^

את היסודות של אכילה בריאה

מוצרי לחץ דם

לא ניתן יהיה להחליף לחלוטין תרופות במוצרים מורידים לחץ דם, אך ניתן להשתמש בתכונות שלהם כמו יכולת הרחבת כלי דם

קרופ עם דלקת הלבלב

מנות דגנים מופיעות בתזונה של חולה עם דלקת הלבלב בין הראשונות: מהיום השני או השלישי לאחר הסרת התקף חריף.

פירות ים לדלקת לבלב

אם אנחנו מדברים על פירות ים עם דלקת לבלב, אתה לא יכול לומר במילה אחת. מעדני הים שונים, וכך גם דרכי העיבוד והאכילה שלהם. מה אפשרי ומה לא תלוי בעיקר בזה.

קמח עם דלקת לבלב

קמח עם דלקת הלבלב כלול ברשימות של מנות מותרות ואסורות כאחד. רשימת המותרים כוללת לחם לבן, מיובש או אפייה מאתמול, קרקרים, עוגיות רזות. אתה לא יכול להשתמש בלחם שיפון טרי אפוי מכל סוג שהוא, עשיר, עלים, קונדיטוריה שומנית, פנקייק, עוגות גבינה.

מוצרים לדלקת הלבלב: מה יכול ומה לא?

דלקת בלבלב או דלקת לבלב היא מחלה המלווה בהחמרות תקופתיות המעוררות תזונה לא מתאימה לאבחנה כזו. תפקידו של איבר זה הוא לייצר אנזימים הנחוצים לעיבוד המזון בתריסריון.

תפוחים לסוכרת מסוג 1 וסוג 2

אנשים בריאים אף פעם לא מפקפקים אם לאכול תפוחים או לא. מוכר מילדות, פירות גדלים בכל גינה, נמכרים בכל שוק, לכן הם נחשבים למשהו מוכר ומובן מאליו - כמו אוויר, אור שמש או גשם.

סלק עבור גסטריטיס

באופן פרדוקסלי, אותו מוצר יכול להיות גם מועיל וגם מזיק לבריאות, בהתאם לאבחנה, אופן הכנתו ושיטת הצריכה. דוגמה טובה להצהרה זו היא סלק לדלקת קיבה.

ארוחת בוקר עם גסטריטיס: מתכונים בריאים

חשובה לא פחות היא ארוחת הבוקר לדלקת קיבה, אחת המחלות הנפוצות ביותר של מערכת העיכול האנושית.

עולש לדלקת קיבה

רוב מה שאנחנו יודעים על עולש הוא שזהו חלופה בריאה לקפה. אבל הצמח הזה מתווסף לא רק למשקאות, אלא גם למנות שונות. האם זה תמיד מועיל? למשל, האם עולש יזיק לדלקת בקיבה?

מנות לדלקת הלבלב: מה יכול ומה לא?

התזונה הסטנדרטית שנקבעה לחולים עם דלקת הלבלב היא טבלת טיפולים מס' 5, המבוססת על הגנה תרמית ומכנית של מערכת העיכול. התזונה צריכה להיות מאוזנת, עם תכולה נמוכה של שומנים ופחמימות על רקע אחוז גבוה של חלבונים.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.