^

מערכות הגנה של מערכת העיכול

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

התיאוריה של תזונה נאותה מייחסת חשיבות רבה למערכות המגנות על הגוף מפני חדירה של חומרים מזיקים שונים לסביבתו הפנימית. צריכת חומרים מזינים בדרכי העיכול צריך להיחשב לא רק כדרך לחדש אנרגיה וחומרים פלסטיים, אלא גם כתוקפנות אלרגית ורעילה. אכן, תזונה קשורה לסכנת החדירה לסביבה הפנימית של הגוף של סוגים שונים של אנטיגנים וחומרים רעילים. רק הודות למערכת הגנה מורכבת, נטרדים למעשה ההיבטים השליליים של התזונה.

קודם כל, עלינו לציין מערכת כי הוא עדיין המכונה מכני, או פסיבי. לפי זה נועד חדירות מוגבלות של הרירית של מערכת העיכול של מולקולות המסיסות עם משקל מולקולרי נמוך יחסית (פחות מ 300-500) ואת אטימותו פולימרים, אשר כוללים חלבונים, mucopolysaccharides ותוכן אחר בעלי תכונות אנטיגני. עם זאת, התאים במערכת העיכול במהלך ההתפתחות לאחר לידה מאופיין אנדוציטוזה, הקלת כניסתם לתוך הסביבה הפנימית של מקרומולקולות אנטיגנים זרים. ישנן עדויות כי התאים של מערכת העיכול של אורגניזמים בוגרים הם גם מסוגלים לקלוט מולקולות גדולות, כולל מעוכלים. תהליכים אלה מיועדים על ידי מר וולקהיימר כנקב. בנוסף, המעבר של מזון דרך מערכת העיכול של כמות משמעותית של חומצות שומן נדיפות, חלקם על ידי מציצה לגרום לתופעות רעילות, ואחרים - אפקט המגרה המקומי. באשר xenobiotics, היווצרות וקליטתם במערכת העיכול משתנה בהתאם להרכב ומאפיינים של זיהום מזון.

קיימים מספר מנגנונים נוספים המונעים כניסתם של חומרים רעילים ואנטיגנים מהסביבה האנטרית לסביבה הפנימית, שניים מהם טרנספורמטיביים. מנגנון אחד כזה קשור לגליקוקליזה, שהיא בלתי חדירה למולקולות גדולות רבות. יוצאים מן הכלל הם מולקולות העוברות הידרוליזה על ידי אנזימים (עמילאז בלבלב, ליפאז, פרוטאזות) adsorbed במבנים glycocalyx. בהקשר זה, המגע של תגובות אלרגיות ורעילות של מולקולות לא מזוהמות עם קרום התא פוגע, ומולקולות העוברות הידרוליזה מאבדות תכונות אנטיגניות ורעילות.

מנגנון טרנספורמציה נוסף נגרם על ידי מערכות אנזים הממוקמות על הממברנה האפית של תאי המעיים ופיצול אוליגומרים עד מונומרים המסוגלים לספיגה. לכן, מערכות האנזים של glycocalyx ו lipoprotein ממברנה לשמש מכשול המונע את הכניסה ומגע של מולקולות גדולות עם קרום של תאים מעיים. תפקיד חשוב יכול לשחק peptidases תאיים, נחשב על ידינו כמחסום נוסף כמנגנון של הגנה מפני תרכובות פעיל פיזיולוגית.

כדי להבין את מנגנוני ההגנה, חשוב כי רירית האדם של המעי הדק האנושי מכיל יותר מ 400,000 תאים פלזמה לכל 1 מ"מ. בנוסף, כ -1 מיליון לימפוציטים זוהו לכל 1 מ 'מ' של רירית המעי. בדרך כלל, jejunum מכיל 6 עד 40 לימפוציטים לכל 100 תאים אפיתל. משמעות הדבר היא כי במעי הדק, בנוסף שכבת אפיתל המפריד בין סביבות אנטראליות פנימיות של הגוף, יש עדיין שכבת לויקוציטים חזקה.

