Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אולטראסאונד של עצמות

המומחה הרפואי של המאמר

אונקולוג, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

מחקרים על מבנה העצם באמצעות אולטרסאונד (אולטרסאונד) הוא בלתי אפשרי. עם זאת, שיטת אולטרסאונד ניתן להשתמש כדי להעריך את פני השטח של העצם שכבת קליפת המוח. הצטברות של משטח העצם מבוצעת עם דלקת מפרקים שגרונית, טראומה, זיהומים שונים. השחיקה קצה כיבים סינובי נחשפים הטובה ביותר על ידי בדיקה אולטרסאונד.

שיטות אולטרסאונד של עצמות.

סריקות אורך ואורך רוח צריכות להתבצע בניצב למשטח העצם. מצב של הרמוניות רקמות עוזר יותר בבירור לדמיין את קווי המתאר של מבנים עצם, לזהות שברי עצם, בליטות ודיכאונות. מצב סריקה פנורמי מאפשר לך להציג את מבנה העצם במידה רבה. נתוני התמונה קל יותר לפרש לרופאים, ניתן להשיג קטעים דומים עם MRI, בנוסף, קיימת אפשרות של הערכה סימולטנית של השרירים והגידים.

אקוקרדיוגרמה של העצם היא נורמלית.

מבני העצם משקפים את קרני האולטראסאונד, כך שרק פני העצם מקבלים מיפוי, שנראה כמו קו היפראקוגני בהיר. ויזואליזציה של periosteum אפשרי רק עם השינויים הפתולוגיים שלה.

פתולוגיה של עצם ו periosteum.

שברים. שברים קטנים או סדקים יכולים גם להיות מזוהים על ידי אולטרסאונד. אזור השבר נראה כמו חוסר רציפות של קווי המתאר של פני העצם. עם אנגיוגרפיה אולטרסאונד באזור של רקמת העצם וכתוצאה מכך, hypervascularization הוא ראה. בעזרת אולטראסאונד, קונסולידציה שבר ניתן לפקח. שבועיים לאחר השבר, רקמת גרגר עם תגובה וסקולרית פזרני נוצר. ואז על המקום הזה רקמה סיבית עם אזורים hyperechoic נוצר. הממדים של אזור hyperechogenic בהדרגה להגדיל, בצל אקוסטי מתעצם. היעדר hypervascularization באזור השבר, רקמת hypoechoic באזור שבר, נוזל - סימנים של פיוז 'ן שבר חלש. זה יכול להוביל להיווצרות של מפרק שווא.

שינויים ניווניים. שינויים ניווניים מאופיינים בשינויים ברקמת העצם. במקרה זה, המשטח המפרקי של העצם הופך לא אחיד, בגלל המראה של גדילי העצם השוליים על זה.

מפרקים מזויפים. נוצרו לאחר שברים בעצמות לא מותאמים כראוי. מפרקי ירך False נצפו לאחר osteosynthesis של שברים סגורים ירך diaphysis, אם הניתוח מסובך הִתמַגְלוּת, ostemielitom אם הוסרו או מוחרם שברי עצמות, וכתוצאה מכך פגם גרמי. הם נראים כמו סירוגין של קו המתאר לאורך העצם עם נוכחות של קווי המתאר אחיד בצל אקוסטי דיסטלי.

שחיקות ב osteomyelitis. ב osteomyelitis, תוכן נוזל יכול להיות מזוהה באזור periosteal בצורה של הלהקה hypoechoic על פני העצם קליפת המוח. ב osteomyelitis כרונית, התגובה של periosteum מוגדר כמו עיבוי של צלחת periosteal.

פרוסטזות. בדיקת אולטראסאונד לאחר תותבות עם מבני מתכת היא המובילה בזיהוי של סיבוכים periarticular בשל העובדה כי MRI הוא בלתי אפשרי עבור רוב המטופלים האלה.

כדי סיבוכים חריפים לאחר prosthetics, את המופע של hematomas מיוחסת. הסיבוכים העיקריים - הנובעים בתקופה ארוכת הטווח של התותבת - הם הזיהום וההשתחררות של המפרק. באולטראסאונד, סימן ספציפי של זיהום הוא המראה של נוזל סביב המפרק המלאכותי. סימן נוסף הוא מתיחה של pseudocapsule של המפרק.

