^

דיאטה דלת פחמימות לנשים, גברים, סוכרת

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פחמימות הן תרכובות אורגניות והן נמצאות בכל התאים ורקמות של אורגניזמים חיים. בלעדיהם החיים אינם אפשריים. על פי המבנה שלהם, הם מחולקים פשוט ומורכב, כלומר הראשון - מהיר, עם אינדקס גליקמי גבוה, לפצל באופן מיידי, אין לי זמן להפוך לאנרגיה מופקדים מתחת לעור בצורה של משקעי שומן. דיאטה דלת פחמימות שואפת להרוות את הדיאטה עם חלבון למזער פחמימות בו.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

אינדיקציות

להיות עודף משקל לא רק משפיע לרעה על המראה של האדם, אלא גם נושאת סיכונים בריאותיים. זה כרוך בסיכון של מחלות לב וכלי דם, התפתחות של סוכרת, זה עומס יתר על המפרקים ועל עמוד השדרה, המוביל הפתולוגיות שלהם. לכן, היתרונות של דיאטה דלת פחמימות ברורים - לרדת במשקל, כדי למנוע את הסיכון לפתח מחלות או לקדם את הטיפול שלהם.

trusted-source[5], [6]

דיאטה דלת פחמימות לסוכרת מסוג 2 וסוג 1

ספיגת חלבונים ושומנים היא הרבה יותר איטית מאשר פחמימות. זה עוזר להפחית את שחרור האינסולין והוא משמש לטיפול בסוכרת מסוג 2. ההמלצות הראשונות לחולים בזיהוי המחלה - לרדת במשקל ולאכול נכון. דיאטה עם אינדקס גליקמי נמוך הוכח כיעילה בהפחתת רמות הגלוקוז בדם.

למרות סוכרת סוג 1 הוא תלוי אינסולין ומאפשר את זה בעזרת הורמון כדי להתאים סוכר בהתאם לצריכת פחמימות, עדיף להימנע קפיצות שלה דרך תזונה. בחולי סוכרת של קבוצה זו, אינסולין אינו מיוצר כלל על ידי הלבלב, ולכן, יש צורך לקבוע את המינון על ידי ספירת פחמימות.

כאשר החלת דיאטה דלת פחמימות בסוכרת סוג 1, יש צורך לקחת את הנסיבות בחשבון, כדי לא לעורר תרדמת היפוגליקמית.

trusted-source[7], [8]

דיאטה דלת פחמימות עם כולסטרול גבוה

כולסטרול הוא אלכוהול שמן, 80% מהם מופק על ידי הגוף, השאר בא מן המזון. הוא מחולק תרכובות צפיפות גבוהה ונמוכה. אלה נקראים "כולסטרול רע", כי הם מונחים על הקירות הפנימיים של הכלים, חוסמים אותם. זה מוביל שבץ התקפי לב. אורח חיים פעיל, הפחתת הרגלים רעים והפחתת שומנים נצרכים, כלומר מוצרי חלב שומני, חמאה, בשר מסייע להפחית את היחס שלהם, להפחית הרגלים מזיקים. ירקות מאוד שימושי גלם פירות, מיצים עם תוכן פחמימות גבוהה. לכן, דיאטה דלת פחמימות עם כולסטרול גבוה לא ניתן ליישם. ראה גם:  דיאטה עם כולסטרול גבוה

trusted-source[9], [10]

דיאטה דלת פחמימות עבור יתר לחץ דם

יתר לחץ דם מאופיין על ידי עלייה בלחץ הדם והופך אותו לכאבי ראש, רעש בראש, סחרחורת, בחילה, מראות קדמיות, פעימות לב מהירות. בנוסף למצב גרוע, זה טומן בחובו סכנה לחיים, כי כרוכה באי ספיקת לב, דימום.

הגורמים למחלה שונים: מתורשת לאורח חיים לא נכון, תזונה, משקל עודף. עבור ירידה במשקל יתר לחץ דם, אתה יכול להשתמש בתזונה נמוכה carb נמוך אם המחלה אינה מלווה כולסטרול גבוה, לא נטל על ידי טרשת עורקים.

