Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אדנואידיט

Medical expert of the article

אופטורינרינגולוג, מנתח
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 09.06.2019

Adenoiditis (אנגינה retronazalnaya (אנגינה retronasalis), דלקת כרונית שקדי בלוע ) - תהליך זיהומיות-אלרגי שמתפתח עקב הפרת האיזון הפיזיולוגי בין אורגניזם-מיקרו מאקרו, ואחריו עיוות המקומית של התהליכים אימונולוגיים ב השקדים הבלועים.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

אדנואידיטיס נצפתה בעיקר בילדות המוקדמת; תוך שמירה על היפרטרופיה של שקדים בלועיים אצל מבוגרים, דלקת שקדים חדות רטרונסאלית יכולה גם להתפתח.

trusted-source[1]

גורם ל

פוליפים חריפים בדרך כלל מתפתחים על הרקע של מחלות בדרכי נשימה, מחלקות אחרות lymphadenoid מנגנון דלקת לוע.

בין הגורמים העיקריים etiological של adenoiditis כרונית הם תהליך דלקתית הנוכחי, התגובה החיסונית בצורה של hyperplasia של רקמות לימפואידית, מצב אימונו-אקטיבי הקשורים הפצה חיידקים מוגברת, ואת השינוי המבני של הגוף עקב דחיה, ספטי ותגובות החיסון. הסיבה של adenoiditis חריפה היא ההפעלה של microopora nasopharyngeal פתוגני מותנה עם תכונות אנטיגני לידי ביטוי גרוע. תחת השפעתם של שינויים דלקתיים מקומיים חוזרים ונשנים על רקע חדלות פירעון ופגם בתהליכים אימונולוגיים כלליים אצל ילדים צעירים, המפרקים הופכים בהדרגה למוקד של זיהום פתוגני, בקפלייהם ובסלילים עשויים להכיל מיקרופלורה חייתית שופעת ולתרום להתפתחות של דלקת חריפה כרונית חוזרת של הלוע, אשר תור לגרום דלקת אוטיס כרונית חוזרת, tracheobronchitis, סינוסיטיס ומחלות אחרות.

trusted-source[2], [3]

פתוגנזה

דלקת כרונית כרונית מתפתחת, ככלל, על רקע אלרגי, עם היחלשות של phagocytosis, מצב של תפקוד לקוי של המערכת החיסונית. בשל מחלות זיהומיות תכופות, רקמת הלימפה חווה מתח תפקודי משמעותי, שיווי המשקל הדינמי של השינוי והתחדשות הרקמה הלימפואידית של הליקוי מופרע בהדרגה, מספר הזקיקים המנוונים והמוגדרים עולה כגילוי של הלחץ של מנגנוני הסתגלות בחוסר האיזון של תאי החיסון.

trusted-source[4]

תסמינים

דלקת חריפה של אדנואידיטיס מתבטאת בעיקר בילדים במהלך התפתחות הלוע השן כסיבוך של התהליך הדלקתי בחלל הסינוסים של הפאנלים ובמהלך זיהומים שונים. אם רקמת לימפדנואידית היפרטרופית של הלוע השן נשמרת אצל מבוגרים, גם דלקת אדנואידית חדה יכולה להתפתח. התפרצות המחלה מתאפיינת היפרתרמיה חריפה, שכרות, אובססיבית שיעול. חולים מתלוננים על כאבי ראש וכאבים באף, עומק החיך הרך במהלך בליעה, מקרין על הפלח האחורי של של חלל האף לתוך האוזניים, גודש של ליחה צמיגה באף ובגרון, לפעמים כאב עמום בצוואר, תחושה של חספוס, לדגדג ואת כאב גרון, איבוד שמיעה ואפילו כאב באוזן עקב ההתפשטות בצקת באזור rozenmyullerovyh הבורה, פרה חדה של נשימה אף, , יבש שיעול פולשניות. אצל תינוקות יש הפרה של מציצה, פריקה צהובה-ירקרתית של ריר, זורמת בגב הלוע, שיעול רטוב, היפירמיה של הקשתות הפאלטאליות האחוריות, קיר הלוע האחורי עם עלייה בזקיקי הלימפה או גלילי הלוע. ב רינוסקופיה האחורי, השן הלועי הוא היפראמי, edematous, עם רובד פיבריני, כמו quency לאקונרית, חריצים שלה מלאים exucate mucopurulent. המחלה הפוליפים בילדים מתרחשת עם לימפאדנופתיה חמורה. האזורית Subblibular, הלימפה מוגדלים וכואבים. המחלה אצל ילדים צעירים עשויה להיות מלווה התקפות של חנק של סוג של podskladochnogo laryngitis. ילדים מבוגרים יותר סובלים מכאבי ראש, הפרה חדה של נשימה באף, האף מתבטא, עם רינוסקופיה אחורית, hyperemia בצקת של רקמות אדנואיד, הפרשת Mucopurulent, hyperemia בצקת של הקרום הרירי של הקיר הלועני האחורי וחלל האף נראים. אצל תינוקות, המחלה היא חמורה, עם שיכרון חמור, קושי למצוץ, תסמונת דיספגיה, הפרעות בעיכול פרנטרליות.

