Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עגבניות לדלקת לבלב כרונית: טריות, מבושלות ומבושלות

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

לעתים קרובות, כל העדפות הקולינרי שלנו להתעלם תהליכים פתולוגיים מסוימים בגוף, במיוחד אם זה נוגע איברים של מערכת העיכול. לבלב הוא דלקת בלבלב - חוליה חשובה מאוד בשרשרת העיכול של מזון, tk. היא מי מייצרת מיץ הלבלב, אשר אנזימים מזון מעורבים התמוטטות של פחמימות, שומנים, חלבונים בתריסריון. מחלה זו לא ניתן להתעלם ממנה, היא מרגישה את עצמה על ידי כאב חמור, בחילות, הקאות, חולשה במהלך תקופת החמרה. בקורס הכרוני, הסימפטומים נמחקים במקצת, אך הם נאלצים "להתחשב" בעצמם ולא לאכול הכול. עגבניות בשרניות עסיסיות - ירק מועדף של אנשים רבים בקיץ, ולא לחינם. הם כוללים גלוקוז, פרוקטוז, חומצות אורגניות, חלבונים, פקטינים, קרוטנואידים, ויטמין B, כולל חומצה פולית, חומצה אסקורבית, חומצת שומן, ברזל, אשלגן, זרחן, מגנזיום, אשלגן, אבץ. אז אתה צריך לנטוש כזה מחסן של חומרים מזינים או שאתה עדיין יכול לאכול עגבניות ב pancreatitis?

עגבניות לפנקראטיטיס כרונית

המצב החריף בבירור אינו מאפשר לא רק ירקות, אלא גם מזון אחרים, tk. הטיפול ברעב הוא המרכיב העיקרי ביציבות הפיגוע. סירוב המזון מבטל את מעורבות הלבלב בפעולת העיכול, ובכך מאיץ את תהליך הדלקת הדלקת. לאחר 3-5 ימים בתזונה, חוסך מזון protrudaya בחלקים קטנים, אבל עגבניות בצורה מוכנה מופיעים רק עם היעלמות הסופית של הסימפטומים של המחלה. דלקת לבלב כרונית מאפשרת להרחיב את מגוון המאכלים הנצרכים, כולל עגבניות טריות, אך בהכרח פירות בשלים ועסיסיים, זנים צהוב ורוד הם העדיפו בגלל המתיקות שלהם יותר. שימורי עגבניות כבושות אינן נכללות בתפריט בשל העובדה שהן משתמשות בחומרים משמרים כמו חומץ, חומצת לימון ותבלינים מלוחים ומתובלים. יש להשליך ומקטשופים של חנות, משחות עגבניות וכו '. במשך תקופת החורף, אתה יכול כפור במקפיא פירות לחתוך ולהשתמש בהם לבישול borscht, רטבים.

עגבניות ב cholecystitis ו לבלב

לעתים קרובות holitsistit - דלקת של כיס המרה והלבלב ללכת צרור אחד. הסיבה להתרחשותם עלולה להיות זיהום חיידקי או קיפאון של מרה, המוביל להיווצרות אבנים בגוף, וכתוצאה מכך - לחץ מוגבר על הקירות, ולפעמים הטראומה שלהם. יש הליהוק של מרה בלבלב, וזה קטלני עבור זה, tk. רקמות מושפעות, כלי דם, יש בצקת, דימום, ובעתיד ודלקת. הטיפול בפאתולוגיות במקרה זה הוא מורכב והדגש העיקרי עליו הוא על דיאטה. מומלץ גם ארוחות שגרתיות תכופות, הימנעות מתובל, מטוגן, משומר. עגבניות עם cholecystitis ו pancreatitis מחוץ תהליך של החמרה נפתרות באותם תנאים כמו בפסקה הקודמת.

יתרונות

איזו השפעה יש עגבניות על הגוף ומה הם היתרונות שלהם? עגבניות מכילות סרוטונין - הורמון של שמחה, שבגללו הם נוגדי דיכאון; נדיפים, נותן אפקט אנטי בקטריאלי ואנטי דלקתי, סיבים משפרים הפריסטלטיקה מעיים, מונעים עצירות, זרעים לחלוטין לטהר את הדם, מניעת היווצרות כולסטרול רע, ובכך ההיווצרות הפלאק בכלי דם. כל זה טמון פירות טריים. אבל עגבניות מבושלות עם הלבלב הם בעלי ערך רב יותר, כי כאשר מטופלים, התוכן של ליקופן, מרכיב חזק נגד סרטן המגינה על מוטציות דנ"א ואת הצמיחה של תאים ממאירים, עולה. חומר נוסף של עגבניות אלפא-עגבניות הוא מסוגל להרוג גידולים קיימים, כולל לבלב.

trusted-source[1], [2], [3]

התוויות נגד

למרות הרבה תכונות שימושיות של העובר, יש לו גם התוויות נגד שלו. מכשול הצריכה שלהם יכול להפוך לאלרגיה למזון, חומצה אוקסלית בהרכבו יכול לפגוע באנשים עם מחלת כליות, המפרקים. אפקט choleretic בולט של עגבניות הופך טאבו עבור חולים עם מחלת גרסטון, כי אבנים יכולות לנוע ולסתום את צינורות המרה.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8]

סיכונים אפשריים

הסיכונים הגדולים ביותר הקשורים לשימוש עגבניות בלבלב הם ספיגה מוגזמת. הימנע מסיבוכים אפשריים אם, במקרה של החמרה של המחלה, הם נשללים מן הדיאטה לגמרי, ובשלב של הפוגה מתמשכת, העובר צריך לאכול באחת הארוחות. העיקר הוא להקשיב לגוף שלך ובמקרה של סימפטומים לא נעימים מצד דרכי העיכול להפסיק לאכול אותם. צרות אחרות אפשריות אם אתה מתעלם התוויות נגד.

trusted-source[9], [10], [11]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.