^

הריון לפי חודש

אם אתה סופג הריון על ידי חודשים, ואז מתברר בדיוק 9 חודשים. בחודשיים הראשונים מרגע ההתעברות, אורגניזם חדש ברחם האישה נקרא בדרך כלל עובר, וגודלו אינו עולה על 30 מ"מ אורך. בעתיד הוא נקרא פרי.

עכשיו הריון על ידי חודשים של רופא מיילד נחשב נדיר: זה נכון יותר ונוח יותר לעשות את זה במשך שבועות ושליש. משך ההיריון הממוצע הוא 40 שבועות (שלושה שליש לשלושה חודשים בכל אחד מהם), אם כי התקופה הרגילה נע בין 37 ל -42 שבועות.

הרגישות של העובר והעובר להשפעות שליליות היא גבוהה יותר, תקופת ההיריון קצרה יותר. במהלך תקופת העובר, הסיכון להפלה ספונטנית גבוה פי 10 מאשר בתקופת העובר - החל בשבוע ה -9 לפני הלידה.

הריון לפי שבוע

זה נדיר עבור אישה יש מזל טוב ללמוד על ההריון שלה בימים הראשונים של המתקפה שלה. ככלל, הביטוי של סימני הריון מתחיל 2-5 שבועות לאחר ההפריה. וברגע שנודע כי "נס קרה", נשים מתחילות לשקול הריון במשך שבועות, ימים, שעות, דקות.

איך הוא התפתחות תוך רחמית של הילד?

ראשית, שני תאים נוצרים מתא אחד, ואז מופיע צמצם רוחבי, מחלק את שני התאים לשניים נוספים - יש ארבעה מהם, ואז שמונה, שש עשרה, שלושים ושתיים, וכן הלאה.

הריון: שליש שלישי

השליש השלישי של ההריון נמשך 28 שבועות עד לידתו של ילד. הרופא יחשב תאריך לידה ספציפי (40 שבועות), אבל הילד נחשב מלא, אם נולד מ 37 עד 42 שבועות ...

הריון - השני שליש

הטרימסטר השני של ההריון נמשך בין 13 ל 27 שבועות. זוהי התקופה שבה רוב הנשים להתחיל ללבוש בגדים לנשים בהריון שלהם "מדינה מעניינת" הופך גלוי ...

הריון: שליש ראשון

הריון נמדד בשליש מהיום הראשון למחזור החודשי האחרון - רק 40 שבועות. הטרימסטר הראשון הוא 12 שבועות או 3 חודשים ...
You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.