Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הסרת שומות בבית

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

כתמי לידה או nevi, יש כמעט כל אדם. הם כמעט בלתי נראים, אבל יכול להביא אי נוחות מוחשית. זה גם מסוכן מאוד לפגוע כתם לידה, כי הדימום עשוי להתחיל. אם הנבוס ממוקם על הגוף, כך שהוא יכול להיות פגום, יש מראה לא אסתטי או מביא סוג אחר של אי נוחות, זה ניתן להסיר.

אתה יכול להסיר את כתם לידה או על ידי פנייה לרופא. הבעיה של שומות לא רצויות והסרתם מחלקים שונים של הגוף המעוניינים לפני כן. לכן, הרפואה האלטרנטיבית מציעה דרכים רבות ומתכונים להיפטר מן נבוס באופן עצמאי ובטוח.

לפני שתחליט להסיר שומה, אתה צריך לנתח מה ההשלכות עשויות להיות ואם זה מעכב אותך. בדרך כלל להסיר את החפרפרות כי הם על הפנים, הצוואר, גודל גדול במיוחד או יכול להתפתח לגידול ממאיר.

הסרת כתם הלידה מכילה את ההכנה שלהם, את תהליך מאוד של הסרת אורכים שונים ולאחר מכן טיפול והתבוננות של צלקות שיורית או צלקת. עם הגישה הנכונה, הסרת כתם לידה לא תהיה קשה, בטוחה ויעילה.

אינדיקציות להליך

אינדיקציות להסרת שומה עשויות להיות שונות, אך כולן מתרפדות למספר גורמים מרכזיים. כדי להסיר שומה מומלץ אם:

 • הוא ממוקם על הפנים.
 • אם הוא גדול במיוחד. כתמי לידה לצבור מלנין, דגימות גדולות כל כך יכול להתפתח מלנין.
 • השומה כל הזמן מביאה אי נוחות, ממוקם במקומות של קשר מתמיד עם בגדים או תכשיטים תלבושות.
 • אתה כל הזמן לגעת את כתם לידה עם ציפורניים או חפצים אחרים, הוא נמצא במקום מאוד לא נוח. לדוגמה, בחלק האחורי של כף היד, על הקרסול, וכו '

שומות מוסרים גם כי הם יכולים לגרום לגידול ממאיר. אלה מהם, הממוקמים במקומות הנגיש ביותר לשמש, חשופים ביותר לסיכון כזה. אם תחליט להסיר כתם לידה, הקפד להציג את הרופא אונקולוג. השומה יכולה להתחדש במלנומה, הרופא יקבע זאת מיד. אז שכאשר אתה מסיר כתם לידה עצמך, אתה לא מזיק לעצמך ואת הגוף כולו, עדיף להתייעץ עם מומחה.

trusted-source[1], [2], [3]

הכנה

הסרת שומות בבית מסוכן מאוד. רופאים מזהירים כל הזמן על זה. אבל אם אתה עדיין החליט להיפטר של כתם לידה לא רצוי עצמך, כדאי לקחת בחשבון כמה נקודות:

 • בחר כיצד ברצונך למחוק. זה יכול להיות משחה, ההכנות או תמיסות. לעתים קרובות כתם לידה לא מעובד רק עם משחה, אלא גם קשור עם חוט בבסיס.
 • ודא שאתה לא אלרגי לאחד המרכיבים של התרופה שנבחרה.
 • רודינקה שהוסרה צריכה להיות ללא נזק או חשדות על מלנומה, כלומר יש קצוות שווים, צבע אחיד, משטח יבש, בגודל הרגיל.
 • העור סביב השומה לא צריך להיות מודלק. גם ליד כתם לידה לא צריך להיות פריחות, גירויים, עקיצות חרקים, פצעים טריים או שריטות.

