Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כיצד לתקן lordosis המותני?

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

Lordosis המותני הוא עקמומיות פיזיולוגית טבעית של עמוד השדרה, אשר נחשב להיות עיקול קדימה. אבל בנסיבות מסוימות, כיפוף עשוי להיות מופרז. אחר כך הוא רוכש צורה פתולוגית ונחשב לפאתולוגיה בלתי מותנית הדורשת טיפול חובה.

Lordosis מותני (אתה צריך מיד לבצע הזמנה - אם אנחנו מדברים על לורדוזיס כפתולוגיה, עם עיקול מוגזם של עמוד השדרה) ניתן לתקן רק בעזרת תרגילים פיזיים. איך לבחור את התרגילים הנכונים יעזור לרופא או מדריך פיזיותרפיה, או מטפל יוג. ראוי גם לציין כי שחייה שונים הידרו עיסוי נהלים נמצאים בשימוש נרחב עבור הטיפול, שכן מים מסייעת להירגע באזורים מתוחים, מוביל אזורים רגועים.

רק גישה משולבת, כמו גם דבקות בעקרון של סדירות, הכשרה שיטתית, יפתור את הבעיה באופן יעיל. באימון היומי אתה בהחלט צריך לכלול תרגילי נשימה, תרגילי מנוחה ומדיטציה.

לורדוזיס מותני מיישר

יישור לורדוזיס היא עבודה רצינית למדי וקשה הדורשת הכשרה סדירה ושיטתית. בפרט, אם הוא נוגע בעמוד השדרה המותני. רק על ידי פעילות גופנית קבועה, פעילות גופנית נכונה, התבוננות בשגרה היומית וכללי המעמד, הישיבה ליד שולחן, ניתן להשיג את התוצאות הרצויות. אם הרכבת לא סדירה, על ידי אחיזה, התוצאה לא רק לא יהיה, אבל המצב עשוי אפילו להחמיר.

בנוסף לטיפול המימוש, הטיפול מוחל על ידי מיקום, תיקון עמוד השדרה המותני, טיפול באמצעות סטיילינג, מיטת גבס. ביסודו של דבר, טיפול שמרני למדי, אך במקרים נדירים, טיפול כירורגי ניתן להשתמש (הוא נדרש בעיקר עבור abnormalities מולדים). טיפול אופרטיבי הוא נקלע עם אבחון מאוחר, עם כישלון של טיפול שמרני, כמו גם אם לורדוזיס גורם עיוות ברור של הגוף, זה מתקדם. לא מומלץ לבצע פעולות לפני 4-5 שנים.

תרגילים מיוחדים מיוחדים המיועדים לחקר דיסקים בין-חולי, שרירים הממוקמים בין החוליות לאורך עמוד השדרה. כזה מורכב ביוגה, זה, למשל, התעמלות מיוחדת בעמוד השדרה. יש אפילו קטע שלם של יוגהרפיה - יוגה בעמוד השדרה.

trusted-source[1], [2]

פיזיותרפיה

לטיפול בלורדוזיס המותני, שיטות של פיזיותרפיה מצאו יישום רחב. אבל כמו שיטות עצמאיות הם משמשים לעתים רחוקות מאוד. הם משמשים רק ככלי נוסף המשלים את הפעילות הגופנית, פיזיותרפיה, עיסוי. כמובן, אחת השיטות החשובות ביותר של השפעות פיזיותרפיה, הוא אולטרסאונד, מיקרוסקרים, גלים של אורכים שונים. אלקטרופורזה, cryoprocessing, הליכים תרמיים, נהלים חשמליים יש השפעה חיובית.

מומלץ להחליף את כל ההליכים הללו עם עיסוי, טיפולים ידניים. אימון בפיזיותרפיה ויוגה, יכול להתבצע הן באופן עצמאי והן בהדרכתו של מדריך. מומלץ להתאמן כל יום בעצמך, בקצב שלך, ולהדריך כמה פעמים בהנחיית מדריך שיבדוק את נכונות התרגילים, כמו גם את הקצב האופטימלי ואת משטר האימונים.

