Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טומוגרפיה ממוחשבת של עמוד השדרה

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח כלי דם, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

CT של עמוד השדרה הוא מחקר רב שכבתי מודרני של גוף האדם. זה מבוסס על המדידה המחשב ועיבוד ההבדל ב הנחתה של קרינת רנטגן על ידי רקמות של צפיפות שונה.

בשל הליך זה ניתן לבחון את האיבר מזוויות שונות. בלב CT הוא טומוגרף מיוחד רנטגן מחשב. זה הוא מי סורק את גוף האדם ומאפשר לך לקבל תמונה מפורטת.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

סימנים ל- CT של עמוד השדרה

אינדיקטורים CT של עמוד השדרה הם מגוונים. לרוב, ההליך מתבצע כדי לזהות את הפציעות שלו, כמו גם לאבחן את הגורם לכאב גב, כולל דיסק בין-חולייתי.

בנוסף, הוא מאפשר לך להעריך את מצב עמוד השדרה לפני ואחרי הניתוח. ניתן לזהות סוגים שונים של גידולים בעמוד השדרה, כולל גידולים גרורתיים. סוגים מסוימים של ניאופלסטים מסוגלים לתת גרורות מרוחקות לרקמת העצם של החוליות.

CT מאפשר לנו לזהות את הנוכחות של שבר בין-חולי, כדי להעריך את הצפיפות של רקמת העצם ולחזות שבר דחיסה אפשרי של החוליה, במיוחד בחולים עם אוסטאופורוזיס.

ההליך מבוצע גם כאבחון. לדוגמה, עם ביופסיה של אזור חשוד או הסרת נוזל מן המורסה. טומוגרפיה מוצגת גם עבור אנשים עם צרות של תעלת עמוד השדרה, שבר בחוליות, מחלות זיהומיות זיהומיות או ניוונית, כגון דלקת פרקים. במקרה זה, CT של עמוד השדרה יספק תמונה מפורטת של המחלה.

למי לפנות?

MRI או CT של עמוד השדרה?

במשך זמן רב אנשים טוענים כי עדיף יש סריקת MRI או CT של עמוד השדרה. ההבדל העיקרי בין תהליכים אלה הוא תופעות פיזיות שונות המשמשות את המנגנון. עבור CT, זוהי קרינת רנטגן, הודות אשר ניתן לקבל מושג על המצב הפיזי של החומר. MRI מאפשר לך להכיר את הנתונים של אטומי מימן, כלומר, המבנה הכימי של רקמות.

MRI הוא אינפורמטיבי יותר במקרה של חוסר סובלנות חומר רדיופאק, אשר הציג ב CT. מצא מידע נוסף הוא מאפשר גידולים במוח, דלקת של רקמת המוח, שבץ, טרשת נפוצה. בנוסף, הוא prescribed עבור בימוי של סרטן.

CT, בתורו, מראה מידע נוסף עם hematomas תוך גולגולתי, פציעות מוח, גידולים במוח, נגעים של בסיס הגולגולת, סינוסים paranasal ועצמות הזמני. הוא משמש עבור aneurysms, טרשת עורקים, סינוסיטיס, דלקת השדרה, מחלות עמוד השדרה, סרטן ריאה, שחפת, וכו ' ההליך רגיש במיוחד להכרה בשינויים הבין-תאיים ברקמת הריאה, פיברוזיס ובחיפוש אחר סרטן ריאה היקפי בשלב הפרה-קליני.

למעשה, כל אחד מהנהלים אלה הוא, בדרכו שלו, אפקטיבי. קשה לבודד אחד מהם. בדרך כלל, ההעדפה לפרוצדורה מסוימת ניתנת בהתאם לבעיה הקיימת. CT של עמוד השדרה מאפשר לך להציג תמונה שלמה יותר של מה שקורה, ולא של MRI.

איך מתבצע CT של עמוד השדרה?