הכנה כדי להסיר כתם לידה הוא חלק חשוב מאוד של ההליך כולו. חשוב תחילה לבחור את השיטה הנכונה, כך מאוחר יותר אין סיבוכים. אחרת, אתה יכול להביא את הזיהום, קיים סיכון גדול של דימום.

trusted-source[4], [5]

טֶכנִיקָה הסרת שומות בבית

ניתן להסיר כתם לידה בבית במגוון דרכים. ניתן לבחור שיטה פשוטה יותר או מורכבת. כמה המלצות, אשר השיטה של הסרת שומות בבית טוב יותר:

 1. לפני תחילת הקורס של הליכים, לא משנה מה אתה מחליט לא להסיר את כתם הלידה, כדי להיות בטוח לעשות מבחן סובלנות. החל על שטח קטן של העור מתחת לברך או על החלק הפנימי של פרק היד. חכה יום. אם אלרגיות, פריחות, צריבה או גירוד לא, התרופה מתאימה לך.
 2. עצור את הבחירה שלך על אפשרויות פשוטות יותר. בחר כמה. אם השיטה הראשונה אינה מתאימה, אתה יכול לנסות בבטחה את הבא.
 3. מומלץ להשתמש במתכונים עם מרכיבים זמינים. בצל, שום, לימון, שמן קיק ניתן לקנות בכל חנות ובית מרקחת.
 4. שיעור ההסרה לא צריך להיות ארוך מדי.
 5. התוצאה צריכה להיות מוחלפת בעתיד הקרוב. לדוגמה, לאחר השבוע הראשון של השימוש.
 6. השיטה שנבחרה לא צריך לקחת הרבה זמן. בחר את הדרכים שבהן אתה צריך להחיל משחה או תרופות לפני השינה או בבוקר ובערב.

להלן הדרכים הנפוצות ביותר, יעיל ובמחיר סביר להסיר כתם לידה בבית. לכל אפשרות יש יתרונות וחסרונות מסוימים. אבל היתרון העיקרי של כל אחד מהם יכול להיחשב כי הם נבדקו פעמים רבות על ידי אלפי אנשים לאורך השנים.

אמצעי הסרת שומות

סטפלין. זוהי תרופה מודרנית, יעילה מאוד. הוא עשוי מאוסף של צמחי מרפא ושורשים, אינו מכיל זיהומים מלאכותיים. זה מורכב משני מרכיבים. חלק של עשבי תיבול לעשות מרתח. החלק השני של עשבי תיבול ושורשים מיובש, ואז triturated. תמצית אבקה משולבים, משחה מתקבל. לכן, התרופה חודרת עמוק לתוך השומה ואת השורש עצמו, מתן תוצאה טובה.

השתמש בזהירות ובצע את ההוראות. לכסות את העור סביב כתם לידה עם עזרת הלהקה, כי סטפלין לא ניתן להחיל על העור. משחה מוחל פעם ביום. עדיף לבחור לתקופה זו לפני השינה או להחיל לילה. העיקר הוא לא להרטיב את כתם הלידה. אם תסיר את כתם הלידה במהירות, מרח אותו פעמיים ביום.

מלאווי. ההכנה מורכבת מ 37 עשבי תיבול שנאספו ב Altai. זה כולל גם מומיות, מינרלים וחומצות. קל למדי להשתמש במלאבית. החל כמות קטנה של משחה על צמר גפן ו לצרף אותו השומה. מאובטח עם טיח דבק. אז זה צריך לעשות פעם ביומיים.

קולומאק. תרופה זו מתאימה יותר להסרת שומה קטנה. קולומאק מרכך את הרקמה של השומה, ואז ניתן להסיר אותה בקלות. משך היישום - 3-4 ימים. החל את התרופה על השומה מספר פעמים ביום.

קריופארמה או וורטנר. תרופות אלה להקפיא את כתם הלידה, ולאחר מכן הוא צריך להיעלם בהדרגה מפני השטח של העור. הסוכן מוחל על השומה, ואז הוא נעלם בהדרגה תוך 10 ימים. אם כתם הלידה גדול מאוד, ניתן לחזור על התהליך שוב, אך רק לאחר 14 יום.

Viferon יש התווית אחת - זה לא יכול לשמש במהלך ההריון הנקה.