תפקיד חשוב מתבצע על ידי עיסוי רפלקס-רפלקס, רפלקסולוגיה, אקופונקטורה, אקופרסורה (שיאצו), השפעה חולית (חוליה ועיסוי דיסק בין-חולי), עיסוי פנים (עיסוי של איברים פנימיים דרך דופן הבטן). נהלים מרגיעים הם גם חשובים, למשל, ארומתרפיה, טיפול קול, טיפול במוסיקה, מדיטציה, נוהלי הרפיה עם מוסיקה קלאסית, קולות של הטבע. אקופונקטורה (אקופונקטורה), אפתרפיה (טיפול בעקיצות דבורים), טיפול בהירודהראפיה (טיפול עלוקות) הם שיטה יעילה למדי.

trusted-source[3], [4]

LFK

האמצעים של תרבות פיזית תרפויטית נמצאים בשימוש נרחב לטיפול בלורדוזיס. מומלץ להתאמן מדי יום לפחות 40 דקות ביום באופן עצמאי, בבית, וכ 1-2 פעמים בשבוע כדי להשתתף בשיעורים עם מאמן טיפולי. הוא יבדוק עד כמה התרגילים מבוצעים, לתקן את משטר האימונים במידת הצורך. תרגילי פיזיותרפיה צריך גם לבחור על ידי הרופא, על בסיס המאפיינים האישיים של המטופל, את חומרת המחלה, וכיצד ניתן לטפל בה. משך הטיפול הוא לפחות שישה חודשים, אבל אז אתה גם צריך לעשות את זה באופן קבוע, כי לורדוזיס יכול לחזור שוב אם לא לשמור על פעילות גופנית ברמה גבוהה.

בדרך כלל, נבחר קומפלקס מיוחד שיכיל תרגילים המיועדים ליישר את עמוד השדרה, כמו גם את השרירים המקיפים אותו. חשוב להכשיר גם את השריר הרחב ביותר של הגב, את שרירי החזה, שכן הם שומרים על הסימטריה של הגוף ומבטיחים יציבה נכונה. נדרשת גישה מקיפה, שתכלול תרגילים לכל קבוצות השרירים, כמו גם עמדות ותנוחות מיוחדות, הליכה, ובסיוע נשמרת תנוחה נכונה ותמיכה. במקביל עם שיעורים צריך להיות עיסוי או עיסוי עצמי. עדיף לעשות זאת מיד לאחר האימון, כאשר השרירים עדיין מחומם מקסימלי.

תפקיד חשוב מתבצע על ידי תרגילים מתקנת מיוחדת, אשר נועדו לנרמל את מצב עמוד השדרה, המנגנון השרירי-ליגמנטלי, כמו גם לתקן ולחסל פגמים שונים. בנוסף, תרגילים אלה יש השפעה על מערכות פסיכומוטוריות, מנרמל לא רק את הפיזי, אלא גם את המצב הנפשי, פסיכוסומטיקה.

יש לארגן כיתות של תרגיל גופני בהתאם לכללים הבסיסיים ולעקרונות ההכשרה. ראשית, יש צורך בקביעות ובסדירות של אימונים. עדיף להתאמן כל יום, או לפחות כל יום אחר. מומלץ גם להתאמן בערך באותו זמן. התרגילים יהיו היעילים ביותר אם הם מבוצעים בבוקר, בערך 1.5-2 שעות לאחר התעוררות.

שנית, חשוב לשנות מעת לעת את התרגילים, כדי לא לגרום להתמכרות. חשוב לחשב את כל קבוצות השרירים.

שלישית, אתה צריך לעקוב אחר מבנה מסוים של עיסוקים. ראשית, צריך להיות מבוא עם התרגילים הפשוטים ביותר שמטרתם התחממות. הם יאפשרו לך להתחמם, להתכונן לאימון אינטנסיבי יותר, להתאים את הנשימה ואת מערכת העצבים. לאחר מכן, אחרי החלק העיקרי, אשר אמור לכלול תרגילים אינטנסיביים שמכוונים לכל קבוצות השרירים, על חיסול המום העיקרי, שמירה ופיתוח יציבה נכונה. בסופו של דבר, החלק האחרון הוא חשוב, אשר יסייע להקל על העומס, להירגע השרירים, להקל על המתח, להרגיש את ההשפעה של אימון.

