Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

גרורות בעצמות

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

גרורות בעצמות הן תצורות שהן משניות לגידולים ממאירים כמו: מיאלומה, סרטן השד, ערמונית, ריאות, כליות, בלוטת התריס, לימפומה שאינה הודג'קין.

אונקולוגים אומרים כי לעתים קרובות את היווצרות גרורות שלד העצם הוא ציין עם התפתחות של תצורות ממאירות במערכת העיכול, השחלות, צוואר הרחם, רקמות רכות

תהליך הגרורה הוא החדירה של תאים סרטניים ממאירים ואת ההישג של כל איברים ורקמות, כמו גם רקמות עצם דרך מחזור הדם דם כלי הלימפה.

כאשר החולה במצב בריאותי, רקמת העצם מתחדשת בגופו. הוא מאופיין על ידי resicption מחזורי היווצרות העצם. תהליך זה נגרם על ידי שני סוגים של תאים: osteoclasts, אשר לבצע את התפקיד של הרס או קליטה של רקמת העצם, ו osteoblasts אחראי על היווצרותו.

לא כדאי שמישהו יוכיח את חשיבותם ותפקידם של העצמות ורקמות העצמות בגוף האדם במשך זמן רב, אך ניתן לתאר כמה ממטרותיהם העיקריות:

 • פונקציה של המסגרת בגוף האדם;
 • פונקציה של אחסון של מינרלים הדרושים אורגניזם - סידן, מגנזיום, נתרן, זרחן;
 • בעזרת מח העצם המיוצר ומאחסן את רוב תאי הדם (תאי דם אדומים, תאי דם לבנים, טסיות).

עם החדירה של תאים סרטניים לתוך רקמת עצם היא ההשפעה על תפקודו של העצמות, העקירה של תאים בריאים, אינטראקציה לקויה בין המרכיבים האלה כמו osteoclasts ו אוסטאובלסטים, ובכך שחררה את סוגר עבודתם. צפייה מה בפתוגנזה, הפרדת גרורות בעצמות להתרחש בצורת osteolytic (osteoclasts הופעל, אוסטאובלסטים ולא קורה דבר, מדוע יש ספיגת עצם פתולוגי) ואת osteoblastic (אוסטאובלסטים מופעלים, ויש היווצרות העצם חריגה). עם גרורות מעורבות, הן osteoclasts ו osteoblasts מופעלים בו זמנית.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

תסמינים של גרורות סרטן בעצמות

הסימפטומים העיקריים של גרורות סרטן העצם הם:

 • נוכחות של כאב בעצמות;
 • ניידות מוגבלת באזור הגרורות.

בנוסף, לעתים קרובות דחיסה של חוט השדרה, גורמת onemevayut הגפיים ואזור הבטן, לעיתים קרובות מטופלים מתלוננים על בעיות עם תפקוד השתן, גדל סימנים בהיפרקלצימיה, מדוע המטופל יש בחילות, צמא, ירידה בתיאבון, עייפות הגידול. הפתוגנזה של גרורות העצם יכולה להיות שונה לחלוטין, כי במקרים מסוימים, ייתכן שהתופעות הקליניות נעדרות.

גרורות בעצמות עם סרטן כליות

כאשר המטופל מאובחן כסרטן כליות, גרורות העצם מתבטאות כאבים, שבהם העצם המושפעת מוקרנת. בנוסף, בנוסף לכל הופעת שברי עצם פתולוגיים, חוט השדרה הוא דחוס, מישוש מזהה היווצרות.

גרורות בעצמות סרטן הריאה

סרטן הריאות מסובך לעיתים קרובות על ידי גרורות בעצמות, ובמיוחד בעמוד השדרה. אספקת הדם לגוף משפיעה מאוד על רקמת העצם, כאשר זרימת הדם מביאה אל העצם יסודות קורט שונים, כולל תאי הגידול, אשר כאשר הציג לתוך רקמת העצם בעתיד הקרוב להתחיל להרוס אותו. הרס רקמת העצם הופך את זה שביר, כי לעתים קרובות כל כך נוכחות של שברים.

