^

בריאות

כאבי גב אצל ילדים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאבי גב אצל ילדים מתרכזים לעיתים קרובות בגב התחתון. תסמונת כאבים כזו מתרחשת לעיתים קרובות אצל ילדים צעירים, אך נפוצה יותר בקרב מתבגרים, במיוחד בקרב אלו העוסקים באופן פעיל בספורט. כאבי גב אצל ילדים יכולים להתרחש מיד לאחר עומס משמעותי, ולאחר מספר שעות לאחר מכן. זה יכול להיות תקופתי או קבוע. באשר למידת האינטנסיביות, הכאב יכול להיות חלש למדי, וחזק כל כך עד שהילד אינו מסוגל לנוע באופן עצמאי.

trusted-source[1], [2], [3]

מחלות שבהן קיים כאב בגב בילדים

הסיבות השכיחות ביותר של כאב כאב גב תחתון אצל ילדים - שרירי זן של החלק האחורי, שהינו תוצאה של פעילות גופנית אינטנסיבית; מתיחת שרירי הגב הנגרמים על ידי תנועות סיבוב פתאומיות, במיוחד במהלך התכווצויות שרירי פעילות גופניות שעלולות לעורר פציעות במהלך שהייה ממושכת בתנוחה לא נוחה (צפייה בטלביזיה, משחקי מחשב), כמו גם פציעות בתאונות דרכים.

בין הסיבות לא כאב גב חזק מאוד, ילדים נקראים גם מזרנים רכים מאוד יציבה לקויה. Overstrain של שרירי הגב ואת כאבי גב לעתים קרובות משפיע על ילדים שיש להם להרים חפצים כבדים, או עודף משקל ילדים אשר נאלצים לשאת משקל רב יותר של הגוף שלהם מאשר את עמיתיהם. תסמונת כאב חריפה ורגישות מוגברת של השרירים בצוואר ובכתפיים יכולים גם להיגרם על ידי מתח.

כאבי גב תחתון אצל ילדים יכולים לגרום לדלקת בשלפוחית השתן או בכליות, וכן באבנים בכליות, למרות שהן אינן נראות לעיתים קרובות אצל ילדים. הכאב בגב התחתון מתלונן לעיתים על ילדים חולי שפעת. מתבגרות יכולות לחוש כאב בגב במהלך הווסת או לפני הופעתן. אבל לכל המדינות האלה אין שום אופי רציני.

רוב הסיבות האחרות של כאבי גב אצל ילדים קשורים עם מגוון של שרירים או שלדים הפרעות. אצל מתבגרים העוסקים בספורט, תופעה שכיחה למדי היא שברים בעצמות, אשר קשורים עם overrrain מוגזם. יש גם נקעים, שהם תוצאה של ספורט או סוגים אחרים של פציעות (למשל, עקב תאונות). בשני המקרים האחרונים, הקורבן צריך להיות מוצג מיד לרופא.

די כואב פציעות יכול גם לנבוע מהעובדה כי הילד נפל על coccyx, אם כי זה סוג של פגיעה היא לא לעתים קרובות מדי רציני.

בין הגורמים הנדירים של כאבי גב נקראים ציסטה שדרה אצל ילדים, דלקת פרקים, שברים בחוליות או פריצת דיסק, הפרעות עצבות, חריגות הירך או עמוד השדרה הקשורים בהתפתחות הילד, ההבדל באורך רגליים, מחלות עמוד שדרה ולוקמיה. גידולים בעמוד השדרה הם נדירים ביותר, אך לעתים קרובות הם מזוהים תסמונת כאב עקמת, אשר מלווה לעיתים קרובות טונוס שרירים נמוך.

כמו כן, הגורמים הנדירים של כאבי גב אצל ילדים הם ספונדיליטיס מתבגרים ואוסטאוכונדרופתיה של עמוד השדרה (מחלת שיירמן-מאו). פתולוגיה זו נוטה בעיקר לבנים.

סיבות אחרות לכאבי גב אצל ילדים:

  • אופי פסיכוגני;
  • שבר בין-חולי ואוסטאוכונדרופתיה;
  • ספונדילופאתיה דיספלסטית, ספונדילוזיס או ספונדיוליסטיס;
  • yuvenilny spondylitis;
  • מחלות זיהומיות של דיסקים בין-חולייתיים, חוליות (שחפת, אוסטאומליטיס);
  • אוסטאופורוזיס: (iatrogenic, עם אנדוקרינופתיה, אידיופטית);
  • מחלות של סרטן הגידול (גרורות, מבנים סחוס עצם ורצועות, חוט השדרה);
  • מחלות המטולוגיות (אנמיה ספרוציטית תורשתית, אנמיה חרמשית);
  • מחלות של איברים פנימיים: כאב הקרנה במחלות, מומים מולדים וגידולים של האיברים של מערכת העיכול ואת כדור האורגניטל.

אם יש כאב בחלק האחורי של ילדים, יחד עם זאת, ככלל, נוכחים, ובעיות בריאותיות אחרות. זיהוי בעיות אלה הוא הרבה יותר קל אם יש סימפטומים אחרים מלבד כאבי גב. אם השתניתי תכוף הוא ציין את הילד, והוא מרגיש כאב באותו הזמן, אם השתן קיים בדם או בשתן הוא חסר צבע, בעוד הילד היה גידול טמפרטורת גוף, סביר להניח כי הסיבה למצב הזה היא דלקת בדרכי שתן. יש להציג את הילד לרופא. עד האותות, אשר מצביעים על כך היו בעיות רציניות כי יש לייחס את הטון הוריד את הרגליים, כאבי גב מקרינים לתוך אחד או שתי רגליים בבת אחת, צליעה. במקרים אלה, יש להציג את הילד מיד לרופא. אתה יכול להתייחס אל האורטופד לטראומה, רופא ילדים, אונקולוג, אורולוג, גניקולוג (בנות) ו המטולוג.

trusted-source[4], [5], [6], [7]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.