התעמלות עם לורדוזיס המותני

המהות של תרגילי התעמלות היא כי זה מאפשר לך להתאים את היציבה, לחסל פגמים של פיתוח גופני, רכבות לא רק השרירים, אלא גם את המנגנון הליגמנטלי, עצמות, גידים. זה גם אמצעי יעיל של מניעה ואמצעי איחוד התוצאות שהושגו בעבר. לעתים קרובות, טיפול מימוש הוא prescribed הראשון, אשר מבטלת את הפתולוגיות גלוי הראשי, ולאחר מכן התעמלות, אשר מתקן את התוצאה ומאפשר לך למנוע הישנות. ב lordosis המותני, תרגילים מתקנת מיוחדת הם היעילים ביותר, כמו גם תרגילי מתיחה והרפיה. שלב תרגילים פעילים ופסיביים. המקום המרכזי ניתן לתרגילים התפתחותיים כלליים, אשר מנרמל את המצב הכללי של הגוף, להגביר את ההתנגדות שלה, סיבולת, כוח, מהירות הביצועים.

המקום המרכזי ניתן לתרגילי נשימה. זה באמצעות קבוצה זו של תרגילים כי הדם רווי חמצן, ופעילות גופנית הופך אפשרי. תרגילים יכולים להיות סטטיים ודינמיים. מקום מיוחד תפוס על ידי תרגילים לתיאום, פיתוח של כוח, מהירות. הקפד לכלול תרגילים על איזון, כי הם הרכבת את מנגנון שיווי המשקל, לתקן את היציבה.

trusted-source[5], [6], [7]

תרגילים ללורדוזיס מותני

עם lordosis המותני, אתה יכול לבצע מגוון רחב של תרגילים. יעיל במיוחד יהיו אלה תרגילים שמכוונים ללימוד המותניים, latissimus dorsi, את השרירים הממוקמים לאורך עמוד השדרה ובין החוליות. תרגילים המאמנים את עמוד השדרה הצוואר והחזה משמשים גם הם, שכן, על ידי השפעה על לורדוזיס וקיפוזיס אחרים, אנחנו גם לתקן את האזור חוליות.

 • החל מיקום

מומלץ להתחיל עם תרגיל מתיחה. שכבנו על משטח קשיח, חלק וחלק ונינוח ככל האפשר. אנחנו מנסים לעצום את העיניים, לעזוב את כל המחשבות, להרגיש את הרפיה בכל הגוף, במיוחד בעמוד השדרה. דמיינו לעצמכם שמישהו מתחיל למתוח אותנו חזק (אדם אחד מושך אותנו בזרועות למעלה, השני - ברגליים למטה). כאשר זה קורה, מתיחה, יישור של חוליה. להרגיש איך עמוד השדרה מתוח, הופך להיות ארוך, קפיצי. זוהי עמדת המוצא. נקבל אותו לאחר כל תרגיל שהושלם, והם ישלימו את האימון. כדי להבטיח ביצועים גבוהים, מומלץ לבצע את זה פחות מ 5 דקות עם כל גישה.

 • תרגיל מספר 1.

שכבנו על בטנו. הזרועות מורחבות קדימה כך שהן מכסות את האוזניים במרפקים. ידיים ברוחב הכתפיים, כפות הידיים מביטות זו בזו. ואז אנחנו מורידים את כפות הידיים אל הרצפה, מושכים לאט את ידינו לעבר עצמנו, כך שכפות הידיים נמצאות בגובה האוזניים. עם נשימה, לאט להרים את הראש למעלה, למתוח את הראש לכיוון התקרה, לאחר מכן אנו מחזיקים אותו במצב המרבי העלה כמו זה מתברר. אל תשכחו לנשום באופן שווה. הידיים צריכות להיות רגועות ככל הניתן, אך במקביל יש להרגיש מתח קל באזור השכמות. ליתר דיוק, את השכמות צריך לשאוף זה לזה ככל האפשר, כדי להיות קרוב.

אחרי שהתחלת לרדת, אנו נושפים עמוק ככל האפשר. אנחנו מורידים את השכמות, מסביב לגב שלנו, ולאחר מכן בעדינות את הידיים קדימה קדימה, אל המיקום שממנו התחלנו את התרגיל. עבור הידיים, אנחנו מנסים למתוח את עמוד השדרה ככל האפשר. אחרי שחזרנו לנקודת ההתחלה, לאט לאט הראש שלנו על הרצפה. אנחנו מפנים את ראשינו אל האוזן הימנית, נרגעים ככל האפשר, מנוחים. ואז אנחנו פונים לאוזן השמאלית, נחים. קח את המיקום ההתחלתי לפחות 5 דקות.

 • תרגיל מספר 2.

