^

סירופים במהלך ההריון: מה יכול ומה לא?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 10.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

לרוב, השאלה - באילו סירופים ניתן להשתמש במהלך ההריון - נוגעת לתרופות נגד שיעול. מקובל כי, מכיוון שרוב הסירופים הללו מכילים תמציות צמחים, פירוש הדבר שניתן לקחת אותם בבטחה על ידי נשים בהריון. אבל זה לא.

חלק מהצמחים הפרמקופיים מכילים חומרים פעילים ביולוגית שעלולים לגרום נזק, למשל, לגרום להתכווצויות רחם, עמוסות בהפלות או לשבש את ההתפתחות התקינה של העובר והעובר.

באיזה סירופ לשיעול יבש ורטוב ניתן להשתמש במהלך ההריון?

למרות העובדה שכל האינדיקציות לשימוש  בסירופים לשיעול יבשים  מצטמצמות למאבק בשיעול לא פרודוקטיבי הנגרם על ידי דלקת בדרכי הנשימה העליונות (מהצטננות ועד ברונכיטיס ודלקת ריאות), כאשר רושמים תרופות, הצורך לדלל ולהסיר את יש לקחת בחשבון ליחה שנוצרה.

בנוסף, בבחירת סירופ לשיעול יבש ורטוב במהלך ההיריון, יש להתמקד לא רק באופי השיעול, אלא גם בגיל ההריון, שכן רבות מהתרופות המוקוליטיות והמכיחות - כולל אלו ממקור צמחי - אסור לשימוש במהלך השליש הראשון, כאשר כל האיברים מונחים ונוצרות המערכות תומכות החיים של הגוף של הילד שטרם נולד.

בנוכחות שיעול יבש, מומלץ לנשים הרות ליטול סירופ פלנטיין (כף קינוח שלוש פעמים ביום), סירופ פלנטיין ד"ר תייס וסירופ גרביון עם תמצית של עלי לבנה אזמלים (Plantago lanceolata) ופרחי חלמית (Malva) סילבסטריס). איך לקחת את זה, ראה -  עשבון לשיעול יבש ורטוב .

כשהשיעול רטוב יש צורך בתרופה הפרשה מוטורית או מכייח - סירופ מכייח בהריון, וכאן מומלצת לרוב התרופה עם תמצית שורש Althaea officinalis - סירופ מרשמלו. כל הפרטים על השימוש בו, כולל התוויות נגד ותופעות לוואי אפשריות, מפורטים בחומר -  שיעול אלתיה לברונכיטיס .

באופן מסורתי, הפרמקודינמיקה של סירופים צמחיים מתארת את התוצאה הסופית של פעולתם מבלי להתעמק במנגנון הביוכימי שלו (שבמקרים רבים אינו ידוע). עם זאת, ההשפעה הפרמקולוגית נקבעת על ידי חומרים ביו-אקטיביים ספציפיים. לדוגמה, בעלים של פלנטיין, חומצות קרבוקסיליות וחומצות פנוליות אורגניות מקלות על דלקת, והשפעות אנטי-קטארליות ואנטי-עוויתיות הן תוצאה של חשיפה לאוקובין ונגזרותיו הקשורות לתרכובות מונוטרפן.

ריכוך שיעול והקלה על כיח ליחה בעת שימוש בשורש מרשמלו מוסבר על ידי פעולתם של פלבנואידים (קאמפרול, היפולאטין-8-גלוקוזיד, איזוקוורציטרין) ופוליסכרידים חומציים במשקל מולקולרי גבוה - ריר.

באילו סירופ שיעול במהלך ההריון בשליש הראשון, השני, השלישי אין צורך להשתמש?

ללא צורך קיצוני, אין לקחת סיכונים בנטילת תרופות, שהוראותיהן מעידות שיש להשתמש בהן בזהירות במהלך ההריון או שאין מידע על בטיחות בהריון, כלומר לא נבדקה האפשרות לשימוש בטוח. ולא אושר בשום אופן.

