^

איך הוא התפתחות תוך רחמית של הילד?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בשבוע הראשון של התפתחות תוך רחמית של הילד

ביצית מופרית, או ליתר דיוק - כבר ביצה, נע דרך צינור הרחם לתוך הרחם. הביצה היא הביצה שהתמזגה עם הזרע. הוא מכיל את כל המידע על הילד בעתיד - מין, צבע עיניים וכישרונות אפשריים! מרגע ההתעברות, הוא אדם שמעולם לא היה קודם. (אלא אם כן, כמובן, לא מאמינים בגלגול נשמות גלגול נשמות. אגב, גם אם אתה מאמין כי פגז פיזי עדיין יהיה שונה.) בשעת 3-4 יום ביצה נכנסה הרחם ועל -5 עד ה 9 ביום ה לאחר ההפריה, ביצית מושתלת לתוך endometrium - שכבת הרחם רירית זה מבפנים. הנה היא מתחילה "לנבוט" (שתל) (אם לצייר אנלוגיה עם צמחים - מאפשר את השורשים) ומקבל מזון מאמא בעתיד.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

בשבוע השני של התפתחות תוך רחמית של הילד

ההשתלה תושלם עד י"ב. זוהי ההתחלה האמיתית של ההריון. הביצה מתחילה הצמיחה שלה, אשר מתרחשת על ידי חלוקה. ראשית, שני תאים נוצרים מתא אחד, ואז מופיע צמצם רוחבי, מחלק את שני התאים לשניים נוספים - יש ארבעה מהם, ואז שמונה, שש עשרה, שלושים ושתיים, וכן הלאה. במקביל, שני סדינים - החיצוני והפנימי - מתחילים להיווצר, על ידי "לדפוק" שכבה אחת של תאים לתוך אחר. קוטר הביצה הוא בערך 1 מ"מ.

השבוע השלישי של התפתחות תוך רחמית של הילד

השבוע הוא האחראי ביותר על העובר. במהלך תקופה זו, כל הגורמים השליליים - אלכוהול, סמים, עישון, נטילת תרופות, זיהומים, עלולים לגרום נזק בלתי הפיך לעובר. בשבוע השלישי יתחילו להיווצר השליה העתידית, כלי הדם העתידיים, תאי המין, מערכת העיכול, מערכת העיכול והעצבים, השלד, השרירים והעור.

בשבוע הרביעי. העובר, שהיה לפני כן דומה לדיסק המורכב משלוש שכבות, הופך בהדרגה לצילינדר. איברים בודדים מתחילים להיווצר. והלב מופיע ראשון. הפחתה שלה ניתן להקליט מהיום ה -23 של ההריון. מתחילים להופיע fossa הפה והאנאלי, המעי הראשי, בדומה לצינור, כבד, לבלב, הטחול. בסוף החודש הראשון, אורך העובר הוא כ 5 מ"מ, וזה נראה כמו שעועית עם תולעים קטנות, אשר מאוחר יותר להיות ידיות ורגליים.

החמישי - השבוע השישי

תקופה זו אחראית מאוד לכך שאם העובר מושפע מגורמים שליליים, הוא עלול לפתח פגמים התפתחותיים של מערכת העצבים המרכזית.

בשלב זה, העובר מזכיר את האות "E". הראש נראה בבירור, הבטן בולטת באמצע, זרועות ורגליים בסיסיות ניכרות, וקוקו נראה מלמטה. העטים גדלים מהר יותר מהרגליים. בשלב זה, יש הנחת רקמת העצבים. על הראש יש fossa חוש הריח - נחיריים עתידיים. ההתפתחות של הסימפונות מתחילה.

הממברנה המפרידה בין החור האנאלי לבין חלל המעי הגס פורצת דרך והמעיים הופכת פתוחה משני צידיה. הלב, עם נפח של חרוט קטן, מורכב מארבעה חדרים (שני אטריה ושני חדרים) מופרדים על ידי שסתומים מופרדים מהם על ידי כלי שיט. גיבוש שלפוחית חזותית - עיניים לעתיד. בתקופה זו ניתן להבחין באוזניים הראשיות על צדי הראש. אורכו הכולל של העובר הוא כ -2.5 ס"מ.