מערכת החיסון של המעיים היא חלק ממערכת החיסון של הגוף ומורכבת מכמה תאים שונים. לימפוציטים של תאים אלה יש קווי דמיון רבים עם לימפוציטים שאינם מעיים, אבל יש להם גם תכונות ייחודיות. במקרה זה, אוכלוסיות של לימפוציטים שונים של המעי הדק אינטראקציה עקב הגירה של לימפוציטים מתא אחד לאחרת.

רקמת הלימפה של המעי הדק היא כ -25% מכלל הרירית במעיים. היא מוצגת בצורה של אשכולות של טלאי שכבת רירית המיוחד של הפייה (גושים הלימפה בודדים) תושבים פזורים של לימפוציטים, אשר מרוכזים האפיתל וגם שכבת רירית מיוחדת. הרירית של המעי הדק מכילה מקרופאגים, T-, B ו- M- לימפוציטים, לימפוציטים intraepithelial, תאים היעד, ואחרים.

מנגנוני החיסון יכולים לפעול בחלל של המעי הדק, על פני השטח ועל lamina propria. בו בזמן, לימפוציטים במעיים יכולים להתפשט לרקמות ואיברים אחרים, כולל בלוטות החלב, איברי המין הנשיים, רקמת הסימפונות הלימפתית, ולהשתתף בחסינותם. פגיעה במנגנונים השולטים בחסינות הגוף וברגישות החיסונית של המעי הדק לאנטיגנים יכולה להשפיע על הפתוגנזה של הפרות החסינות המקומית של המעי ובפיתוח תגובות אלרגיות.

מנגנוני החיסון הלא החיסון להגן על המעי הדק להגן עליו מפני אנטיגנים זרים.

בעוד הרירית של מערכת העיכול הוא אזור פוטנציאלי שדרכו החדירה של אנטיגנים ואולי חומר רעיל לתוך הסביבה הפנימית של האורגניזם, כאן לכינוי יש מערכת הגנה אפקטיבית, הכוללת שני גורמי ההגנה מכאניים (פסיביים) ופעילים. במקרה זה, המערכות המייצרות נוגדנים ומערכות החיסון הסלולרי מתקיימות במעי. עלי להוסיף כי הפונקציות המגנות של מחסום כבד מיושמות באמצעות ספיגת תא kupferovyh של חומרים רעילים, כהשלמת תגובות אַנְטִיטוֹקסִין המערכת באפיתל של המעי הדק.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

מסקנות

פתיחה של החוקים הכלליים של ההתבוללות של חומרים מזינים, תקפה באותה מידה עבור הפרימיטיבי ביותר ואת אורגניזמים המפותחים ביותר, באופן בלתי נמנע הובילו להיווצרות של תאוריה האבולוציונית חדשה של מתאים מנומק עבור תהליכי התבוללות פרשנות לא גבר יחיד, אלא גם קבוצות אחרות של אורגניזמים. התיאוריה של תזונה נאותה המוצעת על ידינו היא לא שינוי של הקלאסית, אלא תיאוריה חדשה עם אקסיומטיקה שונה. יחד עם זאת, אחד המאפיינים הבסיסיים של התיאוריה הקלאסית, לפיה צריכת והוצאות בגוף של חומרים מזינים חייב להיות מאוזן, התיאוריה החדשה לגמרי מקבלת.

