Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טיולים בסתיו - בכיף!

המומחה הרפואי של המאמר

רופא פנימי, פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

כולם יודעים את המילים של הקלאסי: "סתיו הזמן - עין קסם ..." וזה בדיוק כך. סתיו הוא זמן נפלא. היפה במיוחד הוא הסתיו המוקדם, הפעם כאשר הוא עדיין חם, אבל זה לא חם כאשר הטבע מלא בצבעים בסתיו, אבל עדיין בהיר, לא אפור משעמם. זה סתיו זה נחשב עונת קטיפה לבילוי, העונה כאשר החופים הם מדברי למחצה, אבל זה לא פחות אטרקטיבי; כאשר השמש מתחממת, אבל לא שורפת בוער ... ועכשיו, בסתיו, הגיע הזמן לחשוב על המסע. הבחירה של הצעות הוא עצום, ואת גבולות פתח לתת את ההזדמנות ללכת לשם איפה שאתה רוצה. סיורים בסתיו הם מגוונים הבחירה של הצעות רבות תלוי הדמיון שלך האפשרויות שלך - קרוב או רחוק בחו"ל, אסיה המסתורית או טבעת הזהב של רוסיה, איי גן עדן או מעניין מבחינה היסטורית איטליה.

סיורים במצרים בסתיו

זה במהלך חודשי הסתיו כי שיא התיירות של המדינה של פירמידות, מלא תעלומות וניגודים, נופל. סיורים במצרים פופולריים במיוחד בסתיו, כי זה הזמן שבו ארץ הילידים של פרעונים הוא ידידותי במיוחד מבחינת מזג האוויר - כמעט בוודאות הים לא סערה, והרוח לא התרוממות סופות חול. הסתיו הוא זמן שקט לאופי המצרי. גם בחודש נובמבר, טמפרטורת המים בים האדום ממוצעת 21-23C, אשר נותן הזדמנות מצוינת ליהנות רחצה, הן פעוטות והוריהם.

בערך בסוף ספטמבר, טמפרטורת האוויר במצרים מופחת מעט, ואת עלות המנוחה מעט גדל, כי התקופה הפופולרית ביותר של הסתיו במצרים היא התקופה של החגים בסתיו הספר. לעתים קרובות אלה שלא מצאו הזדמנות להירגע בקיץ, להשתמש הפעם כדי להטעין את ההופעות החדשות שלהם חיוביים לפני חורף קר ארוך. סיורים במצרים בסתיו - זו הזדמנות טובה לרצות את עצמך ואת יקיריכם. זה באמת זמן טוב לטיולים, כי תנאי מזג אוויר מתון יש גם זמן על החוף, וטיולים שונים על המראות רבים של המדינה.

סיורים לאירופה בסתיו

כמה יפה סתיו באירופה! בין אם אתה הולך ברחובות העתיקים של וינה או רועד מפחד, מסתובב בטירה של הרוזן דרקולה. זמן הסתיו מלא מחשבה ופילוסופיה, כמו אירופה עם השלווה והמסתוריות שלה. הבחירה של סיורים לאירופה בסתיו הוא ענק, מפעילי תיירות מנסים לרצות את כולם, וכולם בהחלט ימצאו משהו מעניין עבור עצמם. באתרי נופש רבים מחירי הסתיו מופחתים, מה שהופך את השאר לא רק נעים, אבל גם זול יותר, לעומת חודשי הקיץ. בין אם אתם רוצים להירגע על חוף הים או לבזבז זמן לחקור את המראות ולהתפעל מהמוזיאונים, טיולים לאירופה בסתיו הם משהו אשר ללא ספק ימשוך אותך.

סיורים בבולגריה בסתיו

אחת המדינות הקרובות והנפוצות ביותר היא בולגריה. סיורים בבולגריה בסתיו פופולריים בקרב תושבי ארצנו. בסתיו, אתה יכול להירגע על חוף הים השחור בבולגריה, כמו הטמפרטורה בחודשים ספטמבר עד אוקטובר עדיין מקובל הוא 18-27C, ורוב הימים עדיין מלא אור שמש וחום, תקופה של גשמים ממושכים בדרך כלל מתחיל בסביבות אמצע נובמבר.