אנחנו משלבים ידיים למנעול מאחורי הראש (על הצוואר). שכבנו על בטנו. על חשבון 1 - אנחנו מרימים את הראש עם הידיים (נמוך, רק מעט מרימה את החזה מהרצפה). על חשבון 2 - אנחנו מרימים את הראש עם הידיים גבוה ככל האפשר על חשבון מחזיק 3-4-5 בנקודה הגבוהה ביותר. על 6 אנחנו יורדים למצב בינוני נמוך. על הציון 7 - אנחנו נופלים לגמרי על הרצפה. על חשבון 8-9-10 - מנוחה. חזור על התרגיל 10-20 פעמים.

 • תרגיל מספר 3.

אנו מקבלים את המיקום המתואר בתרגיל הקודם (ידיים מאחורי הראש בטירה). אנחנו עולים לתוצאה 1 במצב ביניים, מרימים מעט את עצם החזה מהרצפה. על חשבון 2 - אנחנו מגיעים לנקודה הגבוהה ביותר. שמור את פלג גוף עליון בשלב זה ככל שזה מסתבר. אנחנו עוזבים כשאין עוד אפשרות להחזיק מעמד. צא דרך מיקום ביניים. חזור על התרגיל 10 פעמים. אנו מנסים עם כל גישה כדי להגדיל את זמן השמירה של יציבה סטטית.

 • תרגיל מספר 4.

מיקום התחלתי - עומד. לחזור אל הקיר. זרועות לאורך הגוף. הראש, הכתפיים, הגב, הישבן והרגליים צריך להיות קרוב ככל האפשר לקיר. ידיים למטה. הגוף הוא רגוע ככל האפשר. לעמוד בתנוחה זו לפחות 5 דקות. עם כל אימון, אנו מגדילים את משך התרגילים במשך 3-5 דקות, בהדרגה להגדיל את משך הזמן שלה 1 שעה. במהלך הביצוע, אנו מנסים לוודא שהאזור המותני נלחץ בצורה מקסימלית כנגד הקיר, כך שאי אפשר לסחוט את היד בין הקיר לגב באזור המותני. כמו כן, אל תשכחו לנשום: אנחנו לוקחים את הנשימה העמוקה ביותר ואת הנשימה העמוקה ביותר.

יוגה

אחת השיטות היעילות ביותר לטיפול במחלות עמוד השדרה היא יוגה, שכן היא מתמקדת בעמוד השדרה כציר המרכזי של הגוף, שבו זורמת זרימת האנרגיה והחיוניות העיקרית. יש גם קטע נפרד של יוגה עמוד השדרה, שבו האימון כולו נועד לעבוד את עמוד השדרה.

מומלץ להתחיל שיעור יוגה עם עמוד השדרה פרודיסקי. כדי לעשות זאת, להחיל תרגילי נשימה מיוחדים. זה צריך לשבת בנוחות ככל האפשר. אם מתברר, עדיף לאמץ את עמדת לוטוס, אם זה לא עובד - כל עמדה נוחה עם הרגליים חצה. אנחנו מנסים להירגע ככל האפשר במצב זה. המטרה צריכה להיות הרפיה בדיוק, ולא הרצון לנקוט עמדה מסוימת. אנחנו יושבים, עוצמים עיניים, נרגעים. אנחנו מנסים להסיר את כל המחשבות מהראש ולהרגיש את מצב השתיקה, ליהנות ממנה. ידיו על ברכיו.

ואז אנחנו מתחילים לעקוב אחר הנשימה שלך. אנחנו מנסים לנשום בצורה כזאת, תוך כדי שאיפה, את הבטן חלקה הולך קדימה ככל האפשר הוא מלא אוויר. ואז לאט לאט למלא באוויר את החזה, את האזור של הריאות, הבריח. אנו נושפים בסדר הפוך: אנחנו מורידים את עצם השכמה (עצם הבריח), ואז אנחנו מצמצמים את החזה, ומורידים את הבטן. זוהי נשימה יוגה שלמה. אנחנו מנסים לנשום ככה לפחות 5 דקות.

