^

אוכמניות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

חמוציות הם ברי אדום עגול עם טעם חמוץ, אשר באופן טבעי גדל באזור הביצות בחצי הכדור הצפוני של כדור הארץ שלנו. חמוציות שייכות למשפחת האבר, המיוצגת על ידי שיחים קטנים זוחלים המתגוררים ביישוב הנ"ל.

כל מיני חמוציות ניתן לאכול. יש להם תכונות מרפא כי כבר זמן רב ידוע לאנשים המשתמשים חמוציות למטרות רפואיות. זה היה בשימוש, למשל, כטיפול נגד צפדינה ו avitaminosis, שכן חמוציות מכילים רק מחסן של ויטמינים המסייעים להתמודד עם בעיות אלה. הוא שימש לשיעול וחום, וגם להחיל כיבים ופצעים כמו חיטוי.

בנוסף, גרגרים חמוצים אדומים של שיח זה משמשים לבישול (לדוגמה, ריבות וריבות, משקאות פירות וקומפוטים, סתימת פאי) ובתעשיית המזון (לאותן מטרות).

מורס, מיץ, חליטות של decoctions של חמוציות משמשים ברפואה אלטרנטיבית המודרנית לטפל במגוון רחב של מחלות. עם המתכונים האלה, כמו גם רשימה של מחלות בהם חמוציות יעילים, נציג את הקורא קצת נמוך יותר.

trusted-source[1]

זנים של חמוציות

עבור אדם רגיל, לא מנוסה בוטניקה, כל חמוציות זהים - אדום, עגול חמוץ. אבל, כמו כל צמח אחר, זה ברי שימושי יש סוגים.

סוגים שונים של חמוציות שונים זה מזה בגודל של גרגרים, גוונים של צבע, טעם, בגרות תשואה.

להלן שמות של סוגים נפוצים ביותר של חמוציות:

 • בן ליר או מוקדם שחור.

זה סוג של חמוציות הוא אחד הצמיחה המהירה ביותר, ועל עובדה זו היא היתרון של ספק זה סוג של פירות יער. לאחר שנטע את בן ליר לבדו, יוכל המגדל לקצור בסוף אוגוסט. למגוון יש תשואות טובות - כשני ק"ג למ"ר.

מבחוץ, אוכמניות של מגוון זה נראה כמו ברי גדול כהה הצי. הטעם הוא חמוץ עם איזה סוג של לגלוג. זה מאוחסן טרי לא יותר משבועיים.

 • פרנקלין.

זה מגוון של פירות יער שימושי יש תקופה של בשלות בינוני. לכן, ללכת לצד של הגן עבור אוסף של חמוציות זה לא הגיוני עד אמצע ספטמבר. התשואה מסוג זה היא על קילוגרם אחד וחצי של גרגרים למטר של אדמה.

צבע הפירות הופך אדום בוהק. והוא יכול להיות מאוחסן במקום קריר טרי עד ארבעה חודשים.

 • סטיבנס.

כיתה זו מתייחסת זנים מאוחר הבשיל של חמוציות. זמנו הוא בסוף ספטמבר - תחילת אוקטובר. היתרונות שלה כוללים את הקמתה של מערכת גנטית רב עוצמה, כמו גם עמידות למחלות. התשואה מסוג זה היא יותר משני ק"ג למ"ר של העלילה.

הצבע של מגוון זה דומה לזו הקודמת, אך מאוחסן ללא עיבוד בתנאים המתאימים, למעשה, במשך שנה שלמה.

מתי נאספים חמוציות?

חובבי גרב זה ברי שימושי בהחלט בצדק לתהות, וכאשר, בדרך כלל, לאסוף חמוציות? אנו עונים על השאלה שהוצגה.

חמוציות יש שלושה תנאים שבהם הוא חייב להיות שנאספו:

 • ספטמבר - מן השביעי עד העשירי. גרגרים אלה יכולים להיות שפכו עם מים ולקבל רטוב חמוציות.
 • נובמבר - עם הכפור הראשון. עכשיו אוכמניות קפוא במקפיא.
 • בתחילת האביב - כשגרגר החומוס, שלא נבחר, התנשף בשכבה עבה של שלג.