גרורות בעצמות מתרחשים בדרך כלל כאשר יש אספקת דם טובה: באזור הצלעות, עצמות הכתף ואת הצלעות, גולגולתי, האגן השדרה. הדבר המסוכן ביותר על זה הוא כי אין תסמינים בהתחלה, וכאשר כאבים כבר מתרחשים, אז זה עלול להיות מאוחר מדי. גרורות אל העצמות סרטן ריאות בדרך כלל סימפטומים בהיפרקלצימיה, אז החולה מופיע יובש בפה, בחילות, הקאות, ליצירה מוגברת של שתן, שבה התודעה נפגעת.

סרטן שד וגידולים בעצמות

שימוש כדרך הלימפה וכלי הדם סרטניים סרטניים גרורות לאיברים שונים, כולל אזורי עצם שונים.

רקמות עצם הן המקום שבו גרורות בסרטן השד מתרחשות לעיתים קרובות למדי, יחד עם אזורים כגון השחלות, הריאות, המוח, הכבד וכו '.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

סרטן הערמונית וגרורות העצם

אחת הלוקליזציות הנפוצות ביותר של סרטן, בשל גרורות אשר נוצרו דווקא העצמות - בלוטת הערמונית. עם זאת, גרורות ראשוניות בעצמות מסרטן הערמונית הן נדירות ביותר. גרורות בשל סרטן ערמונית מתרחשת כאשר יש כבר בשלב מאוחר של מחלת הגידול.

גרורות בשל סרטן הערמונית משפיעה בדרך כלל על עצם הירך, עמוד השדרה המותני, עמוד השדרה החזי, עצמות האגן וכו '.

גרורות בעצמות עמוד השדרה

אם היה נגע גרורות בעצמות עמוד השדרה, אז כל פעילות גופנית היא התווית, אסור בהחלט להרים כבד, השאר נחוץ כמה פעמים ביום.

גרורות בעצמות הירכיים והאגן

כאשר גרורות נוצרו עצם הירך, האגן, יש צורך למנוע את עומס הרגל כי היה מושפע. זה טוב להשתמש מקל או קביים בתקופה זו.

גרורות במקרים רבים מתמקדות בעצמות האגן ובמפרקי הירך. אזור זה תופס את המקום השני אחרי עמוד השדרה, שבו גרורות עצם נוצרים. כאשר המטופל מאובחן עם סרטן ערמונית סרטני, קודם כל, לפעמים אפילו לפני התבוסה של עמוד השדרה, עצמות האגן ליפול תחת ההשפעה של גרורות. באזור זה גרורות pripadaet ממחלות סרטן כגון גידולים סרטניים בשד, גידולים ממאירים של בלוטת התריס בלוטת יותרת התריס, בלוטת הערמונית, הריאות, הכבד, בלוטות לימפה, כליות, רחם ואיברים השתן.

גרורות בעצמות הגפיים

הגפיים הן האזור השלישי בדירוג שבו הגידול הסרטני של צורות שונות גרורות. מחלקות הכתף משפיעות לרוב על סרטן בלוטת התריס ועל תצורות ממאירות של השד, סרטן הריאות, המעי הגס והרקטום, סרטן הכבד וצינורות המרה. אם יש שבר פתולוגי ב humerus, אז זה יכול להיות הראשון "פעמון" של מחלות הנ"ל. כמו כן, עצם הזרוע ניתן גרורות, כאשר החולה הוא חולה עם מלנומה, סרטן של מערכת השתן, chemodectoma ממאירים (paraganglioma), מחלת הודג'קין.

רדיאלי, ulna מושפע בעיקר כאשר סרטן סרטני של החזה, הריאות, ואת הכליות מאובחנת. מברשת ניתן גרורות, כאשר הרשים סרטן בלוטת התריס, סרטן שד, מעי גס, כליות, כבד, ערמונית, שלפוחית שתן. יתר על כן, הגורם גרור כאלה עשוי להיות מלנומה, לימפומה, heodektoma ממאירה, סרקומה periosteal העיקרית (אשר מגיעה מן הלסתות, לייתר דיוק - בחלק תחתון), liposarcoma ברקמות רכות.

השוקה מושפעת בעיקר על ידי גידול סרטני של הריאות, סיבי - כאשר המעי הגס, בלוטת הערמונית מושפע. סרטן השד יכול להיות גרורות בעצמות כף הרגל.

גרורות בעצמות הגולגולת

כאשר יש גרורות בגולגולת, היא מושפעת בעיקר על ידי קשת שלה בסיס, לעתים קרובות בנוכחות נזק לעצמות הפנים. לעתים קרובות מאוד גילוי של גרורות מתרחשת עוד לפני הגידול הממאיר העיקרי זוהה. ברוב המקרים, זה קורה כאשר סרטן הכליה מאובחנת לאחר מכן.

