Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Phrinx

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

גרון - איבר לא מזוהה הממוקם באזור הראש והצוואר, הוא חלק ממערכת העיכול והמערכת הנשימה. זהו צינור חלול דמוי משפך תלוי על הבסיס החיצוני של הגולגולת. החלק העליון של הלוע (סט הגרון) מחוברת גבשושית העורפית בלוע, חלקים לרוחב - כדי petrous (מול ישנוניות הפתחים החיצוניים) ו לצלחת המדיאלי של תהליך כְּנָפִי. בתחתית, הגרון עובר לתוך הוושט ברמה של החוליה הצוואר השישית. אורך הלוע בבוגר הוא 12-15 ס"מ מאחורי הלוע הם השרירים הקדם-שונים, הצלחת הקדמית של צוואר הרחם הצוואר ועמוד השדרה הצווארי. בין הקיר האחורי של הלוע ואת הצלחת של fascia צוואר הרחם הוא מרחב הלוע (spatium retropharyngeum), מלא רקמת חיבור סיבי רופף. בלוטות הלימפה Opharyngeal ממוקמים הלוע.

עד לקיר של הלוע בכל צד הם obschach הסמוך עורקי התרדמה הפנימי, וינה הצוואר פנימי, העצב התועה, הצופר הגדול של עצם הלשון, הגרון hryasha lamina התריס.

על הקיר הקדמי של הלוע, פתחים של חלל האף (צ'ואנה) נפתחו לתוכה, ומתחתיו פתח של חלל הפה - רטבים. הכניסה לגרון נמוכה עוד יותר. להקצות את החלק האף של הלוע (pars nasalis pharyngis), או nasopharynx, הממוקם מאחורי החוהן. חלק הלוע של הלוע (pars oralis pharyngis), או oopharynx, הוא ברמה מן המסך palatine עד הכניסה לגרון. החלק הגרון של הלוע (pars laryngea pharyngis), או הגרון, ממוקם בין הכניסה לגרון בראש לבין המעבר הלועני אל הוושט למטה. החלק האף של הלוע מתייחס לדרכי הנשימה, החלק האוראלי לדרכי הנשימה והעיכול.

על פני השטח הפנימיים של הלוע, באזור של הקשת העליונה שלה על המעבר אל הקיר האחורי, הצטברות של רקמת הלימפה הממוקמת - שקדי בלוע (pharyngealis tonstlla - adenoidea). על הקירות הצדדיים של הלוע בקצה האחורי של חלזוני התחתון היא פתיחת בלוע של הצינור השמיעתי (auditivae tubae ostium pharyngeum). הצינור השמיעתי מחבר את הלוע בחלל התוף, מקלה על השוואת לחץ אטמוספרי חיצוני ולחץ על חלל האוזן התיכונה (חלל התוף). מעל ומאחורי פתיחה בלועה של רולר צינורי מוגבל הצינור השמיעתי (טורוס tubarius), המשתרע כלפי מטה אל חיק צינור-בלוע דק (plica tubopharyngea). מאחורי גליל הצינור הוא כיס קטן - כיס הלוע (רקסוס פארינגוס). ליד פתח הלוע של הצינור השמיעתי על הקירות הימניים והשמאליים של הלוע הוא שקדים האצטרובלי (tonilla Tubaria), שהוא האיבר של המערכת החיסונית.

הקיר העליון של הלוע הוא קשת הלוע (fornix pharyngis). בקיר הקדמי של הלוע, ישנם שני פתחים בראש - חואן, אשר לתקשר את חלל האף עם nasopharynx. בין השמים הרכים שבקצה העליון לבין שורש הלשון בתחתית, פיהוק, אשר בצדדים מרופדים באופן אורגני עם לשון אל הלשון מלפנים ומאחוריהם גביע מלוכסן. בקיר הקדמי של חלק הגרון של הלוע יש פתח המוביל לגרון, הכניסה לגרון (אדיטוס לארינגס). חור זה מוגבל לחזית של אביגלוטיס, בצדדים - cherpalo, לא הקפלים הידראנגליים, להלן - הסחוסים האריטנואידית של הגרון. בין המשטח הפנימי של הסחוס בבלוטת התריס וקפל החיך הקשקשי בכל צד הוא רקסוס - כיס בצורת אגס (פיריפורמיס חוזר).

הקיר הלועי נוצר על ידי קרום רירי, דחוס בסיס תת, קרום שרירים adventitia.

הקרום הרירי של nasopharynx הוא מרופד אפיתל מדומה שכבתית. באזור הפה והגרון, הקרום הרירי מכוסה אפיתל שטוח רב שכבתי הממוקם על צלחת משלה עם תוכן גבוה של סיבים אלסטיים. הבסיס התת-קרקעי של הנזופרינקס והוופרינקס הוא צפוף, המיוצג על ידי צלחת סיבית הנקראת פארינגו-באסיליה פאסקיה (פאסייה פארינגובסילריס). ברמה של הגרון, subucosa מורכב של רקמת חיבור סיבי רופף, המכיל בלוטות ריריות רבות.

הקרום השרירי של הלוע מיוצג על ידי חמישה שרירים מתוחים. ביניהם שלושה מדחסים הלועיים (מכאיסים) ושרירי האורך - מרים הלוע.

