Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב גרון

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

כאב גרון היא תלונה נפוצה כי הוא ביקש עזרה רפואית. כל מבוגר בממוצע 2-3 פעמים בשנה חוויות גרון כואב. מדי שנה, כל רופא כללי לוקח כ 300-600 אנשים עם תלונה של כאב גרון ודלקות בדרכי הנשימה העליונות.

הכאב בגרון נחשב על ידי רבים להיות סימפטום לא רציני, אשר עובר או על ידי עצמו, או בעזרת "כל החזקה" המפורסם ממתקים המרקחת. סוכריות על מקל, כמובן, לא תרופה, אבל הם נעים לטעום נראה לקחת את האחריות העיקרית על כאב גרון. עם זאת, לעתים קרובות הכאב לא רוצה להיכנע לטיפול עצמי כזה, ואז בקורס הם שטיפות שונות מן הארסנל של "מתכונים של סבתא". מבלי לגרוע מן היתרונות של מוצרים בית מרקחת דרכים חלופיות כדי להילחם בכאב, אתה עדיין צריך להבין את הסיבות כאב גרון, מגוון של הסימפטומים שלה, מה ניתן לעשות בכוחות עצמך, ובאיזה מקרים עליך לפנות לרופא.

כאב גרון הוא אחת התלונות הנפוצות ביותר. כל קור הוא בדרך כלל מלווה בגרון כואב.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

גורם של כאב גרון

אחת הסיבות הנפוצות ביותר שגורמת כאב גרון הוא זיהום ויראלי או חיידקי. דלקת הלוע של האגיולוגיה הנגיפית מאובחנת ב -85% מהמקרים. זה נגרם לרוב על ידי adenoviruses בתקופה של מחלות דרכי הנשימה חריפה. ההבדל בין דלקת הלוע ויראלי שלו "אח" - דלקת הלוע חיידקי כי תחושת כאב נזלת מלווה הגרון (רירי אף), עיניים דומעות, שיעול, חום קל.

במקום השני בתדירות הגורמים לכאב בגרון היא streptococcal אנגינה בטא- hemolytic סטרפטוקוקוס קבוצה A) - ב 10-15% מהמקרים. אבל לא כל הגרון כואב הם תוצאה של הצטננות. בהקשר זה, כדאי לדעת את הגורמים העיקריים לגרום תחושה של כאב בגרון.

דלקת הלוע של אטיולוגיה חיידקית היא הרבה פחות נפוצה, בעיקר נגרמת על ידי סטרפטוקוצ'י. בניגוד חיידקי דלקת הלוע ויראלי לידי ביטוי בסימפטומים הגרון בעיקר - נפיחות של החלק האחורי של הגרון, ציפוי הלשון, ואת השקדים, בלוטות לימפה נפוחות ללא נזלת ולעיתים קרובות ללא שיעול. 

דלקת חיידקית בגרון - דלקת שקדים, דלקת שקדים. גרמה לרוב streptococci וקשיים נשימתית לידי ביטוי, כאב בעת בליעה, חום גבוה, גדל hypemic שקדים. 

אלרגיה. כאב גרון הוא תוצאה של מחלה אלרגית, סוג של תגובה לאלרגן, בחורף תחושת הכאב של אטיולוגיה אלרגית מתבטאים בדרך כלל בקור. 

דלקת מכנית של הגרון, מיתרי הקול - דלקת הלוע. לרוב, מחלה זו אופיינית לאנשים העוסקים מדי יום בתקשורת ארוכת טווח (מורים, קריינים, שחקנים) או עבור זמרים. גרון וכאב בגרון הם לא קטלני, אבל יכול לפגוע קשות בקריירה אם אתה לא מתחיל לטפל ברצועות. 

פאתולוגיות קשות ותהליכי סרטן גורמים גם לכאב גרון. ביניהם ניתן לקרוא stomatitis כרונית, זיהום cytomegalovirus של הגוף, HIV. החמור ביותר שלילי במונחים של תחזיות הן תהליכים אונקולוגיים בגרון, neoplasms.

לכן, כאב גרון יכול להיות סימפטום של מחלות רבות, לפעמים סכנת חיים. זה הכי קל להבדיל באופן עצמאי את אופי ויראלי חיידקי של כאב בגרון.

זיהום בקטריאלי המשפיע על הגרון מתבטא לרוב על ידי ציפוי אופייני לבן בלשון ושקדים. אם הכאב הגרון הופיע פתאום, ולא תוצאה של מחלה של שבוע, לוח לבן הוא הסימן העיקרי העיקרי של זיהום חיידקי.

זיהום ויראלי מתבטא על ידי כאב המטרה, ככלל, באופן מיידי, וביום השני או השלישי הכאב הולך ודועך.

כמובן, מומלץ להתייעץ עם רופא שלא רק אוסף אנמנזות, ראיונות ובוחן את המטופל, אלא גם מקצה ניתוח - כתם כדי לקבוע את הפתוגן האמיתי.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11]

אילו אמצעים ניתן לנקוט באופן עצמאי אם יש כאב גרון?

 • משקה שכיח, שכיח שמרכך את הגרון הכואב;
 • במידת האפשר, עמידה במנוחה, מנוחה במיטה;
 • לשטוף עם תמיסת מלח מלוחים כי הוא מסוגל לשטוף את ריר ריכוך דלקת (1/2 כפית מלח, עדיף לים, לדלל בכוס מים רותחים חם);
 • מנוחה קולית - במידת האפשר, אין לסבך את הרצועה ולדבר פחות;
 • ביטול אלכוהול, עישון ועשן סיגריות באופן עקרוני;
 • הדחוס היבש להתחממות הוא חיצוני על הגרון;

כאב גרון יכול להיות חמור, חריף, אם זה נמשך יותר משלושה ימים, כדאי להתייעץ עם הרופא שלך. הרופא מאבחן את המחלה, וממנה בדיקות נוספות - כתם מהגרון, בדיקת דם כללית. בהתבסס על המידע שהתקבל, תוגדר תוכנית טיפול, אשר עשויה לכלול נטילת תרופות אנטי-ויראליות או אנטיבקטריאליות (בהתאם לסיבה), נהלי פיזיותרפיה.

מה הסיבוכים הוא כאב גרון?

תחושות כאב בגרון יכולות להיעלם בכוחות עצמן, אך אם אינכם נוקטים אמצעים בזמן, הסיבה לכאב היא המחלה הבסיסית, נכנסת לצורה כרונית ויכולה לגרום לסיבוכים הבאים:

 • דלקת חריפה של השקדים עד מורסות;
 • לימפדניטיס;
 • מחלת לב - מחלת לב ראומטית;
 • מחלת כליות - glomerulonephritis;
 • מחלה אוטואימונית מערכתית שכיחה היא שיגרון.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.