^

שמונה טיפים קלים נגד השמנת ילדים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מספר הילדים שמנים או עודף משקל גדל בקצב מדאיג. קילוגרמים מיותרים מגדילים את הסיכון לבעיות בריאותיות חמורות, כגון סוכרת, מחלת לב ואסטמה. השמנה של הילד גם מגביר את הלחץ הרגשי על הנפש השבירה של הילד. עקב עודף משקל הילד מקניט לעתים קרובות ולא רוצה לשחק איתו, וזה יכול להוביל הערכה עצמית נמוכה ודיכאון. אבל אתה יכול לעזור לילדך לרדת במשקל ולשמור על משקל בריא.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

גורמי סיכון להשמנת יתר אצל ילדים

עודף משקל והשמנת יתר של ילדים מתעוררים על בסיס בעיות בריאותיות חמורות, כגון:

 • סוכרת מסוג 2
 • לחץ דם גבוה
 • כולסטרול גבוה
 • מחלות עצמות ומפרקים
 • אסטמה
 • שינה חסרת מנוחה
 • מחלת כבד וכיס המרה
 • דיכאון והערכה עצמית נמוכה 

ילדים שאינם מאושרים עם המשקל שלהם עשוי גם להיות נוטה יותר הפרעות אכילה והתמכרות לסמים. אבחון וטיפול עודף משקל והשמנת יתר אצל ילדים צריך להתבצע מוקדם ככל האפשר, זה יכול להפחית את הסיכון למחלות קשות. ללא קשר למשקל של הילדים שלך, תן להם לדעת שאתה אוהב אותם וכל מה שאתה רוצה לעשות זה לעזור להם להיות בריאים ומאושרים.

האם הילד סובל מעודף משקל?

ילדים גדלים במהירויות שונות ובזמנים שונים, ולכן לא תמיד קל לומר אם הילד סובל מעודף משקל. מדד מסת הגוף (BMI) הוא מדידה של גובה ומשקל, ולאחר מכן, על פי נוסחה מיוחדת, אתה יכול להעריך כמה שומן בגוף של הילד. אבל למרות מדד מסת הגוף הוא אינדיקטור טוב, זה לא מדד אידיאלי של הצטברות שומן בגוף בגוף יכול להיות מטעה במצבים מסוימים. לדוגמה, BMI יכול להיות קשה לפרש במהלך ההתבגרות, כאשר ילדים חווים שלב של צמיחה מהירה.

אם הילד שלך יש BMI גבוה נרשם - זה עשוי להיות שינויים הקשורים לגיל, אז הרופא עשוי להזדקק לנתונים נוספים. זה יכול להיות הערכה של דיאטה, פעילות גופנית, השמנת יתר תורשתי בדיקות רפואיות אחרות. הרופא יכול גם לאבחן מחלות אחרות שיכולות להיות הסיבה להשמנה בילדות.

גורם להשמנת יתר אצל ילדים

אם אתה מבין בבירור מדוע ילדים סובלים מעודף משקל, יש הזדמנות לשבור את המעגל הקסמים הזה. ברוב המקרים, ילדים שמנים פשוט אוכלים יותר מדי שומן ומזון מתקתק וזזים מעט מדי. ילדים צריכים מספיק קלוריות כדי לשמור על צמיחה בריאה ופיתוח. אבל כאשר ילדים צורכים יותר קלוריות ממה שהם משתמשים במהלך היום, המשקל שלהם עולה. גורמים רבים תורמים לחוסר האיזון הגובר של קלוריות והשימוש בהם

 1. במשפחה, כולם אוכלים יותר מהנדרש.
 2. גישה קלה של הילד למזון זול, מזונות עתירי קלוריות ועוגות שומניות.
 3. חלקים יותר מהנדרש, הן בבית הספר והן בבית.
 4. ילדים מבלים פחות זמן עבור משחקים חוצות פעילים, ולצפות בטלוויזיה יותר, לשחק במשחקי מחשב.
 5. בתי ספר רבים אינם עוסקים בפעילות גופנית פעילה.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

מיתוסים ואמת על הבעיות של משקל והשמנת יתר אצל ילדים

מיתוס. השמנה בילדות היא התמוטטות גנטית, ולכן אין שום דבר שאתה יכול לעשות בקשר לזה.