הסרת כתמי לידה על ידי זקיקי השיער

אולי, השיטה היא פשוטה ובטוחה יותר. אבל השיער ניתן להסיר רק שומה קטנה, דגימות גדול יותר יש לקחת עם קרמים, משחות או הקפאה. הסר את השיער יכול רק לתלות שומה, וזה מספיק טוב הרים מעל העור.

אז, לקחת שיער ארוך ולקשור אותו סביב השומה על הבסיס מאוד. קשרו קשר. אתה לא צריך לקשור את כתם הלידה, אבל לא חלש. שיער לא צריך לגרום כאב או אי נוחות חמורה, אבל אתה חייב להרגיש את זה. ללכת כמו שיער לכמה ימים. בדוק את כתם הלידה, זה צריך להתייבש קצת. משוך את השיער כך שהוא גם מחזיק היטב על הקרקע. אם השיער אבוד, לקחת אחד חדש.

אתה יכול להסיר את השומה עם שיער הסוס. השיטה יעילה מאוד ומהירה. אתה לא יכול למתוח את הלידה שלך עם השיער, אז לשאול מישהו שיעזור לך. יש צורך לקשור את כתם הלידה בבסיס חזק ככל האפשר, אבל לא בקנאות. הדם יפסיק לזרום לתוך השומה, וזה ייפול במהירות. עם השיער, אתה צריך ללכת במשך 3-4 ימים, לא להסיר אותו לפני הולך לישון או במקלחת.

הסרת שומות על ידי celandine

טוהר הוא תרופה אלטרנטיבית מצוינת עבור שומות מכל הסוגים. הוא פועל כ"שחיקה ", מתייבש בהדרגה ומסיר את כתם הלידה. הם יכולים להיות מוסרים כמו שומות תלויים, כתמי לידה. גם כתמי celandine מוסרים מן celandine. הנה כמה טיפים על איך להסיר שומות על ידי מחלת הצליאק:

 • קח את גבעול של celandine, לחתוך חתיכה לצרף אותו השומה עם חתך. מיץ צריך ליפול לחלוטין על השומה. כמו כן, הוא מזיק לעור, אינו גורם לאלרגיות.
 • הפוך את המשחה. במידות שוות, מערבבים את הקלאנדין המרוסק ואת ג 'ל נפט. משחה וכתוצאה מכך לטפל השומה בכל יום.
 • תמיסת קלונדין. כל צנצנת לחצי מילוי עם עלי קלינדין טריים. ואז לשפוך על הוודקה. להשרות במשך 14 ימים. מסננים היטב לאחסן במקרר או במרתף. לפני השימוש, לדלל את תמיסת 1: 1 עם מים, להרטיב את צמר גפן ו להחיל על שומות. חורים גדולים מספיק ניתן להסיר בעוד כמה חודשים. העיקר לא להפריע את הקורס.

טוהר הוא איטי, אבל כמעט תמיד יעיל וחסר כאבים. במקרים מסוימים, יש אדמומיות קלה סביב השומה, אשר עובר במהירות. הקפד להתייעץ עם רופא אם זה שווה הסרת כתם לידה.

הסרת שומה עם חומצה

 1. חומצה סליצילית. חומצה סליצילית היא סבירה למדי, היא בשימוש נרחב בענפים רבים של הרפואה. חומצה בהדרגה desiccates השומה, אשר מוביל היעלמותה המוחלטת. החלת חומצה טובה יותר רק על השומה עצמה, מבלי להשפיע על אזורים סמוכים של העור. העובדה היא כי קשר מתמיד יכול להוביל לייבוש, קילוף, אדמומיות של העור. אז זה הופך להיות קשה לקבוע - היא תגובה שלילית של הגוף חומצה או פשוט גירוי.
 2. חומצה אצטית. חומץ גם מציג חפרפרות יבלות. בעזרת פיפטה, להחיל כמה טיפות על השומה. אז לעשות 7 ימים מספר פעמים ביום. הסיכון של שימוש בחומצה אצטית הוא כי העור סביב השומה ואת השומה עצמה צריכה להיות ללא נזק קל. אם העור יש פצע או שריטה טריים, חומץ יכול corrode האזור הפגוע אפילו יותר.
 3. חומצת לימון.  שיטה זו פועלת בצורה דומה לזו הקודמת. חומצה ציטרית יכולה להתבצע מתוך מיץ מרוכז מאוד. החל את זה כמה פעמים ביום על שומה במשך שבוע. חומצת לימון יסייע לא רק כדי להסיר את השומה, אלא גם כדי להבהיר את כתמי פיגמנט.

