^

את ABC הפשוטה של מטבוליזם

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הבסיס של מטבוליזם הוא המזון שאנו צורכים. קשה אפילו לחשוב מה היה קורה אילו לא היינו מקבלים דלק בצורת מזון. כלומר, הם לא יקבלו אנרגיה לכל החיים. כיצד פועלת המערכת המטבולית בגוף?

כיצד פועלת המערכת המטבולית?

כאשר האוכל מתחיל להתעכל, הגוף מחלק אותו למבנים קטנים מאוד: חומצות אמינו, גלוקוז, שומנים. אז האוכל קל יותר לעכל. עם הדם אלה מולקולות דקות של חומרים שימושיים נישאים בכל הגוף. האיברים והרקמות מזינים על החומרים האלה, מעבדים אותם ומקבלים אנרגיה לעבודה.

מאת חלבונים מעובדים חומצות אמינו, מחומצות שומן שומן, וכל זה הופך גלוקוז (אנחנו קוראים לזה "סוכר בדם"). גלוקוז אינטראקציה עם חמצן ואנחנו מקבלים אנרגיה עבור תאי הגוף.

אם המערכת כולה מוסברת פשוט ככל האפשר, מתברר כי מטבוליזם הוא שם של תהליך גדול, כאשר המזון מחולק לחלקיקים, חמצן oxidizes ונותן לנו אנרגיה לכל החיים.

מהו גלוקוז וכיצד הוא פועל?

גלוקוז הוא אחד החומרים שהגוף ממיר מהמזון במהלך העיכול שלו. כאשר פרוקטוז ומולקולות גלוקוז לשלב, אלמנט אחר מתקבל, סוכרוז. אלמנט זה יכול בקלות ובמהירות להפוך שוב גלוקוז.

סוכרים בדם שלנו מאוחסנים בחומר הקרוי גליקוגן. זה, כמו מכולה עבור גלוקוז, מספק אחסון שלה השרירים והכבד.

חיבורים של גלוקוז בצורה של אנרגיה לכל החיים ניתן לשחרר משם כאשר רמת הסוכרים בדם מופחת באופן משמעותי. לדוגמה, כאשר אדם צריך לקפוץ בחדות ובמהירות, גלוקוז הוא שוחרר מן הכבד והשרירים בצורה של אנרגיה עבור תנועות אלה.

כיצד לקבוע את רמת הגלוקוז?

גלוקוז הוא חומר שנמצא בדם ואספקת אנרגיה לתאים, בעיקר תאי המוח.

אם אין גלוקוז בדם, המוח לא יכול לתפקד כרגיל. כאשר גלוקוז אינו מספיק, רופאים יכולים לאבחן היפוגליקמיה.

אתה יכול להבין כי יש לך רמה נמוכה של גלוקוז בדם שלך (או שזה יורד מיד לאחר האכילה), הנה הסימפטומים האלה.

 • תחושות לא נעימות בבטן
 • בחילות
 • חולשות
 • דופק חזק וחזק
 • זיעה קרה
 • עצבנות
 • מחשבות מבולבלות
 • זיכרון מטבל

כל הסימפטומים האלה יכולים לומר שהמוח מגיב לשלילה ללחץ. המרכזים של המוח שולחים אות לנוראדרנלין ההורמון, אשר יש לו את המאפיין של הגדלת רמת הלחץ בדם עוד יותר. אלה בלוטות יותרת הכליה.

זהו הכנת הגוף להתחמקות. אימון כזה הוא עלות של ימי קדם, כאשר אדם ברח מ ממותה או דוב פראי. עכשיו אנחנו לא רצים לשום מקום, אבל פיצוץ הורמונלי עדיין קיים. קודם כל, רמת הסוכרים שנותנת אנרגיה לריצה או לקפיצה עולה.

כאשר רמת הגלוקוז בדם גבוהה מאוד

... זה מאיים על אדם עם סוכרת. ברמה של סימפטומים זה נראה ככה.

 • חולשה, תרדמה, במיוחד אחרי ארוחת הצהריים
 • הנטייה להירדם בדיוק בשעות אחר הצהריים ברגעים לא מתאימים
 • קושי לזכור
 • תחושה של דאגה מוגברת

תסמינים אלה הם אינדיקציה לכך רמת הגלוקוז ואת רמת הורמון הסרוטונין במוח גדל באופן משמעותי.

אבל אתה צריך לדעת כי הן ברמה גבוהה ונמוכה של גלוקוז בגוף מעורר נזק במוח או את התוצאות הגרועות ביותר בצורה של מוות.

כיצד ניתן לשנות את רמת הגלוקוז?

אנחנו כבר יודעים כי עבור מבצע יציב של המוח, חמצן גלוקוז נדרשים. כדי לפקח על רמות הגלוקוז בדם, הגוף סיפק מנגנונים מיוחדים.

