Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הרעלת שרפרפים

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

אחת הפטריות הרעילות ביותר שידוע למיקולוגים היא שרפרף החיוור (Amanita phalloides), והרעלת שרפרפים, זיהום רעילות שאינו חיידקי, גורמת לרוב מקרי המוות ברחבי העולם הקשורים בצריכת פטריות.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

בכל רחבי העולם הרעלת פטריות מדי שנה מובילה למספר לא מבוטל של מקרי מוות, ובכמעט תשעה מקרים מתוך עשרה מדובר בהרעלה עם שרפרף חיוור. [1]

למעלה משנה נרשמים יותר מחמישים הרעלות קטלניות במערב אירופה, בארצות הברית - הרבה פחות.

על פי נתונים רשמיים, 500-1000 מקרים של הרעלת פטריות נרשמים בפולין מדי שנה, ו-90-95% מכלל ההרעלות הקטלניות מיוחסות לאמניטה פאלואידים. [2]

הרעלת שרפרפים מהווה יותר מ -9% מכלל החולים עם הרעלת פטריות שאושפזו במרפאות בבולגריה.

בין השנים 1990 ל -2008 היו 93 חולים עם הרעלת פטריות בעשרה בתי חולים בפורטוגל: יותר מ -63% מהם הורעלו על ידי פטריות המכילות אמטוקסינים; כמעט 12% מהקורבנות מתו. [3]

כ -3% מכלל ההרעלות החריפות בטורקיה הן הרעלה בעזרת שרפרף לבן.

הסטטיסטיקה מראה כי באוקראינה יש עד אלף הרעלת פטריות מדי שנה, וכמעט 10% מהן קטלניות; הסיבה השכיחה ביותר היא צריכת פטריות רעילות, במיוחד שרפרפים. 

גורם ל הרעלה בעזרת שרפרפים

כמו בכל מקרים של  הרעלת פטריות רעילות , הסיבה להשפעות הרעילות של שרפרף החיוור על הגוף נעוצה בחומרים הרעילים שמכילה אמניטה פאלואידים. אלה הם תרכובות של מבנה פנטציקלי עם שאריות חומצות אמינו הידרוקסילטיות ואטומי גופרית, ואלו כוללות אמטוקסינים (amanitins - אלפא, בטא וגמא, amanin, amaninamide, amanullin, חומצה amanullinic), כמו גם heptapeptides ביציקליים - phallotoxins (phallidolysin, toxophall.). [4]

המסוכנים ביותר, העמידים לטמפרטורות גבוהות, הם אמטוקסינים, וביניהם אלפא-אמניטין. [5]המינון הקטלני שנקבע על ידי טוקסיקולוגים הוא 0.1 מ"ג לק"ג משקל גוף (5-7 מ"ג סה"כ אמטוקסינים), ופטרייה אחת יכולה להכיל עד 15 מ"ג רעלים קטלניים. בהתחשב במשקל הגוף הנמוך יותר, הרעלה על ידי שרפרפי קרפדות אצל ילדים מסוכנת במיוחד.

הרעלה על ידי שרפרף הלבן - שרפרף האביב (Amanita verna), השייך גם הוא למשפחת Amanitaceae והוא מין של שרפרף החיוור, נמצא גם הוא בסיכון חיים.

גורמי סיכון

גורמי סיכון להרעלת שרפרף חיוור הם טעויות באיסוף פטריות הבר. אפילו בוחר פטריות מנוסה, שלא לדבר על מי שאינו מבין בפטריות, יכול לחתוך ולשים בסל שרפרף צעיר חיוור צעיר, שעד להופעת טבעת דביקה על רגלו - דומה גם לרוסל (מסולסל וירקרק). כדוברים (כף רגל וריח), היגרופור לבן-צהבהב וריאדובקה. [6]

בנוסף, בעת רכישת פטריות יער בשוק הספונטני, ניתן לרכוש פטריות חתוכות קרוב לכובע, מה שמקשה על זיהוי נכון של הסוג שלהן (יש לחתוך את הפטרייה ליד הקרקע - עם גבעול).