עצם גרור גג ובסיס, באמצעות מסלול hematogenous, בדרך כלל גורם לגידולים ממאירים חלב, סרטן של בלוטת התריס ובלוטת יותרת תריס, מעי גס, ערמונית, ריאות, והאם simpatoblastomy החולה, רטינובלסטומה.

כאשר גרורות בודדות מאובחנות בעצמות הגולגולת, המומחים ממליצים בחום על בדיקה של איברים אחרים כדי לשלול מיידית את הסבירות שהם נפגעו. אם עד אז זה עדיין לא ידוע איזה מיקום הושפע הגידול הראשוני ממאיר, הוא חשד הראשון כי הכליה, חלב, בלוטת התריס, הכבד מושפעות מסרטן. אם מצב דומה קרה לילד, אז הוא חשוד רטינובלסטומה מדולובלסטומה.

כאשר גרורות נוצרות בחלקים האוסאוטיים של החלק הפנימי, הסינוסים של הפאנלים, הלסת העליונה והתחתונה והמסלול מושפעים. גרורות של סינוסים paranasal הוא לרוב בשל סרטן כליות.

גרורות באזור הגולגולת עשויות להופיע גם בלסת העליונה, בעוד שתי הלסתות לרוב אינן מושפעות בו זמנית.

עיניים יכול ליפול תחת ההשפעה של גרורות בשל סרטן השד, כליות, בלוטת התריס, בלוטת יותרת הכליה, מלנומה. בעת ביצוע צילום רנטגן, המראה של גרורות כאלה בדרך כלל דומה לגידול רטרובולר.

אבחון של גרורות סרטן בעצמות

על מנת לאבחן גרורות סרטן העצם, השכיחות שלהם ואת רמת הזנחה של המקרה, לנהל scintigraphy השלד. הודות לה, גרורות עצם ניתן למצוא בכל פינה של השלד האנושי. בנוסף, מחקר כזה הוא יעיל ובזמן קצר מאוד, בזמן שאין חריגות מטבוליות רבות בעצמות. לכן, bisphosphonates יכול להיות prescribed בזמן, ואפילו מראש, כי scintigraphy משחק תפקיד חשוב במיוחד.

באשר למחקר רנטגן, בשלבים הראשונים של הופעת גרורות לא יספק מידע מספיק. לקבוע את גודל המוקד ואת לוקליזציה המדויק שלה בעצמות הופך אפשרי רק כאשר הבנת גרורות מבטל, וזה קורה כאשר מסת העצם כבר נהרס בחצי.

בדיקת רנטגן של גרורות בעצם מאפשרת להבחין בין סוגי הגרורות באבחון. נוכחותם של כתמים כהים (אזורים משוחררים), בעלת רקמת עצם אפורה-לבנה, מעידה על נוכחות גרורות ליטיות. עם כתמים לבנים על התמונות, אשר קצת קל יותר בטון מאשר רקמת העצם (עם אזור צפוף או סקלרוטי), ניתן להסיק כי אנו מתמודדים עם גרורות blastic.

בעת ביצוע מחקר radiisotope של העצמות של השלד (osteoscintigraphy), מצלמת גמא מבצע את המחקר של פני הגוף כולו. שעתיים לפני זה, אוסטיאופרופית מסוימת רדיופארמטית Rezoscan 99m Tc היה מנוהל. בעזרת טכנולוגיה זו אבחון, מוקדים פתולוגיים של hyperfixation של התרופה הזאת בעצמות נקבעים. ניתן גם לדמיין כיצד נפוץ או מבודד את התהליך הגרורתי וכדי להבטיח נוכחות של שליטה דינמית, כמה טיפול מבוצע באמצעות biophosphonates.

בנוסף, על אבחנה של גרורות של סרטן העצם באמצעות טומוגרפיה ממוחשבת. על ידי CT ביופסיה CT מבוצעת, אבל עם זה רק fstei osteolytic ניתן למצוא.

גם עבור גילוי של גרורות סרטן העצם, בפועל של הדמיית תהודה מגנטית הוא התאמן.