בתהליך זה, אינסולין גלוקוז מעורבים גם. תפקיד האינסולין הוא להוריד את רמת הגלוקוז על ידי הזזתו לתאי שומן הנקראים. יש גלוקוז נשרף ומוכן לאנרגיה.

תפקיד הגלוקוז הוא להגדיל את רמת הגלוקוז בדם או לנרמל את רמתו, ובכך למנוע את העלייה בכמות הגלוקוז. זה קורה כאשר תאי הכבד ותאי השריר מגורה על ידי הגליקוגן.

לפיכך, גלוקוז נהרס, תאים גלוקוז לנוע מהכבד אל הדם. ואז רמת הסוכרים בדם עולה.

פעולת האינסולין והגלוקוגן

חשוב לא רק כי רמת גלוקוז בדם יכול להקטין או להגדיל. זה חשוב, עם מה מהירות ותדירות זה קורה. קפיצות ברמת גלוקוז לעורר עלייה ברמת גלוקגון ואינסולין. ואז אישה יכולה להתחיל להתאושש. ואז קורה דבר מוזר.

ככל שהמשקל מתבקש, גלוקוגן ואינסולין אינם יכולים עוד לשלוט ברמות הגלוקוז, כמו גם בעבר. ואז זה יכול לעלות וליפול ללא שליטה.

זה יכול להוביל לדם נמוך בדם (היפוגליקמיה) או רמה גבוהה מדי של גלוקוז, אשר משתנה עם נמוך מדי. כמו תהליכים נוספים, חוסר סובלנות גלוקוז סוכרת להתחיל.

כיצד יכולות רמות ההורמונים להשפיע על העלייה במשקל?

לעתים קרובות אנו רואים תיאבון אכזרי במהלך הווסת או שבוע לפניהם. תשוקה מיוחדת לנשים לשוקולד בכל ביטוייו - ממתקים לעוגות.

זה נורמלי: במהלך מצבים מלחיצים אדם צריך גלוקוז.

מה קורה ההורמונים השחלות, שבשבילנו אנו מאבדים את היכולת לשלוט על עצמנו באכילה במחצית השנייה של מחזור וככל מתקרב תקופת שיא?

בתפקיד ענק זה שיחק גלוקוז, או ליתר דיוק, את כמות זה בדם. ואינסולין, אשר קובע את עוצמת צריכת הגלוקוז בדם. אבל זה קורה כי הגוף אינו לוקח גלוקוז. עוד על תפקיד האינסולין וכיצד הוא משפיע על רמת הגלוקוז בגוף.

תלות באינסולין

מהו אינסולין עבור בני אדם? זהו הורמון המסייע לחזק רקמות ולהפעיל מטבוליזם, כמו גם לשלוט על הצטברות של רקמת השומן. הוא עושה זאת על ידי שליטה על רמת הגלוקוז.

אם אינסולין בגוף אינו מספיק (והוא מספק דם לתאי הגוף), אדם ירגיש רע מאוד. אינסולין מסייע לתאים לצבור אנרגיה, וגם עוזר לאחסן שומן (תהליך הנקרא ליפוגנזה).

מתברר כי היחס בין רקמת שריר ושומן, כמו גם פיצול שלהם עקב אינסולין, שינויים בגוף. ככל שיותר אינסולין, האינסולין הפעיל יותר מגרה אותם. אז, תאים שרירים הם לא כל כך הרבה לשרוף שומן. והאדם משתפר.

כלומר, עם עודף אינסולין, עודף משקל עודף מסופק לאישה, במיוחד אם יש לה נטייה לשלמות לפני.

כיצד לזהות את עודף האינסולין בגוף?

זה הופך להיות גדול במיוחד כאשר אישה מתבגרת. מדי שנה רמת האינסולין יכולה להגדיל, אז להיות על הכוננות ולבדוק את זה.

אינסולין בכמויות גדולות יכול להיות מוכר על ידי סימנים אלה.

 • תפריט עם הרבה carbohydrates (במיוחד מתוק קמח)
 • מתח מתמשך ומתמשך - זה מגביר את רמת הורמון הלחץ קורטיזול, אשר מדכאת את הייצור של גלוקוז ומעכב את הייצור של אינסולין
 • דיכוי של השחלות, אשר בשל כך את רמת ההורמון אסטרדיול המייצר את השחלות פוחת. רמת הורמון הטסטוסטרון הגברי בגלל מגביר זה, אשר תורמת לתצהיר של שומנים בגוף
 • שינה חסרת מנוח ומטרידה
 • רמת העלה של הורמון של בלוטת התריס DGEEA, כך shchitovidka גרוע יכול לבצע את התפקיד על ייצור של הורמונים
 • היפודינמי, או חוסר פעילות גופנית

העלייה ברמת הגלוקוז, אשר קשה לשלוט בשל היעדר הורמונים הממלאים תפקיד זה.

אם שמתם לב לסימפטומים הגלויים של מחסור באינסולין, הקפידו ליצור קשר עם אנדוקרינולוג לבדיקה. להיות בריא!

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.