השבוע השביעי - השמיני

תא המטען נוצר ומתארך ומגיע עד לגובה של כ -3 ס"מ, הכתפיים מתחילות להיווצר, ומאוחר יותר מחולק האיבר לכתף, לאמה וליד. בהדרגה, השרירים והעצבים יוצרים. הופעת בלוטות הגרעינים. הסרעפת מפרידה את חלל החזה מחלל הבטן.

יש שינויים על הפנים: יש שני סדקים קטנים - עיניים, שתי חריצים - אוזניים. אפה קטן עם נחיריים נראה, ואת הפה הוא גובל ספוגים (אם שלושת התהליכים של השפתיים לא להתכנס, "שפת ארנבת" נוצר).

בשבוע השמיני מסתיימת תקופת העובר - העובר הופך לפרי.

בשבוע השמיני העובר כבר מרגיש כאב. יתר על כן, קולטנים (תאים רגישים) של העובר רגישים יותר מאשר אצל תינוקות או מבוגרים.

בתקופה זו, תנועות העובר כבר נראות על אולטרסאונד.

בדרך כלל במהלך תקופה זו (עם הריון לא רצוי) גינקולוגים לבצע הפלה. מפעילים גרמניים, יחד עם רופאים, צילמו סרט על איך מתרחש תהליך של רצח כזה. פרי עטים ורגליים מ curette של גינקולוג (המכשיר הוא להיות מופחת), מסתיר, באופן כללי, מנסה בכל דרך אפשרית לברוח, אבל ...

תחשוב לפני שיש לך הפלה! תחשוב על איך להימנע הריון לא רצוי!

בסוף תקופה זו, אורך הפרי הוא כ 3 ס"מ, המשקל הוא כ 3 גרם.

התשיעי - השבוע העשירי

הפנים של הפרי מתחיל לרכוש תכונות "אנושיות" - העיניים משני צדי הראש "להתכנס" אל מרכז הפנים. הם עדיין סגורים, אבל איריס כבר יש פיגמנט.

בתקופה זו, הצמיחה של תא המטען מואצת, ואת הצמיחה של הראש מאט.

הכבד והכליות כבר כמעט מפותחים, והכליות מתחילות להיווצר שתן, אשר נשפך לתוך הנוזל השפיר.

פירות מאבד "זנב" שלה. הוא כבר יכול למצוץ את אצבעותיו, לגעת בידיו, בחבל הטבור, לדחוף את הקירות של הרחם ולשחות במי השפיר.

מתחיל מתחיל ליצור יסודות של השיניים, המעי הוא כולו חלל הבטן.

אורך הוא כ 4 ס"מ, והמשקל הוא 5 גרם.

האחד-עשר - השבוע השתים-עשרה

התחל לתפקד כל האיברים ומערכות: הכבד מפריש מרה אל villi רירית המעי נוצרים, אשר בעתיד יהיה לספוג חומרים מזינים, המעי מתחיל peristaltirovat (ירידה), תוך המשך הסיבוב שלו בבטן, כך הוא הפך בעמדה מוכרת. Plodik מתחיל לבלוע מי שפיר המכיל תאי עור שנשרו שערות כי לעכל בצורתו המקורית Cal - מקוניום.

במהלך תקופה זו, ציפורני החתול מתחילים להופיע על האצבעות, בהונות, וכבר ניתן לקבוע את המין של הילד שטרם נולדו.

אורך הגוף הוא על 6 ס"מ, והמשקל הוא כ 10 גרם.

שלושה עשר עד ארבעה עשר שבועות

בשבוע ה -13, העובר נוצר כמעט לחלוטין בלוטות הטעם, והוא מתחיל לבלוע את הנוזל השפוי באופן פעיל, ומעדיף מי שפיר נוזל מתוק של טעם שונה. כן, בגיל כה מוקדם הוא כבר גורמה! אחרי הכל, הוא לא צריך לשתות אותם בכלל, שכן הוא מקבל את כל החומרים המזינים הדרושים מאמו דרך השליה, אשר, אגב, נוצר באופן מלא על ידי השבוע ה -13. סביר להניח, בליעת נוזל מי השפיר ומצוץ אצבע, העובר מתכונן לתזונה מחוץ לבית.

בתקופה זו, יש לו שלבים של שינה וערות. הופך פנים חמודות, יש לחיים. העובר הופך להיות נייד מאוד, לעומת זאת, לעומת תקופות קודמות, התנועות שלה הם חלקים יותר. על הגוף להופיע שערות בלוטות זיעה.