פתוגנזה

מנגנון הרעילות של Amanita phalloides, כלומר הפתוגנזה של הרעלת שרפרפים, נובע מהעובדה שאמאטוקסינים הם רעלים פרוטופלסמיים - מעכבים סלקטיביים רבי עוצמה של RNA פולימראז II גרעיני - האנזים החשוב ביותר בסינתזה של חומצה ריבונוקלאית מטריצה (mRNA ). [7]

ראשית, לא נספג מהמעי ופלוטוקסינים הפועלים במהירות, נקשר לחלבון הכדורתי של הציטופלזמה של תאי אקטין, חוסם את תעלות היונים של ממברנות התאים של רירית מערכת העיכול ופוגע בהן. וטוקסופאלין גורם לנזק לתאים על ידי הגדלת הייצור של רדיקלים חופשיים והתפתחות מתח חמצוני.

אמטוקסינים הנכנסים למערכת העיכול פועלים לאט יותר, אך הם נספגים במחזור הדם, מתפשטים למערכת כלי הדם הפורטליים של הכבד וחודרים את הפטוציטים דרך ממברנות התא. זה מוביל לעיכוב מטבוליזם האנרגיה בתאים (ירידה בסינתזה של אדנוזין טריפוספט - ATP); הפרעה של סינתזת החלבון התאי; הרס גרעינים ואברונים אחרים של תאי הכבד ומותם. [8]

מכיוון שהאמאטוקסינים מופרשים בעיקר בכליות - על ידי סינון גלומרולרי, נוצרת ניוון היאלין של אבוביות הכליה, וכתוצאה מספיגה חוזרת של אלפא -אמניטין, הנמק החריף שלהם יכול להתפתח.

כמו כן, רעלים של שרפרף החיוור (פאלוליסין) הורסים תאי דם אדומים - אריתרוציטים. [9]

תסמינים הרעלה בעזרת שרפרפים

הסימפטומים הקליניים של הרעלה מופיעים בהתאם לשלבים או לשלבים של ההשפעות הרעילות של אמטוקסינים ופלוטוקסינים של שרפרף הקרפדות.

תקופת הדגירה האסימפטומטית, או שלב החביון, נמשכת בדרך כלל שש עד עשר שעות לאחר אכילת שרפרף חיוור.

לאחר מכן מגיע שלב העיכול, שהסימנים הראשונים שלו הם הקאות, שלשולים מימיים (לעיתים קרובות מדממים) וכאבי בטן מתכווצים. הטמפרטורה במקרה של הרעלה בעזרת שרפרף לבן יכולה לעלות ל + 38 ° C.

תוך 24-48 שעות, על רקע דלקת גסטרואנטריטיס חריפה עקב התייבשות הגוף, מאזן המים-אלקטרוליטים מופרע, לחץ הדם יורד והדופק עולה.

הסימפטומים המפורטים נעלמים למשך זמן מה באופן בלתי צפוי: כך מתבטא שלב ההפוגה הקלינית, שבמהלכו פוגעים האמטוקסינים בתאי הכבד. לכן, שיפור קצר במצב הכללי - שלושה עד ארבעה ימים לאחר אכילת פטריות - ואחריו מגיע שלב של פגיעה בכבד ובכליות בצורה של אי ספיקת כבד וכליות חריפה עם התפתחות של  אי ספיקת איברים מרובים . [10]

אי ספיקת כבד חריפה עם עלייה בטרנסמינאזות בסרום (אנזימי כבד) וקואגולופתיה מובילה לדלקת  כבד  וצהבת.

במקרים חמורים, הפטיטיס fulminant מתפתח עם תרדמת כבד, דימום והפסקת תפוקת השתן (אנוריה).

בשל פגיעה בתפקודי הכבד והכליות - עקב עלייה ברמת האמוניה בדם (תוצר לוואי של חילוף החומרים בחלבון) - מתפתחים תסמינים נוירולוגיים בצורה של  אנצפלופתיה בכבד .

סיבוכים ותוצאות

התוצאות והסיבוכים הבאים של זיהום רעיל הנגרם על ידי שרפרף צפויים:

כ -20% מהניצולים מפתחים הפטיטיס כרונית בתיווך המתחם החיסוני, ו -60% מפתחים מחלת כבד כרונית עם ניוון שומני של הפרנכימה שלה. [11]

אבחון הרעלה בעזרת שרפרפים

אבחון הרעלה חריפה  מבוסס על הערכה של נתוני ההיסטוריה, בדיקה ותשאול של המטופל, בידוד של סימפטומים ספציפיים. הרעלת שרפרף לבן היא אבחנה קלינית.

