^

ירידה במשקל: עד כמה מסוכנת הדחייה של שומנים, חלבונים או פחמימות?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כשאנחנו גדלים, אנחנו בהחלט מסרבים למשהו. סירוב זה מאיים לא רק על אובדן של יסודות קורט שימושיים, אלא גם את ההשפעה הפוכה - אנחנו יכולים להתאושש. אבל זו לא היתה התוכנית שלנו בכלל. מה מאיים לדחות שומן, חלבון, פחמימות - לפחות אחד המרכיבים האלה?

למה אנחנו צריכים חלבונים, פחמימות ושומנים?

למה אנחנו צריכים חלבונים, פחמימות ושומנים?

אלה הם micronutrients כי להרוות את הגוף עם חומרים שימושיים ולספק אנרגיה לצמיחה, חיים ועבודה. מינרלים וויטמינים הם מרכיבים של התזונה של הגוף שלנו, אשר אנחנו צריכים מעט יחסית.

אדם מקבל גלוקוז מפחמימות. זהו מקור האנרגיה של האדם. גלוקוז ניתן לקבל גם שומנים, חלבונים, להשתמש בו כדלק לתאים. הגוף שורף גלוקוז, ובתמורה מייצר אנרגיה.

פחמימות

פחמימות יכול להפוך במהירות גלוקוז כבר בזמן שבו אדם ללעוס. פחמימות יכולות לספק מעבר מהיר של גלוקוז לאנרגיה (פחמימות פשוטות) ואיטי (פחמימות מורכבות).

פחמימות פשוטות הן במזון המכיל עמילן. אלה תפוחי אדמה, לחם, דגנים, לחמניות וכל קמח, מיצי פירות, אלכוהול.

פחמימות מורכבות הן בירקות, דגנים, פירות, אם כי לא מעובד. פחמימות מורכבות הן טובות כי הם מזינים את הגוף שלנו עם מסיס סיבים (פקטין ופירות) ולא מסיסים (סלרי).

trusted-source[1], [2], [3]

שומנים וחלבונים

חומרים אלו משתתפים בתהליכי חילוף החומרים, מקדמים את ייצור הגלוקוז, משתתפים בחילוף החומרים באנרגיה ומסייעים בשיקום האנרגיה. פצצת אנרגיה זו עדיין פעילה במשך 5-6 שעות לאחר שהאדם אכל.

גלוקוז הוא הכרחי לאנשים ללא הרף, בלי זה המוח לא יכול לעבוד באופן מלא. לכן, גלוקוז צריך לבוא מזון לא במינונים קטנים וקטנים, אבל באופן שווה, לאורך כל היום.

כדי לעשות זאת, אתה צריך לאזן את הדיאטה ולאכול בערך באותה תדירות, כך הגוף יכול לעבד גלוקוז ולספק אותו לגוף לאורך כל היום. כלומר, רצוי לאכול רצוי 5-6 פעמים ביום במנות מחולק, עם מרווחים שווים.

אם אדם אוכל הרבה, אז קצת, גלוקוז נכנס לגוף באופן לא אחיד, והמוח פועל בצורה גרועה במרווחים אלה. אתה יכול להרגיש חולשה כללית, נמנום, עייפות.

trusted-source[4], [5]

פחמימות ותכונותיהן לירידה במשקל

במשך כמה שנים, מאז שנות ה -60 של המאה הקודמת, העיתונות טיפחה את הרעיון כי פחמימות לתרום קבוצה של עודף משקל. בשביל זה הם היו מומלץ להיות נשלל מן הדיאטה באופן כללי. אז דעת הרופאים השתנתה, פחמימות היו מומלץ להשתמש בתזונה, אבל להיזהר משקל מופרז. כלומר, פחמימות שימושיות, אבל המשקל העודף שאליו הם גרמו מזיק, זה היה לא מעשי.

לא היה שום הדרכה ברורה כיצד ליישם פחמימות והאם ליישם אותם בכלל.

היומנים ציינו כי פיקדונות השומן על גוף האדם נוצרו מן העובדה שאנשים אכלו שומן. אפילו מאוחר יותר, הרופאים אמרו כי קילוגרמים מיותרים אדם נוצרים לא בגלל אכילת מזונות שומניים, אלא בגלל תוכן קלוריה גבוהה מדי שלה.

איזה סוג של חוות דעת יהיה שימושי ומעשי לשליטה במשקל? איך וכמה אתה יכול להשתמש שומנים, חלבונים ופחמימות?