כמה מומחים מאמינים כי אוכמניות בוגר לא צריך לקחת, כי הוא מאוחסן בצורה גרועה ומאבד תכונות שימושיות שלו. רשויות אחרות, להיפך, ממליצים לא להחמיץ קצת ברי ירוק: לתת לה את ההזדמנות להבשיל בבית ולאחר מכן להשתמש בו למטרה המיועד שלה.

לגבי גרגרי הקפאון בנובמבר, אין מחלוקת. מומחים טוענים פה אחד כי חמוציות לשמור על התכונות שלהם בצורה קפואה. ההערה היחידה נוגעת לגרגרים שנאספו באביב - הם כמעט לחלוטין חוסר ויטמין C, כך ברי יש טעם מתוק יותר. וזה, כמובן, משפיע על תכונות שימושיות שלה, אשר משמשים כדי לשפר את הגוף.

אוסף של חמוציות

כמובן, חמוציות לא גדלים בכל התחומים. מולדתה נחשבת לאדמת ביצות רוסית, צפון אמריקה וקארליאן. אתה יכול גם לפגוש חמוציות במקומות שבהם יש מים עומדים, אגמים חמים ונהרות. לפעמים מזל מספיק כדי "להכיר" עם פירות יער על מדרונות של נקיקים באזור המאגרים נוטה waterlogging.

לא מומלץ לאסוף חמוציות באזור הכבישים, קבורות שונות ומבני תעשייה. בגלל ברי נוטה לצבור קרינה ורעלים שונים שוחרר לתוך האוויר, מים ואדמה.

במדינות מסוימות, אוסף של חמוציות קבועה ברמת הרשות המחוקקת. במקרה זה, ניתן "לצוד" עבור ברי רק בתקופה מסוימת במטרה לשמור על איזון במערכת האקולוגית.

כראוי לאסוף חמוציות הוא כדלקמן. יש צורך לקרוע רק את הגרגרים, ולהשאיר את החלקים הנותרים של הצמח שלם. אוסף של חמוציות מתבצעת על ידי הידיים, ואת עצמו ברי ממוקם בתוך שקית, סל או תרמיל. במקרה זה, אתה צריך לפקח בזהירות, כדי לא לפגוע זרדים ועלים של הצמח. אתה גם צריך להסתכל בזהירות על הרגליים, כדי לא צעד על הבוש ולא להרוס את הצמח. מרגיש את השטח עם מקל היא גם לא דרך טובה כדי לפתור את הבעיה אוסף. אחרי הכל, ככה אתה יכול בטעות להיכנס בוש כדי לפגוע בו.

trusted-source[2], [3]

איך זה שימושי חמוציות?

כאשר הסתיו מגיע על המדפים של חנויות מגשי השוק מגשים מפוזרים ברי אוכמניות הצפוני. אנשים רבים עוברים על ידי מוצר זה בשל העובדה כי לא לכולם יש מושג מה שימושי עבור חמוציות.

חמוציות יש תכונות ייחודיות באמת של חיטוי טבעי מיקרוביאלית. זה נלחם זיהומים רבים, מסייע לחזק את ההגנה של הגוף. בנוסף, חמוציות יש תכונות נוגדות חמצון רב עוצמה, אשר מסייע להסיר רעלים וחומרים עודפים מהגוף.

גרגרי אוכמניות ומחזק כלי דם, ויחד עם זה עוזר לשפר את הביצועים הגופניים והנפשיים. שתיית פירות יער במזון תורמת להגברת ההתנגדות ללחץ, ומשפרת את הזיכרון ואת מצב הרוח.

חמוציות מסייעת לווסת תהליכים מטבוליים בגוף, אשר מאפשר לנרמל מספר בעיות בריאותיות. בעיות של מערכת העיכול הקשורים חומציות נמוכה, חמוציות "מחליט" היא פשוטה למדי. הכבד וכיס המרה, הכליות ושלפוחית השתן יהיה גם "אסיר תודה" על זה ברי על תרומתו ללא ספק להקמת התפקוד הרגיל שלהם.

