Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Enterospasmil

המומחה הרפואי של המאמר

רופא פנימי, פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

אנטרוספזמיל היא תרופה מורכבת השייכת לקבוצת חומרים המשפיעים על תפקוד העיכול ועבודת מערכת העיכול; משמש לטיפול בפעילות העיכול.

התרופה מכילה פלורוגלוקסינול דיהידראט (אנטי-עווית מסוג לא-אטרופין), כמו גם סימטיקון. התרופה מונעת הצטברות גזים בתוך המעיים, מבטלת התכווצויות בבטן (גם עם נפיחות) ומפחיתה את קצב הפריסטלטיקה.[1]

סיווג ATC

A03AX Другие препараты, применяемые при нарушениях функции кишечника

רכיבים פעילים

Симетикон

אינדיקציות Enterospasmil

הוא משמש בטיפול משולב במהלך הפרעות בתפקוד העיכול. הוא משמש להתכווצויות שרירים חלקות, שיכולות להתלוות גם לכאבים בדרגות חומרה שונות ונפיחות מאופיין אחר:

  • גזים הקשורים לדיספפסיה, נגעים במערכת העיכול ואירופגיה;
  • תסמונת בוטקין, התקופה שלאחר הניתוח, פילורי או קרדיוספזם ודלקת קיבה;
  • קוליטיס, דלקת שלפוחית השתן , דלקת המעי הגס, דלקת שלפוחית השתן, שלשולים, IBS, דלקת הפפילטיס, כולציסטוליתיאזיס ופריכלולציסטיטיס.

הוא נקבע גם לנגעים של השופכה ומחלות גינקולוגיות, כנגדן מתכווצים התכווצויות ושרירים חלקים בגזים. ניתן להשתמש בו במהלך ההכנה להליכי אולטרסאונד וצילומי רנטגן.

טופס שחרור

שחרורו של הסוכן הטיפולי מתממש בצורה של כמוסות, 15 או 30 חתיכות כל אחת בתוך הקופסה.

פרמקודינמיקה

Simethicone הוא חומר מסוג אורגו-סיליקון השייך לקבוצת הפולידימתילסילוקסנים. יש לו אפקט העלמת קצף. לסימטיקון אין תכונות רעילות, משפיע על מתח פני השטח של בועות גז שנוצרות בתוך מערכת העיכול, הורס אותן. הגזים המשתחררים במהלך זה משתחררים באופן טבעי עם תכולת המעי דרך הפריסטלטיקה שלו. חלק מהגזים הללו נספגים גם בדפנות המעי הדק.

בדלקת קיבה, simethicone מפגין אפקט משכך כאבים. מסייע בייצוב תפקוד הקיבה על ידי שיפור תהליכי הרווחה והעיכול.[2]

בדיקות קליניות אישרו השפעה מרגיעה על שריר חלק של מערכת העיכול. פלורוגלוצינול דיהידראט מפחית את קצב הפעילות המוטורית העודפת במעי הגס והמעי הגס, המתרחש בדרך כלל כתגובה לצריכת מזון אצל אנשים הסובלים מהפרעות מעיים.[3]

פרמקוקינטיקה

כאשר הוא נלקח דרך הפה, פלורוגלוקסינול נספג בקצב גבוה ומשתתף בתהליכים מטבוליים במהלך המעבר התוך -כבד הראשון. הפרשה מתבצעת בצורה של אלמנטים מטבוליים, בעיקר בשתן. משך ההגעה ל- Cmax בפלזמה הוא 60 דקות. עם Cmax של 2.74 מ"ג / מ"ל, מחצית החיים היא שעתיים. הרמה הכוללת של הזמינות הביולוגית הפה היא 30%.

Simethicone אינו נספג בתוך הגוף; לאחר שעובר דרך מערכת העיכול, הוא מופרש ללא שינוי.

השתמש Enterospasmil במהלך ההריון

אסור לתת Enterospazmil לנשים בהריון או מיניקות.

התוויות נגד

זה אסור לשימוש במקרה של אי סבילות חמורה לרכיבים הפעילים של התרופה או למרכיבי העזר שלה, וגם לא נקבע במקרה של חסימה במערכת העיכול או חסימת מעיים.

תופעות לוואי Enterospasmil

במקרה של רגישות חמורה עלולות להתפתח תופעות לוואי המתבטאות בתסמינים הבאים: הפרעות דיספטיות (הקאות, זרוסטומיה, בחילות) וסימני אלרגיה (גירוד, פריחות, אורטיקריה בעלת אופי אלרגי).

מינון וניהול

התרופה נלקחת עם האוכל או לאחריו, כאשר מופיעים כאבים.

לילדים בגילאי 6-12 שנים, גודל ההגשה הוא 1 כמוסה, עם 3 פעמים ביום. עבור מתבגרים מגיל 12 ומבוגרים - עליך ליטול 2 כמוסות של תרופות 3 פעמים ביום.

במקרה של הכנה להליכי אבחון, עליך ליטול כמוסה אחת ביום לפני הביצוע, פעמיים ביום, ולאחר מכן בבוקר ביום המחקר, עוד כמוסה אחת.

מותר להשתמש לא יותר מ 6 כמוסות ליום. אין לעבור את המנה המומלצת במהלך הטיפול. משך הטיפול נבחר על ידי הרופא המטפל.

עם התפתחות סימפטומים שליליים שאינם מצוינים בהוראות, כמו גם היעדר תוצאה לאחר שימוש ב- Enterospazmil למשך יומיים, עליך להתייעץ עם רופא.

  • בקשה לילדים

אין לרשום את התרופה לילדים מתחת לגיל 6.

מנת יתר

במקרה של הרעלה, יש לבצע הליכים סימפטומטיים. התרופה מבוטלת, מתבצעת שטיפת קיבה ונקבע שימוש בחומרי ספיגה.

אינטראקציות עם תרופות אחרות

יש לנטוש את השילוב של fluroglucinol עם משככי כאבים רבי עוצמה, כולל מורפיום או נגזרותיו, שכן הדבר יכול לעורר התפתחות של השפעות עוויתות.

תנאי אחסון

יש לשמור על Enterospazmil בטמפרטורה של לא יותר מ 25 ° C.

חיי מדף

ניתן להשתמש ב- Enterospazmil למשך 24 חודשים מיום ייצור המוצר הטיפולי.

אנלוגים

האנלוגים של התרופה הם התרופות Spascuprel, Iberogast ו- Gastritol עם שמיר ריחני עם פירות, ובנוסף Gastrokind ו- Enterokind. הרשימה כוללת גם פירות קימל, פירות הילאק ושומר.

קבוצה פרמקולוגית

Средства, применяемые при функциональных расстройствах со стороны пищеварительного тракта

השפעה פרמקולוגית

Спазмолитические препараты

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "Enterospasmil" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.