גידולים. רדיוגרפיה, CT, MRI ו scintigraphy של העצמות של השלד הן טכניקות בשימוש נרחב לאבחון ובימוי של גידולים של עצם ורקמת סחוס. רדיוגרפיה משמשת לחיזוי הראשוני של הצורה ההיסטולוגית של הגידול (יצירת עצם, סחוס וכדומה). בתורו, CT משמש לרוב לאבחון גידולים שאינם ברורים על ידי רדיוגרפיה. MRI היא השיטה המועדפת על בימוי של סרקומות, לימפומות ופגיעות שפירות המאופיינות בצמיחה מהירה. בחלק שפירים, מלווה נפיחות של הרקמות הרכות, כגון osteoblastoma, אוסטאואיד אוסטאומה, גרנולומה אאוזינופילית ו Chondroblastoma, בשל המורכבות של התמונה הערכה של שינויים קשים. לכן, עדיף להוסיף נתוני MRI באמצעות אולטרסאונד. עבור הנגע הגידול של מבנים שונים של מערכת השריר והשלד, מרכיב רקמות רכות קיים, אשר נראה בבירור על אולטרסאונד כמו היווצרות נוספת של "רקמה"; הפרת שלמות של מבנה העצם ואת הנוכחות של מספר גדול של ספינות גידול נוספות נקבעים גם.

סרקומה אוסטאוגנית. סרקומה האוסטאוגנית היא אחת ממאירות הגידול הראשוניות הממאירות ביותר. התדירות של הגידול הזה בין גידולים ראשוניים של השלד מגיע ל 85%. המחלה נוטה יותר להשפיע על ילדים ואנשים צעירים. קלינית לידי ביטוי על ידי כאב, אשר מגביר עם הגידול של הגידול. הגדלה מהירה והגבלת הניידות במפרק. השפיעו בעיקר קטעים metaphyseal של עצמות צינורי ארוך (בעיקר femoral ו bolebybertsovoy). Radiographically הגידול בא לידי ביטוי על ידי נוכחות של "כובע" על הגבול של פגם העצם קליפת המוח החיצוני ואת מרכיב הגידול vnekostnogo כמו osteophyte. סימפטום "spicules מחט" מאפיין את התפשטות הגידול מעבר לעצם. כאשר גידול אולטרסאונד בא לידי עיבוי מקומי של עצם קורטיקלית עם שכבה לקויה בנוכחות תכלילים hyperechoic בסעיפים המרכזיים של גידולים עם אפקט אקוסטי דיסטלי ניכר. על פריפריה של היווצרות, כלי דם מעוותים מזוהים בדרך כלל.

כונדרוסרקומה. התדירות של chondrosarcoma בין גידולי עצם ממאיר העיקרי הוא עד 16% ו מדורגת השני בתדירות לאחר אוסטאוסרקומה. הם חולים לעתים קרובות יותר בגיל 40-50 שנים. לוקליזציה השכיחה ביותר הם עצמות האגן, צלעות, עצם החזה, עצם השכמה, עצם הירך הפרוקסימלי. מתבטא קלינית בכאב מתון עם גודל גידול משמעותי. הם נבדלים בצמיחה איטית. קשה מבחינה רדיוגרפית לאבחן בשלבים המוקדמים, לאחר מכן נחשף עקב הסתיידות בחלקים המרכזיים של הגידול.

כאשר האולטראסאונד מוגדר כמו מבנה גדול עם קווי הררי, echogenicity מופחת, עם microcalcinates בחלקים מרכזיים האכלה כלי גידול מעוותים. ניתוח Chondrosarcom הוא כירורגי.

פיברוסקומה. התדירות של fibrosarcoma הוא עד 6%. גיל החולים משתנה בין 20 ל 40 שנה. כמעט רבע מכלל הגידולים נמצאים במטפיזה הדיסטלית של עצם הירך, לעתים רחוקות יותר בחלק הפרוקסימלי של עצם המותניים.

מתבטאת קלינית על ידי כאב לא עקבי בעוצמה נמוכה. ככלל, הגידול הוא כואב על מישוש, ללא דעות מוקדמות ביחס לעצם, מהמורות. צילום רנטגן מאופיין בנוכחות של מוקד הממוקם באופן אקסצנטרי עם קווי מתאר לא ברורים, היעדר אזור של טרשת נפוצה הפקדות calcous. לפעמים יש תגובה periosteal. מאפייני אולטרסאונד דומים chondrosarcoma.

בשל היקף גדול של הגידול, מומלץ להשתמש במצב סריקה פנורמית כדי להעריך במדויק את לוקליזציה שלה ואת הקשר עם המבנים הבסיסיים.

שלא כמו גידולים שפירים ממאירים, יש ברור, אפילו קווי מתאר, את השלמות של השכבה הקורטיקלית של העצם ואת אופי מאורגן של כלי. הטיפוסי ביותר של גידולים שפירים כוללים osteoma, אוסטאואיד אוסטאומה, אוסטאובלסטים, chondroma, chondroblastoma, סִיבוֹם hondromiksoidnuyu, osteoblastoklastomu, סִיבוֹם desmoid ואח.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.