^
A
A
A

ריניטיס בתינוק

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 22.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כדי לרפא נזלת אצל ילד, אתה צריך לבחור נכון את התרופה, בהתחשב בגיל ובריאות של הילד. תלוי עד כמה חמור המחלה שגרמה נזלת אצל ילד, הטיפול שלו יכול לקחת בין שבוע עד 10 ימים. מהם המאפיינים של טיפול בקור אצל ילד?

קרא גם: הצטננות בילדים: גורם, סימפטומים, טיפול

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

גורם לקר של ילד

הם יכולים להיות זיהומים ויראליים ו חיידקיים. לדוגמה, שפעת או קר. Rhinitis יכול גם להיגרם על ידי שחפת, עגבת, זיבה, והוא מטופל עם המחלה הבסיסית בבתי חולים או מרכזים מיוחדים.

חשוב מאוד לקחת בחשבון את המאפיינים הספציפיים לגיל של הטיפול בצטננות אצל ילדים. Coryza של יילודים, ילדים בגיל בית הספר הצעיר והוותיק מטופלים אחרת. לכן, ההורים צריכים להיות מודעים למוזרויות של כל תקופה גיל.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

עזרה ראשונה הצטננות

תמיד, כאשר ילד מתחיל נזלת, אתה צריך להשתמש בשיטות אחרות יותר טבעי לפני צריכת כימיקלים.

לילד היה נוח יותר לישון, אתה צריך להרים את ראש הספה או המיטה שלו. לכן, הכרית צריכה להיות גבוהה יותר, כך הראש עולה לגובה של 45 מעלות. התנאי היחיד: הילד צריך להיות נוח שוכב. אז ליחה מן האף יהיה הרבה יותר קל לעזוב את הילד לא יסבול קשיים עם נשימה.

אם נזלת מופיעה בתינוק והאף סתום עם ליחה, ניתן להסיר אותו עם אגס או מזרק רגיל (כמובן, ללא מחט). זה נעשה במיוחד אם הילד לא יכול להיפטר הריר באף עצמו. בקצה התינוק נכנסים לקצה המזרק או לקצה האגס, אבל בזהירות רבה, כדי לא לפגוע ברירית האף. ריר צריך להישאב בהדרגה - תחילה מנחיריים, ולאחר מכן מן השני. הפרשת האף מן כיח צריך להיעשות לעתים קרובות ככל הנדרש.

מהם המאפיינים של טיפול בקור אצל ילד?

trusted-source[14], [15], [16]

איך לא לפגוע ברירית האף?

כדי הקרום הרירי של האף עם ריר לא להתייבש, אתה צריך להרטיב אותו עם ריר. כדי לעשות זאת, לשטוף את האף של הילד עם תמיסת מלח. אם אינכם מטפלים בזרבובית הילד, הריר עלול להתייבש ומעברי האף עלולים להיפגע. בנוסף לפתרון מלוחים, ניתן להחיל מלוחים, אשר נטענים לתוך כל נחיריים. בשלב זה, הילד צריך לשכב עם הראש מושלך לאחור.

בחדירה הראשונה של תמיסת מלח או מלוחים לתוך אפו של הילד, ייתכן שיש לו שיעול, דחף להקיא או להתעטש. אבל, אם אתה עושה את הליך החדרה כמה פעמים, את הרגישות של הממברנה הרירית של nasopharynx יקטן באופן משמעותי, ולא יהיו שום תחושות לא נעימות. שטיפה של מעברי האף של הילד ניתן לחזור כל חצי שעה שעה - ככל הגודש באף. העיקר הוא לא לאפשר ליחה באף להתייבש. קבור את האף, תוכל ובכך לתרום נוזלי ריר ולשחרר אותו מעברים האף.

מה אני יכול להשתמש כדי לטפל הצטננות במקום מלוחים או תמיסת מלח?

אלה יכולים להיות נוזלים שמנוני. לדוגמה, ויטמין A בפתרון או ויטמין E - הם נמכרים בכל בית המרקחת. או ירידה מבוססת שמן. נוזלים אלה אינם מאפשרים ליחה להתייבש באף, וגם לחות את הממברנה הרירית של nasopharynx, הם מאפשרים להסיר גירוי, רקמות להתחדש.