חמוציות הם מחסן של ויטמינים, מינרלים וחומרים מזינים אחרים, כך שניתן לקרוא בבטחה "בית המרקחת מיני" על השולחן שלך.

פגיעה בחמוציות

כל מוצר יכול להיות תרופה, או שזה יכול להיות רעל. זה הכל על המאפיינים האישיים של גוף האדם, כמו גם את המינונים של מוצר שימושי.

בנוכחות התוויות נגד, אשר תוארו לעיל, חמוציות לא ניתן לאכול על ידי חולים עם מחלות מסוימות.

כמו כן, חמוציות לא צריך לאכול בכמויות גדולות: הזנחת כלל זה יכול להוביל לחוסר איזון בגוף האדם.

רופאי שיניים גילו את הנזק של חמוציות, להחיל על השיניים. העובדה היא כי חמוציות מכיל הרבה חומצות שיכולות להרוס אמייל השן. לכן, לאחר האוכמניות נאכלו, הפה חייב להיות שטוף עם מים חמים. מיץ טרי או מיץ פירות מ חמוציות עדיף לשתות דרך צינור כדי למזער את הנזק ברי על השיניים. ואז גם לשטוף ביסודיות עם מים.

אין צורך לאכול חמוציות ועל קיבה ריקה, במיוחד לשתות מיצים ומשקאות פרי ממנו. גם אדם בריא יכול להרגיש את תוקפנות של חומצות, אשר יש השפעה על הקירות של מערכת העיכול.

בשאר, חמוציות הם גרגרים שימושי ומרפא, ולכן, זה יכול להיות נהנו וטיפל להנאה על ידי אנשים רבים.

התוויות נגד השימוש של חמוציות

התוויות נגד השימוש של חמוציות למזון (או למטרות רפואיות) אינם כה נרחב כמו רשימה של תכונות שימושיות שלה תכונות מרפא.

ובאותו הזמן, חולים עם מחלות כבד שונות, גסטריטיס עם חומציות גבוהה, כיב פפטי ומחל מכרסמת של מערכת העיכול צריכים להיכלל חמוציות דיאטה או לא להזין אותו בתפריט.

כמו כן, אוכמניות הוא התווית במקרה של אי סובלנות הפרט של אחד או כמה מרכיבים של העובר. לדוגמה, עם תגובות אלרגיות המתרחשות כאשר פירות יער הם ingested.

אל תתעללו באכילת פירות יער, אבל עדיף להכניס אותו לתזונה במינונים קטנים לחולים המתלוננים על צנית, אורוליתיאזיס ונוכחות של אבנים משתנות בכליות.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

לירוק על הרצפה

צנית היא מחלה שבה מטבוליזם purine בגוף של המטופל הוא שיבשו. המנגנון שלה מאופיין על ידי הצטברות של גבישים urate ברקמות שונות. גבישים אלה מופקדים בצורה של monoaurate נתרן, בצורה של חומצת שתן. אופי המחלה מאופיין בתפקוד כלייתי לקוי, שבו חומצת השתן לא ניתן להפריש מן הכליות בנפח תקין מצטבר בהם. לאחר מכן, חומצה זו מגבירה את ריכוז הדם ומתפשט באמצעות איברים ומערכות שונות. יותר מכול מן התצהיר של כליות urate ומפרקים, אשר תפקוד תקין מתחיל להיות מופרע, סובלים.

הפרעה הטרוגנית זו באה לידי ביטוי בצורה של סימפטומים של דלקת פרקים חריפה חוזרת, כמו גם את המראה של צמתים הצוואר שנקרא tofus. השגרה הנפוצה ביותר מופיעה אצל גברים. אמנם לאחרונה מספר מחלות גאוט בקרב נשים הוא skyrocketing. כמו כן, יש לציין כי שגדון היא מחלה הקשורה לגיל: ככל שהאדם מבוגר יותר, כך גדל הסיכוי לחלות בצנית.