ואז לסגור את הנחיריים השמאלי ביד אחת ולהתחיל לנשום דרך הצד השמאלי. תארו לעצמכם איך בשאיפה בנו נכנס לאוויר הנקי, עובר דרך הריאות, לאורך עמוד השדרה וממלא את כל הצד השמאלי עם חמצן טהור, אנרגיית אור. על הנשיפה, לדמיין איך לכלוך, רעלים, פחמן דו חמצני, מחלות, וכל שלילי נאספים מכל הגוף. על הנשיפה, כל זה יוצא, עולה מתחתית עמוד השדרה עד מאוד. לאחר מכן אנו מבצעים תרגיל דומה עבור הצד הימני, סוגר את הנחיריים הימני עם יד ימין. בכל צד - לפחות 3 דקות, ולאחר מכן לעבור לתרגיל הבא.

סנכרן את שני הצדדים. אנו שואפים דרך הנחיריים הנכונים, נושפים בשמאל. העבודה הפנימית חייבת להישאר זהה. תארו לעצמכם איך על שאיפה אנחנו מלאים חמצן טהור, אנרגיה שנכנסת דרך הצד הימני. דרך הצד השמאלי, בנשיפה, כל האנרגיה השלילית, השלילית, יוצאת מאיתנו.

אנו מחליפים צד, מבצעים תרגיל דומה בתמונת ראי (שואפים דרך הצד השמאלי, נשפים דרך הצד הימני).

לאחר מכן אנו מדמיינים שחמצן ואנרגיה חיובית חודרים לגוף משני הצדדים. מופצים בכל הגוף (עם נשימה). עם אקסילציה במרכז עמוד השדרה מאיתנו הולך שלילי, אנרגיה שלילית, רעלים, סיגים.

ואז אנחנו מתיישבים, ידינו מורמות שוב על ברכיו. נשום בקצב הרגיל כנוח. אנחנו מנסים להקשיב לרגשות שלנו, כדי לעקוב אחר האם היו שינויים כלשהם בגוף.

לאחר מכן, להמשיך לבצע asanas. הולך רחוק ככל האפשר, רק מעוגל את הגב. להישען קדימה ככל האפשר, מנסה לגעת ברצפה עם הראש (למעלה). ידיים אנחנו חוזרים, חוצים את המותניים. אנחנו מנסים להירגע בתנוחה זו ולשבת כל עוד אתה רוצה, ככל שאתה מרגיש בנוח. ביציאה, בהדרגה להרים את הראש, ואז לפשוט את החזה, ואז - את הגב התחתון. אנחנו חוזרים לתנוחה ברגליים משוכלות, פוקחים את העיניים, מתקרבים באיטיות וממשיכים לחלק העיקרי של האימון, שיכלול תרגילים בסיסיים שמכוונים ישירות לעבוד את שרירי הגב, גב תחתון. להלן רשימה של תרגילים סטטיים (אסאנות) ו קומפלקסים דינמיים המומלצים לחיסול לורדוזיס של הירכיים.

קומפלקסים דינמיים:

 1. Surya -Nasaskar
 2. עין הרנסנס
 3. ספינקס
 4. ליבת יהלומים
 5. קומפלקס התרגילים "תנין"
 6. התעמלות משותפת
 7. קאיה סטירוס

אסנות:

 1. לבחור
 2. ארדה - צ'אקראסנה
 3. פאדאכסטאנה
 4. Bhundjangasana
 5. Paschottomannan
 6. שלסנה
 7. טריקונסנה
 8. הלסנה
 9. מאטסיאסנה
 10. Mayyurasana

מומלץ לסיים את האימון עם תרגילי מנוחה, קצת מדיטציה, ריכוז. עבור תרגילים אידיאלי זה כמו Shavasana, Trataka.

עיסוי עבור lordosis המותני

השיטות העיקריות של עיסוי הוא stroking ו רטט. במשך השבוע הראשון, טכניקות אלה משמשים באופן בלעדי, בשבוע השני, טכניקות סחיטה משטח קל מתווספים, ולאחר מכן שפשוף, ולבסוף טכניקות הלישה מתווספים. משך הזמן הממוצע של עיסוי צריך להיות 15-20 דקות. חשוב לעבוד את אזורי לאורך עמוד השדרה, את האזורים בין חוליה. מומלץ לעבור קורס עיסוי (15-20 מפגשים כל יום), ולאחר מכן הפסקה של 2-3 חודשים, ולאחר מכן קורס שני. מומלץ לחזור על 3-4 קורסים ברציפות. בעת עיסוי, אתה צריך להשתמש בשמן עיסוי עיסוי.

trusted-source[8], [9]