באמצעות בדיקות מעבדה ניתן לקבוע סמנים ספיגים עצם בשתן (כמו לתאם של telopeptide שתן N-terminal קריאטינין), במה מסתכם, סידן אלקליין בסרום כולל fotofostazu.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24], [25]

מה צריך לבדוק?

למי לפנות?

טיפול גרורות סרטן בעצמות

אם גרורות עצם מטופלות בזמן, מוקדים חדשים של גרורות בעצמות מתרחשים בתדירות נמוכה יותר, וההישרדות של החולים עולה. מאז סיבוכים השלד (תסמונת כאב, שברים פתולוגיים, דחיסת חוט השדרה, hypercalcemia) להתרחש פחות פעמים, זה הופך להיות הרבה יותר קל להם לחיות, וזה גם הישג חשוב.

טיפול תרופתי סיסטמי כולל טיפול אנטי-סרטני (טיפול ב- cytostatics, טיפול הורמונלי, אימונותרפיה) וטיפול תחזוקה - טיפול ב- biophosphonates ובמשככי כאבים. מקומית, גרורות העצם מטופלים עם הקרנות, טיפול כירורגי, אבלציה radiofrequency, מלט plasty.

מטופלים שיש להם גרורות בעצמות שלהם מטופלים בשיטות שונות לחלוטין, אחד אוניברסלי אינו קיים. כל מטופל מקבל טיפול משלו, תוך מתן תשומת לב לאופן שבו המחלה מתמשכת ואיפה בדיוק נמצאים הגרורות.

השימוש בהליכים פיזיותרפיים אינו מתורגל. באופן חריג, במקרים שבהם הרופא אישר, מותר לבצע תרגילים פיזיים.

הרדמה עם סרטן גרורות העצם

כאשר רקמת העצם של אזור אחד או שניים מכילה גרורות בעצמות, שיטת הטיפול היעילה ביותר, שיש לה אותה השפעה של הרדמה, היא הקרנות. שמונים וחמישה אחוזים מהמקרים שבהם יושמה הקרנות מאופיינות בהשפעת ההרדמה, המתרחשת זמן רב מספיק. בנוסף, כאשר גרורות נמצאות בעצמות, כיצד אנטי דלקתיים סוכני אופיואיד להוכיח להיות יעיל מאוד.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36]

כימותרפיה של גרורות בעצמות

כימותרפיה עם גרורות בעצמות, טיפול הורמונלי, טיפול ממוקד - כל השיטות הללו מאופיינות גם השפעה חיובית. כמו כן, מומחים ממליצים לשלב את השיטות הללו, תוך שימוש בחשיפה לקרינה נוספת, שבמסגרתה בדרך כלל אחת או יותר גרורות בעצמות, שונות בגרימת הכאב הגדול ביותר. טיפול בהקרנות יכול להתבצע גם באופן שבו הזרקת סטרונציום 89 רדיואקטיבית מוזרקת תוך ורידי, ובמקרה כזה גרורות עצם מתחילות לקלוט אותו. השימוש בסמים כמו "Zometa" ו "Aredia" גם להרדים את גרורות של סרטן העצם על ידי שיפור מבנה העצם. תרגול שיטה כזו כמו לשתק (לשתק) איבר חולה.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41]

טיפול גרורות בעצמות עם biophosphonates

בטיפול גרורות העצם, השימוש ביו פוספונטים תוך ורידי או בעל פה משמש. לתרופות הנמצאות תוך ורידי, כוללות תרופה כגון Zometa (zoledronic acid) ו- Bondronate (חומצה איבנדרוניקה). לקחת את התרופה Bonefos (חומצה clodronic) ו Bondronate בטבליות.

טיפול בגרורות בעצמות עם זומטה

Zometa - ההכנה היעילה ביותר של קבוצות של biophosphonates, הוא bioposphonate המכיל חנקן תוך ורידי של הדור השלישי. היא פעילה בנוכחות כל אחד מסוגי הגרורות הידועים: בנוכחות גרורות ליטית, בלסטית, מעורבת בעצמות. כמו כן, Zometa יש השפעה על חולים עם היפרקלצמיה עקב התפתחות הגידול, כמו גם אוסטאופורוזיס

לזומטה יש השפעה סלקטיבית, שהיא "מורגשת" על ידי גרורות בעצמות. Zomet מאופיין בחדירה לרקמת העצם, ריכוז ליד אוסטאוקלסטים, גרימת אפופטוזיס שלהם, ירידה בהפרשה, אשר מתרחשת עקב אנזימים lysosomal. בשל ההשפעה של התרופה, הידבקות של תאים סרטניים ברקמת העצם הוא השתבש ואת resorption הגידול העצם הוא שיבשו. הבדל חשוב בין תרופות אחרות של הפריקה ביספוספונטים הוא Zometa גורמת עיכוב של היווצרות כלי הדם חדש בתוך התאים הסרטניים (אפקט antiageogennogo נוכחות), ובגלל זה הוא אפופטוזיס שלהם.