מוצרים רצויים על השולחן hypertonic הם משמשים מיובשים, צימוקים, בננות, דבש, ירקות. ההגבלות מוטלות על שומנים מהחי, מלח, אלכוהול.

trusted-source[11], [12], [13]

דיאטות דלת פחמימות לירידה במשקל

תזונאים פיתחו מערכות תזונה רבות על בסיס הגבלת צריכת הפחמימות. בחלק מהם, הדגש הוא על חלבונים - דיאטה דלת פחמימות, בשאר שומנים. תאר לעצמך כמה הפופולריים ביותר.

מידע כללי דיאטה דלת פחמימות

דיאטה דלת פחמימות מעבירה את תפקיד מקור האנרגיה לשומן. בדרך כלל זה נמשך גליקוגן, שבו גלוקוז מומר כתוצאה של תגובות החליפין. הידלדלות עתודות שלה מוביל את העובדה שהם מתחילים להשתמש עתודות השומן שלהם.

תמצית הדיאטה היא לחסל פחמימות מהדיאטה, כדי למזער את הרוויה המורכבת של הגוף עם חלבונים, סיבים וחומרים מזינים. הכללים האחרים שלה כוללים ארוחות חלקיות ותדירות, שתייה בשפע (תנאי הכרחי להתבוללות חלבונים), הארוחה הראשונה שאורגנה שעה לאחר התעוררות, 2 השעות האחרונות לפני השינה. מתוק, קמח, סודה, מזון מהיר, פירות יער מתוקים ופירות, מרינדות, מיונז, מוצרים מעושנים נשללים לחלוטין מן הדיאטה.

דיאטת אטקינס נמוכה פחמימות

השלב העיקרי שלה מיועד 2 שבועות, אבל זה נמשך הרבה יותר זמן, מבטיח ירידה במשקל של עד 10 ק"ג. המחבר שלו, קרדיולוג אמריקאי רוברט אטקינס, המבוססת על מחקר, פיתחה במיוחד כדי להילחם עודף משקל שלו. הדיאטה נקראת גם "הוליווד" בגלל השימוש המוצלח שלה על ידי סלבריטאים רבים.

הכלל העיקרי של תזונה כזו היא ההדרה המוחלטת של פחמימות מהתפריט. למעשה, זה חלבון, כי הוא נשלט על ידי חלבונים, אבל שומנים אינם נשללים. הוא האמין כי בד בבד הם תורמים לירידה במשקל.

דיאטה אטקינס מורכב של 4 שלבים. משך 14 הימים הראשונים, שבהם צריכת הפחמימות מופחתת ל -20 גרם ליום. בשלב זה, שינויים משמעותיים מתרחשים בחילוף החומרים, תהליך של ketosis מתחיל, כלומר. הגוף אינו מייצר מספיק גלוקוז כדי ליצור אינסולין.

בשלבים הבאים, פחמימות מתווספות בהדרגה לתפריט כל שבוע, בעוד משקל הגוף נשלט. ברגע שהוא עצר כדי לרדת, לקחת את המספר האחרון של אותם עבור שיעור הצריכה.

היתרון של דיאטה זו היא היעדר רעב, כי חלבונים הם גם רווי.

trusted-source[14], [15]

דיאטה דלת פחמימות של ד"ר ברנשטיין

מיועד לחולי סוכרת והוא מדריך לנורמליזציה של גלוקוז בדם. זה פותח במקור עבור עצמו על ידי ניסוי וטעייה, כי זה סבל ממחלה זו. הודות לייצור גלוקומטר הראשון במפעל שבו עבד, ניתן היה לעקוב אחר רמת הגליקמיה בזמנים שונים של היום, כדי לזהות את תבנית השינוי עקב אכילה ואחרי ניהול אינסולין.

התברר כי על ידי שמירה על גלוקוז בדם, אתה יכול לחיות ולעבוד באופן מלא. כדי להשיג הכרה בשיטתו, היה ברנשטיין צריך ללמוד מרופא, לפרסם את התיאוריה שלו, וכפי הראיות שלו, לחיות עם סוכרת קשה עד גיל מבוגר.

