Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כליות

המומחה הרפואי של המאמר

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

בגוף האדם, כידוע, יש איברים בודדים ומשויכים. האיברים המשויכים, כולל הכליות. בדרך כלל, צריך להיות שניים מהם, עם התפתחות חריגה של העובר, אפשר להניח עוד ניצנים, אם כי רק שניים מהם נשארים פונקציונליים, אחרים לא לוקחים חלק בפעילות החיונית של האורגניזם בכללותו.

מערכת ההשתנה וההשתנה תלויה לחלוטין באופן התפתחות הכליות ובפונקציונליות הנכונה שלהן. גם אם הכליות עוברים שינויים קלים, זה משפיע לרעה על הבריאות של האורגניזם כולו.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

מהן הכליות?

אם אתה מדמיין צילום רנטגן של אדם בצמיחה מלאה, אתה יכול לראות כי הכליות הממוקמות באזור המותני הם, כביכול, מושעה, והם תחומים על ידי עמוד השדרה שמאלה וימינה. בכליות יש מנגנון ליגמנטלי המסודר בצורה כזו, שבזמן ההשראה או כאשר הגוף נע, הם יכולים לשנות את מיקומם, לרדת קצת למטה, ואז לחזור לנקודת ההתחלה שוב. מצב "נייד" זה של הכליות הוא הכרחי עבור תהליך מלא של השתנה. מה שלא ניתן לומר על התהליך הפתולוגי, שבו המנגנון הליגמנטלי של הכליות מחליש עד כדי כך שהניידות שלהם מתחילה לגרום לבעיות ומובילה לאבחנה של "כליה נודדת".

טוב, אם כך. ניידות מסוימת מותרת לפונקציונליות כליות תקינה, המאפשרת להם לשאוב כאלפיים ליטר דם ביום, בערך ליטר לדקה. דם לא מסודר מועבר לכליות על ידי עורקים גדולים, מסונן מכל זיהומים מזיקים, מוצרים דעיכה, ו, דרך כלי ורידים, חוזר לגוף כבר מטוהרים לחלוטין. ערבוב הדם הוורידי והעורקי בכליות הוא בלתי אפשרי, זה מונע שסתום מיוחד, שתוכנן במיוחד למטרה זו.

התסנין של הדם העורקי נקרא שתן ראשוני, אשר מגיע לכ -150 ליטר ליום. זהו החדירה העיקרית, בו, יחד עם פעולתו, ישנם גם חומרים שימושיים. כדי להפריד את מועיל מן מזיקים, כליות, לסנן מחדש. חומרים שימושיים נשאבים חזרה אל תוך הדם, ומזיק, נפלטים אל אגן הכליה, ויצרו infiltrant, שתן משנית, ואשר הוא פלט החוצה דרך גופים mochevyvedeniya: השופכנים, שלפוחית השתן והשופכה.

מהן הכליות?

הכליות לוקחות לא רק כמויות גדולות של דם, אלא גם צריך להתעמת עם כל חומרים מזיקים מיקרואורגניזמים שעוברים דרכם יחד עם דם. על מנת להגן על הגוף מפני חזרה חוזרת של כל מזיקים, הכליות חייבים לעבוד יחד באופן מלא. במקרה של כשל בכליה אחת, השנייה יכולה לקחת על עצמה את מלוא כמות העבודה. עם זאת, חיים במשרה מלאה, אם יש רק כליה אחת כבר לא אפשרי. לכן, אתה צריך להיות זהיר לגבי הבריאות שלך ולבצע בדיקה מונעת קבועה של כל המערכות ואיברים, על מנת לזהות בזמן חוסר עקביות האינדיקטורים של הנורמה.

זה לא יהיה הוגן לדבר על הכליות רק כאחד המסננים של הגוף. ללא ספק, פונקציית הסינון היא אחת העדיפות, אך בנוסף לביצוע סינון, הם אחראים למספר תהליכים חשובים ביותר, אשר בקשר אליהם ניתן לקרוא את הכליות: 

  • המטה המרכזי של ההומיאוסטזיס, שבאמצעותו נועד שימור ותחזוקה של הקביעות של הסביבה הפנימית של האורגניזם; 
  • האפוטרופוס של מאזן המלח-מים, אשר שומר על איזון עדין ברמה הנכונה, נותן פקודות בצורת צמא, במקרה של יתרון גדול כלפי מלחים, או נסיעות תכופות לשירותים ובצקת, עם עודף מים; 
  • איבר השליטה של כלי. הכליות לתרום התגובה הראשונית של כלי לשינויים כלשהם בגוף, הקירות שבהם הם דחוסים, ואז להיות משוחרר, הודות שכל התהליכים המטבוליים אפשריים; 
  • משתתף פעיל בתהליכים בהם: כדוריות דם אדומות נוצרות, ויטמין D מופעל, לחץ דם תקין נשמר.

אחרי כל האמור לעיל, מתברר מדוע המחלות בהן סובלות הכליות משפיעות קשות על בריאות האורגניזם כולו כמכלול.