Zometa מוצג בדרך כלל כרכז עבור עירויים. בקבוק אחד מכיל בדרך כלל ארבעה מיליגרם של החומר הפעיל (חומצה זולנדרונית). זוהי מנה כי הוא מנוהל בכל פעם. לפני שאתם נכנסים למטופל, תרגלו את דילול הריכוז במאה מיליליטר של מלח. עירוי תוך ורידי מתרחשת בתוך רבע שעה. אם הפתרון מוכן מראש, אבל לא בשימוש, אז במשך עשרים וארבע שעות זה יכול להיות מאוחסן במשטר טמפרטורה של +4 - + 8 ° C. תדירות וחומרת תופעות הלוואי של Zometa דומה ל biophosphonates תוך ורידי אחר, כלומר, כל קבוצת התרופה מאופיינת בתופעות לא רצויות דומות. בעת שימוש Zometa במקרים נדירים, הטמפרטורה עלולה לעלות, השרירים והגב עלול לכאוב. הנוכחות של תסמונת דמוית שפעת נצפתה ביומיים הראשונים לאחר ביצוע העירוי של זומטה. אבל זה יכול בקלות להיות הרווה אם אתה לוקח תרופות אנטי דלקתיות ספציפיות. מערכת העיכול יכולה להגיב על Zometa, גרימת בחילה והקאות. אדמומיות ונפיחות במקום שבו זומטה הוזרק לווריד, נצפו במקרים נדירים מאוד, התסמינים נעלמו למשך יום או יומיים.

גרורות בעצמות - האבחנה שבה תרופה כזו כמו Zometa הוא אחד הנפוץ ביותר. זה נותן תוצאות טובות לא רק כאשר יש נצפו lytic ו מעורבת גרורות, אלא גם במקרה כאשר אנו מתמודדים עם foci blastic.

זומטה נקבעת מיד לאחר גילוי גרורות עצם. יש ליישם תרופה זו במשך זמן רב, בדרך כלל בשילוב עם שיטות אחרות של טיפול גרורות בעצמות - כימותרפיה, טיפול הורמונלי, הקרנות.

מהלך הטיפול עם Zometa המומלץ על ידי האגודה האמריקנית של אונקולוגים קליניים הוא:

 • שנתיים כאשר יש סרטן ערמונית עם מיקום עצם;
 • שנה אחת עם סרטן השד עם גרורות עצם, וגם אם מיאלומה נפוצה הוא ציין;
 • תשעה חודשים אם גרורות עצם נגרמות על ידי גידולים משמעותיים אחרים.

זריקות תוך ורידיות של Zometa בסכום של 4 מ"ג מתבצע כל 3-4 שבועות.

השפעות שנצפו עקב השימוש של Zometa:

 • הרדמה;
 • הגדל את כמות הזמן שעוברת לפני סיבוך העצם הראשון מופיע;
 • ירידה בתדירות הסיבוכים ברקמות העצם והסיכוי שהם יתרחשו;
 • הארכת מרווח בין איך, לאחר הסיבוך הראשון, השני יתרחש;
 • המאפיינים האנטי-רסורטיביים של Zometa ויכולתה להגביר את השפעת התרופות האנטי-פלסטיות מגבירים את משך החיים ומשפרים את איכות חייהם של חולים החווים גרורות בעצמות.

טיפול גרורות עצם העצם עם Bondronate

Bondronate (חומצה איבנדרונית) היא הכנה השייכת לקטגוריה של biophosphonates, שבאמצעותו מטופלים עם בעיה של לוקליזציה ברקמת העצם מטופלים בשל התפתחות של גידולים ממאירים. יחד עם Zometa ו Bonefos היא אחת התרופות הנפוצות ביותר בשימוש באבחון זה. יתרון חשוב של Bondronate בהשוואה biophosphonates אחרים היא היכולת להשתמש בו תוך ורידי או בעל פה.

