^

בריאות

כאבים בגב ימין

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאבי גב בצד ימין הוא אחד הסימפטומים הנפוצים ביותר. זה נצפה במגוון של מחלות, ולכן ערבות הטיפול הנוח שלה עם תוצאה מוצלחת היא אבחנה מדויקת. בדיקה שנערכה בזהירות, ככלל, נותן הזדמנות מצוינת כדי לגלות את הגורם לכאב בגב ימינה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

מחלות הגורמות לכאבי גב מימין

כאבי גב בצד ימין הם סימפטום של מחלות שונות של איברים פנימיים ומערכות.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

מחלות של מערכת הנשימה:

  • "יובש" יבש, המלווה תחושה של כאב חיתוך בצד השמאלי או הימני של החזה המופיע במהלך תנועות נשימה;
  • פנאומטורקס לא צפוי עם כאב חריף ספונטני המתרחש בחזה, אשר יכול לתת לתוך עצם השכמה. סימנים אופייניים של המחלה: הפחתת טיול החזה בצד הכואב, חוסר היכולת לקבוע את הרעש במהלך ההטיה;
  • דלקת ריאות, המלווה בתסמונת כאב אינטנסיבי או מתון בחלק השמאלי או הימני של החזה או בשכם. הכאב יכול להתחזק כאשר משתעל ונשימה עמוקה, מתבונן גם בחום, בשיעול ובצפצופים בריאות במהלך ההמולה;
  • סרטן של ברונכי או הריאות. מידת רכוש עוצמת כאב ציור תלויה באופן ישיר מיקומה והיקפה - אם פגע בחלק העליון של האור, של תסמונת נוכחות Penkosta (שנקראה זרוע plexopathy) בה הכאב מורגש באזור כתף, שבשבת, על פני השטח המדיאלי של היד אם הצדר מתחיל לגדול, ישנם כאבים בחזה על הפגוע בצד, אשר מגדיל באופן משמעותי במהלך הנשימה, שיעול, תנועת הגוף, אם ישנה מעורבות intercostobrachial של עצב וכאב הוא מקיף.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18]

מחלות של מערכת העיכול:

  • צורה חריפה של cholecystitis. הכאב יכול להימשך מספר שעות, לפעמים לכמה ימים. ככלל, הוא משתרע על ההיפוכונדריה הימנית ועל האפיגסטריום. בנוסף, הכאב יכול להינתן בצד הימני של עצם החזה, הכתף הימנית, החלק הקדמי, להב הכתף, אל אזור הלב. תסמונת הכאב מלווה בכך שהחולה מבחיל, חום, יש הקאות, צהבת של העור, כמו גם כאב עם המישוש של היפוכונדריה ימין, המתח של שרירי הבטן;

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34], [35]

מחלות של מערכת השתן:

  • נוכחות של טרומבי בעורק הכליה ואת כאבי הכליה;
  • שטף דם של retroperitonealization. הסימפטום העיקרי הוא כאב ספונטני של טבע בלתי נתפס בגב התחתון של המטופל שקיבל טיפול נוגדי קרישה מוקדם יותר.

trusted-source[36], [37], [38], [39], [40], [41], [42], [43], [44]

מחלות של מערכת העצבים ההיקפית (PNS) וחוט השדרה

כאב הוא לעתים קרובות של הירי ואת סוג הקרנה. במילים אחרות, הדפוס שלה מוגבל על ידי הגבולות של המצגת העורית של השורש או העצבים שנפגעו. לעתים קרובות מקבל הפצה דיסטלי.

אם אתה מוצא את עצמך נתקל כאב בגב ימינה, רצוי להתייעץ מיד עם רופא. דחה את זה אינו רצוי מאוד, מאז גישה במועד רק למתקן רפואי האבחנה הנכונה הוא המפתח לטיפול מוצלח ערב כי אתה תהיה מסוגל להיפטר מציק לך בחזרה בצד ימין כאב. אז, אתה צריך להתייעץ עם מומחים כגון: גסטרואנטרולוג, מחלות זיהומיות, טראומה, אורתופדיות, כירופרקטור, רופא, רופא משפחה, קרדיולוגיה, ריאות, אורולוגיה, נפרולוגיה, גניקולוג (לנשים), פרוקטולוג, המנתח. אם הכאב הוא חריף, אתה צריך להתקשר אמבולנס, הרופאים שלו ייתן לך עזרה מתאימה ולהמליץ איזה מומחה יהיה צורך ליצור קשר.

trusted-source[45], [46], [47], [48],

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.