הסרת שומות עם יוד

הסרת שומות עם יוד נחשב יעיל כי התרופה יכולה לחדור את השומה עצמה ולהרוס אותה לחלוטין. הוא מתייבש ומכסה את השומה מבחוץ, ומפנים. ישנן מספר דרכים כדי לקבל כתם לידה עם יוד:

 1. לחלחל את צמר גפן עם יוד לצרף את השומה. לאבטח אותו עם סרט דבק ולהשאיר אותו לילה. בבוקר, תמיד להסיר את התחבושת ולשטוף את השומה. בתוך כמה ימים של נהלים כאלה, השומה יתחילו להיעלם.
 2. דרך נוספת היא לדלל יוד עם מים ביחס של 1 עד 5 ולהחיל על השומה. החזק לא יותר מ 5 דקות ולשטוף עם מים. שכנות העור עדיף לא לגעת.
 3. חורים תלויים ניתן גם להסיר עם פתרון אלכוהול קונבנציונאלי של יוד. לטפל זה השומה עם יוד כמה פעמים ביום, בלי לגעת העור סביב. בהדרגה השומה פשוט תיעלם ותיעלם. לאחר שיטה זו של הסרת, אין צלקות על העור.

באופן כללי, הסרת שומות עם יוד הוא בטוח מאוד וזול. גם אם יוד הוא לא בבית, זה תמיד יכול להיות קנה בבית המרקחת. זה לא לגרות את העור, אין סיכון של דימום או דלקת. רק שלילי - משאיר יוד עקבות על העור. אם כתם הלידה נמצא במקום בולט, אז זה חייב להיות מעובד בזהירות רבה. אם לא, אז אתה יכול לגעת בעור מסביב.

הסרת שומה עם חומץ

שומה ניתן להסיר וחומץ. למטרה זו, חומץ תפוחים הוא מושלם. זה עדין יותר, לא לגרות את העור יש אפקט רך. שיטה זו נועדה להסיר חפרפרות וכתמי פיגמנט על העור, אך אינה מתאימה להסרה של שומות תלויים או קמורות. העיקרון של הפעולה היא כי חומץ bleaches הכתם על העור, הסרת פיגמנט. מספר יישומים:

 1. שים כמה טיפות של חומץ על השומה. אז לעשות בתוך שבוע. השומה צריכה להיעלם בהדרגה ללא עקבות. אין פריחות בעור, אלרגיות או גירוד שיטה זו אינה גורמת.
 2. ראשית לבדוק אם אתה אלרגי חומץ. החל כמות קטנה על העור, לא לשטוף, להחזיק במשך יום. אם העור אינו מגיב חומצות חומץ, אתה יכול להתחיל להסיר את השומה. הפוך ספוגית קטנה של צמר גפן, אשר סוגר רק את הגליל עצמו. רוויים אותו עם חומץ וצרף אותו השומה. מאובטח עם טיח דבק. עם תחבושת אתה צריך ללכת כל הזמן במשך שבוע. כותנה ספוגית לשנות מספר פעמים ביום. השומה חייבת להיעלם לחלוטין.
 3. אם הזמן מאפשר לך, אז זה שווה לנסות דרך יעילה זו של הפרשת שומות.

ראשית, אתה צריך לרכך את העור. החזק את השומה במשך 10-15 דקות במים או מתחת למים זורמים. רווי את צמר גפן עם חומץ וצרף השומה. החזק במשך 15-20 דקות. הסר את ספוגית ולשטוף את השומה. אז לעשות 4 פעמים ביום במשך שבוע. התוצאה תהיה נעימה להפתיע אותך. השומה הופכת לשחורה ומכוסה בקרום. ואז זה ייפול, ומתחתיו יהיה עור נקי ללא עקבות.