מחוך ותחבושת עם לורדוזיס מותני

במקרה של lordosis המותני, מומלץ מחוך מיוחד, שמטרתה לשמור על מצב אופטימלי של עמוד השדרה ואת מסגרת השרירים. זה צריך להיות משוחק רק אם נקבע על ידי רופא, שכן היא מבטיחה קיבוע אמין של עמוד השדרה. זה לא יכול להיות נחוץ אם יש יישור חד ואינטנסיבי של עמוד השדרה, שכן המחוך יכול, לעומת זאת, לתקן את עמוד השדרה במצב מסוים ולמנוע את התנועה שלה, כולל לכיוון היישור. בדרך כלל prescribed בהתאם לזווית של עקמומיות מראה הרנטגן, כמו גם בהתאם לשיטות אחרות של טיפול בשימוש.

התחבושת מיועדת לפרוק את המותני, וכתוצאה מכך לורדיזה מנורמל. זה צריך להיות משוחק כפי שנקבע על ידי הרופא, שכן נאותות של טיפול כזה נקבע לא רק על ידי הצרכים הנוכחיים של המטופל, אלא גם על ידי נתונים של בדיקות תפקודיות, מחקרים אינסטרומנטליים, ואת ההתקדמות של הטיפול המיושם. כמו כן, זה לא צריך להיות משוחק באופן קבוע, אבל בהתאם למשטר הטיפול שנבחרו בנפרד.

התחבושת נחשבת אך ורק בתור אדג'ובנט, שבלעדיו, הטיפול המלא ותחזוקה של מצב נורמלי הוא בלתי אפשרי. זה חובה ללבוש תחבושת כזו במהלך התקופה שלאחר הניתוח ובמהלך ההריון.

trusted-source[10], [11]

טיפול בלודוזיס מותני על פי בובנובסקי

הטיפול על פי בובנובסקי הוא שיטה לטיפול בלורדוזיס המותני, המתבצע על פי מתודולוגיית המחבר של ד"ר בובנובסקי. הטיפול נעשה במרפאות פרטיות, על שמו. סניפים של מרפאות אלה ממוקמים ברחבי רוסיה, המרכז הוא המרכז, הממוקם בעיר ניז'ני נובגורוד, מחוז הוולגה הפדרלי. המחבר אינו חושף את כל הפרטים ואת הניואנסים של הטכניקה שלו, אבל אם אתה מאמין ביקורות, הטיפול הוא יעיל מאוד. לרופא יש השכלה רפואית והתמחות בוורטרברולוגיה. הטיפול מבוסס על שימוש יעיל של טיפול לפי מיקום, תרגיל התעמלות, התעמלות, יוגה, נהלי מים, טכניקות חשיפה ידניות, טכניקות אוסטיאופתיות ו vertebrology. אם יש צורך, תחבושות ו מחוכים מוקצים, kinesiotiping. טיפול תרופתי הוא בשימוש נדיר, אך לא נכללו.

Hyperextension עבור lordosis המותני

תחת hyperesthesia לרמוז עיגול של הגב, המתרחשים על רקע lordosis המותני. מומלץ לבצע סדרה של תרגילים המיועדים לקבוצות שרירים ספציפיות. ישנן אפשרויות רבות לביצוע תרגילים כאלה. שקול אלה מהם כי הם היעילים ביותר hyperextension.

בהתגלמות הראשונה, התרגילים מבוצעים בדינמיקה. יש לזכור כי העומס העיקרי צריך להיות מופנה בעיקר הירכיים, הישבן והשרירים, extensors של עמוד השדרה. במקביל, הגב צריך להיות מעוגל ככל האפשר (כלומר, hyperextension צריך להיווצר). הנקודה העיקרית של עיגול הגב צריך להיות נקודת התחתונה. בנקודה העליונה, להיפך, יתר על כיפוף השרירים צריך להיווצר. בנוסף, אינרציה ומשקל נוסף ניתן להשתמש בנוסף. אבל יש לזכור כי אפשרות זו היא טראומטית מאוד, וכאן את כל עמוד השדרה, כמו גם את סיבי טבעת, מיתרים ו tendons של עמוד השדרה ורגליים לקחת חלק בתרגיל. החסרון של שיטה זו הוא כי עמוד השדרה מאבד יציבות, ובהתאם, חוליות בסופו של דבר נוטים להשתנות. Osteochondrosis אינטנסיבי מפתחת. יש לזכור כי ההרס שהתרחש בעמוד השדרה לא ניתן לשחזר.

