^

השפעת הטסטוסטרון על הגוף הנשי

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הורמון הטסטוסטרון, אשר נחשב הורמון הגבר, יכול לשנות לחלוטין את כל התהליכים בגוף של אישה. בפרט, על איך הדמות שלה, העור והשיער נראה. איך זה קורה?

כיצד פועל הטסטוסטרון על שרירי האשה?

כיצד פועל הטסטוסטרון על שרירי האשה?

מה יהיה מסת שריר האישה - רפוי ורפוי או גמיש וחזק - תלוי בעבודת הטסטוסטרון. אם טסטוסטרון בגוף של נשים חסר, ואז מסת שריר שלה יקטן. המטבוליזם יאט, והאישה תגדל.

לעומת זאת, רמה נורמלית של טסטוסטרון מבטיח כי התרגיל שלך ואת התזונה הבריאה יהיה לשלם את הנאה: יהיה לך שרירים גמישים, יפה.

כאשר במהלך גיל המעבר של טסטוסטרון בגוף של אישה הופך פחות ופחות, פיקדונות שומן, בעיקר באזור השד והבטן, הטופס. טסטוסטרון יש את היכולת להשפיע על היווצרות של שרירים חדשים. הוא גם עוזר לשמור אותם במצב טוב.

ככל שאתה יותר, אובדן הטסטוסטרון משמעותי יותר צפוי. על מנת לשמור על מטבוליזם ושרירים נורמלי, אתה צריך איזון סביר של טסטוסטרון אסטרדיול.

טסטוסטרון חשוב לבניית עצמות

רקמת העצם - מצבו - תלוי גם ברמת הטסטוסטרון בגוף. אם טסטוסטרון מספיק, זה מניעה מצוינת של אוסטאופורוזיס.

השפעת הטסטוסטרון על מצב העצם חזקה אף יותר מזו של ההורמון הנשי אסטרוגן - הורמון "חיובי" מוכר, שיש לו את המאפיין של הגנה על רקמות ועצמות מפני נזק.

כאשר אישה מתחילה תקופה של גיל המעבר, היא מתחילה לאבד במהירות את ההורמונים אסטרדיול ו טסטוסטרון, אשר חשוב ביותר עבור כוח העצמות והשרירים.

תהליך זה הולך הרבה יותר מהר מאשר אצל גברים - יש להם תקופה של היחלשות של רקמות הגוף נמשך שנים, כפי שהם מאבדים טסטוסטרון הרבה יותר לאט ובכמויות קטנות.

זה חייב להילקח בחשבון ויש צורך לבדוק את הרקע ההורמונלי שלך בזמן.

טסטוסטרון נגד תסמונת עייפות כרונית

הורמון זה, כמו כל האחרים, עוזר לאישה להרגיש ערניים יותר. מחקרים מראים כי רמה מספקת של טסטוסטרון מסייע להילחם עם עייפות כרונית, עייפות.

ישנם מצבים כאשר אישה שלוקחת ויטמינים ומי יש חלום בריא, כמו גם תפריט, עדיין מרגיש עייפות מהירה, חולשה, חולשה.

נשים כאלה בהחלט צריך ללכת רמות טסטוסטרון בדם. אחרת, זה לא יכול לחשוף את הסיבות למצב השלילי שלה.

איך טסטוסטרון משפיע על המוח של האישה?

טסטוסטרון יש את המאפיין של הפעלת העבודה של הקולטנים המיניים באמצעות פקודות המוח. כלומר, שיש בגוף רמה מספקת של טסטוסטרון, אדם (גברים ונשים) הוא בסדר עם התשוקה המינית.

אבל זה לא הכל. טסטוסטרון משפיע על תחומי המוח בצורה כזו כדי להעלות את מצב הרוח של אישה, להפחית את רמת הדיכאון ולגרום תחושה של סיפוק.

הודות לטסטוסטרון, אדם יכול לזכור טוב יותר, לרכז תשומת לב, לתפוס ידע חדש.

לכן, אם יש לך מצב רוח קופץ, בהיסח הדעת ואפילו דיכאון, אתה צריך פשוט לבדוק את רמת הטסטוסטרון. אם יש לך מחסור של הורמון זה, אתה צריך לחדש את עתודות שלה, ואת הבעיה עם מצב מדוכא ניתן להסיר בקלות.

מה מאיים על רמת הטסטוסטרון המוגברת?

הגורם לרמה גבוהה של טסטוסטרון עשוי להיות ייצור מופרז של איברי המין או הקבלה בצורה של תכשירים כימיים.

התוצאה של העלאת רמת ההורמון היא נדודי שינה, סיוטים במהלך השינה, תוקפנות מינית.

ברמה של התנהגות אדם יכול לשבור עץ. הוא יכול לצרוח ללא סיבה על אחרים, להגיב בכעס לכל דבר קטן, להתרגז ללא סיבה נראית לעין.

