^

בריאות

אבחון של כאבי גב קשים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב וחוסר נוחות בחלק האחורי נתפסים על ידי מעטים כסיבה לבקר רופא, בעוד כאב חמור פשוט גורם לאדם לחשוב על בריאותו ולבקש עזרה ממומחים. עם זאת, במקרים מסוימים, יש צורך בגירוי רציני יותר כדי להגיע לרופא: נוכחות של סימפטומים חשודים אחרים או חוסר ההשפעה של תרופות ההרדמה המשמשות למטרה של עצמו.

הרופא הראשון שאליו אנו ממהרים עם תלונות של כאבים שונים הוא המטפל (במקרה של ילד, רופא ילדים). זה מומחה זה חייב לעשות אבחון ראשוני, אם יש צורך, להפנות את החולה למומחה צר:

 • נוירולוג (אם האופי הנוירולוגי של הכאב חשוד)
 • (אם הכאב קדמה לטראומה), אורתופד או עמוד השדרה (רופאים המתמחים במחלות עמוד השדרה, כולל סיבוכים)
 • אונקולוג (אם יש סיבות לחשוד בתהליך גידול),
 • קרדיולוג (חשד למחלות לב וכלי דם)
 • המטולוג (כאשר מדובר במחלות דם, כולל תורשתיות),
 • אורולוג, גינקולוג, גסטרואנטרולוג ועוד. (במקרה של חשד לטבע המשתקף של כאב הנגרם על ידי מחלות של מערכת השתן, גניטלית ומערכת העיכול).

רק המטופל או קרובי משפחתו יכולים לעזור למטפל לעשות את הבחירה הנכונה, לאחר שתיארו את אופי תסמונת הכאב, הלוקליזציה שלה והתסמינים הקשורים (כאבי ראש, בחילה, חום וכו ') בפירוט רב ככל הניתן.

חשוב מאוד לציין אילו גורמים גורמים להגדלת הכאב ולצמצוםו, כמו גם להיזכר במה שקדם להופעת הכאב בפעם הראשונה (אימון פעיל, פציעות, היפותרמיה, לחץ חמור, אכילה, מחלות זיהומיות וכו ').

חקר ההיסטוריה והתלונות של המטופל הוא רק אחד מרכיבי הבדיקה הגופנית. בדיקה ומישוש של הגב יכולים לזהות דחיסות שרירים שונות, שינויים בגודל החוליות ובצורת עמוד השדרה. כדי להבהיר את האבחנה, המטופל יתבקש ליישר או להקטין את כתפיו, להישען קדימה או לבצע תנועות אחרות המאפשרות לרופא לבחון מקרוב ככל האפשר ללא ציוד מיוחד את עצמות עמוד השדרה, להעריך את הצורה של עמוד השדרה, כמו גם את הניידות.

החולה הוא רשם בדיקות סטנדרטיות. ברוב המקרים, הם מוגבלים בדיקות דם המאפשרים לזהות הפרעות המטולוגיות, זיהומים, ובמקרים מסוימים לחשוד בסרטן. נוכחות של סרטן הוא אושר על ידי ביופסיה, ואחריו בדיקה היסטולוגית של ביו.

נוכחותם של תהליכים דלקתיים בגוף אושרה גם על ידי בדיקת דם, עם זאת, מבלי לציין את המקום של לוקליזציה שלהם. אם אנחנו מדברים על כאבי גב רק מעל הגב התחתון, הרופא עשוי לתת הפניה השתן כדי לכלול או לאשר את המחלות של תנורים, אשר כמעט תמיד מלווה בכאב בעמוד השדרה בעוצמה משתנה.