האם אתה יודע איך לבצע בדיקת CT של עמוד השדרה? המטופל צריך לשכב על שולחן מיוחד. במהלך המחקר, הוא נכנס בהדרגה לחדר של המנגנון של צורה גלילית. הנה רנטגן emitter וחיישן. כדי להשיג חתך של שכבות של רקמות ואיברים, "הרכיבים" האלה מייצרים קשת סביב המטופל. כאשר שכבה אחת מתקבלת, השולחן משתנה מעט וכך מאפשר חיתוך נוסף. המידע המתקבל מיד מגיע למחשב, שם הוא מעובד בשילוב עם תמונות אחרות. בתוצאה הסופית מתקבלת תמונה מלאה של שכבת איבר זה או אחר בעומק מסוים.

חשוב כי במהלך המחקר החולה הוא נייח. אם אדם הוא מתרגש מדי, תרופות הרגעה נלקחים.

בעת החלת בינוני ניגודיות CT, הוא מוכנס בצורה חלקה לתוך הווריד של המטופל. בנוסף, טומוגרפיה ממוחשבת ניתן לבצע לאחר מחקר כגון מיאלוגרפיה, כאשר חומר רדיופאק מוכנס לתוך החללים של תעלת השדרה. הודות לנוהל זה, ניתן לזהות גידולים או לזהות תחומים של דלקת או דחיסה של שורשי העצבים.

לפעמים המטופל מתבקש לעצור את נשימתו. זה יקבל תמונה ברורה יותר. יש אנשים הסובלים קלסטרופוביה. לכן, לפני ההליך, הם שנקבעו הרגעה. בממוצע, CT של עמוד השדרה נמשך 30 דקות.

בדיקת CT של עמוד השדרה

מידע מלא מאפשר לך לקבל CT סריקה של עמוד השדרה. ובמקרה זה הוא גם על הפרטים הקטנים ביותר, ושינויים חמורים ברקמת העצם.

הליך זה מאפשר לזהות את מיקומו, את התכונות המבניות של החוליות, הדיסקים, המפרקים בחוליות, כדי לקבוע את הקוטר מדויק של תעלת השדרה, צורתו, מילוי, סימטרית לזהות היצרות של עמוד שדרה ואחות.

ישנם אינדיקציות מסוימות שעליהן כדאי לבצע הליך זה. לכן, CT מאפשר להעריך את האיכות של רקמת העצם, נפיחות, defecs, התפשטות של רקמות סחוס, ניוון של דיסקים בין-חולי. טומוגרפיה מאבחנת טראומה, עקמומיות של עמוד השדרה, עקירה של החוליות, נגעים זיהומיים ואבצסות, אנומליות מולדות והתפשטות הגידול.

בממוצע, האבחון לא לוקח יותר מ 5 דקות הכשרה מיוחדת אינה נדרשת עבור הליך כזה. CT של עמוד השדרה יכול להתבצע בחולים קשים, אשפוז ואשפוז.

אף אחד לא חווה שום תחושות במהלך ההליך. סיבוכים רציניים לאחר זה גם לא נצפו. לכן, אין התוויות נגד מיוחד לפרוצדורה, למעט עודף משקל והריון. עם טיפול מיוחד, CT של עמוד השדרה משמש בנוכחות סוכרת, מחלת כליות חמורה, כמו גם תגובות אלרגיות אפשריות.

trusted-source[8], [9], [10], [11]

CT של עמוד השדרה הצווארי

סריקת CT של עמוד השדרה הצווארית מאפשרת לקבל תמונות רוחביות רוחביות של עמוד השדרה, כמו גם כדי לגלות הבדלים משמעותיים בצפיפות הרקמה הרגילה והפתולוגית.

לעתים קרובות חלק זה של עמוד השדרה נוטה לתהליכים ניווניים-דיסטרופיים. ישנם גם כמה סוגים שונים של תופעה זו. אלה הם hernias, בליטות, שילוב של שתי תופעות אלה יחד.

