^

בריאות

דיסניה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

דיספאגיה היא קושי לבלוע מזון או נוזלים. אם זה לא בגלל catarrh בקשר עם מחלה קרה, אז זה סימפטום רציני שמצדיק בדיקה נוספת של המטופל (אנדוסקופית) כדי להוציא neoplasia. אם המטופל מתלונן על תחושה של גוש לא מוקוע בגרון מחוץ לתקופה של בליעת מזון, אז האבחון הוא קרוב לוודאי מצב של חרדה - מה שנקרא globus hystericus.

תלונה נפוצה היא תחושה של "תקוע" מזון בכניסה הוושט. מצב זה מונע את התנועה של נוזלים, מזון מוצק או שניהם מן הלוע על הבטן. דיספגיה מסווגת לתוך אוופרינגל או הוושט בהתאם לרמה שבה הוא מתרחש. בליעה אין לבלבל עם תחושת גלובוס (גלובוס isterikus - spheresthesia) לחוש את קיומו של גוש בגרון, אשר אינו קשור במעשה הפרה של בליעה את מעבר מזון.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

גורם לדיספאגיה

בין הגורמים לדיספאגיה יש גורמים, נוירולוגים ועוד.

גידולים ממאירים

 • סרטן הוושט
 • סרטן הקיבה
 • סרטן גרון
 • לחץ חיצוני (לדוגמה, סרטן ריאות)

סיבות נוירולוגיות

 • שיתוק שדרות (מחלות נוירונים מוטוריות)
 • תסמונת מדולרית לרוחב
 • «Myasthenia gravis»
 • Syringomyelia

אחר

 • מגבלות חמורות
 • בלוטת התריס
 • מכירות
 • טרשת נפוצה
 • אזופגיטיס

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

כיס "שלפוחית", או שק זלל

זוהי בליטה הררית של הרירית ב "האתר של החשיפה של קיליאן" של המחנק התחתון. זה יכול להיות ריח רע מהפה, regurgitation של מזון גלוי על הצוואר בולט שקית (בדרך כלל בצד שמאל). האבחנה נעשית כאשר בליעה של בריום במהלך fluoroscopy. הטיפול הוא כירורגי.

סרטן גרון

חולים עם גידולים oopharyngeal להתייעץ עם הרופא רק כאשר המחלה כבר בשלב מרחיק לכת. תסמינים: אי נוחות בגרון, תחושת גוש בגרון, קרינת כאב באוזן (otalgia) וגירוי מקומי של הלוע של מזון חם או קר. גידולים בהיפופרינגליים מתבטאים בדיספגיה, שינויים בקול, otalgia, stridor וכאב בלוע. הטיפול משולב בדרך כלל - כירורגי, כימותרפי וקרינה.

סרטן הוושט

סרטן הוושט הוא מלווה לעתים קרובות achalasia, בארט של אולקוס, ozomization של רירית ושט (מצב שבו קילוף העור מתרחש); תסמונת פלאמר-וינסון; חולים עם סרטן הוושט, ככלל, עשן.

דיספגיה היא פרוגרסיבית. זה אפשרי מאוד כריתה כירורגית (הישרדות יותר מ 5 שנים - נדיר); כמו ניתוח פליאטיבי - אינטובציה עם צינור מיוחד (למשל, Celestin).

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27]

קפדנית ושטנית

גורם: reflux gastroesophageal, בליעה של חומרים קורוזיביים, נוכחות של גופים זרים הוושט, טראומה. טיפול: הרחבת הוושט (אנדוסקופי או buzhami תחת הרדמה).

trusted-source[28], [29], [30], [31]

אחלאסיה

במקביל יש הפרה של פריסטליס של הוושט עם הרפיה לא מספקת של הסוגר הוושט התחתון. החולה מסוגל לבלוע מזון נוזלי ודחוס, אבל לאט מאוד. אם בריום הוא ingested, הרדיולוג רואה את מילוי מוקדם של "קלטת" של הוושט, אבל ההתרחבות שלה מתרחשת עם עיכוב. חולים אלה עשויים להיות ריח רע מהפה, כמו גם זיהומים ריאתיים חוזרים ונשנים עקב שאיפה של חיידקים פתוגניים. לאחר miomectomy, עד 75% מהחולים נרפא. עזרה כלשהי מסופקת על ידי התרחבות פנאומטית של הוושט.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36], [37], [38], [39], [40], [41], [42], [43], [44]

תסמונת פלאמר ויסואה

ניוון זה של הרירית ואת הצמיחה של רקמת חיבור מיוחד הוושט על רקע של אנמיה חוסר ברזל, היא מתרחשת גם עם postcricoid (הממוקם מאחורי הסחוס cricoid) קרצינומה.

