם מתיישבים, האחרון יעשה מעשה מלוכלך שלו - ימשיך להרוס את הלבלב ולהוביל למוות.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.