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11]

טיפים חשובים עבור בקרת משקל

אם גודל הגוף קרוב לאידיאל (כלומר, יחס הגובה והמשקל), ניתן לנסות מספר דיאטות ולהישאר על הדיאטה האופטימלית , הכוללת גם שומנים, חלבונים ופחמימות. כלומר, ליישם בפועל כבר קורס תזונה מוסמך.

אם אישה לאחר 30 מתחיל להתאושש, אז אתה צריך לבחור את הטופס של פחמימות, אשר ישלוט בתהליך של נורמליזציה משקל. כלומר, לאפשר לעצמך לבחור תפריט פחמימות ולא להשתפר בגלל תוכן קלוריות מוגזם של מזון. פחמימות פשוטות - מקור של עודף משקל, אם אתם אוכלים אותם עודף. זה קמח, תפוחי אדמה, מיצי פירות עם תוספת של סוכר, ממתקים, עוגות, שוקולדים.

כל המוצרים הללו תורמים לייצור מוגבר של אינסולין, אשר יש את המאפיין של שמירה על שומן בגוף.

פחמימות ומחלות

אם בלוטת התריס של אדם לא עובד טוב, הפונקציות שלו שבורות, ויש מעט פחמימות בתזונה, המוח מתחיל לקבל אותות מן SOS כי הגוף רעב. ואז המוח שולח דחף של בלוטת התריס על הרעב הזה.

בלוטת התריס מיד מגיב עם גידול בייצור של הורמונים T3 ו T4. אבל T3 במצב זה יש את המאפיין של מחייב לחלבון חומרים בדם יפעל עוד לא כל כך פעיל, יפסיק למלא את תפקידו של הפעלת תהליכים מטבוליים.

כאשר ההורמון T3 נקשר, מטבוליזם הוא מופרע והאט. לכן, רקמת השומן מצטבר יותר ממה שתכננת. האיזון של בלוטת התריס נשבר, ואת ההיעדר או כמות קטנה של פחמימות עוד יותר מחמירה את התהליך הזה. מחלות של בלוטת התריס הם לא רק ברור, אבל גם מוסתר, אז אתה צריך להיות על הכוננות לפני חיתוך פחמימות מהתפריט.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16]

הנורמה של פחמימות לנשים

כמובן, נורמות אלה הן אינדיווידואליות, אך ההמלצות הכלליות הן בערך אותו דבר. עבור נשים בגילאי 30-40, הנורמה של פחמימות צריך להיות עד 40% מהתזונה הכוללת בכל יום.

בפחמימות, קלוריות (יחידות אנרגיה) הן פחות משומנים - 4 קלוריות בגרם אחד. אבל אנרגיה זו היא בילה יותר מאשר לאחר צריכת שומנים. אם אישה אוכלת מספיק ירקות, פירות ודגנים נבטים, היא מקבלת מספיק אנרגיה מצריכת פחמימות מורכבות.

זה מגביר את רמת הגלוקוז, כלומר רמת האנרגיה גדולה יותר לאחר הכללת פחמימות פשוטות בתפריט. אבל זה אומר שאישה צריכה לנוע יותר באותו זמן ולבדוק את האיזון ההורמונלי, שבלעדיו כל דיאטה לא תהיה יעילה. אישה אשר צורכת פחמימות מורכבות מספיק עושה מניעת ספייק האינסולין (כאשר רמת האינסולין עולה בחדות).

תפריט פחמימות שגובש כהלכה מאפשר למנוע את עליית רמת הסוכר בדם, אך מונע את נפילתו. פחמימות בתפריט לעזור לחומרים אחרים לספוג טוב יותר ומהיר יותר, כדי לספק את הגוף עם מספיק סיבים, פחמימות לתת לצמיתות תחושה של שובע, כך שהאישה לא תחדש אספקה שלה בבטן, כי היא לא מרגישה תת תזונה. אז, לא לצבור פיקדונות שומן.

חלבונים ושומנים צריך גם להיות מאוזן, זה יעזור להם לעכל פחמימות טוב יותר.

חלבונים ותכונותיהם

המאפיינים של חלבונים הם כל כך מגוונים, כי הם מסוגלים להרכיב עד 30 סוגים של חומצות אמינו. חומצת אמינו - חומר בנייה לייצור החלבונים שלהם. הם נדרשים על מנת שאדם יגדל, רקמות שריר ועצם שפותחו ושוחזרו עם נזק, חסינות מוגברת להילחם במחלות.