חמוציות עם צנית ליפול לתוך הקטע של מוצרים שיש צורך לכלול את הדיאטה של המטופל. כי הוא מכיל מספר גדול של purines המעוררים את המראה של צנית. מי שרוצה לקבל מידע נוסף מומלץ להכיר את הדיאטה מס '5 של פבזנר.

חמוציות מיובשות

חמוציות מיובשות לשנות את הטעם שלהם חמוץ מתוק ורוכש ניחוח חזק ונעים. מוצר זה עשוי מפירות טריים של גודל גדול בעל עסיסיות מעולה. עיבוד של גרגרים כרוך לסחוט מיץ מ cranberries, אשר מועשר עם סירופ סוכר. לאחר מכן, ריכוז זה הוא הציג בחזרה לתוך ברי, ולאחר מכן יבשים בהתאם הטכנולוגיה. במקרה זה, כמות מסוימת של חומרים שימושיים, כמו גם כמות מסוימת של לחות מאוחסן במוצר. אשר לאחר מכן משפיע על העובדה כי חמוציות מיובשות הם עסיסיים מספיק רווי יותר לטעום.

כמה יצרנים של חמוציות מיובשות יש את הטכנולוגיה של גרגרי ציפוי עם כמות קטנה של שמן צמחי. זה נעשה כדי למנוע פירות יער.

ב פירות יבשים בדיוק כמו טרי יש נוגדי חמצון חזקים. הם משפיעים על ההתנגדות של הגוף למחלות זיהומיות שונות, וגם להסיר רעלים עודף של חומרים שונים, למשל, כולסטרול.

חמוציות מיובשות יכול להתפאר הרכב ויטמין עשיר. ויטמינים A, B6, B12, C, E ו- K נמצאים בה.מרכיבים קורט, נוכחות של אשלגן ומגנזיום, ברזל וזרחן, מנגן, אבץ, סידן ונחושת זוהה.

נוכח חמוציות מנה טובה של סיבים הדרושים לגוף: על שבעה וחצי גרם לכל שליש הכוס.

trusted-source[14], [15], [16]

חמוציות מרוסקות

לחורף, פילגשים אוהבים למסוק חמוציות, מנגבות בסוכר. זה הקציר תוצרת בית שימושי מאוד בחורף כסוכן חיזוק כללי המגביר חסינות. כמו גם תרופה אנטי דלקתית אנטי antipyretic טבעי עבור ויראלי הצטננות. בנוסף, חמוציות, כחומר חיטוי חזק, חשוב להיפטר זיהומים רבים אשר הגוף האנושי נחשף. במיוחד בחורף.

אוכמניות מוכן כדלקמן. ק"ג אחד של פירות יער טריים וק"ג אחד של סוכר נלקח. חמוציות מועברות, שטופות ומיובשות. לאחר מכן, רסק עשוי ממנו, אשר נעשה עם בלנדר, מטחנת בשר או לשלב. אז מחית חמוציות מכוסה בסוכר, מעורב ומשמאל לכמה שעות עד הסוכר הוא מומס לחלוטין. בסופו של דבר, חמוציות צריך להתפשט על צנצנות מעוקרות, מכוסה מכסים מאוחסנים במקרר.

חמוציות מיובשות

חמוציות מיובשות הן מוצר שעובד בצורה מסוימת. למטרות אלה, חמוציות טריות מתמלאים בסירופ סוכר ומבשלים עד שהפירות הופכים דביקים. אז אוכמניות מועבר קלף, שבו הוא מופץ בצורה אחידה. לאחר מכן, פירות יער מועברים לתנור, שם הם יבשים במשך שלוש שעות. בסוף התקופה הזאת צריך לשנות את הקלף, והחמוציות מוחזרות לתנור שוב, שם הן ממשיכות לעבד עוד ארבע עד שש שעות.