בלב הדיאטה דלת פחמימות של ברנשטיין הוא איסור מוחלט על מזונות כגון דגני בוקר, סוכר, מוצרי חלב דל שומן, פירות יער ופירות. במקביל, נעשה שימוש באינסולין (לסוכרת סוג 1), תרופות להורדת סוכר, הדינמיקה של מדדי הסוכר מתעדכנים, המינונים של התרופות מותאמים באופן אינדיבידואלי.

trusted-source[16], [17], [18]

דיאטת פחמימות נמוכה של אנחל

אנקהלד הוא תזונאי מערבי שכתב יותר מספר אחד על דיאטה דלת שומן דלת פחמימות, שהפכה לרב מכר אמיתי. רופא מומחה, הוא טוען כי אין דרך טובה יותר להיפטר קילוגרמים מיותרים, איך לצרוך שומן, וכי אין קשר בין מחלות לב וכלי דם מזונות שומניים.

דיאטה Enhalde אוסר על סוכר וממתיקים, מזונות המכילים עמילן (תפוחי אדמה, אורז, לחם לבן ושחור, אפילו דגנים מלאים), דגני בוקר, משקאות קלים, בירה, מרגרינה, פירות מתוקים ופירות יבשים.

אבל אתה יכול כל בשר, כל מיני דגים, ביצים, ירקות גדל מעל הקרקע, חמאה, חלב (למעט רזה) ומוצרי חלב, גבינות, אגוזים, חמוץ פירות יער. מספר סביר של ירקות שורש כגון גזר, סלק, צנון מותר.

לשיניים מתוקות, חדשות טובות הן מסר על היתרונות של שוקולד עם תוכן של לפחות 70% קקאו, ואוהבי אלכוהול יכולים להרשות לעצמם קצת יין יבש, ברנדי או ויסקי, העיקר הוא שאין סוכר בהם.

trusted-source[19], [20]

Dukan נמוך carb דיאטה

התמודדות עם תזונה כדי לעזור לחברו להילחם בהשמנת יתר, Ducane פיתחה דיאטה שאיפשר לו לאבד יותר משלושה ק"ג בשבוע. זה נתן לו תנופה לפעילויות נוספות כמו תזונאי. עכשיו העבודה שלו יושמה בהצלחה על ידי מספר גדול של אנשים במדינות רבות.

הדיאטה שלו היא חלבון דלת פחמימות, רשימת המאכלים המותרים כוללת עד 72 פריטים, אין הגבלות קפדניות על כמות המזון הנאכל, אפילו תבלינים יכולים לשמש.

כמו כן, הקפד לשתות הרבה, כל הזמן כדי לכלול את הסובין שיבולת שועל דיאטה, לטעון את עצמך בעדינות עם תרגיל, לעשות הליכה.

דיאטה Dukan מורכב שלבים שונים, משך הזמן שבו תלוי כמה משקל אתה צריך להפסיד. אז, כדי להיפטר 5 ק"ג, השלב הראשון "התקפה" נמשך 2 ימים, השני "לסירוגין" נמשך 15 ימים, השלישי "קיבעון" נמשך 50 ימים. כדי לאבד 10 ק"ג תצטרך 3, 50 ו -100 ימים, וכו ' יש גם "ייצוב" סופי, המכיל המלצות לארגון תקין יותר של המזון שלהם, כדי לא להחזיר את המשקל האבוד.

השלב הראשון כולל תפריט חלבון טהור, ללא שומנים ופחמימות, כמו גם 1.5 כפות של סובין מדי יום, הרבה נוזלים.

ביום השני, מוצרים חלבונים חלבונים חלופי עם ירקות. זה יכול להיות 1/1, 3/3 או 5/5 ערכת, תלוי כמה אתה צריך לאבד קילוגרם. פער גדול יותר, בהתאמה, ועוד מסיר.

בשלב השלישי - את המוצרים של הקודם כמות קטנה של אסורה בעבר, למשל, פסטה, אורז, תפוחי אדמה, כוסמת, אפונה, חזיר, כמה פרוסות לחם.

"ייצוב" צריך להיחשב כדרך נוספת של תזונה כדי להישאר במשקל החדש: משקה בשפע, כמה כפות של סובין, חלבונים ללא הגבלה וירקות, בינוני 2 כל מוצרים המכילים עמילן ליום.

trusted-source[21], [22]

תזונה דלת פחמימות נמוכה

האם דיאטה דלת פחמימות מתאימה לצמחונים, כי המקור הרגיל של חלבונים (בשר, דגים, ביצים) אינו מקובל עליהם? ככלל, קטגוריה זו של אנשים לא סובלים מעודף משקל, אבל ייתכן שיש חוסר סובלנות פחמימות, לאלץ אותם למזער את הצריכה שלהם.