באמת. גנים אנושיים אכן משפיעים על המשקל, אבל הם רק אחת הסיבות. למרות כמה ילדים נוטים יותר במשקל מאשר לאחרים, זה לא אומר שהם באמת יהיו בעיות משקל. רוב הילדים עם תורשה שלילית יכולים לשמור על משקל בריא אם הם אוכלים נכון לנוע הרבה.

מיתוס. ילדים שמנים או עודף משקל צריך לשים על דיאטה.

באמת. אם אין המלצה של רופא לתזונה, אתה לא צריך לענות את הילד שלך. המטרה לא צריכה להיות תשישות של הגוף, אבל האטה או הפסקת השמנה, המאפשר לילד שלך להישאר בבית המשקל האידיאלי שלו.

מיתוס. ילד בילדותו היה שמן, יישאר כך בגיל מבוגר יותר. אתה לא צריך לעשות שום דבר - שום דבר לא קורה.

באמת. השמנה בילדות לא תמיד מובילה להשמנת יתר בגיל מבוגר, אבל זה סיכון מוגבר להיות מלא בעתיד. לכן, אתה צריך להתמודד עם הבריאות של הילד מאז בית הספר. זה ייתן לו את ההזדמנות לשים את משקלו כדי לשלוט בו בעתיד.

המועצה מספר 1. תנו לכל המשפחה להשתתף במשקל

הרגלים בריאים להתחיל עם האווירה בבית. הדרך הטובה ביותר להילחם עודף משקל או למנוע השמנה בילדות היא לשים את כל המשפחה על ההליכון. או לתת לזה להיות כל ספורט אחר. ספורט בחירה מודעת של מזון ייהנו לכולם, ללא קשר למשקל. ואז עבור הילד יהיה הרבה יותר קל לבצע שינויים ארוכי טווח בתזונה ובפעילות גופנית.

הדרך היעילה ביותר להשפיע על הילד שלך היא על ידי דוגמה. אם הילדים שלך רואים שאתה אוכל ירקות, אתה פעיל, אתה מגביל את הזמן שלך מול הטלוויזיה והמחשב, יש סיכוי גדול שהם יעשו את אותו הדבר. הרגלים אלה יסייעו לשמור על משקל בריא גם לך.

מה אתם אוכלים? ספר לילד על האוכל הבריא שאתה אוכל, בזמן שאתה ליד השולחן. אתה יכול לומר, "אני אוכל ברוקולי עם רוטב שום." אתה רוצה חטיף? "

איך מבשלים? הכינו אוכל בריא לילדים שלכם. יתרה מזאת, לספר להם מה אתה עושה ולמה זה טוב לגוף.

מה שלומך? האם תרגילים כל יום. תגיד לילדים מה אתה עושה ולמה, ומזמין אותם להצטרף אליך.

איך אתה מבלה את הזמן הפנוי שלך? הימנע טלוויזיה או משחקי מחשב. ילדים לא יראו טלוויזיה אם ההורים שלהם עוסקים במשהו מעניין יותר, ובוודאי יצטרפו אליכם.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

המועצה מספר 2. החל אסטרטגיות הרזיה לך ולילדך

המועצה מספר 2. החל אסטרטגיות הרזיה לך ולילדך

שלוט בשעות הפנאי והפנאי לילדך. ניתן לכבות את הטלוויזיה ואת משחקי הווידאו. אתה יכול לרדת מהאוטובוס בתחנה אחת מוקדם מהרגיל, וללכת את שאר הדרך ברגל, במיוחד כאשר אתה עם הילדים. אתה יכול לבשל את המשפחה שלך יותר ירקות לארוחת ערב.

תחשוב על היתרונות הבריאותיים. אם צמצום הסיכון למחלות לב נראה לך להיות משהו מופשט, להתמקד בדברים הטובים שיכולים לקרות עכשיו. אתה לא מרגיש רעב אם אתה אוכל פחות או לסרב קינוח. במקום סלט פירות עוגה יכול בבקשה לך עם טעם נהדר, ונראה יפה. הליכה עם הילד בגיל העשרה שלך יכול לתת לך גם את העונג של שיחות נפלא כי אתה אפילו לא מצפה. לרקוד או לשחק עם הילדים שלך הוא מאוד כיף ולא לאבד משקל די unnoticeably.