אורך הפרי הוא כ 10 ס"מ, והמשקל הוא כ 25 גרם.

חמש עשרה - השבוע השישה עשר של התפתחות תוך רחמית של הילד

השיער מתחיל לגדול על הראש, מטפל בעיקול המפרקים, ומגע מתפתח. העובר ממשיך לגדול, אך איברים חדשים אינם מופיעים עוד, שכן הם כבר נוצרו. הוא יכול להזעיף פנים, לחייך, למצמץ בעיניו בתגובה לגירוי.

משקל כבר על 80 גרם, וגובה - 110-115 מ"מ.

trusted-source[8]

שבעה-עשר עד שמונה-עשר שבועות

העור כבר לא רזה כל כך, אבל עדיין שקוף, אדום, זה יכול לראות בבירור את השיער הראשון - lanugo. הגבות מתחילות להופיע. לבנות יש ברחם מלאה השחלות. השרירים מתחזקים, והתנועות פעילות יותר, ונשים (שנולדו מחדש) יכולות כבר להרגיש אותן.

גובה הוא כ 13 ס"מ, והמשקל הוא כ 150 גרם.

תשע-עשרה - השבוע העשרים

הבנים נראים בבירור איברי המין הזכריים. ההשלכה של שלפוחיות השמיעה כמעט הושלמה והפרי מתחיל לשמוע קולות חיצוניים: פעימת הלב של האם, קולה, קולות בני משפחה אחרים.

נפח המוח עולה במהירות. החל מ 20 בשבוע, הוא מגדיל מדי חודש על ידי 90 גרם פירות מתחיל להבהב בתדירות גבוהה יותר. הרגליים סוף סוף מגיעות לממדים הסופיים, והוא מתחיל לדחוף אותן יותר ויותר. אישה כבר יכולה להרגיש את תנועת התינוק שלה בבטן. אורכו של העובר הוא כ -15 ס"מ, והמסה היא 260 גרם.

עשרים ואחת - עשרים ושניים שבועות

העור נעשה פחות אדמומי, אבל הוא מקומט ודרכו כלי וכלי פנימיים גלויים. עוד שיער מופיע על הראש. בקצות האצבעות הופיע טביעת חותם אופיינית.

הם אומרים כי הטעם של מי השפיר נבלע על ידי פרי יכול ליצור את העדפותיו התזונתיים הבאים של הילד. בנוסף, מאז הפראייד כבר שומע, הוא מתרגל לקול של האם, האב ואנשים מקומיים אחרים. ואם המשפחה שולטת בשלום, באהבה ובכבוד, גם הילד הנולד יהיה רגוע; אם יש שערוריות קבועות במשפחה, אז הילד יהיה עצבני וחסר מנוחה. יצוין גם כי אם אמא קוראת ספר במהלך ההריון, היא עשויה להפוך מאוחר יותר הספר האהוב של הילד.

מ 18-18 עד השבוע, להתחיל לדבר עם הילד העתידי שלך, ליצור רקע רגשי חיובי! הודות לכך, יהיו לך יחסים הרמוניים, ידידותיים עם הילד לפני לידתו וזה יאפשר הסתגלות שלו לחיים extrauterine לאחר הלידה.

אורכו של הפרי עד סוף השבוע ה -23 הוא כ -20 ס"מ, והמסה 450 גרם.

עשרים וארבע - עשרים וחמישה בשבוע

העובר ישן פחות וישן במשך היום במשך זמן רב למדי. ומכיוון שאינו ישן, תנועותיו נעשות יותר פעילות: הוא מבצע בין 20 ל -60 תנועות ב -30 דקות. העובר מגיב לקולות החודרים אליו מבחוץ. יש לו הבעת פנים מורכבת למדי, לעתים קרובות מוצץ אצבע, לפעמים שיהוקים. עם זאת, שטח התנועה נשאר פחות ופחות.

אם אתה רוצה שילדך יהיה מוסיקלי, החל מהשבוע ה -24 להריון, לעתים קרובות יכלול מוסיקה. אבל זכרו כי העוברים מעדיפים מוסיקה קלאסית, וראפ, רוק ועוד "קצב" מוביל אותם למצב של עצבנות.

הצמיחה של העובר עד סוף השבוע ה -25 הוא על 22 ס"מ, משקל - 700 גרם.

