Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

חופשת האביב בחו"ל

המומחה הרפואי של המאמר

רופא פנימי, פולמונולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

חג האביב קשור לאנשים רבים עם העדכון, הופעות חדשות, שאותן ברצונך לחייב לאחר סוף תקופת החורף. בעונת האביב במדינות רבות מתקיימות קרנבלים, פסטיבלים, חגיגות המוניות, כאילו מסמלות את התחדשות לא רק את הטבע, אלא את החיים באופן עקרוני. לאחרונה, הפופולריות חסרת תקדים הוא נהנה על ידי נסיעה למקומות של פריחה של צמחים מסוימים. פסטיבלי פרחים, תהלוכות ותערוכות מושכים אליו אלפי תיירים ופלוריסטים. אנו מציעים מספר וריאנטים של "פרח" נסיעות, כאשר חג האביב יהיה באמת בלתי נשכח ומרשים. 

חגים באביב באירופה

הולנד היא ללא סיבה נקרא גן עדן הפרחים או בירת הפרחים. בימים חמים בחודש אפריל מתקיים מדי שנה באמסטרדם מצעד ייחודי בשם בלומנקורסו, המתורגם לתהלוכה חגיגית של פרחים. כמובן, פרחים אינם יכולים לצעוד בגאווה ברחובות אמסטרדם, בתערוכת הכמויות העצומות שלהם, להראות ולאחר מכן נשא למעשה ברחובות העיקריים של העיר פרחים גאים המקצוענים וחובבים, מתוכם ישנם רבים. אמסטרדם בחודש אפריל של הפיכה לתוך אוקיינוס של פרחים, כל סמטה קטנה, בכל בית, חנות או מלון מעוטר בפרחים, הכל נחנקת פשוטו כמשמעו ורדים, יקינתונים, אדמוניים, חבצלות, וכמובן צבעונים. פסלי פרחים, קומפוזיציות ואפילו כתובות מופיעות בכל מקום, שם האורח, האורח של אמסטרדם, יכול ליפול. חג האביב באפריל אמסטרדם - זה רק טון של הופעות ומיליון תמונות, לפחות, כך לנסח את הביקורות הנלהבות שלהם אלה מזל שיש להם כבר את האושר כדי להרהר בלומנקורסו. 

חבצלות העמק מחכות לנוסעים בצרפת, שבה כל שנה בתחילת מאי, הכל קבור בפרחים השבריריים, הריחניים. יום מאי הצרפתים חוגגים את הרומנטיקה והייחודית. העובדה היא כי שושן של העמק הארץ היא צמח מוגן, הוא מופיע בספר האדום. אבל בחודש מאי, חבצלות של העמק יכול להיות קרוע, נמכר פשוט ניתנה לכל הנוסעים. 

חופשת האביב ניתן לבלות לא רק בהתבוננות, אלא גם באופן פעיל יותר, כלומר, לקחת חלק קרב פרח אמיתי, המתרחשת בחודש מאי בעיר הספרדית של קורדובה. לאס קרוסס דה מאיו - חגים שנקרא השבוע במאי של האביב, הכולל את הקרב האמיתי פלורס las Batalla דה, מאיפה כרכרות ועגלות מעוטרות זרי זריקת קהל של ציפורנים, המהווים את הצופים הזריזים ביותר לתפוס למלא שוב. זריקת פרחים כזו אינה אלא מאבק של ממש, אלא מסורת יפהפייה, ועצם מראה הזרים "המעופפים" היא תמונה מרשימה. אירוע כזה מתרחש בצרפת בסוף פברואר, ולאחר מכן בימי מאי. תושבי טולוז שמחים לזרוק אחד את השני זרי פרחים של סיגליות. פרח ריחני ועדין הוא סמל לעיר צרפתית עתיקה. 

אביב חגים באסיה

חופשת האביב ניתן לתכנן מראש ללכת רחוק יותר - ליפן. האביב מגיע ליפן מוקדם יותר, הוא נקרא Haaru והוא קשור מאוד עם פריחת הדובדבן - פריחת הדובדבן. אם אתה מבקר ביפן בתקופת מסוף מרץ עד אמצע אפריל, אתה יכול לראות מחזה מדהים - עננים ורודים לבנים, בגאווה מכתירה מיליוני עצי דובדבן שגדלים ממש בכל מקום - על פרקים, רחובות עיר לאזור המקדש. פריחת הדובדבן לא רק אמורה להביט, היא אמורה להיות נערצת ולהרהר בטרנספורמציה שלה. מסורת זו נקראת חאנים. ביפן, ישנם כ 20 מינים של סאקורה, אשר יש גם זנים שונים. יש בכי סאקורה - sidarezukury, יש פריחת דובדבן עם שלג לבן צבע, - someyoshino. אבל עצים ייחודיים, מפוארים עתיקים לגדול קיוטו ו קאמאקורה. אם חופשת האביב כוללת שהייה באוויר הצח והתרשמות הגדולה, אז כדאי לשקול טיול לארץ השמש העולה. 

חג האביב בסין - למה לא, כך באביב יש פסטיבל יופי מדהים של אדמוניות. העשור האחרון של אפריל מסומן על ידי חג המדינה, שנערך בלואיאנג, עיר מפורסמת הפרחים שלה. יותר מ -700 מינים של כל מיני צמחים, כולל צמחים פורחים לגדול על שטח של העיר, אבל הגאווה הגדולה ביותר היא הפוני המלכותי - סמל של שגשוג ואושר. כמעט 70 דונם של פארק העיר בחודש אפריל הופך האוקיינוס של אדמוניות, אשר שווה להסתכל.

טיול אביב חופשה יכול להיות מתוכנן, אבל גם אם אתה רק לצאת אל הטבע לנשום אוויר מחודש, להעריץ את אדמת ההתעוררות, אתה יכול להטעין את הסוללות וחיוביות, כי העיקר באביב - הוא להחזיר משאביה הם פיסיים והן נפשי.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.