ההתגלמות השנייה של המתחם מרמזת כי עמוד השדרה צריך להתבצע תנועות של אופי דמוי גל. כמו כן יש לזכור כי ישנם סיכונים רבים כאן, בפרט, חוליות עשוי להשתנות ברגע של התרגיל. יש לזכור כי אם הביצוע מתבצע עם עומס נוסף, הסיכון לפציעה עולה.

האפשרות הבטוחה ביותר היא להשתמש בתחנה. גובה עצירות צריך להיות ברמה של לקפל sublingual. במקביל, מספר קבוצות שרירים נמצאים דינמיקה, וחלקם בסטטיסטיקה. בדינמיקה יש את הישבן ואת החלק האחורי של הירך, ואילו הסטטיסטיקה הם extensors של הגב. חפיפה של עמוד השדרה בהתגלמות זו אינה מתרחשת. הרמת הגוף מתבצעת רק על משטח הירך, ואילו בנקודה הנמוכה ביותר אין עיגול של הגב בכלל. במהלך הטווח כולו נשמרים הקימורים הטבעיים של עמוד השדרה. חשוב שהתגלית הזאת של התרגילים צריכה להיות מנוטרת על ידי המאמן, שכן אתה צריך מבט והערכה של נכונות הביצועים מבחוץ.

trusted-source[12], [13]

טיפול אלטרנטיבי

לקבלת טיפול דורש פיזיותרפיה. כל נהלי מים, שחייה, הידרו נהלים מושפעים באופן חיובי. אלטרנטיבי אמצעי זה יכול לשמש כמו קומפרסים, אמבטיות טיפוליות, קרמים על אזור lordosis המותני גם מיושמים. נהלים אלה מסייעים להקל על הכאב, להירגע השרירים, להביא שטחים אטוניים לתוך הטון.

 • מתכון מספר 1.

באלכוהול רגיל (500 מ"ל) להוסיף 30 גרם של קמומיל, עשב מרפא של תלתן, שורשים althea, זרעי זרעי פשתן. מתעקש 30 דקות. משמש עבור קרמים באזור המותני.

 • מתכון מספר 2.

כדי להכין את העירוי, לקחת כף של אספן, בורדוק, elecampane, מייפל, בלונים אורן, לנבוח ערבה, אספרגוס, לשפוך על 500 מ"ל של ברנדי. כל זה מתעקש לפחות 3-4 ימים, המשמש קרמים.

 • מתכון מספר 3.

הם לוקחים חלקים שווים linden בצורת מגל, אוכמניות, budri, אקליפטוס, tansy, horsetail, שלוש רצף. קח כ 2-3 כפות של כל רכיב, להתעקש לפחות 5 ימים, משמש כאמצעי לדחוס, הטיפול הוא 28 ימים.

 • מתכון מספר 4.

כבסיס לקחת וודקה או אלכוהול טהור. ואז להוסיף כף של ניצנים ליבנה, דשא knotweed, כינים עץ, מנטה, תותים, עולש, אשחר. מערבבים, ואז להפריש ולספק הזדמנות להתעקש.

 • מתכון מספר 5.

באלכוהול פשוט (500 מ"ל) להוסיף כף בוטנים, סויה, זיתים, אבוקדו, ארטישוקים. משמש לדחיסה.

 • מתכון מספר 6.

להכנת בלסאם, לקחת כף של salsify, שמן זרעי כותנה, תאריכים, תאנים, צימוקים, ענבים, יוצקים אלכוהול או וודקה (500 מ"ל). משמש לדחיסה, ואתה יכול לשתות שליש כוס פעמיים ביום.

 • מתכון מספר 7.

קח שזיפים שווים שווים, אגס מיובש, רימון, אוכמניות, עולש, סלרי. יוצקים את כל זה עם 500 מ"ל של אלכוהול, מוסיפים 50 מ"ל של מותך דבש. להתעקש לפחות 5 ימים, המשמש עבור lotions, 28 ימים.

 • מתכון מספר 8.

כבסיס לקחת וודקה או אלכוהול טהור (500 מ"ל). לאחר מכן להוסיף כף אחת של המרכיבים הבאים: תרד, עלי סלק, חרדל, לפת, mullein, כרוב אספרגוס, סלק עלה, ציפורני חתול מארש. מערבבים, מתעקשים יום, ולאחר מכן מוחל על לורדוזיס המותני בצורה של lotions, compresses, וגם לשתות חצי כוס ליום.