הסימנים העקיפים של דלקת של הלוע השן מתארכים ונפיחים את הקשתות האדומות, היפות האדומות, על הקירות הצדדיים של בלוטות הלוע והערמונית (בלוטות ריריות סתומות) על פני החיך הרך בתינוקות וילדים צעירים (סימפטום של היפרט).

ב רינוסקופיה האחורי, hyperemia בצקת של הלוע השן, פשיטות פריקה mucopurulent צמיג בתלים שלה נמצאים.

דלקת חריפה חריפה נמשכת בדרך כלל עד 5-7 ימים, יש נטייה להישנות, עשוי להיות מסובך על ידי דלקת אזניים חריפה, סינוסיטיס, נגעים של דרכי הנשימה בדרכי הנשימה התחתונות, התפתחות laryngotracheobronchitis, ברונכופומוניה, ובילדים מתחת לגיל 5 - המורסה הלוע.

בחולי דלקת כרונית מודאגים מהקושי של נשימה באף, נזלת תכופה בנזלת, נחירה וחוסר מנוחה בשינה, אובדן שמיעה, שיעול לח, כפייתי, בוקר, חום נמוך, גילויים של שיכרון והיפוקסיה, בלבול, עצבנות מוגברת, pallor עור וקרום רירי גלוי, הרטבה ותסמינים אחרים האופייניים היפרפלזיה של צמחייה אדנואידית.

trusted-source[5]

שלבים

יש דלקת כרונית חריפה כרונית. דלקת אדנואידית חריפה מוגדרת כאנגינה רטרופבית. דלקת כרונית כרונית יש מגוון וריאנטים מורפולוגיים שונים בהתאם לסוג של תגובה דלקתית השורר החולה, מידת אלרגיות ו תגובתיות החיסונית. ישנם מספר סיווגים של adenoiditis כרונית.

  • Catarrhal, exudative-serous ו mucopurulent.
  • מטבעו של התגובה הדלקתית ברקמות פוליפ היו דיות חלשות lmmfotsitarno-אאוזינופילית מבודדים, lymphoplasmacytic ו lymphoreticular עם מקרופאג exudate הצפק וגרסא דלקת neutrophilic עם exudate המוגלתי.
  • בהינתן מידת הרגישות ומצב חיסון שקבע בצורות הבאות של adenoiditis הכרונית: adenoiditis עם רכיב אלרגי חמור, adenoiditis עם תגובות פעילות דומיננטיות חסינות לחות (מרכיב ההיפר) adenoiditis gipoimmunny על אי ספיקה של פעילות התפקודית של לימפוציטים adenoiditis צדר המוגלתי על פעילות מוגברת של נויטרופילים מקרופאגים, ירידה phagocytosis, פעילות מוגברת של הרוצח T- לימפוציטים.
  • על פי מידת הביטוי של סימנים מקומיים של דלקת ופגיעה במבנים אנטומיים סמוכים, מבודדים, adcomoidated מפוצה, תת פיצוי ובלתי מפוצלים מבודדים; דלקת שטחית ולאקולרית.

trusted-source[6], [7]

טפסים

מחלות כירורגי שקדים ואת פוליפים:

  • J 35.1 היפרטרופיה בשפתיים (שקדים מוגדלים).
  • J 35.3 היפרטרופיה בשפעת עם היפרנופיה אדנואידית.
  • 35.8 מחלות כרוניות אחרות של השקדים והלחות.
  • 35.9 מחלת כרונית של השקדים והלחות, ללא פירוט.

trusted-source[8]

אבחון

trusted-source[9], [10]

בדיקות גופניות

צילום רנטגן של הנזופאנקס.

trusted-source[11], [12]