לייצור של חמוציות מיובשות, פירות יער טריים שנקטפו בסוף ספטמבר משמשים. התאמת פירות יער עם נצנצים, שמנמן וצבוע בעוצמה מיוחדת. אנחנו חייבים חלק עם פירות יער מקולקל רך אלה שאבדו בצבע שלהם.

חמוציות מיובשות מתאימים היטב לאחסון ואינם מאבדים את תכונותיהם. בנוסף, למוצר זה תכונות שימושיות המתבטאות בטיפול במחלות כליות, בכבד, וכן במחלת לבלב. יתר לחץ דם, מחלת אדיסון, חום, מיימת, diathesis, הפרעות מטבוליות ומחלות ראומטיות - כל זה "חבורה" של מחלות ניתן לטפל בהצלחה באמצעות חמוציות מיובשות תזונה.

בדיוק כמו חמוציות טריות, למוצר המיובש יש תכונות אנטי-ספירטיות, אנטיספטיות, אנטי-דלקתיות, נוגדות-לחץ דם, אנטי-סקלרוטיות ואנטיסקורבוטיות. חמוציות מיובשות הם גם מסוגלים לווסת את חילוף החומרים של מלח מים בגוף, כמו גם לנרמל את הפעילות של הלבלב. בנוסף, החומרים המרכיבים חמוציות נראות בדיכאון של ויברולו כולרה.

חמוציות מיובשות ניתן לצרוך כמוצר עצמאי. הוא משמש גם כקישוט קינוחים שונים. אוהדים של שתיית תה שמחים להוסיף חמוציות מיובשות לתה. טבחים מסוימים משתמשים במוצר זה כתחליף לצימוקים ופירות מסוכרים אחרים באפייה. בנוסף, מתוך חמוציות מיובשות, אתה יכול להכין mors או compote, kvass או ג 'לי, ואפילו תמצית.

trusted-source[17], [18]

חמוציות חמוציות

חמוציות במרינדה הם מוצר תוצרת בית המגוון את מחסור החורף של ירקות, פירות וגרגרים.

מתחיל קילוגרמים וחצי חמוציות קילוגרם אחד של תפוחים או אגסים, מאתיים גרם של סוכר, שש מאות מ"ל מים, מאה שישים מ"ל של חומץ שן מעט, קינמון, פלפל שחור, מלח.

חמוציות מועברות ושוטפות. פירות נשטפים לחתוך לארבעה חלקים, ואז הם נופלים לתוך מים רותחים במשך שלוש דקות (תפוחים) או במשך חמש דקות (אגסים). לאחר מכן הם מוסרים ומקררים: תפוחים צריכים להיות ממוקמים מתחת למים זורמים, ואגסים פשוט במים קרים.

מכינים את המרינדה. המים מביאים לרתיחה, הוא ממיס סוכר, מלח (לפי הטעם), מתווספים תבלינים (לפי הטעם). לאחר מכן, חומץ הוא הוסיף את הנוזל, ואת המרינדה ממוקמת על האש והביאו לרתיחה. פירות יער לשלב עם פירות, לערבב להתפשט על צנצנות מעוקרות. הכל מתמלא במרינדה חמה, מגולגלת בקוביות מתכת, מבושלת קודם ומכניסת לסיר מלא מים חמים. קיבולת זו היא לשים על האש, הביאו לרתיחה, ואת הבנקים הם עיקורים בדרך זו במשך רבע שעה.

על מה חלום האוכמניות?

נשים הן אוהבות גדול להסתכל לתוך העתיד. ישנן דרכים רבות כי הם עברו מדור לדור, אחד מהם הוא פרשנות של חלומות. כמובן, כדאי לא להזכיר את האמינות של אמצעי זה של ביצוע תחזיות. אולי מישהו עזר לו לקפוץ עם הזמן, וחלק לא, אנחנו לא שופט.