Opharyngealnia dysphagia

דיספאגיה Opharngeal היא התקדמות קשה של מזון מן oopharynx אל הוושט; היא בשל הפרה של הפונקציה הפרוקסימלי הוושט.

לרוב זה קורה בחולים עם הפרעות נוירולוגיות או הפרעות שרירים המשפיעים על השרירים המפושטים. הפרעות נוירולוגיות כוללות מחלת פרקינסון, שבץ, טרשת נפוצה, טרשת לרוחב amyotrophic (מחלת לו גריג), שיתוק ילדים bulbar, תסמונת פסאודובולברית ואחרות CNS. הפרעות שרירים כוללות dermatomyositis, myasthenia gravis, ו ניוון שרירים.

תסמינים של דיספגיה כוללים בליעה קשה בהתחלה, regurgitation האף ואת השאיפה לתוך קנה הנשימה מלווה שיעול. האבחנה נקבעת על ידי התבוננות ישירה של המטופל ועל ידי הקלטת וידאו של פלואורוסקופיה של הגרון של בריום. הטיפול בדיספגיה מופנה למטרה העיקרית.

בליעת ושט

דיספאגיה הוושט הוא מעבר קשה של מזון דרך הוושט. היא תוצאה של חסימה מכנית או פגיעה במנוע.

גורם לחסימה מכאנית כוללים נגעים פנימי של הוושט, כגון stricture פפטי, סרטן הוושט, ואת קרום התחתון של הוושט. חסימה מכאנית יכולה להיות בגלל תהליכים פתולוגיים חיצוניים גרימת נעיצת ושט הכולל: אטריום שמאל מורחב, מפרצת אב עורקים, שינויים וסקולריים כגון עורק subclavian סוטה (הבליעה מסתורית), זפק retrosternal, exostosis עצם צוואר הרחם והנפיחות של חלל בית החזה, בדרך כלל סרטן הריאות . הוושט נדיר פעמים לימפומה מושפעת או leiomyosarcoma גרורתי. הקבלה של חומר מאכל לעתים קרובות מוביל הצטמצמות בולטת.

הפרעות בתנועתיות הן הסיבה לדיספאגיה בהפרת רקמת השריר החלק של הוושט (כלומר, הפרת הפרסטלטיקה של הוושט ותפקוד הסוגר הוושט). הפרעות מוטוריות כוללות אפאזיה ועווית מפזרת של הוושט. סקלרודרמה מערכתית יכולה להיות הגורם להפרעות מוטוריות.

הפרעות מוטוריות לגרום dysphagia בעת נטילת מזון מוצק נוזלי; חסימה מכנית גורמת לדיספאגיה כאשר לוקחים רק מזון מוצק. לחולים יש את הקושי הגדול ביותר באכילת בשר ולחם; עם זאת, חלק מהחולים לא יכולים לקחת כל מזון מוצק. חולים המתלוננים על דיספאגיה ב ושט התחתונה בדרך כלל לציין נכונה את המיקום של הסיבה, עם תלונות של הפרעה בלוטות הוושט - לעתים קרובות מעורפל.

בליעה עשויה להיות לסירוגין (למשל., תפקוד לקוי של סוגר הוושט התחתון, טבעת תחתונה של ושט או מפוזרת התכווצות ושט) חברה מתקדמת במהירות במשך מספר שבועות או חודשים (למשל., סרטן הוושט) או התקדמות במשך מספר שנים (למשל., Stricture פפטי) . חולים שיש להם הבליעה הנגרם חומרות פפטי בדרך כלל יש היסטוריה של מחלת ההחזר הוושטי.

דיספגיה עם נוזל או מזון מוצק מסייע להבדיל בין הפרעות מוטוריות מן החסימה. צילומי רנטגן עם גרון בריום (עם כדור לחם קשה מעורבב עם בריום, בדרך כלל בצורת כמוסה או טבליה) צריך להתבצע. אם המחקר מגלה חסימה, אנדוסקופיה (ואולי ביופסיה) מוצגת כדי למנוע ממאירות. אם המחקר עם בריום הוא שלילי או יש חשד להפרעות מוטוריות, יש לבצע מחקרים על תנועתיות הוושט. הטיפול בדיספגיה נועד לחסל את הסיבה.

trusted-source[45], [46], [47], [48], [49], [50], [51], [52], [53], [54]

דיסורידינג Cricopharyngeal

עם דיסקורדינג cricopharyngeal, יש ירידה בלתי עקבית בשריר cryopharyngeal (spophincter הוושט העליון). הפרה זו עלולה לגרום לריקוד של zenker; שאיפה חוזרת ונשנית של תוכן diverticulum יכול להוביל למחלת ריאות כרונית. הסיבה ניתן לבטל על ידי ניתוח המורכב דיסקציה של שריר cryopharyngeal.

trusted-source[55], [56], [57], [58], [59], [60], [61], [62], [63], [64]

דיספאגיה מסתורית

דיספאגיה מסתורית מתרחשת כתוצאה דחיסה של הוושט על ידי כלי בשל האנומליות המולדת השונים שלהם.