סיורים בבולגריה בסתיו

סתיו בבולגריה הוא יפה במיוחד ומושך כי זה זמן הקציר. בחירת סיורים בבולגריה בסתיו, אתה יכול להגיע לפסטיבל הקציר להצטרף למסורות הלאומיות, להיות חלק של הצבע הלאומי, וגם לקנות הרבה מזכרות לאומיות. לעתים קרובות, סתיו בבולגריה הוא די משתנה, וגם אם אתה נופל לתוך העונה הגשומה - זה לא סיבה להיות מוטרד. בסתיו, תמיד יש הרבה דברים מעניינים בבולגריה - הארץ הזאת עשירה במראות, ומעיינות הריפוי המפורסמים. רק לשם החלמה, אתה יכול להשתמש בסיורים בסתיו לבולגריה. פופולרי גם הוא מה שנקרא תיירות ספא, להקדיש זמן אשר יכול להיעשות גם בסתיו, ובולגריה היא מתאימה לחלוטין עבור זה. בקר בבולגריה בסתיו, ואתה בהחלט רוצה לחזור לכאן שוב.

סיורים לאיטליה בסתיו

אלה שביקרו באיטליה לפחות פעם אחת, לא לגרום שום ספק - המדינה הזאת אטרקטיבית ומושכת בכל עת של השנה. אבל אוהבי עונת הקטיפה וצבעי פסטל בצבעים של הסתיו, אטרקטיבי במיוחד ייראה הסיור לאיטליה בסתיו. עונת הקטיפה כאן נמשכת כל ספטמבר, וקרוב לדרום אתה יכול לבלות זמן על חופים למחצה שוממים עד אמצע אוקטובר.

כמו בכל מדינה, בסתיו מספר התיירים בסתיו הוא פחות, אשר, ללא ספק, רצון מעריצים של ההיסטוריה ואת השתיקה, כי סיור ניתן ליהנות ללא מהומה מוגזמת. סתיו באיטליה הוא הזמן של פסטיבלים המסיק, את חגיגות היין הצעיר המתרחש מדי שנה, ועל אוהדי אופנה ומסיבות - הזמן של הפסטיבל ונציה ואת שבוע האופנה במילנו. אין זה סוד כי איטליה היא מדינה של מאכלים מצוינים ויין נהדר, ולכן סיורים לאיטליה בסתיו יהיה למשוך במיוחד לאניני תענוגות קולינריים. בשלב זה באיטליה, יש ירידים רבים ופסטיבלים הקשורים הקציר. בירידים כאלה, אתה יכול לטעום איטליה "לטעום", ולמצוא מנות חלופיות ראשוניות שאינם מוגשים במסעדות. אבל כדי להגיע לפסטיבל היין החדש, אתה צריך ללכת בסוף אוקטובר, וזה טוב יותר בתחילת נובמבר, ובוודאי בצפון איטליה, שבו Novello מיוצר על ידי טכנולוגיה מיוחדת והיכן במהלך החג, זו לא תהיה הגזמה זורמת כמו מים.

זה לא משנה לאן אתה רוצה לנסוע לאיטליה בסתיו. הקפד - אתה תמיד תמצא את מה שיש לך לבוא, אתה תהיה מרוצה עם האקלים מתון קבלת פנים חמה, מאכלים טעימים ואינספור אטרקציות. סיורים לאיטליה בסתיו יהיה המקור רק רגשות חיוביים.

סיורים ביוון בסתיו

האם אתה רוצה לבקר את ארבעת הימים ואת המולדת של המיתוסים המדהימים ביותר? אז סיורים בסתיו ליוון הם משהו שאתה בהחלט אוהב. יוון - ארץ נפלאה, שנוצרה על ידי האלים של אולימפוס ואמא טבע, והיא פשוט מקסים בסתיו. בשלב זה מזג האוויר של הבלקן הופך נהדר ורך, מסביב הוא עטוף זהב על ידי אור השמש עמום ועלווה מצהיבים.