מבלי לגעת בפרטים פרמצבטיים, אפשר פשוט לרשום את שמות התרופות האלה, אבל - כדי להבין מדוע היצרנים מסתייגים לגבי השימוש בהן במהלך ההיריון - יש לאפיין בקצרה את הרכבן.

כדי שסירופ מכייח לא יגרום נזק במהלך ההריון, הוא לא צריך להכיל תמציות של צמחים המשמשים לטיפול בשיעול, אלא התווית נגד בנשים בהריון. אלה כוללים ליקוריץ (Glycyrrhiza glabra), קורנית או קורנית (Thymus serpyllum), קיסוס (Hedera helix), אורגנו (Origanum vulgare), מרווה רפואית (Salvia officinalis), כף רגל (Tussilago farfara), elecampane (Inula helenium), כורכום (Coriganum vulgare). Longa).

לצמחי מרפא אין תלונות על מנטה (Mentha piperita), אך פנירויאל (Mentha pulegium), במיוחד השמן האתרי שלו, גורם להתכווצות חזקה של הרחם עם איום של הפלה.

קראו גם -  צמחי מרפא במהלך ההריון

סירופ שוש

התוויות נגד לשימוש בשוש במהלך הלידה קשורות לפעילות ההורמונלית (אסטרוגנית ואנטי-אסטרוגנית) של התרכובות האורגניות שלו מקבוצת הפלבונים.

בנוסף, החומר הפעיל העיקרי של שורש הצמח ותמציתו - הספונין glycyrrhizin (נגזרת של חומצה glycyrrhizic) דומה להורמון האנדוגני אדרנוקורטיקוטרופין (ACTH) לא רק במבנה אלא בפעולה, שומר יוני נתרן ומים, גורם בצקת, לחץ דם מוגבר, אובדן יוני אשלגן וחולשת שרירים.

סירופ פרטוסין והאנלוגים שלו

Pertussin, המשמש לטיפול בשיעול בילדים מגיל שלוש, אינו מתאים לנשים בהריון משתי סיבות. ראשית, הבסיס של תרופה זו הוא תמצית של טימין (טימין), אשר אסורה לנשים בהריון בשל ההשפעה הממריצה של הפיטוסטרולים שלה (לוטאולין ואפיג'נין) על קולטני אסטרוגן ברקמת שריר הרחם. שנית, פרטוסין מכיל אשלגן ברומיד, בעל השפעה מרגיעה, המאט את ההולכה של אותות עצביים למערכת העצבים המרכזית.

תמצית קורנית כלולה בתרופות נגד שיעול כמו סירופ Bronchicum, Altemiks broncho,  Eucabal סירופ  (למעט קורנית הוא מכיל תמצית פלנטיין, שם נרדף ל-Stoptussin phyto), Bronchipret.

סירופים עם תמצית קיסוס

סירופ גדרין עם תמצית קיסוס, כמו גם האנלוגים שלו - סירופ  Gedelix , Pectolvan, Prospan, Herbalor - מקל על שיעול, בעל השפעה רירית, נוגדת עוויתות ומכייח עקב ספונינים α-hederin ו-hederacoside C, אשר משפרים בעקיפין את התגובה של β2- קולטנים אדרנרגיים של ברונכיולים. אך יחד עם זאת, קיסוס מסייע בהוצאת מלח ומים מהגוף ומוריד את לחץ הדם.

האיום הפוטנציאלי של ההשפעה השלילית של תרופות אלו בטיפול בשיעול במהלך ההריון עשוי להיות קשור גם לנוכחות של כמות משמעותית של סטרואידים בקיסוס, כולל סיטוסטרול, סטיגמסטרול, α-ספינסטרול. מומחים יודעים את יכולתן של תרכובות אלו להשפיע על חילוף החומרים של הכולסטרול, שרמתו עולה במהלך ההריון - כדי להבטיח סינתזה של הורמונים התומכים בהתפתחותו התקינה. והתערבות בתהליך זה היא מאוד לא רצויה, וזו הסיבה שסטרואידים צמחיים כלולים ברשימת התוויות נגד לנשים בהריון.