המחקר על פי נוהל זה נועד ללמוד את המבנה ואבחון של עמוד השדרה מחלות ברמה של אזור צוואר הרחם. טומוגרפיה היא מאוד בבירור מסוגל להראות את מצב הגוף ואת עמוד השדרה של תעלת עמוד השדרה, חוט השדרה, ואת קצת יותר גרוע מדמיין את הדיסקים בין חולייתי ורצועות. בשל הליך זה, ניתן לקבוע שברים, גידולים, hematomas ופתולוגיות אחרות.

בדרך כלל CT של עמוד השדרה של אזור צוואר הרחם מתבצע עם גידול ממאיר, hernias, חריגות התפתחות חוליות, אוסטאופורוזיס, דימום חוט השדרה, כאבי ראש, וכו '

trusted-source[12], [13], [14], [15]

CT של עמוד השדרה החזי

CT של עמוד השדרה החזי מבוצעת בנוכחות נתוני רנטגן חיוביים, המאפשר לחולה לחשוד בגידול ריאות. בנוסף, הוא משמש עבור neoplasm של הצדר, קיר החזה mediastinum.

הוא נמצא בשימוש נרחב עבור חשד נזק ריאות גרורות. כמו אבחנה של בלוטות לימפה, CT מבוצעת גם. זה משמש גם כדי להבהיר את השכיחות, לוקליזציה ואופי של איברים דלקתיים של החזה במקרים אבחון מורכבים.

בנוסף, נוהל זה נעשה גם כדי להעריך את נפח ואופי של שינויים טראומטיים וזיהוי של גופים זרים הריאות mediastinum. באופן כללי, הצורך במחקר כזה צריך להיות מאושר על ידי רופא. אחרי הכל, יש התוויות נגד. הם, אם כי לא מתמיד, אבל, בכל זאת, יכול להוביל לתוצאות לא נעימות. CT של עמוד השדרה הוא אחד ההליכים הנפוצים ביותר כיום, אשר מאפשר לך לראות את כל החריגות של התפתחות פתולוגיה.

trusted-source[16], [17], [18], [19]

CT של עמוד השדרה המותני

במהלך סריקת CT של עמוד השדרה המותני, קרן הרנטגן מוקרנת. זה מאפשר לך לעשות שכבת אחר שכבת תצלום של הרקמות ובכך ליצור שינויים פתולוגיים. שיטה זו של אבחון מאפשר לך להציג באופן מושלם את רקמת העצם הוא אחד המדויקים ביותר. בתמונות מוגדלות, ניתן לראות קורות גרמיות בודדות.

התוצאה של טומוגרפיה מאפשרת להסיק מסקנה על נוכחות של תהליכים ניווניים, דלקתיים והרסניים, כמו גם הפרעות של התפתחות והפרעות במחזור הדם וגידולים.

בדיקת CT מתאימה ללימוד עמוד השדרה. אבל בעזרת טכניקה זו, לא ניתן לזהות מחלות של הרקמות הרכות של הגב היטב. קרני רנטגן משתקפות ברקמות צפופות, אך הן עוברות ללא הפרעה דרך כל מבנים חלולים, כך שרקמות צפופות בתמונות נראות כמו אזורים לבנים של כהה, ושבץ חלול דומה לאזורים כהים של הארה. CT הוא בדרך כלל prescribed לאבחון של מחלות של עמוד השדרה עצמה.