Bondronate הוא prescribed כאשר המטופל יש נגע עצם גרורתי על מנת להפחית את הסיכון כי היפרקלסמיה תתרחש, שברים פתולוגיים; גם כדי להפחית את הכאב, להפחית את הצורך בהקרנות אם יש כאב ואיום של שברים; נוכחות של hypercalcemia בגידולים ממאירים.

Bondronate קיים בשתי צורות - הוא מנוהל תוך ורידי נלקח בעל פה. עם הזרקה תוך ורידי, עירוי טפטוף מתורגל בבית החולים. Bondronate הוא bred, להשיג פתרון מיוחד. כדי לעשות את זה, אתה צריך 500 מ"ל של פתרון 0.9% של נתרן כלורי או פתרון 5% של דקסטרוז, שבו להתרכז Bondronat הוא מדולל. עירוי מתבצע שעה או שתיים לאחר הכנת הפתרון.

אם אנחנו מתמודדים עם טבליות Bondronate, הם נלקחים חצי שעה לפני הארוחות או המשקאות, כמו גם תרופות אחרות. יש לבלוע את הטבליות בשלמותן, לשטוף בכוס מים, ויש צורך שהמטופל יישאר במצב "ישיבה" או "עמידה", ולאחר מכן שעה לאחר מכן לא נקט עמדה אופקית. לעיסה ו resorption של טבליות הוא התווית, מאז כיב opharyarygeal יכול להתרחש. כמו כן, טבליות אלה לא ניתן לשטוף עם מים מינרליים, אשר מכיל סידן בכמויות גדולות.

אם בונדרונאט משמש לנזק בעצמות גרורות במהלך סרטן השד, תרופה זו משמשת לרוב כעירוי, תוך הזרקת 6 מ"ג תוך ורידי במשך חמש עשרה דקות כל שלושה עד ארבעה שבועות. להתרכז להכנת פתרון לעירוי הוא מדולל 100 מ"ל של פתרון 0.9% של נתרן כלורי או פתרון 5% של דקסטרוז.

כדי לטפל hypercalcaemia בגידולים סרטניים, עירוי תוך ורידי מבוצעות במשך שעתיים. טיפול עם Bondronate מתחיל לאחר הידרציה נאותה עם 0.9% נתרן כלוריד פתרון. חומרת היפרקלצמיה קובעת את המינון: עם הצורה החמורה, 4 מ"ג של Bondronate מנוהלים, היפרקלצמיה בינונית דורשת 2 מ"ג. מקסימלי פעם אחת המטופל יכול להיכנס 6 מ"ג של התרופה, אך הגדלת המינון לא להגביר את האפקט.

ההבדל העיקרי בין Zometa לבין יתרון חשוב על פני התרופה הזאת טמון בהעדר השפעה שלילית של Bonnronate על הכליות.

טיפול גרורות העצמות העצמות

Bonefos הוא מעכב של ספיגת עצם. היא מאפשרת עיכוב של ספיגת עצם בבית לממאירות גרורות בעצמות. זה תורם דיכוי פעילות האוסטאוקלסטים, ירידה של הסידן בסרום הדם. בחולים עם חומרת הבעיה גרורתי של ירידות כאב בעצמות, עיכבה את ההתקדמות של התהליך הגרורתי, גרורות חדשות שפותחו העצם. סיבת היישום יכולה להיות bonefos osteolysis עקב ממאירות: מיאלומה נפוצה (נוכחות של מיאלומה נפוצה), גרורות סרטן עצם (גידול בשד סרטני, גידול סרטני של הערמונית, סרטן בלוטת התריס), היפרקלצמיה בגידולי סרטן.

Bonefos הוא כלי רב עוצמה לטיפול בגידולים בגידולים סרטניים של בלוטות החלב. Bonefos מסייע להפחית את כאבי העצם; להפחית את הסבירות כי hypercalcemia חמורה תתפתח. Bonefos מאופיין על ידי סובלנות גסטרואנטינלית טובה וחוסר nephrotoxicity.