סירופים לשיעול מרובי מרכיבים

גם סירופים המכילים רכיבים רבים ממקור צמחי אינם מומלצים לנשים בהריון. ברשימה שלהם:

  • סירופ  שיעול Linkas , המכיל תמציות של תשעה צמחים, כולל שורש ליקריץ (זה הוזכר לעיל), עלי צדק כלי דם (המכילים את האלקלואיד וסיצין, הממריץ את שריר הרחם) וזעתר (סנט ג'ון כחול). התווית נגד במהלך ההריון.
  • סירופ ד"ר MOM המכיל צדק וכורכום, פרטים נוספים -  ד"ר MOM במהלך הריון בשליש 1, 2, 3 .
  • סירופ איורוודי טרוויסיל - בשל תכולת תמציות של ליקריץ, צדק וכורכום.
  • סירופ הומיאופתי Stodal, שבין מרכיביו הפעילים תמצית של לומבגו שחור (Pulsatilla pratensis), שהספונינים הטריטרפנואידים שלו נבדלים בפעילות המוליטית ובציטוטוקסיות; שורש הקאה (ipecac) המכיל סטרולים צמחיים (α-spinosterol, stigmasterol וכו'); אסור במהלך ההריון צעד רעיל לבן (בריוניה).

סירופ שיעול עם מרכיבים סינתטיים

סירופ אמברוקסול, כמו גם שמות מסחריים אחרים לתרופות נגד שיעול מוקוליטיות (ליחה עבה) המבוססת על אמברוקסול הידרוכלוריד - אמברובן, אמברוקסל, לאזובאן, ברונכובל, סירופים קולדאק ברונכו, סירופ הליקסול - אסורות בשליש הראשון של ההריון. תופעות לוואי, שיטות מתן ומינונים - בתיאור מפורט של  סירופ Lazolvan .

למרות אפקט מוקוליטי משמעותי והקלה על הפרשת כיח, סירופ Bromhexine אינו נקבע לנשים בהריון במהלך השליש הראשון. Bromhexine הוא אנלוגי סינתטי של אלקלואיד כלי הדם של צדק, הוא חוצה את השליה, וזו סיבה טובה לסרב לקחת את הסירופ הזה במועד מאוחר יותר.

סירופ אומניטוס (שמות מסחריים אחרים - Sinekod, Panatus) משמש לטיפול בשיעול יבש; החומר הפעיל שלו, בוטמירט, פועל על אזור המוח השולט על רפלקס השיעול ומדכא אותו. למרות שלא נערכו מחקרים מבוקרים, תרופה זו אסורה בטרימסטר הראשון להריון, ובשליש השני והשלישי היא ניתנת בפיקוח רופא שעליו לאזן בין התועלת לאישה ההרה לבין הסיכון הפוטנציאלי ל- ילד שייוולד. מנה אחת של סירופ - 30 מ"ל, מספר המנות בתוך יום אחד - לא יותר מארבע. תופעות לוואי יכולות להתבטא בסחרחורת, בחילות, קלקול מעיים.

לסירופ סטופטוסין יש המלצות דומות, למעט בוטאמירט, כדי להקל על הסרת הפרשות הסימפונות המכילות את הגואיפנזין החרדה, והתרופות מקבוצה תרופתית זו אסורות במהלך ההריון. במקרה זה, הרופא, הרושם תרופה זו, חייב להיות בטוח שהתועלת השולית שתתקבל לאם תהיה גבוהה מהסיכון לעובר, במיוחד בשלבים המוקדמים, כאשר הוא פגיע ביותר. על פי כמה מחקרים זרים, השימוש בגואיפנזין על רקע חום בטרימסטר הראשון מגביר את הסיכון למומים בתעלה העצבית העוברית.