טומוגרפיה במקרים רבים היא הטכניקה הטובה ביותר לאיתור מחלות עמוד השדרה. זה מדויק יותר, כי אפשר להשיג תמונות מרובד. CT של עמוד השדרה המותני יכול לזהות מחלות כגון אנומליות התפתחותיות בעמוד השדרה המותני, גידולים שפירים וממאירים, פציעות גב, תהליכים הרסניים בחוליות, ואחרים. ב CT של עמוד השדרה את המינון של קרינה קטנה, ולכן מיוחד התוויות עבור ביצוע שלה או שלה אינו זמין.

trusted-source[20], [21], [22], [23]

CT של עמוד השדרה lumbosacral

CT של עמוד השדרה lumbosacral מראה את מצב רקמות העצם של החוליות. בנוסף, הודות לנוהל זה, ניתן לראות את לומן התעלה החולייתית, את המבנה של החלק הסופי של חוט השדרה ושורשי העצבים.

במידה קצת יותר גרועה, ההליך מראה הפרעות של המנגנון הליגמנטלי ודיסקים בין-חולי. בזכות זה, ניתן לזהות דלקת, הרס, טראומה ו neoplasms של כל struktur לעיל. זו הסיבה מדוע הליך זה מונה לחדד את הנתונים רדיוגרפיה במקרה של אבחנה ברורה או מפוקפקת. מה מאפשר באמת להסתכל על המצב מהצד השני.

CT lumbosacral שדרה שהוקצה עבור שברים של עמוד השדרה, גידולים ממאירים ושפירים, osteochondrosis, קשחת, חוסר יציבות בחוליות, נגע שדרה במחלות ראומטיות, היצרות תעלת שדרה ודימום במוח השדרה.

trusted-source[24], [25], [26]

CT של עמוד השדרה עם ניגודיות

CT של עמוד השדרה עם ניגוד מרמז על הכנסת חומר מיוחד לגוף האדם. הליך זה משמש במקרים נדירים, זה מאפשר לשפר את הדמיה של struktur הרצוי. בדרך כלל, חומרים המבוססים על יוד משמשים כחומר. באופן טבעי, אנשים שאינם סובלני מרכיב זה, להשתמש בהליך זה בשום מקרה זה בלתי אפשרי.

התרופה שנבחרה מוזרק לווריד מצטבר ברקמות, ובכך לייצר הדמיה משופרת בתמונות. טוב במיוחד את המוצר חודר לתוך איברים עשירים באספקת דם ורקמות. לכן, ההליך משמש לעתים קרובות כדי לזהות מוקדים פתולוגיים עם זרימת דם מוגברת. בדרך כלל אלה הם אזורים של דלקת, כמו גם גידולים ממאירים.

באשר הניגודיות עצמה, לא צריך לדאוג, זה בוטל לחלוטין מהגוף האנושי לאחר 1-1.5 ימים. הוא אינו נושא כל סכנה, אלא רק לאנשים שיש להם תגובה נורמלית ליוד. CT של עמוד השדרה, לעומת זאת דרשו מאוד הליך.

trusted-source[27], [28], [29]

התווית נגד CT של עמוד השדרה

התוויות נגד CT של עמוד השדרה זמינים גם. קודם כל, הריון זה. בתקופה זו, כדי לחשוף את הגוף של אישה כדי קרינה רנטגן לא שווה את זה. אין להחיל את ההליך על אנשים שיש להם חוסר סובלנות ההכנות המכילות יוד. זה נעשה בדרך כלל עבור מחקרים עם שיפור הניגוד.

דגש מיוחד מושם על אנשים עם השמנת יתר וממדים גדולים. אין סכנה לגוף שלהם לא, זה רק אדם סביר שיתאים לתוך מנגנון של CT. ישנן מגבלות אחרות, ולכן שיטה זו לא אמור לשמש כאשר יש צורך לקבל תמונה מפורטת יותר של חוט השדרה. במקרה זה, זה לא יכול להיות מושגת. לכן, נצטרך לפנות הדמיה תהודה מגנטית.