בדיקות הכרחיות: בדיקת דם ביוכימית, לרמת הטרנסמינאזות, לבילירובין, לאלקטרוליטים; ניתוח שתן כללי ונוכחות רכיבים רעילים.

אבחון מכשירים כולל א.ק.ג וסנטיגרפיה של הכבד. [12]

אבחון דיפרנציאלי

אבחנה דיפרנציאלית מתבצעת עם שיכרון מזון אחר, דלקות מעיים חיידקיות ודלקת גסטרואנטריטיס חריפה של אטיולוגיה דלקתית.

יַחַס הרעלה בעזרת שרפרפים

עזרה ראשונה להרעלה בעזרת שרפרף חיוור:  שטיפת קיבה  וצריכה חוזרת (כל שעתיים עד ארבע שעות) 22-50 גרם של פחמן פעיל (בצורה של השעיה מימית); ילדים - 0.5-1 גרם / ק"ג.

פחם פעיל יכול להפחית את ספיגת amatoxins אם נלקח מוקדם לאחר בליעה, וזה יכול גם למנוע ספיגה חוזרת של רעלים לאחר כמה שעות, שכן amatoxins עוברים מחזור enterohepatic. ניתן לתת מנה של 1 גרם לק"ג כל 2-4 שעות.

כל החולים עם חשד להרעלת כובע מוות צריכים להתאשפז באופן מיידי ביחידה לטיפול נמרץ, שם מטפלים בהרעלה  ומתבצעת טיפול נמרץ סימפטומטי להרעלה .

טרם נמצאה תרופה ישירה להרעלת שרפרף, אך תרופות כגון סיליבינין (תרופה המבוססת על החומר הפעיל הביולוגי של גדילן חלב מנוקד סילימארין), N-acetylcysteine ובנזילפניצילין (פניצילין G) נוצלו בהצלחה.

סיליבינין ניתנת בחליטה רציפה למשך יומיים עד ארבעה ימים (20-50 מ"ג / ק"ג ליום). סילימרין בספרות השתמשה בעיקר הן בצורת תרופות הקיימת באירופה כתכשיר תוך ורידי והן בתמצית קמצן חלב גולמי ללא מרשם המשמשת בצפון אמריקה. סבור שמנגנון הפעולה שלו הוא מעכב של טרנספורטר OAT-P, המאט את חדירת האמאטוקסין לכבד. המינונים הם 1 גרם דרך הפה ארבע פעמים ביום או סיליבינין האלקלידים המטוהרים שלו תוך ורידי 5 מ"ג / ק"ג תוך ורידי למשך שעה אחת, ואחריו 20 מ"ג / ק"ג ליום כחליטה רציפה.

N-acetylcysteine מוזרק תוך ורידי (תוך 20 שעות עם שינוי מינון) ובנזילפניצילין-500,000-1,000,000 IU / kg למשך יומיים.

עם נמק בכבד, הרפואה המערבית יכולה להציל חולה עם הרעלת פטריות ממשפחת Amanitaceae על ידי השתלת איבר תורם.

עם התפתחות אי ספיקת כליות חריפה, המודיאליזה מתבצעת. ייתכן שיהיה צורך לשמור על תפקוד נשימתי על ידי אוורור מלאכותי של הריאות.

הסימפטומים הנוירולוגיים מטופלים בתרופות הרגעה מקבוצת הבנזודיאזפינים, וברביטורטים משמשים להתקפים מבוקרים בצורה לא טובה. [13]

מְנִיעָה

מהי מניעת הרעלת שרפרף? סירוב לאכול פטריות בר.

כשאתה נכנס ליער בשביל פטריות, אתה לא יכול לקטוף פטריות שאת בטיחותן אינך בטוח.

תַחֲזִית

בתחילת המאה ה -20, מוות לאחר הרעלה עם שרפרף חיוור התרחש ב -70% מהמקרים. בשנות השמונים, הודות לטיפול רפואי יעיל יותר, שיעור התמותה הכולל ירד ל-15-20%. לדברי טוקסיקולוגים זרים, בשנת 2000, מקרי המוות לא עלו על 5%, ובשנת 2007 - 1.8%.

הפרוגנוזה גרועה יותר עם מספר רב של פטריות שנאכלו, שלב הרעלה סמוי קצר, קרישת דם חמורה, מתחת לגיל 10, או קבלה לבית חולים 36 שעות לאחר אכילת שרפרף.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.