Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עצמות

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

אחד התפקידים החשובים ביותר של גוף האדם הוא החזקת הגוף וחלקיו בתנוחה מסוימת ובתנועה בחלל. פונקציות סטטיות ודינמיות אלה מבוצעות על ידי המערכת הקטרית, בה מבודדים החלקים הפסיביים והפעילים. החלק הפסיבי כולל עצמות המשמשות תמיכה בשרירים ובאיברים שונים (שלד קשה, קשיח) ומפרקי עצמות. החלק הפעיל של מערכת השלד והשרירים הוא השרירים, אשר, מתכווץ, לפעול על ידיות העצם, גורם להם לזוז. בגוף האדם, שלד רך (שלד) הוא גם הבחין , אשר משתתפת לשמור על האיברים ליד העצמות. השלד רך כולל fascias, מיתרים, כמוסות של איברים ומבנים רקמות חיבור אחרות.

עצמות השלד נוצרות על ידי עצם ורקמות סחוס, אשר קשורות רקמות החיבור. עצמות מורכבות של תאים חומר צפוף צפוף.

עצמות בצורת שלד מוצק, הכולל את עמוד השדרה (עמוד השדרה), החזה ואת הצלעות (עצמות של תא המטען), הגולגולת, עצמות של הגפיים העליונות והתחתונים. השלד מבצע את הפונקציות של תמיכה, תנועה, באביב, מגן, וגם הוא מאגר של מלחים שונים.

הפונקציה הבסיסית של השלד היא ליצור שלד נוקשה-סחוס של הגוף, שרירי השלד, פאסקיה ואיברים רבים מחוברים לעצמות השלד. הפונקציה התנועה נובעת נוכחות של קשרים ניידים בין העצמות, מונע על ידי השרירים. פונקציית האביב נקבעת על ידי נוכחות של תצורות אנטומיות מיוחדות המפחיתות ומרככות את הזעזועים במהלך התנועות (עיצוב רגל מקושת, שכבות של סחוס בין עצמות וכו '). פונקציית המגן נובעת מהשתתפות עצמות בהיווצרות מיכלי עצמות למוח ואברי חישה (חלל הגולגולת), לחוט השדרה (תעלת החוליות). בתוך העצמות הוא מוח העצם, שהוא המקור של היווצרות של תאי הדם ואת המערכת החיסונית. עצמות לשמש מחסנים של מלחי מינרלים. בכמויות קטנות (עד 0.001%), העצמות מכילות יותר מ -30 אלמנטים כימיים שונים. עצם החיים מכילה ויטמינים A, B, C, וכו '

השלד מכיל 206 עצמות בממוצע, 33-34 מהן עצמות לא מזויפות, השאר משויכות. במבוגר 23 עצמות מהוות גולגולת, 26 עצמות - עמוד חוליות, 25 צלעות וחזה, 64 עצמות מהוות את השלד של הגפיים העליונות ו -62 עצמות - שלד הגפיים התחתונות.

עמוד השדרה, הגולגולת והחזה מהווים את השלד הצירתי. עצמות הגפיים העליונות והתחתונות נקראות השלד הנוסף. המסה של השלד "החי" היא כ -11% ממשקל גופם של ילודים, בילדים של קבוצות גיל אחרות - מ -9% ל -18%. במבוגרים, במשך רוב החיים, יחס המסה של השלד לגוף נשמר בסביבות 20%. אצל אנשים מבוגרים ומבוגרים, מסת הגוף יורדת מעט.

למטרות אימון, עצמות מעובד במיוחד (מסוכר) עצמות (רצוף רזה, מולבן, יבשים) משמשים, אשר עזרי לחקר האנטומיה. כזה "יבש" שלד יש מסה של 5-6 ק"ג. זה בערך 8-10% ממשקל הגוף הכולל.

trusted-source[1]

סיווג עצמות

בסיס סיווג העצמות קבע את העקרונות הבאים: צורת (מבנה העצמות), התפתחותם ותפקודם. להבדיל בין קבוצות העצמות הבאות: ארוך (צינורי), קצר (ספוגי), שטוח (רחב), מעורב (לא נורמלי) ו מוטס.

סוגי עצמות

trusted-source[2], [3], [4]

סערה ואת ההרכב הכימי של עצמות

העצמות תופסות מקום מוגדר לחלוטין בגוף האדם. כמו כל איבר, העצם מיוצגת על ידי סוגים שונים של רקמות, שהמקור העיקרי ביניהם הוא רקמת עצם, שהיא סוג של רקמת חיבור.

עצם (OS) יש מבנה מורכב הרכב כימי. באורגניזם חי, עד 50% מהמים, 28.15% מהאורגני ו -21.85% מהחומרים האורגניים נמצאים בעצמות של אדם מבוגר. חומרים אנאורגניים מיוצגים על ידי תרכובות של סידן, זרחן, מגנזיום ואלמנטים אחרים. עצמות ממוזרות על ידי 1/3 מורכב מחומרים אורגניים, המכונה "ossein", 2/3 - מחומרים אנאורגניים.

מבנה והרכב כימי של עצמות

רנטגן אנטומיה של עצמות

עצמות של שלד אדם חי ניתן ללמוד באמצעות שיטת רנטגן. הנוכחות בעצמות של מלחי סידן הופכת את העצמות פחות "שקופות" עבור צילומי רנטגן מאשר הרקמות הרכות שמסביב. בשל המבנה הבלתי שוויוני של העצמות, נוכחותם של שכבה עבה פחות או יותר של חומר קליפת המוח הקומפקטי בהם, והחומר הספוגי שבתוכו, ניתן לראות ולהבחין בין העצמות לבין החלקים שלהן ברדיוגרפים.

 רנטגן אנטומיה של עצמות

פיתוח וצמיחה של עצמות

השלד של העובר עובר רקמת חיבור (ממברנוס) ושלבים שלפוחיתית בהתפתחותו. ישנן שתי קבוצות של עצמות שונות ממקורן. כמה עצמות נוצרות ישירות על בסיס רקמת חיבור, עקיפת הבמה הסחוס. עצמות שנוצרו בדרך זו (אוסטיאוגנזה קרוםית) הן עצמות של קמרון הגולגולת.

 פיתוח וצמיחה של עצמות

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9],


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.