עם hypercalcemia בשל תהליכי הגידול, Bonefos מנוהל תוך ורידי בעזרת עירויים בהיקף של 300 מ"ג לאורך כל היום. כדי לעשות זאת, להכין פתרון מיוחד מן התוכן של אמפולה ו 500 מ"ל של פתרון 0.9% של נתרן כלורי או 5% פתרון גלוקוז. העירוי מתבצע מדי יום במשך שעתיים במשך חמישה ימים, אך לא יותר משבוע.

לאחר רמת הסידן בדם מנורמל, Bonefos נלקח בעל פה ב 1600 מ"ג ליום.

כאשר hypercalcaemia מטופל עם טבליות Bonefos או כמוסות, הטיפול בדרך כלל מתחיל עם מנות גדולות של סדר של 2400-3200 מ"ג ליום בהדרגה הרופא מקטין את המינון היומי ל 1600 מ"ג.

במקרה של שינויים עצם osteolytic הנגרמת על ידי הופעת גידולים ממאירים ללא hypercalcemia, המומחה בוחר מינון Bonefos בנפרד. הם בדרך כלל מתחילים עם 1600 מ"ג בעל פה, לפעמים את המינון גדל בהדרגה, אבל זה מחושב כך שהוא אינו עולה על 3600 מ"ג ליום.

כמוסות וטבליות של בונפוס 400 מ"ג לבלוע בלי ללעוס. טבליות 800 מ"ג ניתן לחלק לשני חלקים לבלוע אותם הפך קל יותר, אבל למחוץ ולהמיס אותם לא מומלץ. 1600 מ"ג של Bonefos נלקח בבוקר על בטן ריקה, את הטבליות יש לשטוף למטה עם כוס מים. במשך שעתיים מרגע נטילת התרופה, כדאי להימנע מאכילה ושתייה, כמו גם נטילת תרופות אחרות. במקרה של מינון מעל 1600 מ"ג, הוא מחולק מינון פעמיים. המנה השנייה מלווה בין הארוחות כדי לאפשר שעתיים לאחר אכילה או שעה עד שעה. חלב, כמו גם מזון המכיל סידן או קטיונים divalent אחרים המפריעים לספיגה של חומצה קלודרונית - החומר העיקרי של התרופה - אסורה בהחלט. אם החולה סובל מאי ספיקת כליות, המינון היומי של בונפות לא יעלה על 1600 מ"ג.

מידע נוסף על הטיפול

פרוגנוזה לגרורות עצם

יש טבלה של תדירות גרורות בעצמות בחולים הסובלים מגידולים שונים. לדבריה:

 • עם סרטן השד, שכיחות ההתפתחות הגרורתית היא 65-75%, שיעור ההישרדות מהרגע שבו מתגלות גרורות עצם הוא בין תשע עשרה לעשרים וחמישה חודשים;
 • כאשר המטופל מאובחן עם סרטן ערמונית, גרורות יכולות להתפתח ב-65-75%, החולה יכול לחיות עוד שנה עד שלושים וחמישה חודשים;
 • עם סרטן ריאות, שלושים עד ארבעים אחוזים מהמקרים לפתח גרורות, שיעור ההישרדות מזמן הגילוי שלהם הוא שישה עד שבעה חודשים.

משך החיים עם גרורות עצם

 • גרורות העצם, מזוהה עקב סרטן כליות, להוביל לחולה שיש לחיות כשנה, שכיחות של גרורות בצורה זו של סרטן הוא עשרים עד עשרים וחמישה אחוזים;
 • גרורות עד עצם העצם של סרטן בלוטת התריס מתרחשים שישים אחוזים מהמקרים, במצב זה, הישרדות החציון של המטופל הוא ארבעים ושמונה חודשים;
 • את התדירות של התפתחות גרורות בדם עם מלנומה נע בין ארבעה עשר עד ארבעים וחמישה אחוזים, ההישרדות החציונית מרגע הקמת נוכחות של גרורות בעצמות הוא שישה חודשים.

גרורות סרטן בעצמות - מצב לא נעים ומסכן חיים, אך לא את המשפט הסופי. הדבר העיקרי עם גרורות העצם היא ההבנה כי זה לא הסוף. אם הם נמצאים בזמן, ניתן לשמר את הסרטן ואת החיים, ואת היכולת לתפקד באופן מלא, עבודה, וכו ' אם אתה בוטח לחלוטין הרופא ולהבחין כל מה שהוא מרשם. שימוש נכון של תרופות מרשם, ציות לשינה, לאכול נכון.

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46], [47], [48], [49]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.