בצע שינויים קלים בהדרגה. אתה יכול להתחיל עם גישות חדשות תזונה ופעילות גופנית, אשר כל המשפחה הוא באמת מוכן לנסות. לדוגמה, במקום להפעיל את הטלוויזיה כמה ימים בשבוע כדי ללכת אחרי ארוחת הערב. ובמקום עוגת שוקולד עם הדובדבן ליהנות תות שדה פרוס עם שמנת חמוצה.

trusted-source[17], [18], [19]

המועצה מספר 3. ארגון תזונה בריאה בבית

התחל לאכול היום, עם כל המשפחה. חשוב מאוד שכל המשפחה תהיה מחוברת לרעיון של אכילה בריאה בבית ובמקומות אחרים - למשל, בפיקניק. כדי לעזור השמנת הילד לכבוש שלך, אתה צריך לעזור לו לפתח גישה בריאה לאכול. ייתכן שיהיה עליך לבצע שינויים משמעותיים בחיי המשפחה הכללית שלך.

לאכול סלטים. עודד את הצריכה של מגוון של ירקות ופירות. הם צריכים להיות בצבע - אדום (סלק, עגבניות), תפוזים (גזר, דלעת), צהוב (תפוחי אדמה, בננות), ירוק (חסה, ברוקולי). סלטים כאלה נקראים ססגוניים. הם נותנים הרבה הנאה לילד בגלל המראה היפה והטעם הנעים.

הפוך את ארוחת הבוקר עדיפות. ילדים שיש להם ארוחת בוקר נוטים פחות לסבול מעודף משקל או השמנת יתר מאשר מי להחמיץ את הארוחה הראשונה. דגש על מבחר בריא של מנות כגון שיבולת שועל, פירות טריים, דגנים מלאים של דגני בוקר וחלב דל שומן.

להפחית את צריכת השומן שלך. הילד שלך, כמובן, צריך שומנים - הם צריכים את זה להתפתחות וצמיחה נכונה. אבל שומנים אלה חייבים לבוא ממקורות של חומצות שומן רב בלתי רוויות וחומצות שומן, כגון דגים, אגוזים ושמנים צמחיים. אין בשום דרך לשמור על הקורס ההפוך מזון מהיר, מזון מעושן ומלוח לא בריא וממתקים.

לקבוע לוח זמנים ברור הארוחה. אם הילדים שלך יודעים שהם יאכלו בזמן מסוים, הם נוטים יותר לאכול מה שהם מוכנים מאשר עם ארוחה מבולגנת.

לאכול ארוחת ערב בבית. אם אתה רוצה לאכול, להימנע מזון מהיר מזון נוחות ולהכין בבית - ארוחות משפחתיות יכול להיות טוב מאוד, מסורת ידידותית לבריאות.

trusted-source[20], [21], [22], [23]

טיפ # 4. סביר לטפל ממתקים

זה חשוב ביותר עבור הילד שלך כי המטבח שלך משלב מזון בריא בו זמנית היה מקור של הנאה בשבילו. לכן, אתה לא צריך לאסור לחלוטין ממתקים - זה לא יהיה שימושי מדי. יתר על כן, גלוקוז הוא הכרחי עבור הילד לעבוד את המוח.

אין לאסור על ממתקים לחלוטין. אתה לא יכול לשלול את הילד של השמחה הרגילה, זה מתח פסיכולוגי גדול בשבילו. פשוט לבחור ממתקים יקרים יותר, כי אין להשתמש שמן דקלים ושומנים טראנס.

החלף מיץ עם סודה. אבל זה לא צריך להיות מיצי חנות - הם מכילים יותר מדי סוכר, אשר תורמת לעלייה במשקל. זה צריך להיות טרי טרי. וזה עכשיו קל לעשות תפוח, גזר או עגבניות על מעבד מזון.

כלול בתזונה של הילד יותר פירות. שמור את קערה פירות על השולחן, כך בכל עת הילד יכול לקבל חטיף. בחורף זה יכול להיות מיצים, קוקטיילים פירות, בננות קפוא שוקולד ואגוזים, תותים קצפת, כמו גם פרוסות תפוחים.

מה מזונות צריך להיות הציג לתוך הדיאטה, ואילו אלה כדי להפחית?

