Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ניקוי הגופה לפי אוסטרובסקי

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021

בין כל מיני שיטות, ניקוי הגוף לפי אוסטרובסקי צובר פופולריות לאחרונה. המחבר מתאר את המלצותיו בספרים. לדברי רופאים רשמיים וכמה מטופלים, הטכניקה שנויה במחלוקת. אחרים מאמינים כי הם נעזרו בעצות ובמתכונים של אדם המכונה מרפא ותארים מכובדים אחרים ברשת. האם האמון שיש לחולי אינטרנט בהוראתו של וי אוסטרובסקי מוצדק?

ניקוי הגוף במתנות הטבע

ויטלי אוסטרובסקי הוא מקדם פעיל של אורח חיים בריא בהרמוניה עם הטבע ועל פי חוקיו. מה שחשוב במיוחד בתקופת הלחץ שלנו, תת תזונה, חוסר רוחניות. הרבליסט והמרפא טוען כי כל מחלה היא תוצאה של אכילת מאכלים לא מספקים, מתמקדת בתעניות כנסיות, תפילות ומעשים טובים, על פי דוגמת הנביאים והחכמים המקראיים. אחרי הכל, צום אמיתי מורכב לא רק משימוש בירקות גולמיים ועשבים מרירים, אלא בשילוב של פעולות אלה, המוביל את האדם הרחק מהרע, ומבטיח הרמוניה רוחנית וגופנית.

המחבר כינה את ספרו "טיהור הגוף על ידי מתנות הטבע". זהו מדריך לריפוי עצמי - בעזרת מתנות הטבע והשמורות הפנימיות של גוף האדם. יוצר שיטת ניקוי הגוף על פי אוסטרובסקי טוען כי הדם של כולם מכיל את כל התרופות כנגד כל המחוללים. המשימה של כולם היא "ליצור" דם כזה לעצמם, כך שהוא יכול להגן על הגוף מפני טפילים כלשהם, להגביר את החסינות ולהסיר רעלים החוסמים את תמיכת החיים האנושית.

V. אוסטרובסקי מציע שיטות חדשות לטיפול בפתולוגיות נקבות וגברים, בפרט, יישומי סודה לענה, טיפול נוח באיברים שונים עם מרתח של שיבולת שועל לא מזוקקת המושרה בכסף. המידע על נושא עדין מתואר - על תולעים ואמצעים להילחם בהם, בשיטות ודוגמאות לריפוי. אין צורך להשתמש בתרופה ידועה - גרעיני דלעת; עדיף לשתות קוקטייל עשוי זרעים ומרק שיבולת שועל.

V. אוסטרובסקי מדבר על דברים ידועים לכאורה - אכילה בריאה שעוזרת לסלק כל מיני בעיות. 10 נוסחאות זכויות יוצרים נועדו לענות על שאלות, למנוע מחלות רבות.

מתכונים לניקוי גוף

הספר מכיל מתכונים לניקוי הגוף, איברים ומערכות בודדות, שיטות טיפול ותזונה למחלות שונות. חלק שלם מוקדש לתאימות של מוצרים בהתאם למבנה הכימי והחומציות, מציע טיפים לתזונה נפרדת. במיוחד לא מומלץ לקחת ארוחה אחת:

  • פחמימות וחומציות;
  • חלבונים עם פחמימות;
  • שומנים עם חלבונים;
  • עמילן וסוכר;
  • אבטיח, מלון עם שאר המוצרים;
  • חלב.

המרפא ממליץ על שטיפת הנחיריים והסינוסים לא רק בגלל סינוסיטיס ושפעת, אלא גם עבור שבץ מוחי ואונקולוגיה. הארוחות במהלך הניקיון הינן אך ורק ירקות גולמיים. מחבר הספר מציע תפריט יומי לפתולוגיות כרוניות. שלב אחר שלב מתאר את הליך ניקוי המעיים בעזרת חוקן סודה-לענה. לדברי המחבר, הוא מסלק טפילים, מזין ומחדש את המעיים ומרוקן את כיס המרה.

הספר מכיל שיטות לשימוש בשום, שורש זהוב, קלמנית, חזרת לטיפול במחלות קשות, כולל שחפת, סרטן הכבד. הוא רואה בטפילים את הגורם העיקרי לבריאות לקויה, ואף למחלות שנגרמות על ידי גורמים שונים לחלוטין.

עם זאת, האתר של V. Ostrovsky פרסם אזהרה כי כל המידע מסופק למטרות הסברה, ויש ליישם את הנוהגים והמתכונים המצוינים בסרטונים בהתייעצות עם רופא שמכיר את הבעיות שלך ומפקח על בריאותך.

ביקורות

התגובות שמסר המחבר מביעות תודה לאנשים שעוקבים אחר עצתו ועושים את ניקוי הגוף על פי אוסטרובסקי. הייתי רוצה להאמין שהם באמת נעזרו בכמה עצות ומתכונים מוזרים, לצד צום ותפילה, שכמובן תמיד מחזקים את המאמצים של רופאים אמיתיים.

עם זאת, לא כל המבקרים באינטרנט נותנים אמון על ידי "חבר האקדמיה של האו"ם" שמצלם סרטון במטבח הביתי. גם המחיר הגבוה לספרים שנמכרים באינטרנט מפתיע. רבים מכנים אותו בגלוי שרלטן, אדם שלא יודע קרוא וכתוב וחסר אחריות שלקח עסק משלו ואין לו שום זכות לתת עצות כאלה.

לרפואה אלטרנטיבית יש זכות להיות, ולדבריו של ו 'אוסטרובסקי יש ללא ספק גרעין של אמת. ואנשים במצבים קריטיים מוכנים לדפוק על כל הדלתות, במיוחד אם הבעיה נוגעת לבריאות. לאחר האזנה למשוב ולעצות של אנשים אחרים, כל אחד צריך לקבל באופן אישי את ההחלטה לגבי בחירת הרופא ושיטת הטיפול.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.