Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאבי גב לאחר אלכוהול ועישון

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 05.10.2018

כל אדם יכול להרגיש את הכאב בגב לאחר שימוש בלתי מבוקר של משקאות אלכוהוליים. במצב של שכרות אתה יכול להירדם בשינה קשה וכבדה במצב לא נוח במשך זמן רב. כתוצאה מכך, חלק כלשהו של הגוף הופך קהה, קהה, השרירים והמפרקים למתוח. זה גם הקל על ידי שינוי של תכונות rheological של הדם תחת השפעת אלכוהול, הדם הופך צמיג צפוף ולא מגיע לכל הרקמות, במיוחד שסופק עם arterioles ונימי דם. הרקמות חשות רעב חמצן. בבוקר, מתעורר, אדם יכול להרגיש קהות וכאב בגב, לעתים קרובות ללא לוקליזציה ספציפית. גם אם אתה לוקח עמדה אנכית, אתה יכול לראות כי הכתף אחת גבוהה יותר מאשר השני, ואת התנועות הראשונות יכול להיות מלווה כאב בגב עם הקרנה בירך.

אם זה מצב חד פעמי ואחרי קצת מתחמם הכאב הולך, עוויתות חדלות ואין קהות, שום דבר נורא לא קרה. מומלץ לעשות התעמלות ולשתות הרבה מים.

כתוצאה משכרות אלכוהול כרונית בבני אדם, העבודה של הכבד מופרת, וכתוצאה מכך - את חילוף החומרים. התמוטטות של תהליכים מטבוליים מוביל העובדה כי רקמות משותפת שריר באופן קבוע לחוות היפוקסיה ולקבל פחות חומרים מזינים, גם אם הם נכנסים לגוף. בנוסף, אנשים הסובלים מתלות באלכוהול לא משלמים הרבה תשומת לב תזונה מלאה ומאוזנת, ולעתים קרובות להוביל אורח חיים בישיבה. עצם ורקמת השרירים שלהם סובלים מהעובדה שלאלכוהול יש תכונות משתנות. זה מפורסם במיוחד עבור בירה, אשר רבים רואים משקה לא מזיק למדי. הפסדים סדירים של חומרים הדרושים, למשל, סידן, אשלגן, מגנזיום, חומצה אסקורבית, חלבונים להוביל embrittlement של עצמות ניוון שרירים. כתוצאה מכך, תהליכים דיסטרופיים להתרחש בעמוד השדרה, המוביל העקמומיות שלה ואת המראה של osteochondrosis, שבר בחוליות, דלקת פרקים ארתרוזיס. גם כל טראומה, ובמצב של שיכרון אלכוהולי ההסתברות לקליטתו עולה, מוביל לשברים מורכבים ותכופים.

משקאות אלכוהוליים משפיעים לרעה על הכליות, מגדילים את העומס עליהם וגורמים לתשישות האיברים. הרעלת אלכוהול כרונית גורמת להיווצרות של צואה בכליות ובאיברים השתן, כמו גם תהליכים דלקתיים הטוענים כאב בחלק האחורי באזור המותני. לאחר הדיבור הבא, הכאב בדרך כלל מחמיר.

כאב המחוך נמרץ קרובות מקרין על הכתף, הכתף האחורי נוכח הסימפטומים של דלקת לבלב חריפה או כרונית, אשר ברוב המקרים (70%) פיתחו על בסיס אלכוהול אחרי המשתה הבא. לפעמים על הופעתה של דלקת הלבלב חריפה, דיבור חד פעמי מספיק.

כאבי גב פתאומיים חזקים לאחר השתייה אינם שוללים התקף של אנגינה או אוטם לבבי חריף. במקרה זה, היא לעתים קרובות נותן את הזרוע השמאלית, עצם השכמה, לסת תחתונה.

כאבי גב לאחר עישון

לאחרונה, נערכו מחקרים רבים, שבמהלכם אושרה ההנחה של קשר בין כאבי גב ועישון. מחקר שנערך לאחרונה באוניברסיטת רוצ'סטר (ארה"ב) העריך את מצבם הבריאותי של חולים עם הפרעות בעמוד השדרה, השווה בין עישון, לא מעשנים ופרוש במהלך המטופלים. מעקב אחר מצבם התבצע במשך תקופה ארוכה למדי - שמונה חודשים. זה היה מעורב יותר מחמשת אלפים אנשים לאחר קורס של טיפול שמרני, רבים מהם עברו ניתוח. עוצמת הכאב המתעוררת הוערכה על ידי קנה מידה אנלוגי חזותי.

חוקרים שלא עישנו כלל דיווחו על העוצמה הנמוכה ביותר, הערכים הממוצעים היו לאלה שנטשו את ההתמכרות במהלך הניסוי. חולים אשר ממשיכים לעשן סבלו הרבה יותר כאב. במחקר זה, אנשים עם מחלות של מערכת השלד והשרירים נטלו חלק, ובאוניברסיטת Evanston (ארה"ב) הם הגיעו למסקנה שהעישון עצמו גורם לכאבי גב כרוניים. במהלך השנה, מתנדבים מילאו שאלונים על מצבם הבריאותי, נוכחותם של הרגלים רעים, כולם עשו טומוגרמה תהודה מגנטית של המוח.

מדענים הגיעו למסקנה כי עישון מגביר את הפעילות של האינטראקציה של גרעין המוח עם קליפת המוח הקדמית הפריפורלית. זה מפחית את ההתנגדות של מעשנים כדי לגבות את הכאב והופך אותם נוטים יותר להתרחשות שלה.

בנוסף להשפעה על העבודה של המוח, עישון מעלה את הסיכון המיידי של מחלות רבות של איברים חיוניים, המתבטאת בכאב בגב. אלה מחלות דלקתיות של מערכת הנשימה (ברונכיטיס, אסטמה הסימפונות, דלקת ריאות), neoplasms של לוקליזציה זו. עישון השפעות מזיקות על מערכת העיכול, להגדיל את הסיכון לצמיחה של גידולים בפה, בגרון, ושט, הבטן. כיב פפטי וקסטריטיס במעשנים נצפים לעתים קרובות יותר מאשר שאינם מעשנים. מעישון, המנוע העיקרי של הגוף סובל - הלב, חווה רעב חמצן קבוע עומס יתר, להקלה על הגוף של חומרים רעילים.

מחקרים שונים מאשרים כי הפסקת עישון היא הרבה יותר יעילה מכל טיפול, ומעשנים כבדים שאינם רוצים להיפרד מהתמכרות לא ניתן לרפא.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.