אם הכאב הוא מקומי באזור של השכמות של הצוואר, להבי הכתף, הגב התחתון, אבחון אינסטרומנטלי הוא לעזור להבהיר את המצב ולעזור באבחון, כלומר:

 • (מאפשר לך לאשר או לא לכלול מחלות לב וכלי דם שבו כאב יכול להקרין מאחור),
 • רדיוגרפיה של הגב או של הסעיפים הספציפיים שלה (עוזר לזהות פגיעות טראומטיות, תהליכים סרטניים ודלקתיים, שינויים ניווניים בעצמות ובמפרקים, נוכחות מוקדים של שחפת ריאות או עצמות)
 • טומוגרמה ממוחשבת (בעזרתו ניתן לקבל תמונות תלת מימדיות של מבנים עצמיים, אם אתה צריך להבהיר את האבחנה)
 • טומוגרמה תהודה מגנטית ואולטראסאונד (מאפשרים להעריך את מצבם של העצמות, אך גם מבני רקמות רכות: שרירים, מיתרים, סחוס, סיבי עצב)
 • אלקטרומגוגיה (מחקר מצבם של רקמות העצבים על פי הערכת המוליכות החשמלית שלהם ותגובת השרירים חשוב כאשר התסמונת הרדיקולארית מתעוררת על ידי לחיצה על העצב של שבר בין-חולי או עקב היצרות של עמוד השדרה)
 • מיפוי עצמות (מיפוי עצמות כדי לעמוד על מצבם ועל סרטן עצמות חשד אוסטיאופורוזיס).

אם אתה חושד בבעיה גניקולוגית, החולה נשלח לרופא, שיבדוק את הכיסא, יתייבש על המיקרופלורה, ואם יש צורך, עיין באולטרסאונד של איברי האגן. אותו מחקר רלוונטי לפתולוגיות של מערכת השתן. אם אתה חושד אבנים בכליות, רצוי גם לעשות אולטרסאונד של הכליות. אבל במקרה כאבים בגב נגרמות על ידי בעיות במערכת העיכול, החולה מופנה גסטרואנטרולוג, לאחר שהוקצו מראש מחקרים כאלה כמו אולטרסאונד של איברי הבטן FGDS.

ישנן סיבות רבות להתחלת הכאב, אך כאב בעוצמה מסוימת ובלוקליזציה בלבד אינו מהווה עדות מספקת לקיומה של מחלה מסוימת. אבחון וטיפול שלאחר מכן  בכאב גב חמור דורש גישה מקצועית, המאפשרת להבחין בין מחלות עם סימפטומים דומים של תסמונת הכאב ואת מרשם אלה אמצעים טיפוליים שיתאימו לבעיה הבריאותית הקיימת.

אבחון דיפרנציאלי במקרה של כאבי גב קשים הוא כבר חשוב כי זה מאפשר לך לזהות פתולוגיות הדורשות טיפול מיידי (למשל, גידולים ממאירים). אבחנה נכונה של פתולוגיות עמוד השדרה, תוך התחשבות בנתוני מחקרים אינסטרומנטליים, מאפשרת להאט את התפתחות התהליך הפתולוגי, ובמקרים מסוימים אף להציל אדם מן המוגבלות האפשרית.

חשוב להבחין בין תסמונת כאב חריפה וכרונית. כאבים פתאומיים חריפים אופייניים לפציעות עצמות טראומטיות ועצבים, אך כאב כרוני, קבוע או מתמשך, מתאים לתהליכי זיהומיות מדבקת, ניוונית ובמיוחד לגידול. יתר על כן, בשני המקרים האחרונים, את עוצמת ומשך של סימפטום הכאב בהדרגה עולה, המציין כי הפתולוגיה מתקדמת.

מאז, יחד עם כאבי גב מקומיים, שם יכול לבוא לידי ביטוי, גישה יסודית לאבחון יעזור לחשוף את המחלות של האיברים הפנימיים מוסתרים מן העיניים. במקרה זה, תוצאות מחקרי המעבדה ואבחון אינסטרומנטלי הם מאוד אינפורמטיביים. אם הם מתעלמים, אפשר לטפל בעמוד השדרה לשווא לקחת משככי כאבים, בעוד החולה עלול להיות ניקוב כיב, אשר, בהעדר טיפול מהיר ויעיל, יכול להיות קטלני.

trusted-source[1], [2]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.