הסרת שומות עם סבון ביתי

סבון הבית מייבש ומסייע כמעט ללא כאבים להסיר את השומה. בדרך זו ניתן להיפטר השומה התלוי קטן. זה צריך להיעשות כך:

 1. לפני השינה, להחיל שכבה עבה של סבון על השומה. חזור על הנוהל במשך 3-4 לילות. יש צורך ליישם את הסבון בזהירות, כדי לא לפגוע כתם הלידה. לאחר היישום, זה צריך להיות מודלק במקצת. משמעות הדבר היא שתהליך ההרס החל. סבון לשים או לדקלם את זה כבר לא הכרחי. בהדרגה השומה תתכווץ ותיפול מעצמה.
 2. אם הלילה לא עובד כדי להחיל סבון, אז אתה יכול לעשות איזה סוג של דחיסה. חותכים שכבה דקה של סבון וצרף את השומה. במקרה זה, או את העור או את הסבון צריך להיות רטוב במים. החל תחבושת על העליונה ולתקן עם טיח דבק. בערב, להוריד את הדחיסה ולשטוף את העור. אז לעשות 3 ימים.

לאחר החלת סבון, העור יהיה בהחלט להיות מודלק, אדמומיות, צריבה תחושה גירוד יופיע. אבל לגעת כתם לידה בכל מקרה בלתי אפשרי. אתה לא יכול לטפל בו גם עם שמנת או עם תכשירים אחרים. יש צורך לסבול כמה ימים, ולאחר מכן השומה יתחילו להתייבש, העור יהפוך צבע נורמלי אי נוחות ייעלם. לאחר החפרפרת עצמה נופלת, מתחת לה נותר עור נקי ללא צלקות או צלקות. שיטה זו אינה מתאימה להפרשת חפרפרות או לחפרפרות מתבטאות קלות.

הסרת חפרפרות בשיטות חלופיות

 • סודה. סודה מיובש ו corrodes כתם לידה. הכינו את הפסטה. כדי לעשות זאת, מערבבים כפית של סודה ו 4 כפיות של מים. השאירו את התערובת על השומה במשך שעה אחת. תוך 3 ימים, לשמן את השומה 2 פעמים ביום. אתה יכול גם לערבב סודה וויטמין E. זה יעזור להשיג תוצאה מהירה.
 • פשתן.  זה לא הוכח מדעית כי פשתן עוזר להסיר שומות, אבל זה נחשב אחד האמצעים היעילים ביותר להסרת שומות מסוגים שונים. אתה צריך שמן פשתן, דבש וקמח פשתן. מערבבים את החמאה והדבש בחלקים שווים. מוסיפים מעט קמח כדי להכין את השמנת. החל על השומה, להחזיק את השעה ולשטוף. אז לתת פעם ביום 7 ימים.
 • שן הארי.  השיטה תסייע להסיר כתמים שטוחים, בהדרגה discoloring אותם. חותכים את השורש של שן הארי ולהחיל נוזל לבן על השומה. השאר את זה במשך 30 דקות ולשטוף. ההליך צריך לחזור על עצמו לא פחות משבוע, אז התוצאה תהיה בולטת. אתה יכול לעשות משחה. מערבבים 1 כף. כפית של מיץ עם 4 כפות. כפות חמאה. לסנן את השומה מספר פעמים ביום.
 • חומץ ושום. 2 שיני שום לחתוך ויוצקים 100 גרם (חצי כוס) של חומץ תפוחים. מתעקש 14 ימים. ואז להחדיר עם צמר גפן לצרף את כתם הלידה במשך כל הלילה. האם זה עד הלידה נעלם.

הסרת שומות עם לולאה

שיטה נוספת ללא כאבים מהירה כדי להסיר שומה היא לולאה. זהו שם של מכשיר מנתח מיוחד, המשמש את כל התהליך. תגובות שליליות, גירוי ודימום לא נצפו קודם לכן.

