^

בריאות

פציעות והרעלות

הרעלת תבלינים

ספייס היא תערובת מעישון של מרכיבים צמחיים ספוגים בתוספים סינתטיים בעלי אפקט נרקו-פסיכוטרופי. 

אוסטאודיספלסיה סיבית

דיספלזיה של העצם, מחלת ליכטנשטיין-ברייצב, אוסטאודיספלסיה סיבית הם כולם שמות לאותה פתולוגיה מולדת לא תורשתית, שבה רקמת העצם מוחלפת ברקמה סיבית. 

חבלה ושבר של הגרון

למרות שהגרון מורכב בעיקר מסחוסים הייליניים המחוברים זה לזה ולמבנים מסביב על ידי רקמות שרירים או סיביות, כתוצאה מטראומה ישירה לאזור הצוואר, חבורה ושבר של הגרון, ליתר דיוק, שבר בסחוס. של הגרון, יכול להיגרם.

החלמה לאחר שבר בירך

שבר בצוואר הירך הוא פציעה שכיחה המתרחשת אצל קשישים, מכיוון שהם מאוכזבים מראייה לקויה, מוגבלות בתנועתיות של תנועות ולעיתים פגיעה בקואורדינציה.

ניתוח אוסטאוכונדריטיס

בין שלל המחלות השונות של מערכת השרירים והשלד, osteochondritis dissecans היא נדירה יחסית, מחלה שהיא צורה מוגבלת של נמק אספטי של צלחת העצם התת-כונדרלית. 

הרעלת שמנים: חמאה, ירקות, חיוניים

הפתוגנזה של הרעלת שמן מתחלקת למיקרוביאלית (טוקסיקו-זיהום, טוקסיקוזיס, אטיולוגיה מעורבת) ולא מיקרוביאלית. במקרה הראשון, מיקרואורגניזמים פתוגניים, המתרבים, מפרישים רעלים, שהצטברותם בגוף מובילה לתסמונת רעילה כללית.

הרעלת עגבניות

הרעלת עגבניות לא תמיד מתרחשת, אלא רק מסיבות מסוימות. באופן כללי, עגבניות בטוחות לאכילה אם הן גדלות כראוי, משומרות, מאוחסנות בתנאים רגילים וכו '.

הרעלת שרפרפים

אחת הפטריות הרעילות ביותר שידוע למיקולוגים היא שרפרף החיוור (Amanita phalloides), והרעלת שרפרפים, זיהום רעילות שאינו חיידקי, גורמת לרוב מקרי המוות ברחבי העולם הקשורים בצריכת פטריות.

שבר בבסיס הגולגולת

שבר בבסיס הגולגולת כולל שבר בעצמות המהוות את הבסיס של המשטח החיצוני שלה (בסיס cranii externa), כמו גם מבנים של המשטח הפנימי של בסיס הגולגולת (basis cranii interna).

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.