סיורים ביוון בסתיו יאפשרו לכם ליהנות מפאר הטבע יחד עם רוח ההיסטוריה, אשר ביוון מחלחלת לכל אבן. ייתכן שיהיה עליך להימנע לשחות בים, כי למרות טמפרטורת האוויר החם יחסית (בממוצע + 18-23С), הים יהיה קר למדי. אבל זה בשום אופן לא מקלקל את החג - ביוון יש משהו לעשות, מה לראות ולאן ללכת. סתיו הוא הזמן הטוב ביותר לטיולים. תיירים לא כל כך הרבה, ומזג האוויר עדיין לא מפחיד את הקור והגשמים, כך ביקור המראות יהיה נוח. במיוחד הרבה סיורים יפים ליוון בסתיו יביא מעריצים של היסטוריה ומיתוסים - ביקור במקדש זאוס, או ארמון אכילס, האקרופוליס או הארמון של המלך מינוס - תהיה חוויה בלתי נשכחת.

סיורים בספרד בסתיו

המותרות של הסתיו יהיה ללא ספק לתת לך סיורים בספרד בסתיו. גדולתו שאין כדוגמתם של המולדת של מלחמת שוורים בספרד תמשוך את מי שאוהב לשלב פאר סתיו יוקרה עם לטייל בנחת לאורך הים, לא לשאוף את אוויר הים מעיק ולקחת ברחצה בים המגניבה. מאז אמצע ספטמבר, טמפרטורת האוויר בספרד היא איזון עם טמפרטורת המים, אשר מאפשר לך ליהנות החופשה שלך ללא חשש לקבל מכת שמש ולא מותש מהחום. כמו באתרים אחרים, יש פחות תיירים, במיוחד אלה שאוהבים שקט וקביעות, מרוצים מהיעדרם של תלמידי בתי ספר וחברות סטודנטיות גדולות - זמן הלימודים הוא אחרי הכל. לא כזה זרם גדול של תיירים מאפשר לך לבחור מלונות וחדרים לטעמך, ולא על ידי נגישות.

סיורים בספרד בסתיו

טמפרטורת האוויר באיטליה בספטמבר היא על + 25C, המים - + 20-23C. בחודש אוקטובר, אינדיקטורים אלה נופלים, אבל מזג האוויר עדיין נוח מאוד לנסיעה. ואם אתה רוצה לעזוב את הכפור הראשון למקום שבו השמש עדיין זורחת - סיורים בספרד בסתיו הם בדיוק מה שאתה צריך. אבל נובמבר הוא זמן לטיולים וביקורים באירועים שונים עם ספרד כל כך עשירה. מזג האוויר הוא לא כל כך חם כי זה כוחות לך לוותר על החוף מנוחה, אבל זה לא להפחית את הקסם של נובמבר ספרד.

סיורים לצ'כיה בסתיו

שתיקה והרגעה - כאן, אולי, כמה מילים, אשר יכול לתאר את מצב הרוח כי ייתן לך סיורים לצ'כיה בסתיו. כן, זה שקט ושלום ערים צ'כיות, למרות העובדה כי מספר התיירים בסתיו לא הופך הרבה פחות. טבע צ'כי יפה ומגוון זה צבוע בגווני ארגמן וזהב, המוסיפים עוד יותר מסתוריות לבניינים הצ'כיים ולבתים שכבר היו נהדרים. בסתיו של בוהמיה אפשר להרגיש כמו גיבור של אגדה - תחושה זו ניתנת על ידי רחובות צרים וגגות של אריחים אדומים. אבל מזג האוויר בסתיו בצ 'כיה הוא משתנה ולא חם כמו במדינות רבות, כדי להרגיש נוח, אתה צריך מלאי על בגדים חמים, וגם לא לשכוח לקחת מטריה. ואת ההופעות שלך מבצרים עתיקים, טירות, מבצרים מימי הביניים ועזבונות לא יתקלקל, וערב הולך דרך העיר ארוחות ערב במסעדות נעימות יהפכו את שאר בלתי נשכחת.