עשרים ושש עד עשרים-שבעה שבועות

העובר מתחיל להרגיש את האור, ואם האור בהיר מדי, הוא אפילו יכול לסובב את ראשו. מטבע הדברים, הוא רואה אור כשהוא פוקח את עיניו. על פי מחקרים מיוחדים, הפעילות החשמלית של מוחו תואמת את זה של ילוד לטווח ארוך. אבל הדבר החשוב ביותר קורה בריאותיו. שם מתחיל לייצר חומר מיוחד - ספלאק-טנט, המונע את המיתון של הריאות. ללא החומר הזה, הילד אינו יכול לנשום אוויר. ואף על פי שעובר עובר רק 2/3 של הדרך של התפתחותה, הוא כמעט מוכן להיוולד, ואם זה קורה, זה יכול לשרוד. פרוגנוזה חיובית במיוחד להישרדות אצל בנות.

צמיחה עוברית הוא כ 25 ס"מ, ומשקל - על 1 ק"ג.

השבוע העשרים ושמונה - עשרים ותשעה

העובר עושה תנועות נשימה, אך מכיוון שהוא נמצא בתוך הנוזל השפיר, הרי זו רק הריאות הנכנסות לריאות.

אתה יכול להיות מפחד עבור הילד העתידי שלך: "אחרי הכל, הוא יכול לטבוע ככה!". לא! הוא לא יטבע. ראשית, נוזל מי השפיר יש את אותו הרכב של מלחים, גלוקוז וחומרים אחרים כמו הדם העובר. אז הם לא יכולים להזיק. שנית, כלי הדם שנשאו דם לריאות וממנו, עדיין לא מתפקדים. הם מרוויחים רק כאשר הילד נולד. שלישית, העובר מקבל חמצן דרך חבל הטבור ואת השליה מן האם.

בתקופה זו הוא פותח את עיניו לחלוטין (כמובן, כאשר הוא לא ישן), והוא כבר יכול לתרגם את המראה שלו מן החפץ אל האובייקט (אם כי מלבד כלי הדם, אין מה לחשוב על חבל הטבור ועל התפרצויות זוהרות מבחוץ).

הוא כבר שומע היטב, בקול רם וחד, מפוחד ואפילו מקפץ, ובקולו הרגוע של אמו או אביו, מוסיקה חלקה ושקטה - נרגע.

ממדיו כ -37 ס"מ, והמסה היא כ -1.4 ק"ג.

שלושים - שלושים בשבוע הראשון

כבר Plodik כל כך גדול שזה הופך צפוף ברחם, כך שהוא מתחיל לנוע פחות, לוקחים את היציבה האופיינית איסוף: ראש מוטה כלפי מטה ולחץ את סנטרו אל חזהו, הידית שלובות על חזהו, רגליים כפופות בברכיים, נמשכים אל בטן וחצה. בתפקיד זה היא תופסת את המקום הנמוך ביותר.

בעיניו יש צבע כחול-אפור, והתלמידים מגיבים לאור (הם מתפשטים בחושך וצר באור).

הציפורניים כבר נוצרו במלואן על בהונות הרגליים.

גובהו הוא כ 40 ס"מ, ואת מסתו הוא כ 1.7 ק"ג.

שלושים ושניים - שלושים ושלישי בשבוע

במהלך תקופה זו, העובר בדרך כלל לוקח את המיקום שבו הוא ייוולד - את הראש למטה. אבל לפעמים אין לו זמן להסתובב ולתפוס את המיקום הלא נכון - gluteal או רוחבי, ולאחר מכן במהלך הלידה יכולים להיות קשיים, אשר ניתן לפתור על ידי ניתוח - ניתוח קיסרי.

העור מתחיל לרכוש צבע ורוד רגיל, זה לא כל כך מקומט בשל הצטברות של שומן בשומן תת עורית.

במהלך תקופה זו, העובר יש את כל הרפלקסים הטמון בתינוקות. אבל הם הרבה יותר חלשים, וטון השרירים אינו בולט כמו אצל תינוקות.

הצמיחה היא בדרך כלל על 43 ס"מ, ואת המסה היא על 2 ק"ג.

שלושים וארבע - שלושים וחמש בשבוע

השליה כבר מגיעה לגודל גדול - אחרי הכל, העובר צריך דיאטה חזקה.