בחלומות יש אירועים מוזרים שונים, לפעמים מציאותיים מאוד, לפעמים כמו סרט פנטסטי. זה לא מפתיע, אם גברת יפה או אפילו נציג של מחצית חזקה של האנושות חלום של ברי אוכמניות. כנראה, זה לא יקרה במקרה, לכן, בואו ננסה להבין מה הוא אוכמניות חולם?

בואו נפנה אל ספרי החלומות. אז, חלומות אוכמניות של חדשות טובות, אשר בטוח לחכות לאדם בעתיד. מחלות המענות אדם, צריכות לעזוב אותו, וההתאוששות המיוחלת מגיעה. בריאות יתחזק, והרווחה תשתפר.

אם אדם אוכל אוכמניות בחלום, פירוש הדבר כי אורח חייו של האדם יהפוך בריא יותר ומלא. או בעתיד, בעל חלום מחכה לחתונה עם אהובתו או אהובתו. כמו כן, אכילת חמוציות יכול להיות כל חג גדול, אשר יהיה אירוע חשוב בחייו של אדם.

יש, כמובן, חדשות לא נעימות עבור אוהדים של קריאת ספרי חלומות. אם בחלום לאסוף חמוציות מתחת לשלג, זה אומר שכל צרות לא נעימות או דאגות באים. אבל מי הוא הזהיר, הוא יהיה מושלם להתמודד עם הקשיים ולמצוא את הפתרון הטוב ביותר לבעיות.

ביקורות של חמוציות

אוהבי להשתמש חמוציות כתרופה וקינוח, הרבה. לכן, המרחבים של האינטרנט מלאים ביקורות של אלה שניסו חמוציות, למשל, כמו קינוח טעים עבור מילוי תה או פשטידות. וגם קומפוטס, משקאות פירות ונשיקות הם משקאות החורף המסורתיים המסייעים להתמודד עם avitaminosis.

מטבע הדברים, אי אפשר להתעלם מהזכרונות שבהם מחברים מחלקים את תוצאותיהם בטיפול במחלות מסוימות.

אז, ביקורות על חמוציות:

 • אנסטסיה, 31: "החלטתי לפנק את המשפחה שלי, ולאפות עוגת חמוציות פשוטה כהכנה. אהבתי מאוד את האפייה, אנסה לבשל קינוחים אחרים עם חמוציות ".
 • ולדימיר, בן 49: "אחרי הרופאים מאובחנים דלקת שלפוחית השתן כרונית, החלטתי לנסות מיץ אוכמניות. שתיתי שתי כוסות ביום של מיץ טרי. וכך - חודש שלם. הרגישו טוב יותר, כאב ודלקת עצרו. אני אמשיך להתייחס אלי עוד יותר ".
 • קארינה, בת 22: "יש לי עור שמנוני מאוד, עם ברק לא נעים. קראתי כי מסכות חמוציות לעזור להתמודד עם בעיות כאלה. התחלתי להשתמש במסכה של חמוציות שלוש פעמים בשבוע. התוצאה היתה מרוצה - העור נעשה יבש יותר, הנקבוביות הצטמצמו, והעור השתפר ".
 • אלנה, בת 28: "אני ממש אוהבת מיץ אוכמניות, במיוחד בדבש. בחורף, אני במלאי מיוחד על חמוציות להכין אותה לכל המשפחה. שתו משקה בעל, אני וילדים, ואנחנו כמעט לא לחלות בחורף. "
 • סטניסלב, בן 53: "אני אוהב לבשל. אני מנוכה באינטרנט מתכון עבור חזיר עם חמוציות ו תבשיל curd. החלטתי להפתיע את אשתי ואת ילדי, אז הכנתי שני אנשים אלה בבת אחת. קיבלתי ביקורות נלהבות ובכוונתי לנסות בישול עם חמוציות ומנות אחרות ".

לסיכום, אני רוצה לומר כי חמוציות הם ברי מדהים המשלב הן תכונות מרפא וטעם. זה צריך להיות מצויד בסתיו, בחורף תקופה, כדי לגוון את התפריט שלה, ולהיות מסוגלים להתמודד עם מחלות שונות בסתיו רפש וקור החורף.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.