הגוף עובר כל הזמן תהליכים מטבוליים, וחלבונים תורמים לכך. הם מעובדים לגלוקוז כתוצאה ממטבוליזם, והאדם מקבל אנרגיה לכל החיים. חומצות אמינו לעזור לאדם ליצור מתווכים לבניית הורמונים של אנדורפינים וחומרים enkephalin לשפר את מצב הרוח ואת הרווחה הכללית.

1 גרם חלבון הוא 4 קילוקלוריות. כלומר, בדיוק כמו אנשים רבים מקבלים אנרגיה מ 1 גרם של חלבון. חלבונים מומרים גלוקוז הרבה יותר חלש יותר מפחמימות. לשם השוואה: מ פחמימות גלוקוז מעובד בתוך 1-2 שעות לאחר צריכתם, החלבונים - במשך כמעט 4 שעות לאחר נטילת מזון חלבון.

חלבונים לאחר ההמרה של גלוקוז לעזור לשמור על רמה קבועה בדם של סוכרים, ואת רמת האנרגיה באותו זמן.

לכן, הן חלבונים ופחמימות נחוצים לנו לשמור על אנרגיה החיים, את רמת חילוף החומרים. לכן, אדם צריך לקחת מזון בחלקים שווים כדי להבטיח חילופי אלה לאורך כל היום.

חומצות אמינו ותכונותיהן

חומצות אמינו באות בשתי קטגוריות: טבעיות, אשר הגוף מייצר את עצמו, ולא נקרא בלתי חיוני, ונכנסים לגוף מן האוכל מבחוץ - הם נקראים שאין לו תחליף. הראשון מיוצר יותר - עד 80%, השני - מגיע מזון - שאין לו תחליף - פחות - עד 20%.

חומצות אמינו שאין להן תחליף תשע: ליזין, לאוצין, מתיונין, isoleucine, היסטידין, טריפטופן, valine, פנילאלנין, threonine. חומצות אמינו חיוניות הם חשובים מאוד עבור הגוף, כי הם עוזרים להתמודד עם תסמיני כאב להרוות את תאי הגוף עם חמצן.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21]

חומצות אמינו מכילות חלבונים

מזון ממוצא מן החי, המכיל את כל חומצות האמינו, הוא בשר, דגים, ביצים, גבינות, עופות. אלה הם חלבונים ברמה גבוהה, שבה אדם רווי מהר מאוד. בתפריט זה יש לא רק חלבונים וחומצות אמינו, אלא גם שומנים. נכון, אין שומן בדגים בשר ודגים, כמו גם מוצרי חלב עם תוכן דל שומן.

אם אדם אינו אוכל בשר, הוא צריך לשלב את הדיאטה כדי לקבל חלבונים ושומנים ממזונות אחרים, לפחות מצמחים. אבל הצמחים צריכים להיות משולבים בצורה כזו כי חלבונים ושומנים מיוצגים באופן מלא בהם. לדוגמה, אורז ושעועית תספק גם חלבונים וחומצות אמינו. אבל אלה הסובלים מעודף משקל, אנחנו חייבים גם לעקוב אחר התוכן הקלוריות של מזונות, הרוויה שלהם עם עמילן. שילוב זה של עמילן הרבה, זה לא יכול להיות מתאים לאנשים שמנים. בנוסף, עמילן יכול לעורר שחרור אינסולין בגוף.

trusted-source[22], [23], [24]

שומנים ותכונותיהם

שומנים ביולוגיים נראים כמו טבעות, אשר מהודקים בשרשראות בצורה של קישורים. כאשר מזון מעובד בגוף, חומצות שומן לחדור את הדם. הם מומרים גלוקוז, אבל לאט מאוד. לכן, רמת הגלוקוז בגוף עולה די לאט דרך עיבוד של שומנים.

אבל את רמת הגלוקוז נופל רק לאט. שומנים במשך זמן רב - במשך מספר שעות - מספק אדם מרגיש רווי. מכאן קל יותר לשלוט על המשקל, כי אדם לאחר אכילת שומן במשך זמן רב לא מרגיש רעב.

trusted-source[25], [26], [27], [28]

מה הם השומנים

בעלי חיים - כלומר, רווי, צמח - כלומר, רב בלתי רווי, ו monounsaturated. אלו סוגים של שומנים. אם שומן בגוף מספיק, ויטמינים מסיסים בשומן נקלטו לחלוטין לתוך הדם ולתת השפעה טובה מאוד, מתן פעילות חיונית של הגוף.