בדיקות מעבדה

בדיקה ציטולוגית של מריחות מפני השטח של צמחייה אדנואידית כדי לקבוע את היחס הכמותי של תאים דלקתיים, לשים לב לתגובה לימפוציטים eosinophilic של רקמת לימפואידית אדנואידית (לימפוציטים, נויטרופילים, מקרופאגים, תאי פלזמה, הצטברות fibroblast). מחקרים אימונולוגיים (קביעת מספר מחזורי החיסון במחזור, IgA, IgM, בדם הדם, מספר הלימפוציטים B ו- subpopulations שלהם, וכו '). בדיקה מיקרוביולוגית של כתמים מפני השטח של רקמות אדנואידים על המיקרופלורה ורגישות לאנטיביוטיקה.

trusted-source[13], [14]

טלוגpid

חזרה רינוסקופיה, אנדוסקופיה נוקשה אנדוסקופיה nasopharyngeal.

trusted-source[15]

הקרנה של אדנואידיטיס

אצבע המחקר של nasopharynx בילדים (זמין בכל שלב של טיפול רפואי).

trusted-source[16], [17]

כיצד לבחון?

אבחון דיפרנציאלי

תסמינים של דלקת חריפה חריפה עלולים להתרחש בתקופה הראשונית של מחלות כגון חצבת, אדמת, אדמונית ושעלת, כאשר מצטרפים כאבי ראש - דלקת קרום המוח ופוליו. בהקשר זה, בכל המקרים המפוקפקים, יש צורך לעקוב מקרוב אחר התפתחות המחלה, ובמידת הצורך לבצע שינויים מתאימים לתוכנית הטיפול.

trusted-source[18], [19], [20], [21]

יַחַס

מטרות הטיפול בדלקת אדנואידית: חיסול ההתמקדות החיידקית בפרנכימה של צמחייה אדנואידית, על מנת למנוע דלקת חוזרת ונשנית ב - nasopharynx עם התפשטות לחלל האף, סינוסים של האף, האוזן התיכונה, עץ טרורייה.

trusted-source[22], [23]

אינדיקציות לאשפוז

אשפוז דחוף על דלקת שקדים חדה עם שיכרון חמור וסיבוכים סתומים (מורסה הלוע, וכו '). אשפוז שגרתי לניתוח אדנוטומי.

trusted-source[24], [25], [26], [27]

טיפול לא תרופתי לדלקת אדנואידית

ב adenoiditis חריפה, קוורץ צינורי לייזר הליום ניאון מוחלים בחלק האחורי של הגרון, דיאתרמי אלקטרופורזה של תרופות עבור בלוטות הלימפה האזורי. טיפול בסנטוריום הוא שילוב של שיטות טיפול מקומיות עם טיפול כללי בגורמים הפיזיים הטבעיים של אתר הנופש. אלקטרופורזה אנדונסלית של תיקון בוץ, פוטותרפיה (אפקט לייזר על nasopharnx דרך מדריך אור או חלל האף, NK לייזר באזור subandibular).

בשנת adenoiditis כרונית ביצע פעילויות פנאי (תרגילי נשימה מרפא, הרפיה, אמבטיות בניגוד בטמפרטורה רגל), פיזיותרפיה, הקרנת לייזר הליום-נאון רקמות פוליפ דרך הפה zndonazalno, בוץ kriokislorodoterapiya, ozonoultrazvukovoe טיפול lymphotropic טיפול (משחה אמפיצילין 5% phonophoresis או תרופות אחרות באזור של בלוטות הלימפה העליון צוואר הרחם - אזורית של הלוע השן).

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32]

טיפול תרופתי בדלקת מפרקים

ב adenoiditis חריפה לרשום את אותו הטיפול כמו אנגינה חריפה. בתחילת המחלה, הם מנסים להגביל את התפתחות דלקת ולמנוע את הפיתוח של תהליך suppurative. בנוכחות תנודות, מורסה נפתחת. אנטיבקטריאלי, hyposensitizing detoxification, טיפול השקיה, שאיפות אירוסול של סוכני חיטוי מתבצעות. בנוסף, טיפות האף vasoconstrictor או תרסיס האף, טיפול השקיה, חיטוי nasopharyngeal (חלבון כסף, collargol, iodinol, 0.1% oxyquinoline פתרון ב 20% פתרון גלוקוז) נקבעו.

שיטות טיפול בשימור איברים, תוך התחשבות בהשתתפות בהסדרת החסינות ההומורלית והסלולרית ברמה המקומית והמערכתית. בהתחשב בתפקיד המשמעותי של רקמת הלימפה של השקדים כאורגן של חסינות, המהווה את המחסום החיסוני של הקרום הרירי של דרכי הנשימה העליונות, הם עוקבים אחר הטקטיקה של טיפול שמרני שמרני של אדנואידית כרונית בשלבים המוקדמים של המחלה. 3-4 פעמים בשנה, מתבצעים מעגלים של טיפול מורכב, כולל השפעה ישירה על תהליך דלקתי ב nasopharynx וטיפול כללי שמטרתו לחזק את מצבו של הילד, תיקון חסינות, עצירת תופעות אלרגיות.