 • מתכון מספר 9.

קח דבש כבסיס. הוא הוסיף כף של עיסה של אפרסמון, לפת, פטרוזיליה שורשים, cress, חמוץ, חמוציות, מחטים, לגש, תלתן, סרפד, sverbigi, קולזה, שקית הרועה. כל זה הוא מעורב עד חלקה. כף של התרופה הוא מומס ב 5 ליטר מים חמים, הוסיף לאמבטיה, מאודה במשך 15-20 דקות.

 • מתכון מספר 10.

הבסיס להכנת תמצית אמבטיות טיפוליות נלקח חמאה. נמס, מחומם למצב חם. בשמן וכתוצאה מכך, לשפוך 2 מ"ל של תמציות מרוכז של רכיבי הצמח הבאים: נזר, קינואה, horsetail, ניצנים ופרחים לינדן, עלי ליבנה, יורה אפונה. באמבטיה להוסיף כף של 5 ליטר מים, לעשות אמבטיה במשך 10-15 דקות.

מתכון מספר 11.

קח כל קרם גוף. הוא הוסיף כף של חליטות מימיות או אלכוהוליים של הריאות, פרחים תפוחי אדמה, מספוא, ברווז קטן, קטן periwinkle. כל זה מעורבב עד חלקה, נוסף לאמבטיה במהלך אמבטיות הטיפול.

 • מתכון מספר 12.

שמן זית, או כל בסיס שמן אחר, נלקח כבסיס להכנת מרתח עבור אמבטיות מרפא. מתחמם עד למצב חם. עדיף להשתמש באמבט מים. ב שמן וכתוצאה מכך לשפוך 2 מ"ל של תמציות מרוכזים של רכיבי הצמח הבאים: פירות בשלים של אבטיח בר, celandine גדול, henbane שחור. באמבטיה להוסיף בשיעור של 2 כפות התערובת עד 2-3 ליטר מים.

 • מתכון מספר 13.

קח דבש כבסיס. הוא הוסיף כף של עיסה של אפרסמון, לפת, פטרוזיליה שורשים, cress, חמוץ, חמוציות, מחטים, לגש, תלתן, סרפד, sverbigi, קולזה, שקית הרועה. כל זה הוא מעורב עד חלקה. כף של התרופה הוא מומס ב 5 ליטר מים חמים, הוסיף לאמבטיה, מאודה במשך 15-20 דקות.

 • מתכון מספר 14.

הבסיס להכנת תמצית אמבטיות טיפוליות נלקח חמאה. נמס, מחומם למצב חם. בשמן וכתוצאה מכך, לשפוך 2 מ"ל של תמציות מרוכז של רכיבי הצמח הבאים: נזר, קינואה, horsetail, ניצנים ופרחים לינדן, עלי ליבנה, יורה אפונה. באמבטיה להוסיף כף של 5 ליטר מים, לעשות אמבטיה במשך 10-15 דקות.

 • מתכון מספר 15.

קח כל קרם גוף. הוא הוסיף כף של חליטות מימיות או אלכוהוליים של הריאות, פרחים תפוחי אדמה, מספוא, ברווז קטן, קטן periwinkle. כל זה מעורבב עד חלקה, נוסף לאמבטיה במהלך אמבטיות הטיפול.

 • מתכון מספר 16.

שמן זית, או כל בסיס שמן אחר, נלקח כבסיס להכנת מרתח עבור אמבטיות מרפא. מתחמם עד למצב חם. עדיף להשתמש באמבט מים. ב שמן וכתוצאה מכך לשפוך 2 מ"ל של תמציות מרוכזים של רכיבי הצמח הבאים: פירות בשלים של אבטיח בר, celandine גדול, henbane שחור. באמבטיה להוסיף בשיעור של 2 כפות התערובת עד 2-3 ליטר מים.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18]

טיפול כירורגי

שיטות הטיפול הכירורגי נדירות ביותר. באופן כללי, לורדוזיס מגיבה היטב לטיפול המסורתי. היוצאים מן הכלל הם פתולוגיות שונות של דיסקים בין-חולי, שבר, עצב מכווץ, פגיעה בחוט השדרה. במקרים אחרים, השימוש בתרבות פיזית ועיסוי, כאמצעי הטיפול העיקרי, מניעה ואיחוד התוצאה.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.