חומצות שומן אשר נכנסות לגוף עם שומנים לתת לאדם את האפשרות לייצר הורמונים, כולל אלה בסיסיים, למשל, טסטוסטרון, אסטרוגן, פרוגסטרון. הורמונים אלה הם הכשרון של מערכת הרבייה, אשר מייצר אותם.

השלכות של דחייה של שומנים

אם אדם מסרב שומן, אז ההורמונים יפסיקו באופן דרמטי, ובנשים זה מוביל לתוצאות בריאותיות שליליות. סיום מוקדם של ייצור ההורמונים על ידי השחלות מוביל לשיא מוקדם מצב שלילי, אשר מחובר עם זה. כלומר, גאות ושפל של חום, חום, כאבי ראש וכן הלאה.

מחקרים מראים כי נשים אלה מסכנות גם את הופעת הדימום, כלי הדם סתומים, את הופעת שבץ. נשים שמסרב לאכול שומן בתפריט יכול פתאום להגדיל את לחץ הדם שלהם או לצפות הקפיצות שלהם, שלא לדבר על עודף משקל בלתי מבוקרת.

ישנן ראיות לכך דיאטה שבה מעט שומן מוביל לא רק לעלייה בלחץ הדם, אלא גם להרס של כלי המוח, כמו גם את הסיכון של הקרע שלהם.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37]

שומנים וקלוריות

מ גרם גרם של שומן אדם יכול לקבל הרבה יותר קלוריות מאשר חלבונים ופחמימות - עד 9 קלוריות. לכן, הרבה שומנים בתזונה הוא overabundance של אנרגיה, כי אנחנו לא משתמשים ואשר מומר לרקמה שומנית.

אבל, בנוסף, כדי לשלוט על כמות השומן בתזונה, אתה גם צריך לשים לב לצורה שבה הם כלולים. לדוגמה, שמן זית מכיל שומנים לא רוויים, וכן בבעלי חיים (שומן, למשל) - רווי. אבל בשני המוצרים, מספר זהה של קלוריות.

אז: כדי לכלול את הדיאטה של שמן זית הוא יותר שימושי מאשר שומן. חומצות שומן בלתי רוויות צריך להיות מסופק לגוף יותר רווי.

trusted-source[38], [39]

שומנים ובטן

שומנים הם גבוהים קלוריות, ובכל זאת אנו יכולים להשתמש בהם יותר מאשר שנקבעו, כי הם לא תופסים מקום רב בבטן. זה סיב לוקח הרבה מקום במערכת העיכול, וגם מתנפח לאותו, אז אנחנו לא יכולים לאכול הרבה מזה. יש צורך לשלוט על כמות השומן בתזונה, אנחנו לא רוצים להתאושש בגלל overabundance שלהם.

אם דיאטה של שומנים וחלבונים הוא הרים בצורה לא נכונה, אז זה עלול להפריע את הבולוס בבטן, נפיחות, עצירות, עודף משקל. במיוחד תסמינים אלה יכולים להתבטא במחצית השנייה של המחזור החודשי, כאשר הגוף הוא פגיע יותר בשל ייצור מוגבר של הורמונים.

כדי לחשב כראוי את התפריט שלך, אתה צריך לשים אותו לא יותר מ 30% שומן, ורובם חייבים להיות לא רוויות. ואז שאר כמות של חומרים שימושיים אדם יקבל יחד עם חלבונים - תפריט חלבון.

trusted-source[40], [41], [42]

שומנים מוסתרים

שומנים יכולים להרדים את הגוף, בתנאי שאתה לא יודע על שומנים נסתרים נכנסים לשם. גם אם אתה בהחלט לשמור על הנורמה של התפריט השומן, אתה לא יכול לדעת על שומני טראנס, אשר oversaturate מזון. לדוגמה, שומנים טרנס במרגרינה, שוקולד, ממתקים, עוגות, עוגיות. כדי לא ליפול לתוך מלכודת של שומנים מוסתרים, אתה צריך לקרוא את ההרכב של המוצרים - כל מה שאתה קונה.

גם אם התווית אומרת "0% שומן" או "ללא שומן", זה לא אומר כי אין להם שומנים טראנס, אשר מצביע על איכות נמוכה של מוצרים. מוצרים זולים מכילים שומנים שאין להם ערך כמו חומרים מזינים, אבל יש הרבה קלוריות. מוצרים אלה יכולים לשלול את כל המאמצים לרדת במשקל.

לכן, לטפל בעצמך ולהשתמש רק מוצרים באיכות גבוהה ללא שומנים טרנס.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.