(. הכווץ M pharyngis מעולה) את הכווץ בלוע העליון מתחיל צלחת המדיאלי של תהליך כְּנָפִי של עצם היתד, וכן (pterygomandibulare raphe) התפר בלסת התחתונה,-pterygopalatine - צלחת סיביים והקיפה בין האגף-וו יתדי ואת הלסת התחתונה. סיבי שריר הכווץ העליון להאריך כלפי מטה ואת בדיעבד שבו קו האמצע בצד האחורי של הגרון מחובר סיבי השרירים בצד הנגדי.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

שרירי הלוע

שריר

ההתחלה

קובץ מצורף

פונקציה

שימור

מדחסים גרון

מחנק הלוע העליון

צלחת המדיאלי של תהליך pterygoid של עצם ספנואידים, תפר pterygo-mandibular, לסת תחתונה, שורש הלשון

על המשטח האחורי של נתיכים הלוע עם שריר דומה את הצד השני

להפחית את לומן של הלוע

ענף של מקלעת הלוע

התכווצות הלוע

צופר גדול וקטן של עצם הייד

אותו דבר

   
   
   

גרון תחתון

משטחי לרוחב של בלוטת התריס סחוס cricoid

»

   
   
   

גרון מרים

שריר - שרירי שבלוני

התהליך הסגנוני של העצם הזמנית

קיר לרוחב של הלוע

מעלה את הלוע למעלה

ענף של עצב הלוע

שריר צינורי ולרירי

המשטח התחתון של הסחוס של הצינור השמיעתי ליד פתיחת הלוע

אותו דבר

מעלה את הלוע ומעל לרוחב

ענף של מקלעת הלוע

המחנק האמצעי של הלוע (m.constructor pharyngis medius) מקורו בקרניים הגדולות והקטנות של עצם הייד. סיבי השריר מתנודדים כלפי מעלה ומעליהם, מתמזגים עם סיבי הצד הנגדי על הקיר האחורי של הלוע (לאורך החציון). הקצה העליון של המחצבת האמצעית מונח על החלק התחתון של מחנק הלוע העליון.

הצוואר התחתון של הלוע (נגיף הלוע התחתון) מתחיל על משטח לרוחב של צלחת בלוטת התריס ועל הטבעת של הסחוס הבולט של הגרון.

צרורות שרירים מתנודדים כלפי חוץ, אופקית ומעליהם, מכסים את החלק התחתון של המצע האמצעי וגדלים יחד עם צרורות דומים של הצד הנגדי לאורך הקו החציוני האחורי. הציצים השריריים הנמוכים עוברים אל הקיר האחורי של המו"ל.

כתוצאה מהאיחוי של צרורות השרירים הימנית והשמאלית של מחצי הלוע, תפר הלוע (Raphe pharyngis) יוצר מאחורי הקו החציוני. מגבלי הלוע צמצמו את לומן.

כדי השרירים האורך של הלוע לשאת שני שרירים:

Stylopharyngeus שריר (m.stylopharyngeus) מתחיל תהליך styloid של העצם הטמפורלית, יורד מדיאלית חודר tolshe קיר בלוע לרוחב ברמה בין הנחשים העליונים ואמצעיים. עם התכווצות, זה מעלה את הלוע יחד עם זה הגרון.

שריר הצינור (m.salpingopharyngeus) מתחיל על המשטח התחתון של חצוצרה של הצינור השמיעתי, ליד פתח הלוע שלו. צרורות שרירים מופנות כלפי מטה, מחוברות לשריר הניאו-פארינגלי ומשולבות בקיר הצדדי של הלוע. השריר הניאו-פטרינגלי (m.palatopharyngeus) מתחיל על aponeurosis palatine.

השרירים הלועיים והלועיים משתתפים בפעולת הבליעה. לכן שריר salpingopharyngeus מוריד את הקיר של הצינור השמיעתי, מרחיב אותו פתיחה בלועה מאפשר אוויר שנכנס לתוך חלל התוף ואת להשוות את הלחץ בו מתאים אטמוספרי.

בליעה

גוש המזון נוגע בחך, בשורש הלשון ובקיר הלועי האחורי, וגורם לגירוי הקולטנים. הדחף העצבני לאורך העצבים הלועיים חודר אל מרכז הבלוע של המדולה. נוירונים למרכז ליצור פולסים מכוונת לאורך העצב המשולש, הלשון או הלוע, התועה ואת עצב תת-הלשון אל השרירים של חלל הפה, הלשון, הלוע, הגרון והוושט. התכווצות המפרקים של השרירים האלה גורמת לפעולה של בליעה. להפריד את השלב שרירותי עם משך של 0.7-1.0 s ו שלב לא רצונית (4-6 s). פעולת הבליעה היא חלופה מתמשכת של השלבים הבאים:

  1. את שרירי החך הרך, המסך החיוור מתרומם ומלחץ כנגד הקמרון והקיר האחורי של הלוע, ומפריד את הנזופאנקס משאר חלקי הגרון;
  2. עם התכווצויות של הסרעפת השרירית של הפה, הגרון עולה ומשתנה קדמית, הסוגר סוגר את הכניסה לגרון;
  3. עם הפחתת הטיפוס והשרירים התת-לשוניים, שורש הלשון זז לאחור, גוש המזון נדחף דרך הלוע לתוך האפופרינקס;
  4. עקב צמצום השרירים הלשונית-לשונית, חלק מן גוש המזון, שנכנס אל תוך הגרון, מופרד (מנותק) מן המזון שנמצא עדיין בחלל הפה;
  5. כאשר גוש מזון מזין את הלוע, השרירים האורךים מרימים את הלוע, מושכים אותו לתוך גוש המזון;
  6. התכווצות רציפה מלמעלה למטה של מכחישי הלוע, דוחפת את גוש המזון מהלוע לתוך הוושט.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.