סיורים לצ'כיה בסתיו

אם אתה הולך לצ'כיה בסתיו, אז בהחלט לבקר בפראג. בירת הרפובליקה הצ'כית מושכת במיוחד בסתיו, פראג היא העיר המשלבת באופן מושלם את המורשת ההיסטורית עם המודרניות, שרק מוסיפה לה נקודות. "קיץ הודי" בפראג הוא בסדר גמור, והעובדה כי בשלב זה יש פסטיבלי מוסיקה רבים, להפוך את העיר רק אטרקטיבי יותר. אנשים מבוגרים, כמו גם זוגות צעירים עם ילדים ימצאו חופשה מרגיעה במקומות המפורסמים מינרלים מעיינות. צ 'כיה בסתיו שמחה לכולם!

מרחק או סתיו תאילנד

אלה כל כך ילידים ולא כל כך רחוק אירופה מעדיפים אקזוטיים רחוקים, כפי שזה בלתי אפשרי על ידי הדרך יתאים טיולים לתאילנד בסתיו. שלא כמו הזקנה של אירופה, תאילנד מתגאה כי בשטחה כמעט 365 ימים בשנה הוא מזג אוויר חם ולח, אז בכל פעם שאתה מחליט לבקר בארץ הזאת, זה תמיד פוגש אותך בחום ישיר פיגורטיבי. אבל, תכנון חופשה בתאילנד אקזוטיים, אתה צריך ללמוד את האקלים של המדינה, כדי לא ליפול לתוך העונה הגשומה.

האקלים של תאילנד נשלט על ידי מונסון הרוח, שהוא גם "אחראי" עבור עונות הגשמים. אז על שני חופי תאילנד, העונה הגשומה נופל על תקופות שונות של נובמבר. זה מאפשר לך לבחור פעם כי לא יקלקל את הגשמים, ואשר אתה יכול להוציא על החוף. בנוסף לחופשת חוף על החופים, אשר ידועים ביופיים ואותנטיות, טיולי הסתיו בתאילנד יכול להביא הרבה הופעות, כמו תאילנד מציעה ופעילויות - גלישת רוח, רכיבה על פילים, וכו ', תוכניות רומנטיקה חתונה כזה פופולרי ומוכר .. ספא, כולל עיסוי תאילנדי מפורסם. גם בסתיו אתה יכול לבחור סיורים ללמוד המטבח התאילנדי או להיות צופה של מירוץ הסוסים המפורסם על באפלו. תאילנד יפה עם האקזוטיזם שלה בחורף ובקיץ, אבל סיורים לתאילנד בסתיו הם מתגמלים במיוחד.

נסיעה גדולה, וסתיו ממלא את העולם והטבע סביבנו עם צבעים מיוחדים, עוטף הילה מיוחדת וממלא את הנסיעה עם הופעות מיוחדות. סיורים בסתיו הם יפים במיוחד, ואת הכיוון, את המדינה, את ההופעות ניתן לבחור לפי הטעם. סוכנויות נסיעות לספק בחירה ענקית, גבולות פתוחים להפוך את העולם כולו נגיש, וקווי תחבורה מאורגנים היטב, בין אם נסיעות טיסה או סיור באוטובוס, מאפשרים לך לבלות פחות זמן על הכביש. מסעות הפך מעניין יותר, ואם אתה לא יכול למצוא לפחות קצת זמן לנוח בקיץ, זו לא סיבה להיות מוטרד. סיורים בסתיו יכול לתת לך את אותה מסה של הופעות בלתי נשכחות, אבל במחירים סבירים יותר, והעדר זרם גדול של תיירים לא כזה מזג אוויר חם רק להוסיף הטבות. תנוח עם הנאה!


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.