מחלות שבהן הכליות מושפעות

המחלות השכיחות ביותר המכסות קבוצות גיל שונות, לפי הסטטיסטיקה הרפואית, הן נפריטיס ומחלת כליות. נפריטים מחולקים, תלוי איזה רכיב מבניים של הכליות עברה תהליך דלקתי, pyelonephritis ו glomerulonephritis. במקרה הראשון, רקמת הכליה מושפעת, במקרה השני, רק glomeruli מעורבים, אשר נקראים glomeruli, אשר נותנים את השם לתהליך דלקתי בהם.

אבנים בכליות נוצרות לא ביום אחד או אפילו בשנה. זהו תהליך ארוך, כתוצאה מכך מלחים, עודף חדירת, שתן ראשוני ומשני, להתיישב באגן הכליות להתגבש. גבישים קטנים, הנקראים חול, באופן עצמאי לצאת עם שתן, מבלי לגרום כל אי נוחות לגוף. גבישי מלח גדולים הופכים לאבנים, והם אינם יכולים לצאת לבדם או לא יכולים, או, מבעד לערוצים הצרים של השופכנים, לגרום לכאב בלתי נסבל. ניתן לגלות אורוליטיאזיס, אשר ממשיך באופן אסימפטומטי, רק באמצעות בדיקות מעבדה של שתן.

ניוון דיסטרופלי של tubules בכליות נגרמת על ידי nephrosis. התפתחות של מחלה כזו אפשרית לאחר הרעלות קשות, בעיקר חומרים כימיים, רעלים חזקים. מחלות דלקתיות מורכבות נדחות, מוקדים של מוקדים זיהומים וכרוניים של זיהום יכולים לשמש גם כתנאי מוקדם להתפתחות של ניוון כליות.

תצורות סקלרוטיות נוצרות לא רק בכלי גדול וגדול, אלא גם בכלי של איברים פנימיים. נגעים סקלרוטיים של כלי הכליה להוביל להתפתחות של נפרונגיוזיס. מחלה זו, בעיקר מופיעה כתוצאה של שנים רבות של יתר לחץ דם, אשר, לאורך זמן, עבר לשלב עמוק, מתן סיבוכים, כולל הכליות.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17]

כיצד לזהות כי הכליות מעורבים בתהליך הפתולוגי?

כדי לבצע בדיקה אבחון של מצב הכליות של מערכת השתן כולה, כיום, לא קשה. אם הכליות אינן מוטרדות לעולם, אין זה אומר שאין בהן שינויים פתולוגיים או תהליכים. יש צורך, לשם נוחות אישית, פעם בשנה לעבור מגוון רחב של הליכי אבחון, לעבור בדיקות כלליות של שתן ודם, לעבור בדיקה אולטרסאונד של כל האיברים המערכות החשובות. אם יש צורך, אתה צריך לבקש עזרה ממומחים לבצע אבחון באמצעות תהודה מגנטית או טומוגרמה המחשב. שתי השיטות האחרונות הן היעילות ביותר לגילוי רוב המחלות, כולל הכליות, בשלבים המוקדמים ביותר.

אם הכליות טרחו פעמים רבות, ובכל זאת, לא היו שום שיחות לרופא, יש צורך לקבוע מיד פגישה עם נפרולוג, אורולוג או, לפחות, מטפל. בדיקה מקצועית אצל הרופא תגלה את הסימפטומים הברורים ביותר שגורמים לחרדה, תחליט על פעולות נוספות ותיקבע את מהלך הטיפול הנכון שמטרתו החלמה מהירה.

אז הכליות לא כואבות

קשה לדמיין אדם שמעולם לא נתקל בבעיות בריאותיות במהלך חייו. אולי יש אנשים כאלה, אבל בחיים המודרניים, עם רמה נמוכה של איכות מי שתייה וגורמים סביבתיים חיצוניים, קשה לשמור על הבריאות ברמה גבוהה. עם זאת, ישנם אמצעים המאפשרים בשל מידה כדי למנוע גורמים שליליים רבים. לאחר מידע אמין על מי שתייה באיכות נמוכה, כדאי להתקין מסננים ביתיים, אשר על הפלט ייתן מים נקיים ובריאים, אשר צריך להיות שיכור לפחות אחד וחצי עד שני ליטר ליום כדי לשמור על תפקוד כליות תקין.

אכילת מזונות עם תוכן מינימלי של מלח שולחן תהיה גם השפעה מועילה על הגוף כולו ולהפחית את הנטל על הכליות. פירות, ירקות, דגנים, מרקים ומוצרי חלב חמוץ צריכים לגבור על התזונה היומית על מזון פחמימות. אחת השיטות המניעות המובילות תמיד תהיה אורח חיים פעיל. כדי להיות פעיל, אתה לא צריך להתערב בספורט כלשהו. די בטעינה בבקרים במשך עשר דקות, מקלחת קרה והליכה תכופה ברגל במשך היום או לפחות שינויים תכופים במצב הגוף, סקוואט וטיול מהיר במעלה המדרגות. הכליות תמיד מגיבות בהכרת תודה לסירוב של אדם מהרגלים רעים, בעיקר מאלכוהול.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.