כפי שמצוין בהוראות, סירופ אסקוריל, המכיל ברומהקסין, סלבוטמול וגואיפנזין, אסור בהריון עבור ברונכיטיס חסימתית ואסטמה של הסימפונות.

סירופ ארספל, שנקבע עבור ברונכיטיס כרונית ואסטמה של הסימפונות, מכיל את האנטיהיסטמין fenspiride, אשר יכול להיות בעל השפעה טרטוגני והוא התווית נגד בנשים בהריון.

כמה סירופים אחרים במהלך ההריון

במהלך ההיריון יתכן צורך במשככי כאבים ובתרופות להורדת חום. ניתן ליטול סירופ אקמול נגד כאבי ראש וחום, אך יש לזכור כי אין לו התווית בשליש הראשון של ההריון. הכל מפורט בחומר -  אקמול בהריון . מילה נרדפת לאקמול, המכילים את אותו מרכיב פעיל פרצטמול, סירופ פנדול.

אבל סירופ נורופן ד"ר תייס (מילים נרדפות - איבופרופן, איבופרופן, איבופן וכו') אסור לנשים בהריון. השימוש בתרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידיות במהלך כל תקופת ההיריון אינו בטוח, גם כאשר, כפי שנאמר בהנחיות, "התועלת הצפויה לאם גוברת על האיום האפשרי על העובר". והאיום על העובר הוא הפסקת ההריון והופעת מומים מולדים (בשלושת החודשים הראשונים) וסגירה מוקדמת של צינור העורקים והתפתחות פתולוגיות לב אצל הילד במועד מאוחר יותר.

סירופ צרבת Gaviscon (נתרן אלגינט + אשלגן ביקרבונט) מתייחס לסותרי חומצה, כל המידע במאמר הוא  תרחיף Gaviscon forte mint .

עם סטגנציה של מרה ודלקת כיס המרה, יש צורך בסוכנים כולרטיים:

לדלקת שלפוחית השתן ולבעיות בכליות, מומלץ סירופ קנפרון עם תמציות של שורש חבבה (Levisticum officinale), עלי רוזמרין (Rosmarinus officinalis) ועשב קנטאורי (Centaurium erythraea) -  Canephron בהריון . עם זאת, יש לזכור כי centaury מעודד תיאבון ויכול לעורר תנועתיות מעיים ועוויתות של קרום השרירים של הרחם.

עדיין לא ידוע אם בישול  סירופ מייפל  עוזר להילחם בזיהומים והאם בטוח לנשים הרות להשתמש בו.

האם ניתן להשתמש בסירופ המשלשל ההיפרוסמוטי Dufalac (המכיל לקטולוז, המתפרק במעי, מגדיל את נפח תכולתו), בפירוט בחומר -  Duphalac במהלך ההריון .

במהלך ההיריון, מחסור בברזל בגוף אינו מקובל, ולכסות אותו משתמשים בתכשירים המכילים יסוד קורט חשוב זה. אחד מהם הוא סירופ Ferrum lek עם פוליאיזומלטוז ברזל. תיאור מפורט ניתן למצוא בפרסום על התרופה  Maltofer , שהיא מילה נרדפת (שם מסחרי אחר) Ferrum lek.

כל תרופה ותוספי תזונה הממריצים את המערכת החיסונית אסורים לשימוש במהלך ההריון, כולל סירופ Tsitovir 3, הממוקם כחומר אנטי ויראלי.

במהלך ההריון, זה לא מקובל להשתמש בסמים כלשהם, תוך התמקדות בביקורות חיוביות של אחרים. תרופה שעזרה למישהו עלולה לגרום נזק חמור לבריאות שלך, כי כל אורגניזם  והשפעת התרופות על העובר היא  אינדיבידואלית. לכן, מומלץ מאוד לא ליטול תרופות בעצת חברים, גם אם נרשמו על ידי רופא.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "סירופים במהלך ההריון: מה יכול ומה לא?" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.