^

הריון ותרופות

ברוב המקרים, המושגים של הריון ותרופות אינם תואמים. כמעט כל התרופות - למעט מקרים יוצאי דופן - יש התוויות נגד לשימוש במהלך ההריון הנקה. לעתים קרובות, ההוראות של תרופות לומר כי לקחת אותם במהלך ההריון צריך להיות אך ורק עבור מרשם של הרופא. לפעמים הניסוח מכיל המלצה לרופא: לשקול היטב את התועלת הצפויה עבור האם ואת הסיכונים הפוטנציאליים לעובר.

סירופים במהלך ההריון: מה יכול ומה לא?

לרוב, השאלה - באילו סירופים ניתן להשתמש במהלך ההריון - נוגעת לתרופות נגד שיעול. מקובל כי רוב הסירופים הללו מכילים תמציות של עשבי מרפא

אימונוגלובולין במהלך ההריון

במהלך ההיריון, החדרת אימונוגלובולין תסייע בשימור העובר ותמנע הפרעה בתהליך ההיריון.

Rhinofluimucil במהלך ההריון

תרופות במהלך ההריון - גם לטיפול בהצטננות - צריכות להינתן על ידי הרופא המטפל, וכפי שנוסחו בהוראות יש להעריך את היחס בין התועלת הצפויה לאישה ההרה לבין הסיכון האפשרי לילד שטרם נולד.

חומצה סוכנית במהלך ההיריון: האם אוכל לשתות, איך לקחת?

חומצה סוכצתית היא גבישים לבנים ומלוחים-מרירים בטעמם. הוא מצא את היישום שלו בעיקר בייצור יבולים, כמו מקדם צמיחת צמחים, מגדיל את התפוקה שלהם.

יוד במהלך ההריון

אישה בהריון זקוקה לשיעור מוגבר של יוד, כי העובר עד הלידה לוקח את האלמנט הזה מגוף האם. והאישה עצמה בגלל הגידול בפעילות ההורמונלית צריכה יותר נפח.

Betadine במהלך ההריון 1, 2 ו 3 שליש

ההכנה המקומית יעילה על בסיס יוד עם מגוון רחב של פעילות חיטוי Betadine דווקא בגלל החומר הפעיל שלה אינו הכלי הרצוי ביותר עבור נשים בהריון.

פרצטמול בהנקה: מינון

Paracetamol היא תרופה מאוד פופולרי המשמש לטיפול לא רק מבוגרים אלא גם ילדים והוא זמין בחזה התרופות של כמעט כל משפחה. לעתים רחוקות, הטיפול הצטננות בלי זה.

Sorbifer durules במהלך ההריון: איך לקחת?

בהשתתפות ברזל, כל התהליכים החשובים ביותר בחיי האדם מתרחשים: סינתזה של דנ"א, אנזימים, חלבונים, תגובות של רקמות של רקמות ומערכת הדם, הנשימה, מטבוליזם באנרגיה.

Dexamethasone בהריון: עבור מה שנקבע?

הריון הוא תקופה שבה אתה צריך להיות מאוד סלקטיבי על נטילת תרופות. אחרי הכל, אפילו את התרופה "מזיק" ביותר יכול לגרום נזק בלתי הפיך לעובר המתפתח, כמו גם להשפיע לרעה על כל התהליך של ההריון.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.