על פי התיאוריה של תזונה מאוזנת, מזון, שהינו מבנה מאורגן ומורכב של חומרים מזינים, סיבים תזונתיים, ובמקרים מסוימים מוצרים רעילים נתון מאפיינים מכניים, פיסיקלי כימי וטיפול אנזימטי. כתוצאת רכיבי מזון מועיל זו מופקת והוסב תרכובות חסרות ייחוד מינים, אשר נספגות במעי הדק ולספק את צרכי האנרגיה של גוף הפלסטיק. (פיזיולוגים ביוכימאים רבים משווים את התהליך הזה עם התאוששות של רכיבים בעלי ערך מן העפרה.) מתוך החומרים הניטלים, אלמנטים מסוימים של מיצי העיכול, תאי שנשריו של שכבת האפיתל של מערכת העיכול, כמו גם מספר המוצרים של פלורת חיידקים וחומרים מזינים וסודות שנוצרו ניטל חיוניים-ניצול חלקי , אשר נפלטו מן הגוף. מהתבוללות מעגל זה של עקרונות הנגזרים מזון חישוב סכום של חומרים שימושיים הנכנסים לגוף דרך המזון, והערכה של t היתרונות שלה. ד

על פי התיאוריה, תזונה הולמת, כמו גם מעבר ממצב רעב לאדם מרוצה, נגרמת לא רק על ידי חומרים מזינים, אלא גם על ידי תרכובות רגולטוריות חיוניות שונות המגיעות מהמעיים לסביבה הפנימית של הגוף. תרכובות רגולטוריות כאלה הן בעיקר הורמונים המיוצרים על ידי תאים אנדוקריניים רבים של מערכת העיכול, אשר במספר ומספר עולה על המערכת האנדוקרינית כולה של הגוף. תרכובות רגולטוריות כוללות גם גורמים דמויי הורמונים, כגון נגזרות מזון, שנוצרו עקב פעולת האנזימים על מנגנון העיכול של המקרו-אורגניזם והצמחייה החיידקית. בחלק מהמקרים, לא ניתן לצייר קו ברור בין חומרים רגולטוריים וחומרים רעילים, כגון היסטמין.

מנקודת המבט של התיאוריה הקלאסית של הזנת המיקרופלורה של מערכת העיכול באורגניזמים מונוגסטריים, כולל בני אדם (אך לא גורים), אין היא אפילו תכונה נייטרלית, אלא מזיקה. עם העמדות של התיאוריה של פלורת חיידקים תזונה נאותה של מערכת העיכול, לא רק מעלי גרה, אלא גם, ככל הנראה, את כל או את הרוב המכריע של יצורים רב-תאיים - מפלגה צורך בהטמעת מזון. עכשיו זה נקבע כי הפעילות אורגניזמים מזון רבים במערכת העיכול היא לא רק מיצוי של כתיבה חלק השימושיים שלו - מזינים העיקרי, אלא גם את השינוי של מרכיבי המזון השונים תחת השפעת המיקרו פלורה, וגם מוצרים של פעילות הזיקוק שלה. כתוצאה מכך, החלק הלא בשימוש של חומרים מזינים מומר לחלק פעיל של המדיום האנטרלי שיש לו מספר תכונות חשובות.

עבור אורגניזמים מורכבים, סביר להניח כי במובן המטבולי הם מערכות superorganismic שבו המארח אינטראקציה עם microflora ספציפיים. תחת הפעולה של microflora, חומרים מזינים משניים נוצרים, אשר הם חשובים ביותר, ובמקרים רבים הצורך. המקור של חומרים מזינים משניים הם חומרים מזינים המעורבים בויסות של פונקציות מקומיות רבות של הגוף.

הטמעת מזון, על פי התיאוריה הקלאסית של תזונה, מפחית הידרוליזה אנזימטית של מבנים אורגניים מורכבים שלה ואת הפקת אלמנטים פשוטים - חומרי הזנה נאותים. מכאן מספר רעיונות יסוד בנוגע להתאמת העשרת מזון, כלומר, את הרכיבים של התא המכיל את החומרים המזינים מן הניטל, והשימוש בתור מזיני מזון מוכנים - מוצרים מהחשופים הסופיים המתאימים קליטה, או אפילו את המבוא של הדם, וכן הלאה .. לעומת זאת, על פי התאוריה של כוח נאות, יש לא רק את הפירוט של מזון, אלא גם חומרים מזינים הכנה של חומרים פעילים מבחינה הפיזיולוגית בשל חשיפה של מיקרופלורה של מערכת העיכול, h חומרים נטל. בדרך זו, ויטמינים רבים, חומצות שומן נדיפות וחומצות האמינו החיוניים הדרושים נוצרים, אשר משפיע באופן משמעותי על הצרכים של הגוף למזון מגיע מבחוץ. היחס בין חומרים תזונתיים ראשוניים ומשניים יכול להשתנות במידה רבה, תלוי במינים ואפילו המאפיינים האישיים של microflora. בנוסף, יחד עם חומרים מזינים משניים תחת השפעת הצמחים החיידקים, חומרים רעילים נוצרים, במיוחד אמינים רעילים. הפעילות של הצומח החיידקי, שהוא מרכיב חובה של אורגניזמים תאיים, קשורה קשר הדוק למספר תכונות חשובות של macroorganism.