וגנים בדרך כלל לחדש את גופם עם חלבון מ שעועית ודגנים, אבל הם עשירים בפחמימות. החלפה מלאה של מוצרים אלה יכולים להפוך זרע קנבוס. ב 28 גרם, משקלו של 16 גרם מורכב חלבונים, ויש להם גם אומגה -3 חומצות שומן מועילות.

מוצרים אחרים בתפריט כוללים אגוזים, אבוקדו, סלטים עלים, אספרגוס, שמן צמחי, אצות.

trusted-source[23], [24], [25], [26]

דיאטה דלת פחמימות עבור הריון

על מנת שהתינוק יתפתח במלואו ברחם, על האם הצפויה לאכול כראוי ובצורה מאוזנת. כל דיאטה סובלת חד צדדיות שלה, כלומר פירות של משהו יקבלו פחות. לכן התזונה דורשת קבוצות מזון שונות: שומנים, חלבונים, פחמימות, יסודות קורט, סיבים, ויטמינים. לכן, דיאטה פחמימות נמוכה עבור נשים בהריון הוא התווית.

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31]

תפריט בשבוע עם דיאטה דלת פחמימות

בנוסף מזונות עשירים בפחמימות, רשימה גדולה של אלה שאיתם אתה יכול לגוון את התפריט שלך עם דיאטה דלת פחמימות. כל מערכת חשמל מציעה ערכת משלה, אבל התפריט עבור השבוע יכול להיות זה:

יום ראשון: 

 • ארוחת בוקר - 2 ביצים קשות, אשכולית, תה;
 • ארוחת בוקר שנייה - פרוסת גבינה, עלי חסה;
 • ארוחת צהריים - חזה עוף מבושל, סלט ירקות;
 • תה אחר הצהריים - יוגורט;
 • ארוחת ערב - דגים אפויים.

יום שני: 

 • ארוחת בוקר - תבשיל גבינת קוטג ', שפכו עם שמנת חמוצה, קפה;
 • ארוחת בוקר שנייה - סלט כרוב וגזר;
 • ארוחת צהריים - דגים, אספרגוס;
 • תה אחר הצהריים - כפיר;
 • ארוחת ערב - בשר וירקות בגריל.

יום שלישי: 

 • ארוחת בוקר - חביתה עם ירקות;
 • ארוחת בוקר שנייה - סלט עם אבוקדו ושרימפס;
 • ארוחת ערב - מרק פטריות ללא תפוחי אדמה עם שמנת חמוצה, פרוסת לחם מחיטה מלאה;
 • צהריים - גבינת קוטג ';
 • ארוחת ערב - עגל מבושל, ירקות.

יום רביעי: 

 • ארוחת בוקר - שיבולת שועל ללא סוכר וחמאה;
 • ארוחת בוקר שנייה - תפוחים חמוצים אפויים;
 • ארוחת צהריים - קציצות, סלט;
 • חטיף - ענבים;
 • ארוחת ערב - תבשיל ירקות.

היום החמישי: 

 • ארוחת בוקר - גבינת קוטג ', קפה;
 • ארוחת בוקר שנייה - סלט מלפפון, עגבניה, פלפל, לבוש בשמן זית;
 • ארוחת צהריים - בשר עוף, ברוקולי, כרובית;
 • תה אחר הצהריים - יוגורט;
 • ארוחת ערב - 2 ביצים, סלט ירקות.

היום השישי: 

 • ארוחת בוקר - דייסת כוסמת חלב;
 • ארוחת בוקר שנייה - אשכוליות;
 • צהריים - מרק מרק עוף, לחם טוסט;
 • תה אחר הצהריים - כפיר;
 • ארוחת ערב - חצילים בגריל, דגים.

היום השביעי: 

 • ארוחת בוקר - ביצה סלט דיונון, תפוח;
 • ארוחת בוקר שנייה - סלט יווני;
 • ארוחת ערב - פורץ אדום, כיכר קטנה;
 • תה אחר הצהריים - אשכולית;
 • ארוחת ערב - מקרל אפוי עם ירקות בפנים.

trusted-source[32], [33], [34]

סוג 2 סוכרת בתפריט

במקרה של סוכרת מסוג 2, פחמימות מהיר צריך להיות מחוץ לתפריט, מאז הם מובילים לקפיצה חדה בגלוקוז בדם. כל המוצרים אשר האינדקס הגליקמי שלהם עולה על 50-55 יחידות לא צריך לבלוע. התפריט לעיל עשוי לשמש היטב כדי להאכיל חולי סוכרת. כמו כן, שיטות בישול רלוונטיות דיאטה, זני דל שומן של דגים ובשר, מוצרי חלב.