כיצד להקל על הנשימה של הילד?

תרופות הנקראות decongestants לעזור לנשום את הילד. כאשר הם קבורים בפנים, הם מאפשרים לילד לנשום באופן נורמלי והם מטופלים היטב עם נזלת (קור חריף). תרופות אלו משמשות לילדים בגילאים שונים - תינוקות, תינוקות או ילדים בגיל בית ספר גבוה.

תרופות אלו לא תמיד עוזרות, ולפעמים גורמים לתגובות לא רצויות בילדים. זה קורה במקרים בהם התרופה אינה משמשת למטרה המיועדת שלה, לעתים קרובות מדי או במינונים גדולים יותר ממה שנדרש.

עם זאת, אם הילד אינו מטופל עם תרופות אלה, הוא יכול לקבל סינוסיטיס - אף מחניק עם הצטברות מוגלה, כמו גם כאבי ראש קשים וחום. לכן יש צורך לא רק כדי לטפל בילד הצטננות, אלא גם כדי להסיר גידולים של רירית של מעברי האף, כמו גם הנסיגה של חיידקים מזיקים באמצעות microbicides.

מהן התרופות לטיפול בקור אצל ילדים?

זה יכול להיות מקומי או מקומי סמים מערכתי של קבוצת decongestants. הם משמשים בעיקר כדי להפחית את הנפיחות של רירית האף ולצמצם את כלי הדם. בגלל זה, נשימה דרך האף הופך להיות חופשי יותר, הילד קל יותר להילחם בסימפטומים אחרים קר, כגון שיעול חום גבוה.

הודות לשתי קבוצות התרופות הללו, הסיכון לדלקת סינוסיטיס מצטמצם, מכיוון שהסינוסים המקסימליים של האף משתחררים.

ספציפיות של תרופות עבור הצטננות אצל ילדים

הורים צריכים ללמוד כי אותה תרופה ניתן לייצר תחת שמות שונים, אם המפיקים הם חברות שונות. אבל על ההוראות של התרופה מן הקור, אתה יכול לראות את החומר הזה הוא חלק מהתרופה הספציפית שלך. על זה צריך לשים לב במהלך הרכישה. ואם אתה לא מבין את הדקויות האלה. אז אתה צריך לשאול את הרופא המטפל מה שמות חלופיים טיפות שנקבעו על ידי אותו יכול להיות על התווית.

אחד האמצעים הכי אמין של נזלת אצל ילדים הוא Derinat. זה מאופיין כתרופה עם סבילות מעולה השפעה טובה של הפחתת הסימפטומים הקרים.

תרופה זו מפעילה את חסינות הילד ומעניקה לו את היכולת להתמודד במהירות עם הצטננות וביטויים שלהם.

מה מאיים על הילד עם הכנסה לא נכונה של תרופות עבור הצטננות?

אם ההורים השתמשו בסמים באופן שרירותי, ללא מינוי של רופא, הם חרגו מהמינון, בהתחשב בתרופה לעיתים קרובות מדי, הילד עלול לסבול מסיבוכים. בין תופעות לוואי או סיבוכים של התרופה מן ההצטננות עלול להיות חוסר מנוחה, לרגשנות יתר של מערכת העצבים, נזלת אלרגית, אטרופיה של רירית אף, פעולת בלימה במוח, אפילו נופל לתרדמת.

אם לילד יש נזלת, למרות כל הצעדים שננקטו על ידי הטיפול, לא עובר, ואת רק יחמיר, יש צורך לפנות לרופא הילדים. הוא יגיד לך. אם יש סיבוכים של קר או מחלה אחרת אצל הילד. זה יכול להיות סינוסיטיס, דלקת השד, דלקת הלוע, אשר חייב להיות מטופלים עם אנטיביוטיקה. אנטיביוטיקה אלו יש לרשום שוב על ידי רופא, ולא קנה על ידי הילד באופן שרירותי

Rhinitis אצל ילד יכול לעבור במהירות ובקלות, והוא יכול לגרור על ולא לעבור. כל זה תלוי כמה זמן יש לך פנה לרופא וכיצד הם ראו נכונה את מהלך הטיפול שהוקצה להם.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.