פציעות והרעלות

הרעלת פורמלדהיד

פורמלדהיד הוא חומר כימי רעיל ובמקביל מאוד נפוץ, כלומר גז שפתרונו המימי מכונה פורמלין. 

כונדרומטוזיס סינוביאלית של המפרקים

ישנן מחלות רבות במערכת השלד-שריר ורקמת החיבור, ואלו כוללות כונדרומטוזיס סינוביאלי, שהוא נגע בקרום הסינוביאלי הפנימי של הקפסולה הסיבית של המפרקים (כמוסה משותפת) בצורה של מטפלזיה כונדרוגנית שפירה.

טיפול בפריקת מרפק

פנייה לטיפול רפואי היא צעד חשוב והכרחי שלא ניתן להתעלם ממנו. אחרי הכל, נקע דורש צמצום חובה, ויתרה מכך, פגיעה זו יכולה להיות מלווה בהפרעות אחרות - למשל שבר או צביטה בעצב האולנרי.

נקע במרפק אצל מבוגרים וילדים

מהי פריקת מרפק וכיצד מטפלים בה? זו הפרה של המפרק האנטומי של עצמות המפרק האולנריות, כמו עצם הזרוע, האולנה והרדיוס. טראומה מלווה בקרע בקפסולה, פגיעה במנגנון הרצועה, המטומה.

הרעלת נחושת

הפתוגנזה של הרעלת נחושת קשורה להשפעה הפיזיולוגית שלה על הגוף. זה ממלא תפקיד חשוב בתהליך חילוף החומרים, מכיוון שהוא חלק מרוב האנזימים המזרזים את החמצון של חלבונים ופחמימות. 

מה לעשות עם עקיצת צרעה: עזרה ראשונה, איך למרוח

כל אחד מאיתנו צריך לדעת מה לעשות כשחרדה נוגסת. גם בבית ניתן לעזור לאדם, אשר יקל משמעותית על המצב, וימנע סיבוכים ותוצאות חמורות.

נשיכת צרעה

מי שננשך על ידי צרעה לפחות פעם אחת, בוודאי יתהה אם נשיכה של צרעה מסוכנת. בואו נבין את זה. לכן, לנשיכת צרעה יש מספר השלכות שליליות. כשלעצמו, זה לא מסוכן, מכיוון שהרעל הקטלני לא מוזרק ישירות במהלך הנשיכה, כמו, למשל, קורה עם נשיכת נחש.

עזרה ראשונה לנשיכת נחש

הנשיכה של נחש רגיל, השייך לזוחלים לא רעילים, אינה מסכנת חיים, אך עזרה ראשונה לנשיכת נחש רעיל, לרוב צפע, כוללת כמה כללים שמטרתם להאט את התפשטות הרעל, אשר, כתוצאה מכך, מסייע בהפחתת השיכרון.

אקמול ואלכוהול: מדוע שימוש במפרקים מסוכן?

Paracetamol מתייחס למשככי כאבים ותרופות נוגדות-נגד, וזו הסיבה שהוא נלקח לכאבי ראש, כאבי שיניים, מחזור ווסת, כאבים ראומטיים, כדי להקל על מחלה קדחתית בשפעת ובהצטננות.

הרעלה עם דגים משומרים, בשר וירקות

בשל השימוש במזונות לא תקניים, יכול להיות שיכרון מזון, אך הרעלה באמצעות שימורי דגים, בשר וירקות, בהם הגוף מושפע מהרעלן החיידקי הכלול בהם, מהווה סכנה מיוחדת.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.