תפריט פחמימות נמוכה עבור 2 שבועות

עבור אוהבי שיטות קשות כדי להשיג ירידה במשקל בתקופה קצרה, יש דיאטות מחמירות יותר. תפריט דיאטה דלת פחמימות עבור 2 שבועות (מזונות ליום מחולקים למספר ארוחות).

ימים:

 • 1 - 200 גרם של בשר עוף, 300 מ"ל של מיץ מירקות, 2 כוסות מים, כוס תה ירוק, decoctions של עשבי תיבול (קמומיל, מליסה, ורדיפה). שתייה חשובה לכל יום של כל תקופת הדיאטה;
 • 2 - קומץ אגוזים, חצי אשכולית, עגבניות, חתיכת דג מבושל, קפיר;
 • 3 - תפוח, בשר מאודה;
 • 4 - חלק תבשיל ירקות, כדורי אדים עם בשר רזה;
 • ביצה מבושלת, מרק אפונה, עוף 150 גרם, יוגורט;
 • תפוזים 6 - 2, כוס חלב, חביתה של חלבונים 2 ביצים;
 • 7 - 200 גרם של דגים אדומים, סלט ירקות, קפה ללא סוכר;
 • 8 - כמה פרוסות גבינה קשה, עוף מבושל;
 • 9 - מרק ירקות, ביצים מקושקשות, קפיר, קפה;
 • 10 - אגוזים, אשכולית, אורז ללא אורז אורז;
 • 11 - 150 גרם של בשר אדים, סלט כרוב וגזר;
 • 12 - עדשים מרק, 100 גרם של בשר חזיר, בננה, קפה;
 • 13 - מרק צמחוני, כיכר;
 • 14 - משקאות בשפע, קפיר, אגוזים.

דיאטה זו מתאימה רק לאנשים בריאים. לקבלת דיאטות דלת פחמימות עוד יותר, למשל, במשך חודש, אתה יכול להשתמש במערכת Dukan ו מקל על התפריט שלה.

trusted-source[35]

פחמימות נמוכה מתכונים

איך לבשל עם דיאטה דלת פחמימות להנחות מתכונים רבים.

 • מרקים הם יכולים להיות מוכנים גם על מים במרק.

ירקות כולל מרכיבים כגון: ברוקולי, כרובית, מעט גזר, עגבניות, בצל (תפוחי אדמה לא משמשים). ראשי מחולקים inflorescences, השאר הוא לחתוך, טבול בנוזל רותח, הביא למוכנות.

מרק עם פטריות: Champignons קצוץ, גבינה מעושנת רטובה, בצל מוכנסים לתוך המרק, שמיר קצוץ הוא ממש בסוף הבישול.

מרק עם כרוב: כרוב מגורר, פלפל מתוק, אפונה ירוקה מבושלת במים, לבושה בכף שמן זית.

 • קאשי. חשוב בתפריט התזונה, כי הם מקור סיבים וחומרים מזינים רבים. עבור דיאטות דלת פחמימות, אתה צריך לבחור דגנים עם תוכן החלבון הגבוהה ביותר. אלה כוללים כוסמת, שיבולת שועל, לא נפוץ מאוד קינואה באזור שלנו. בישול מבוצע על מים או חלב טבעי ללא סוכר.

trusted-source[36]

ויטמינים עם דיאטה דלת פחמימות

להיות על דיאטה עם רמות נמוכות של פחמימות, הגוף סובל מחוסר בוויטמין C. יחד עם ויטמיני B, זה עוזר לשבור פחמימות. ללא D, סידן אינו נספג. כרום ואבץ נדרשים גם לתגובות החליפין. לכן, יושב על דיאטה דלת פחמימות, אתה לא יכול להשתמש ויטמינים בודדים, לאסוף תרכובות ויטמין מינרליים. זה יעזור התייעצות של הרופא.