המכשיר נראה כך: זה סוג של ידית, שבסופה יש לולאה מתכת. הוא קטן מאוד, כך שהוא יכול להסיר את השומות הקטנות. לולאה ממוקמת על כתם הלידה, ואז זרם בתדירות גבוהה מוחל.

כמו הסרת: זרם תדר גבוה מאוד מחמם את השומה מיד חותך אותו. בשל כך, דימום אינו מתחיל. כמו כן, אין זיהום של הרקמות מסביב, פריחות אלרגיות ודברים אחרים.

לאחר הסרת השומה, קרום קטן נשאר על פני השטח. היא עצמה נעלמת בתוך שבוע. אחרי זה יכול להישאר כתם לבן קטן, אשר בקרוב נעלמת לחלוטין. אם השומה הייתה גדולה או עמוקה, צלקת אור תישאר על העור, אשר בהדרגה להיות פחות מורגש.

ניתן להסיר כתמי לידה עם קרישה רק לאחר התייעצות עם רופא. כל שומה יכולה להתחדש במלנומה. אם כתם לידה ממאיר כזה מוסר, זה יכול להחמיר את המחלה. חולי סרטן מוסרים עם התקף של העור סביב כמה סנטימטרים.

התוויות נגד

אם תחליט להסיר כתם לידה משעמם, אתה צריך לדעת מספר מקרים כאשר זה לא יכול להיעשות. התוויות נגד הסרת שומות:

 1. חשדות של גידול ממאיר.
 2. ליד השומה יש דלקת על העור. ראשית עליך לרפא אותם, ולאחר מכן להסיר את כתם הלידה.
 3. הריון. נשים "במצב" עדיף לדחות את הסרת כתם לידה לתקופה שלאחר הלידה.
 4. אלרגיה רכיבים מסוימים של סמים או חשד של תגובה שלילית.
 5. סוכרת.

כדי למחוק כתם לידה בבית טוב יותר רק לאחר התייעצות עם אונקולוג. כל שומה יכולה לגדול למלנומה. אז, התערבות כירורגית יש צורך להסיר לא רק את הצמיחה המסוכנת, אלא גם את שורש. כמו כן, חשוב מאוד להסיר את כל הרקמות שנפגעו סביב. אם אתה בריא לחלוטין, אז אתה יכול לבחור כל אחת האפשרויות להסרה עצמית של כתם לידה ולהמשיך אליו. אבל אם יש כל התוויות נגד, להסיר את השומה רק במרכז הרפואי.

trusted-source[6], [7], [8], [9]

ההשלכות לאחר ההליך

לאחר הסרת כתם לידה, אתה מפריע לעבוד מתואמת היטב של האורגניזם להפר אותו. זה יכול להיות השלכות של דרגות שונות של מורכבות:

 • ללא ספק, במקום כתם הלידה, יהיה הראשון יהיה פצע טרי קטן. גודלו תלוי בגודל של השומה המוסרת. זה תהליך טבעי למדי, אז לא להיכנס לפאניקה.
 • על הפצע מופיע קרום. בשום מקרה לא ניתן להיקרע או להשפיע בצורה כלשהי. הקרום חייב ליפול מעצמו. תחת זה הם תהליכים של תיקון רקמות ריפוי.
 • במקום הקרום יישאר נקודה בהירה. זהו עור צעיר רגיש לאור שמש ישיר. כמו כן אסור לבקר בסולריום.
 • 2-3 שבועות הולך על מנת להבטיח כי העור מן הלבן הופך צבע רגיל. אדמומיות חולפת בהדרגה.
 • עד שישה חודשים, אי נוחות יכול להיות מורגש מזכיר כתם לידה מרוחק.