טיפול כללי כולל אמצעים לניקוי רעלים, טיפול אימונומודוליטי, הקלה של תופעות אלרגיות. טיפול מקומי אינו כולל טיפול השקיה, מה שמכונה "צינור לאף" לחיסול אנטיגנים מן הממברנה הרירית של חלל האף ונזופרינקס עם שימוש בפיטו וביולוגים, מים מינרליים, חיטוי. מאמצעי הטיפול המקומי, פתרונות טיפוליים תחליב משמשים בטמפרטורה של 37 מעלות צלזיוס; לשטוף את חלל האף ואת nasopharynx עם פתרונות של Hypericum, קלנדולה ופרופוליס; מקרים של תרופות אנטיספטיות לתוך חלל האף: תרסיס ואקום תרסיס ו שאיפות אירוסול של תרופות הומיאופתיות; השקיה עם תחליבים של Kalanchoe, פרופוליס, אקליפטוס; הטיה באף של פתרונות טיפוליים ושמנים, אימונומודולנטים; עירוי האף של טיפות ג'ל עמילן עמילן. גלוקוקורטיקונים טוניים אינטלקטואליים fluticasone, sofradex בצורה של תרסיסים האף נמצאים בשימוש נרחב. התנהגות אימונותרפיה עם אינטרפרון לויקוציטים, לקטוגלובולין, תמצית התימוס, levamisole. בתוך מרשם תרופות הומיאופתיות etiotropic: אומקלור, myosotum לימפו, tonsilgon, tonzilotren, תינוק חדש במינון גיל על פי תוכניות שונות. אפקט טיפולי טוב צוין בעת שימוש בפתרון של 15% של דימפוספון, החדרה לתוך חלל האף של פתרון מוכן טרי של superlymph (הכנת טיפול מקומי ציטוקינים).

הקפד לבצע צעדים כדי להחזיר את הנשימה האף (שאיבה של פריקה באף בתינוקות וילדים צעירים, החדרת פתרונות vasoconstrictor, collargol או חלבון כסף, טיפות סודה-טנין, אם אתה חושד את התפתחות הסיבוכים, אנטיביוטיקה נקבעו.

אצל תינוקות אין להשתמש תרסיס האף של תרופות vasoconstrictor, כפי שהם יכולים לגרום לרינגיזם רפלקס או ברונכוספזם.

מרכיב חובה בטיפול שמרני מורכב הוא התנהגות של היפונסנסיטיזציה, טיפול בוויטמינים ושיקום החיסון, תוך התחשבות במצב החיסון. תיקון של מוקדים דלקתיים אחרים מוצג.

טיפול כירורגי של אדנואיטיס

עם היפרפלזיה מתמשכת של צמחייה אדנואידית עם תסמינים קליניים מתאימים, סיבוכים מחלל האף, סינוסים של האף, האוזן התיכונה, עם התפתחות מחלות אוטואימוניות משניות, החמרות תכופות של אדנואדיטיס, טיפול שמרני מנוהל מוצלח מבזבז אדנוטומיה עם טיפול אנטי-חוזר לאחר מכן

ניהול נוסף

הקשחת, מניעת מחלות נגיפיות נשימתיות, שיקום בזמן של חלל הפה, גרגור עם סוכני חיטוי.

trusted-source[33]

אינדיקציות להתייעצות עם מומחים אחרים

נוכחות של מחלות הקשורות של האיברים הפנימיים ומערכות הגוף, הפרעות האנדוקרינית, תופעות אלרגיות, בדיקה יסודית של המטפל לפני הניתוח.

מידע נוסף על הטיפול

מְנִיעָה

הסרת אדנואידים עם דלקת אדנואידית חוזרת לעיתים קרובות, ביצוע פעילויות פנאי, ארגון מחדש בזמן של מוקדים אחרים של זיהום.

trusted-source[34]

תַחֲזִית

Adenoiditis יש פרוגנוזה טובה בדרך כלל. אבחון בזמן וטיפול הגיוני של דלקת שקדים חריפה של הלוע השן מסייע במניעת סיבוכים קשים. תצפית קלינית טיפול בזמן של דלקת כרונית כרונית במקרים מסוימים, מבטלת את הצורך adenotomy, והכי חשוב, מונע התפתחות של מחלות זיהומיות אלרגיות הקשורות של איברים פנימיים ואיברים ENT.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.