השיער על העור (lanugo) כמעט נעלם, ואת העור עצמו מכוסה בהדרגה עם חומר סיכה גרמינלי.

הראש (אם הילד ממוקם כראוי) מתחיל לשקוע לכניסה לאגן, וכאשר החלל העובר נשאר פחות ופחות, הוא עושה לפעמים תנועות חדות וממושכות ברגליים, מנסה "ליישר". ואז אתה מרגיש טוב איך הוא "רומס" על הכבד שלך.

הצמיחה שלה הוא כ 45 ס"מ, ואת המסה היא כ -2.4 ק"ג.

שלושים ושש עד שלושים ושבע שבועות

העור של התינוק הופך חלק מאוד, הוא עדיין מכוסה בשמן המקורי, אבל חלקית השומן הזה מתחיל להפריד לצוף בנוזל amniotic. בשל שומן תת עורית מפותח מספיק, טמפרטורת הגוף של התינוק נשמרת ברמה גבוהה יותר מאשר טמפרטורת הגוף של האם. במעי, כבר צבר המון מקוניום, מאחר שהפרי בלע את הנוזלים.

במהלך תקופה זו, ousification נמשך, עצמות צינורי ארוך (ירך, כתף, שוק) הם כמעט אותו דבר כמו של התינוק.

גובה הוא כ 48 ס"מ, ואת המסה היא על 2.8 ק"ג.

במהלך תקופה זו, אם יש צורך כזה, זה כבר אפשרי לעשות ניתוח קיסרי. הילד המופק, ככלל, הוא בר קיימא לחלוטין, וכל האיברים ומערכות של הגוף שלו יכול לתפקד כאילו הוא נולד על עצמו בזמן.

ולמה אתה צריך לעשות ניתוח קיסרי בזמן כזה? ראשית, אם האם מפתחת את התופעה של מחלה מאוחרת (רעלת הריון): לחץ הדם עולה, נפיחות ברגליים ובבטן תחתונה עולה, חלבון מופיע בשתן. שנית, אם ניתוח כבר בוצע בניתוח קיסרי, ומאותו רגע עברו פחות משלוש שנים. במקרה זה, במהלך הלידה, עלול להיות סיכון של הקרע של הרחם לאורך הצלקת הישנה. שלישית, אם האם סובלת מסוכרת, מחלת לב או מחלות קשות אחרות, אין טעם לחכות ללידות טבעיות כדי להתחיל להחמיר את מצבם של האם והילד. רביעית, אם ממדי האגן אינם מאפשרים לילד לעבור ללא הפרעה דרך תעלת הלידה הטבעית.

באופן כללי, העדות לניתוח קיסרי נקבעת על ידי הגינקולוג, וככלל, לא הוא עצמו, אלא נערכת התייעצות רפואית, אשר פותרת את שאלת שיטת האספקה הזו או אחרת.

שלושים ושמונה - שלושים ותשעה בשבוע

הילד העתידי ממשיך לגדול ולצבור כוח. הוא כבר לא יכול ממש לזוז - הוא כל כך חזק ברחם. עצמות הגולגולת עדיין לא התמזגו יחד ויצרו שני פונטנל - גדולים וקטנים. בשל תכונה זו, בעת שעבר דרך תעלת הלידה של האם, הראש של הילד יהיה מוגדר. כלומר, עצמות הגולגולת יכול "לזחול" אחד על גבי השני, הפחתת גודל הראש, כך שזה יכול להיוולד ללא הפרעה.

בסוף תקופה זו, העובר שוקל כ -3 ק"ג וגובהו כ -50 ס"מ.

שבוע ארבעים של התפתחות תוך רחמית של הילד

הפרי כבר מוכן לחלוטין ללידה ואפילו רוצה אותו. הוא רק מחכה לרגע שבו הגוף של האם יצבור כמות מספקת של הורמונים המספקים את תחילת העבודה.

שלד התינוק מורכב מ -300 עצמות נפרדות, שכן לא כל העצמות השתרבבו והתמזגו זו עם זו (לדוגמה, עצמות הגולגולת מורכבות משש עצמות נפרדות, בעוד הגולגולת הבוגרת היא אחת שלמה). מספר עצמות המבוגר הוא כמעט מאה.

50% ממשקל גופו הוא שומן. הגובה הוא כ 50 ס"מ, ואת המסה היא כ -3.5 ק"ג.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.