^

יסודות קורט שימושיים: כסף

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כסף הוא לא רק מתכת מצוינת עבור שרשראות, עגילים וטבעות, אלא גם microelement חשוב לגוף. כסף תמיד שימש לא רק בטקסים לגירוש של רוחות רעות, אלא גם לגירוש מחלות.

הכנות עם כסף

הכנות עם כסף

הפופולרי ביותר מהם הם כסף חנקתי כסף ו colloids. הם נקראים collargol (הקבוצה הראשונה) ו protargol (הקבוצה השנייה). בהרכב שלהם, כסף הוא כמו חלקיקים זעירים, אשר קשה אפילו לשקול. אבל הם מוצקים להפתיע.

כסף כבד יותר מים, כך שהוא לא נופל על החלק התחתון של התרופה, הוא bred עם תוספים מיוחדים שהופכים את הנוזל הומוגנית יותר.

ההכנות המשמשות לדלל פתרון כסף מכילים אלבומין, חלבון ביצה. יש בו הרבה כסף - עד 75%, השאר - תוספים בשילוב עם ביצה לבן. ההכנה יכולה להיראות כמו אבקה של צבע כחול.

נכון, זה לא תמיד קורה בצורה של אבקה. צורותיו שונות: קרם, משפשף, משחות, פתרונות. תרופות אלה - protargol ו kollargolom - שפשף מקומות של דלקת, טראומה.

הכנות עם כסף משמשים למחלות הבאות

  • מחלות עיניים (טיפות עיניים עם כסף)
  • משחות לריפוי וחיטוי פצעים
  • משחות ופתרונות נוזליים המבוססים על כסף להסרת דלקת של הריריות הריריות
  • משחות ופתרונות עם כסף כדי להסיר זיהומים סותרים בפצעים
  • הכנות בצורה של פתרונות וקרמים לטיפול בעור המושפע מאריסיפלס

כסף הוא טוב כי זה פעיל נלחם נגד זיהומים. פונקציה זו שימושית מאוד עבור חיסול נגעים בעור חמורים.

כסף במינונים הנכונים

כסף במינונים הנכונים

כסף, המשמש תכשירים רפואיים, מסייע להילחם בדלקת, מקטין את הסיכוי של הידבקות. אבל אתה צריך להיות זהיר עם המינונים: אם הכסף הוא הכניס את הפתרון יותר מהרגיל, הרקמות ניתן לשרוף. כדי לטפל במחלות עיניים או עור, פתרון של חנקתי כסף נדרש לא יותר מ 2% ריכוז.

לקבלת פתרון של כסף, אשר נלקח בעל פה, ריכוז נמוך עוד יותר נדרש: עד 0.06%. אפילו כמות קטנה של כסף יכול להילחם עם דלקת, כיבים בקיבה, גסטריטיס.

אם אתה לוקח חלק חנקתי כסף ומערבבים אותו עם שני חלקים של חנקתי אשלגן, אתה יכול בהצלחה לשרוף את הפצעים על העור.

מים עם כסף: תכונות שימושיות

מים כאלה גם מרפא ומחטא. אם אתה שם כמות קטנה מאוד של כסף במים, זה שותק את הצמיחה של חיידקים בו. מים הופך מאוד נקי הרבה יותר שימושי לשימוש. ואתה צריך רק כסף - עבור 1 טון של מים זה יהיה מספיק כדי 30 גרם של מתכת זה מדהים. נכון, יהיה טעם קל של כסף.

אבל אם לדלל כסף בריכוז גבוה מעט - עד 50 גרם לטון - הטעם לא יישמע בכלל, אבל המים עדיין שומרת על תכונות שימושיות שלה.

זה בגלל הנכס הזה יקר כי כסף מנוקה על ידי מים. מים כאלה הוא שפך לתוך מסננים ומקררים. נכון, זה יקר יותר מהרגיל.

עבור בריכות שחייה, גם מים משמש עם מנות קטנות של כסף. מים כאלה מסוגלים להרוס צמחים ומיקרו אורגניזמים מזיקים, אבל לבני אדם זה לא מסוכן. כדי לא יעלה על מנות של כסף, הם נשלט אך ורק, במיוחד עבור ניקוי בריכות.

איך כסף יונים לנקות מים?

הם הורסים את המבנה של מולקולות של מיקרואורגניזמים מזיקים ובכך לנטרל אותם. יונים כסף מחטא מים, חיבור עם חומצות אמינו ובכך לשפר את תכונות הטיהור שלהם.

טוב מאוד לטיהור מים יהיה פתרונות של כספית ונחושת, אבל הם מזיקים יותר לגוף האדם. להרוס חיידקים מזיקים, הם באותו זמן למלא את הגוף האנושי עם רעלים ולהרוס אותו יחד עם מיקרואורגניזמים רע.

מנת יתר של כסף מסוכן

אם כסף במים הוא יותר נורמלי, המים כבר לא מנקה את הגוף של רעלים ולא נלחם בזיהומים, אבל גורם למחלות שונות. המערכת החיסונית מתחילה להגיב בעוינות לריכוזים מוגברים של כסף, חסינות פוחת ובמקום הפונקציה האצילה של זיהומים הלחימה, כסף, להיפך, מקטין את ההתנגדות להם.

אם אתה overdo עם כסף, כלי המוח יכול להרחיב יותר מדי לגרום לכאבי ראש. כנ"ל לגבי כלי חוט השדרה, אשר עלולה לגרום לסיכון לפתח קרישי דם.

מינון גבוה יותר של כסף יכול גם לעורר הפרעה של האיברים הפנימיים, בפרט, הכבד, בלוטת התריס, הלב, הכליות. עודף של מינוני כסף גם לשבש את תפקוד מערכת העצבים. נכון, כסף יש את המאפיין של להיות מופרש מהגוף די מהר. אבל עדיף לא לקחת סיכונים עם מנות גדולות.

כיצד משפיעים מנת יתר של כסף על העור?

העור תחת השפעת כסף משנה את הצל שלה מבריא כחלחל-חיוור. אם הגוף מקבל כל הזמן מנות של כסף, גם אם קטן, מפתחת מחלה כגון argyria.

כסף יכול להצטבר ברקמות השריר, רקמת העצם, המוח, הכליות, הכבד, הטחול. אדם שנחשף כל הזמן למנות של כסף נראה מיד בצבע העור כחלחל, לפעמים כהה למדי. נכון, זה יכול לקחת שנים רבות, אבל עדיין אתה צריך להיזהר בשימוש ללא סמים של תרופות עם כסף.

סימנים להרעלת הגוף בכסף הם איטיים מאוד, אך התוצאות הן בלתי הפיכות: קשה מאוד לנטרל אותן מאוחר יותר. צבע עור בריא לא יחזור. אמנם אדם לא מרגיש חולה עם הרעלת כסף.

הרגע החיובי היחיד עם ארגיריה הוא חיטוי הגוף והרס זיהומים.

לפני שתתחיל לקחת תרופות עם כסף, הקפד להתייעץ עם הרופא שלך כדי לא יעלה על המינונים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.