אם טסטוסטרון עודף הוא ציין אצל נשים העוסקות בספורט, יש להם גם תיאבון מוגבר. בנוסף, ספורטאים אלה מתחילים אינטנסיבי לבנות שריר ושומן.

עם עודף של טסטוסטרון אצל נשים, הדמות משתנה. במותניים ובבטן מופיעים משקעי שומן, המזכירים גלים. בחצאית האהובה עליך או ג 'ינס לא יכול לטפס.

אפקט זהה הוא ציין עם רמה גבוהה לא רק של טסטוסטרון, אלא גם של אנדרוגנים אחרים, בפרט, androstenedione ואפילו DHEA.

מה לעשות עם המשקל?

אתה נאבק לאבד אותם קילוגרמים מיותרים, אבל כולם מצטברים? האם התיאבון גדל? זה הכל להאשים טסטוסטרון, אשר מגדיל את הייצור במוח של רמת ההורמון של נוראפינפרין.

לכן, אם אתה רוצה לקחת תרופות נוגדות דיכאון, ראשית ליצור קשר עם אנדוקרינולוג לבדוק רמות טסטוסטרון. כי יחד עם תרופות נוגדות דיכאון, מנות מוגברות של טסטוסטרון אסטרדיול לקדם עלייה במשקל מהירה.

מחקרים מדעיים מראים כי טסטוסטרון פועל טוב יותר כאשר יש לו יחס אופטימלי עם אסטרדיול.

אסטרדיול מקדם את העובדה כי טסטוסטרון משפיע על הגוף חזק יותר, נותן את כל התכונות השימושיות שלה. אם אסטרדיול בגוף לא קיים או אם יש כמויות קטנות של אותו, קולטני הטסטוסטרון לא יוכלו לעבוד כמו שצריך במוח שלנו.

כיצד טסטוסטרון משפיע על שינה בריאה?

אם אתה לא ישן טוב, אתה שולט על המשקל שלך. זה הוכח על ידי מחקרים מדעיים רבים. אם אתם חווים מתח, אפילו בחלום חוסר איזון הורמונלי לא ייתן לך לישון רגיל.

הורמונים cortisol ואינסולין, הפרשת אשר עולה באופן דרמטי, עוד יותר להגביר את החרדה של האישה אפילו בשינה.

ומנות מוגברות של טסטוסטרון עם ירידה בכמות אסטרדיול עוד יותר להחמיר את המצב הזה. אתה ישן אפילו יותר גרוע, תוך השגת משקל עודף, ואת הבריאות הכללית מתדרדרת יותר ויותר.

אם אתה לוקח הורמון טסטוסטרון לפני השינה, אתה תהיה מעונה על ידי הפרעות שינה מתמדת, וחלומות יהיו סיוטים. אדם במצב זה ירגיש המום ונחלש.

זה מוסבר על ידי העובדה כי טסטוסטרון ביותר משפיע על האדם בשלב 4 של השינה. בשלב זה משוחזרים רקמות השרירים והעצמות, תאי עצב משוחזרים, אנו מניחים את הטוב ביותר. אצל בני נוער (ועל אדם עד 21 שנים) בשלב זה הורמון הגדילה מפותח.

אם בשלב הרביעי של השינה אתה ישן רע, חסר מנוחה, כל התהליכים האלה יושמדו. לכן, מומלץ לקחת טסטוסטרון בבוקר כדי לעורר את הגוף, ולא בערב.

מה לעשות עם עודף של טסטוסטרון?

אנחנו כבר יודעים כי עם עודף של טסטוסטרון על המותניים ובלוטות החזה, שומנים מצטברים, ואת המשקל קשה לשלוט. סימנים נוספים של טסטוסטרון עודף:

 • שיער מורם, במיוחד על הרגליים, הזרועות, מעל השפה העליונה ובתי השחי
 • נשירת שיער חדה של הראש
 • אקנה, אשר קשה מאוד להפחית - הם מופיעים שוב
 • תוקפנות מוגזמת, שמתחלפת עם חולשה ותסכול
 • הפרעות שינה
 • כאב בשחלות
 • כאב באזור המותני

אם יש לך את כל הסימנים האלה, אתה צריך לבדוק את רמת ההורמונים:

 • DGEA
 • טסטוסטרון
 • דיהידרוטסטוסטרון
 • DHEA-C

אם הורמונים אלה בגוף הם יותר נורמלי, אתה יכול למצוא את המחלות הבאות:

 • תסמונת שחלות פוליציסטיות
 • גידול של השחלות
 • גידול באזור הכליה

שיטות בדיקה נוספות: אולטראסאונד, דיאגנוסטיקה תהודה מגנטית, טומוגרפיה ממוחשבת. בדיקות אלה יעזרו לך להיפטר מהמחלות בשלב הראשוני שלהם.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.