האנומליה הווסקולארית היא בדרך כלל עורק תת-ימני סוטה המשתרע מצד שמאל של קשת אבי העורקים, הכפלה של קשת אבי העורקים או קשת אבי העורקים הימנית עם רצועה עורקית שמאל. דיספאגיה יכולה להופיע בילדות או מאוחר יותר כתוצאה משינויים אטרוסקלרוטיים בכלי הדם הסוטה. בדיקת רנטגן עם גרון בריום מגלה דחיסה חיצונית, אבל לצורך אבחון הסופי ארטריוגרפיה הכרחי. לרוב, אין צורך בטיפול מיוחד, אבל לפעמים יש צורך תיקון כירורגי.

כיצד מאובחנים דיספאגיה?

"מפתח לאבחון", המתקבל מאנמנסיס

אם החולה אינו מסוגל לשתות את הנוזל בצורה מהירה וקלה כרגיל (למעט מצבים שבם אוכל צפוף דבק רירית הוושט), הוא מציין את המגבלות, ואם לא - לדמיין פרה של התפקוד המוטורי של הוושט (achalasia, אירועי נוירולוגיות ). אם החולה קשה לעשות את תנועות בליעה בפועל, יש לחשוד שיתוק בולבר. אם דיספגיה היא קבועה או כואבת מאוד, לא ניתן לשלול קשיים עקב ניאופלסמה ממאירה. אם במהלך קבלת פנים של נוזל מן קולות גרגור של הגרון החולה נשמעים, ואת הבליטה בצוואר מופיעה, יש צורך לחשוב על הנוכחות של "כיס בלוע" (מזון שחזר בה ממנו רשאי, זורק בחזרה את חטיבת הלוע העליונה).

הפתולוגיה של הלוע אינו קשה לאבחון דיפרנציאלי. המשימה האבחנתית היא לקבוע את אופי הדיספגיה - תפקודית או אורגנית.

בליעה פונקציונלית מאופיינת התרחשות אפיזודי או חולפת והוא עורר על ידי מזון מעצבן, רוב הנוזלים, קרים, חמים, חד, חומצי, ואחרים. במקביל אינו גורם להתקפים esophagism מזון צפוף. חומרת הביטויים לא משתנה עם הזמן. זמן ההתרחשות אינו תלוי בשלב המעבר של המזון דרך הוושט.

דיספאגיה הנגרמת על ידי פתולוגיה אורגנית מאופיינת בהתפתחות איטית, עם ניפוח הדרגתי. הוא מתעורר על ידי המעבר של מזון צפוף, הקושי של המעבר של נוזלים צוין במקרים מרחיקי לכת של היצרות. לגמוע מזון עם מים מביא הקלה. הקאות צוינו כבר במקרים מרחיקי לכת; רמת הנגע יכולה להיקבע על ידי זמן התרחשות, הכאב מאחורי עצם החזה לאחר בליעת מזון: באזור צוואר הרחם - לאחר 1-1.6 ג; בתוך החזה - אחרי 5-6 s; בתוך הלב - ב 7-8 ג. כאבים חדים אופייניים עבור esophagitis ulcerative, reflux-esophagitis, diverticulitis, - גופים זרים, לעתים נדירות הם עם סרטן.

דיספגיה של הטבע האורגני, אפילו לידי ביטוי חלש מאוד, צריך להיות מדאיג לסרטן, שכן הוא המוקדם, ואולי, רק של גילויים מוקדמים. קומפלקס מחקר חובה צריך לכלול PHEGS ופלואורוסקופיה מנוגדת של הוושט. במקרה של גילוי פתולוגיה אורגנית, חקירות נוספות מבוצעות על ידי מנתחים בחזה או, אם יש מומחים בתחום, מומחים של המרכזים של ניתוח הוושט ו mediastinal.

בחינה של חולים

ניתוח קליני מלא של דם, קביעת ESR, פלואורוסקופיה עם לגימה של בריום; endoscopy עם ביופסיה; ללמוד את contractility של הוושט (בעוד החולה חייב לבלוע קטטר עם חיישן מיוחד).

trusted-source[65], [66], [67], [68], [69]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.