כפי שצוין שוב ושוב, התפתחות התיאוריה של תזונה נאותה נשענת על דפוסי ביולוגיה ואבולוציה כללית, וכן על הישגים של מספר מדעים, ובייחוד ביולוגיה, כימיה, פיזיקה ורפואה. ואכן, עבור הביולוג, לא רק את "הנוסחה", אלא גם את הטכנולוגיה של כל תהליך חשוב ביותר, שכן האבולוציה היא בכיוון של אופטימיזציה של הטכנולוגיה של תהליכים ביולוגיים. במערכות ביולוגיות, הרבה תלוי בטכנולוגיה של תהליכים, שכן היעילות הגבוהה שלהם, ולפעמים האפשרות מאוד, קשורה למימוש של קישורים ביניים מסוימים. יעילות לא מספקת של יישומם או האינטראקציה שלהם משבשת את תפקוד המערכת כולה. מצגת זו מסבירה כמה הבדלים בסיסיים בין תיאוריות של תזונה מאוזנת ומאומצת. התיאוריה הראשונה, בעיקרה, נקבעת על ידי נוסחה מאוזנת של תזונה, השנייה, מלבד נוסחה כזו, לוקחת בחשבון את הטכנולוגיה של תזונה, כלומר, הטכנולוגיה של תהליכי הטמעת מזון על ידי קבוצות שונות של אורגניזמים.

לבסוף, התיאוריה של תזונה נאותה היא אחד המרכיבים המרכזיים של המדע הבינתחומי של טרופולוגיה. שילוב קטעים רבים של מדעים ביולוגיים ורפואיים הקשורים להיבטים שונים של הטמעת מערכות ביולוגיות מזון של משתנים מורכבים (מתא האורגניזם למערכות אקולוגיות הביוספרה), מדע אחד הוא הכרחי הבנה של אחדות הטבע הבסיסית. זה גם חשוב לאפיון תהליכי האינטראקציה בביוספרה על בסיס קשרים טרופיים, כלומר, בהתחשב ביוספרה כטרופוספירה. אבל, ולא בבית ואולי במידה רבה יותר את ההיווצרות של אקולוגיה טרופית, וכולל את התאוריה של תזונה נאותה חיוני עבור מגוון רחב של במדעי רפואה, כמו רקמות טרופיות וההפרעות שלה, בעיות שונות הגסטרואנטרולוגיה, תיאורטית ויישומית היבטים של מדע תזונה - זה למעשה, חלקים מופרדים לא רציונלית של בעיה אחת משותפת - בעיות של התבוללות מזון על ידי אורגניזמים עומדים ברמות שונות של הסולם האבולוציוני. בעיה זו צריכה להיחשב מתוך כמה עמדות יחיד על בסיס רחב יותר ועמוק יותר מאשר בעבר.

לפיכך, התיאוריה של תזונה נאותה היא, כביכול, התיאוריה של תזונה מאוזנת, שבה "כנפיים ביולוגיות" גדלו. פירוש הדבר כי התיאוריה של תזונה נאותה מיושמת לא רק לאדם או לקבוצה מסוימת של בעלי חיים, אלא גם למגוון של בעלי חיים, וחוץ מזה, לכל קבוצות האורגניזמים.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.