אם תחליט להאיץ ריפוי עם שמנת או משחה, כדי להיות בטוח להתייעץ עם הרופא שלך. הכלי הנבחר יכול להכיל רכיבים שאינם מתאימים לך.

trusted-source[10], [11], [12]

סיבוכים לאחר ההליך

להסרה עצמית של שומות בבית יש מספר סיבוכים, אשר מומלץ לקרוא לפני הקורס:

 • לא משנה כמה קשה אתה מנסה, אתה לא יכול לשמור על כל תקני ההיגיינה בבית. הסבירות לזיהום גבוהה מאוד. במרכז הרפואי, המנתח כירורגי, המכשיר כולו ובגדי הרופא הם סטריליים לחלוטין. ואתה?
 • כמה שומות בכלל לא ניתן לגעת. אחרת, דימום חמור עלול להתרחש.
 • זה בלתי אפשרי לחלוטין להסיק כתם לידה לחלוטין. לא ניתן לקבוע את העומק שבו ממוקם השורש. מטעה במיוחד הם כתמי לידה קמור תלויים. החלק העליון ניתן להסיר, אבל השורש נשאר. כתם לידה חדש עשוי לגדול באותו מקום.
 • חלק ניכר של האתר של החפר הוסר נשאר צלקת ניכרת. הסרת כתם לידה עם לייזר, חנקן או אמצעים אחרים, על העור לעתים קרובות יותר נשאר דבר.
 • יש סיכון גדול לבחור את הדרך הלא נכונה להסיר. השומה תישאר במקומה המקורי, אתה רק יפגע בעור מסביב. נטילת Inusions לא ידוע בפנים, אתה יכול להזיק לגוף בכללותו.

trusted-source[13], [14], [15]

טיפול לאחר ההליך

תקופת השיקום נמשכת בין 2 ל -6 חודשים. במהלך תקופה זו, העור צריך להתאושש לחלוטין, ואת תחושת אי הנוחות - להיעלם. באופן כללי, תקופת השיקום מתחילה כבר מהיום הראשון לאחר הסרת כל שיטה שנבחרה.

מיד לאחר הסרת כתם הלידה במקום, מופיע קרום. זה לא יכול להיות תלש או שרוט. כמו כן, להימנע ממגע עם מים וכל מוצרי קוסמטיקה. הדבר היחיד שאתה יכול להשתמש בו הוא sunscreen. רמת ההגנה צריכה להיות מ 60 או יותר.

הקרום חייב ליפול מעצמו. העור סביב אתר ההסרה יאודם למשך 15 ימים נוספים. זה די טבעי ומציין כי תהליך ההתאוששות מתנהל היטב. בהדרגה את מקום ההסרה יהפוך צבע אחד עם העור מסביב. רגשות של אי נוחות עשויים להתרחש מעת לעת, אבל בהדרגה הם גם יעברו.

תקופת השיקום תלויה ישירות בגודל ובעומק של השומה. שומה קטנה יותר קל להסיר ובתוך חודש אתה יכול לשכוח בבטחה על זה. שומה גדולה יותר תביא צרות נוספות. אולי תהיה צלקת קטנה או סימן על העור.

אם כתם הלידה יוסר כראוי, לא יהיה צורך מיוחד עבור זה לא יידרש. להיפך, רצוי להטריד אותה פחות. הדבר היחיד שניתן לטפל עם כתם לידה הוא מי חמצן. בעדינות לנגב את מקום ההסרה, אבל רק אחרי הקרום נופל.

אם כתם הלידה הוסר בטעות הצלקת נשאר במקומו, זה יכול להיות מופחת עם טיח מיוחד עם בסיס סיליקון. ובכן, לצרף אותו לאזור העור עם צלקת ללבוש אותו במשך זמן מה. הוא האמין כי הטיח לוחץ על הצלקת, מעכב את זרימת הדם. לכן, הצלקת או צלקת הופכת פחות בולט וירידות בגודל.

טיפול ופיקוח לפחות כמה חודשים נדרשים כאשר שומה גדולה עם שורש עמוק הוסר. זה לא יכול להיות מוסר לחלוטין, השורש נשאר ברקמות. במקומו, יכול להיווצר כתם לידה חדש. אתה לא יכול לנסות להיפטר ממנו בעצמך. מיד להתייעץ עם רופא, רק הוא יכול להחליט מה לעשות עם חינוך מחדש. זה יכול להיות שמאלה או נמחק.

trusted-source[16]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.