מידע מפורט יותר על הליך זה ניתן לקבל במרפאה, שם היא תבוצע. CT של עמוד השדרה מאפשר לך לראות את כל החריגות ולקבל החלטה לחסל את הבעיה.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37]

פענוח תוצאות CT של עמוד השדרה

הפרשנות של תוצאות CT של עמוד השדרה מתבצעת באופן בלעדי על ידי מומחה. באופן עצמאי כדי להבין, על מה יש נאום זה כמעט בלתי אפשרי.

תוצאות המחקר ניתנות למטופל מיד לאחר השלמת הטיפול. ככלל, אלה הן תמונות שצולמו על אחד או יותר פורמט גדול סרטים, התיאור שלהם. אם אדם ביצע טומוגרפיה תלת מימדית, אז בנוסף לנתונים אלה, דיסק ניתנת לו.

עם המסקנה המתקבלת, החולה חוזר לרופא המטפל, המנחה את התהליך. המומחה סוקר את התמונות, לומד אותן, קורא את התיאור, ועל בסיס זה, שואב את המסקנות המתאימות. הודות לכך, ניתן לאשר או להכחיש את נוכחותה של מחלה.

ככלל, ניתן לראות את הפתולוגיות הקיימות בתמונה. אבל קשה לאדם שאין לו חינוך ראוי להבין זאת. לכן, מבלי לפענח מומחה, אתה לא יכול לעשות. CT של עמוד השדרה מאפשר לך לזהות פתולוגיות רבות ולהתחיל מיד לחסל אותם בעזרת טכניקות האחרונה.

trusted-source[38], [39], [40], [41]

איפה אפשר לעשות CT של עמוד השדרה?

האם אתה יודע איפה אתה יכול לעשות CT סריקה של עמוד השדרה? הליך זה נעשה בכל מרפאה שיש לה את הציוד הדרוש. זה נעשה בעיקר במוסדות רפואיים מודרניים. מטבע הדברים, טומוגרפיה ממוחשבת אינה הליך "ישן" כזה, ולכן בבתי חולים רבים זה לא כל כך קל למצוא אותו.

בדרך כלל, חולים המבקשים לעבור הליך זה נשלחים בחיפוש אחר מרפאות מודרניות. העניין הוא שיש כאן ציוד חדש, שאינו נותן שגיאות בפועל. יתר על כן, תוצאות המחקר לא נרשמות רק בתמונה, אלא גם על גבי דיסק מיוחד. מדד זה מסייע למנוע מאדם לבצע מחדש את המחקר, במקרה של אובדן תוצאות.

הטכנולוגיה לא עומדת דוממת. עד כה, לא כל כך מעט קומפלקסים שונים וציוד המאפשרים אבחון מהיר. אבל בעצם כל זה במרפאות המודרניות. לכן, CT של עמוד השדרה מתבצעת ישירות בהם.

מחיר CT של עמוד השדרה

מחיר CT של עמוד השדרה עשוי להשתנות בהתאם למרפאה ומיקומה. עלות וסוג ההליך משפיעה. אז זה יכול להיות רגיל, או עם שימוש בינוני ניגודיות, אשר מגדיל באופן משמעותי את הסכום.

המחיר של טומוגרפיה ממוחשבת גם לוקח בחשבון את משימות המחקר. הרבה תלוי ב"מרחב "שבו מתנהל המחקר. תפקיד גדול הוא גם שיחק את כמות העבודה, את האזור ואת המיקום של אזור הסריקה.

אל תשכח כי שירותים נוספים עשויים להיכלל במחיר. אלה כוללים: העברת תוצאות לדיסק, שכפול של תמונות ועוד. לכן, כדי לציין את הסכום הוא בכל מרפאה בנפרד. בממוצע באוקראינה עלות ההליך מתחיל מ 400 UAH. ב הפדרציה הרוסית, המחיר משתנה בין 3 ל 10,000 רובל, בהתאם "אזור" של המחקר. באופן כללי, CT של עמוד השדרה עשוי בהחלט יש עלות אחרת, ולכן עדיף לציין הכל במרפאה שנבחרה.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.