דיאטה דלת פחמימות ומטאפורמין

מטמורפין - תרופה המפחיתה את רמת הסוכר בדם. הוא שיכור על ידי חולי סוכרת, ולפעמים נלקח לירידה במשקל. אם הדיאטה כבר מכילה פחמימות קטנות, אז מה עם מטפורמין? מומלץ להשתמש בו כדי לרדת במשקל במקרה של סוכרת עם השמנה, החמרה של המחלה עם יתר לחץ דם, רמות גבוהות של כולסטרול, הפרה של מערכת הלב וכלי הדם, ובמקרים מיוחדים אחרים.

השימוש בתרופה יכול להיות בטוח אם צריכת הקלוריות לא תיפול מתחת ל 1200kkal ליום, בעוד אלכוהול צריך להיות נעדר, אם כי משקאות אלכוהוליים דלת פחמימות (יין יבש, ויסקי, בירה ללא פחמן) אינם אסורים כאשר דיאטה ללא metformin.

מטמורפין מתחיל לשתות עם מנה קטנה - 500 מ"ג ליום בלילה, לאחר ארוחת הערב. לאחר 1-2 שבועות, הוא גדל ובהדרגה מותאם 1500-2000mg.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41]

מה יכול ומה לא יכול?

מוצרים רבים שניתן להשתמש בהם עם דיאטה דלת פחמימות כבר נזכר פעמים רבות בעבר, אך לסיכום, אנו זוכרים:

 • בשר עגל, בשר בקר, בשר ארנבת, בשר הודו, עוף, אוף;
 • ירקות - עלים, כרוב, קישואים, פלפל מתוק;
 • ביצים;
 • פירות - אשכוליות, תפוזים, לימונים, דומדמניות, חמוציות, תותים, רימונים, תפוחים ירוקים;
 • אגוזים - אגוז, שקדים, אורנים, גרעיני דלעת, גרעיני חמניות, שומשום;
 • מוצרי חלב - יוגורט ללא מילוי, קפיר, גבינת קוטג ', שמנת חמוצה, חלב מלא.

מה לא יכול לאכול? כאשר מתבוננים בדיאטה דלת פחמימות, זה בלתי אפשרי לחלוטין לאכול נקניקיות שונות, ממתקים, לחם לחמניות, תפוחי אדמה, אורז, סולת, פסטה, בננות, ענבים, תאריכים, תאנים, סוכר. כמו בכל דיאטה, המלחה, עישון, משקאות מתוקים, קיזל, מיונז, קטשופ, רטבים שומניים הם בלתי מתקבלים על הדעת. שיטות בישול כגון טיגון בשמן, טיגון אינם מתאימים.

התוויות נגד

דיאטה דלת פחמימות אינה מומלצת לנשים הרות, מניקות, ילדים, מתבגרים.

trusted-source[42], [43], [44], [45]

סיכונים אפשריים

מחסור בפחמימות יכול לגרום להתייבשות, אשר מעמיד את הכבד ואת הכליות בסיכון. יש גם חוסר סיבים, בגלל זה מופחת תנועת המעי, יש עצירות. הסיכונים הכרוכים בדיאטה כוללים ירידה בפעילות המוח, חוסר סידן ועלייה ברמת הכולסטרול.

עוד צד לא נעים של דיאטה דלת פחמימות הוא ketosis. הוא מאופיין בגידול של קטונים - שברי פחמימות, תוצר של התפלגות השומנים. הם נוצרים בכבד מחומצות שומן. סיבוכים אפשריים קשורים עם הסבירות של שיכרון, נזק לאיברים חיוניים: הכבד והכליות.

trusted-source[46], [47]

ביקורות

על פי חוות דעת של אלו אשר השתמשו בדיאטה דלת פחמימות לירידה במשקל, הם הצליחו לרדת במשקל. לפעמים התוצאה הגיעה ל -10 ק"ג לחודש. רבים ציינו כי זה נתון הרבה יותר קל מאשר לאחרים, כי לא מוגבל חלבונים או שומנים (תלוי איזה מהם נבחר).

גם ככבודו, הם מציינים כי עם השלמת אתה לא לזנק על מזון. מתבונן מתון, ניתן לשמור על המשקל הקיים במשך זמן רב.

trusted-source[48], [49], [50], [51]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.