Lou מוצרי chshie גזור מוצרים אלה
פירות וירקות טריים סודה, לימונדה ממותקת, אגרוף פירות, מיצי פירות בתוספת סוכר.
חלב דל שומן או חלב דל שומן, שמנת חמוצה, קפיר, גבינה. נקניקיות, בשר שומני, נקניקיות, נוגטס עוף.
לחם מחיטה מלאה ודגנים, ביסקוויטים בעלי תכולת שומן נמוכה. לחם לבן, דגני בוקר מתוקים, צ'יפס.
 יוגורט צונן דל שומן, מיץ פירות קפוא, אורז, ג'ינג'ר  עוגיות, עוגות, ממתקים, גלידה, סופגניות.

 טיפ # 5 הקטן את גודל ההגשה

ישנן שיטות שבהן ניתן להשתמש כדי לספק את התיאבון של המשפחה שלך, ובמקביל לתת לכולם מספיק קלוריות.

חלק רגיל - מה זה? מה שאתה רגיל לאכול בדרך כלל יכול להיות שווה שניים או שלושה מנות נורמלי. מנה נורמלית היא כמות המזון בגודל של אגרוף.

קרא את התוויות על המוצרים. מידע על מנות וקלוריות ניתן למצוא על גב החבילה. אתה עלול להיות מופתע כמה מעט מומלץ לשרת או כמה קלוריות בצלחת.

השתמש בצלחות קטנות. חלקים ייראה גדול יותר, ואת הילד יהיה לאכול פחות אם אתה משתמש קערות קטנות או צלחות.

מחלקים את האוכל לחלקים קטנים יותר. ככל שחלק גדול יותר, כך הילדים נוטים לאכול את זה לגמרי, בלי להבין את זה.

צמצום הסדר בבית הקפה. כאשר אתה לא אוכל בבית, לחלוק את הארוחה עם הילד שלך או להזמין חטיף במקום קורס קלוריות גבוהה. להזמין חצי מנה במקום כולו.

המועצה מספר 6. תנו לילדכם לנוע יותר

ילדים שיושבים יותר מדי ומעבירים מעט מדי את הסיכון לסבול מעודף משקל. ילדים צריכים להתאמן לפחות שעה ביום. זה אולי נראה כי זה יותר מדי, אבל התרגילים לא יכול להיעשות בבת אחת. הטלת שתן היא 15-20 דקות, בערב - טעינה או ריצה ויום הליכה או הליכה במשחקי ילדים.

trusted-source[24], [25], [26], [27]

רעיונות לתרגילי ילדים

בעבר, זה היה נפוץ לילדים לרוץ ולשחק ברחובות, מבלים הרבה אנרגיה ותמיכה במשקל. בעולם המודרני, במיוחד במטרופוליני, זה לא תמיד אפשרי. אם הילדים שלך אין הרבה אוויר פתוח, יש אפשרויות להגדלת רמת הפעילות שלהם.

לבזבז משחקים פעילים בתוך הבית. המשחקים האלה יכולים להתקיים בבית ובחדר הכושר. המשחק של מחבואים, דילוג על חבל, הליכה מהירה הן פעילויות נהדר עבור הילד. אתה יכול לקנות סימולטורים ולשים אותם בחדר של הילד. זה יכול להיות קיר שוודית, מכשיר דישה או סימולטור אופניים.

לך ברחוב עם הילד שלך. תוכלו ללכת יחד ברגל, לארגן טיול אופניים ברחבי העיר, לחקור את הפארק המקומי, לבקר במגרש המשחקים או לשחק עם הילד בחצר.

לעבוד יחד עם מטלות הבית. כפי שאתה יודע, ניקוי עם שואב אבק ושטיפת הרצפות הוא עומס אירובי מעולה על הגוף. אם הילד שלך יעזור לך יותר בבית, הוא לא יוכל לשרוף כמות עצומה של קלוריות.

כתבו את הילד לספורט או לריקוד. אם התקציב שלך מאפשר, לרשום את הילדים לאימון. הסוג הטוב ביותר של ספורט עבור ילד שמן יכול להיות שחייה. זה משחרר את העומס מן עמוד השדרה, רצועות המפרקים בו זמנית מאפשר לילד להוציא כמות גדולה של קלוריות.

המועצה מספר 7. צור את תרבות הצפייה בטלוויזיה של הילד

ככל שילדים שלך מבלים יותר מול הטלוויזיה, לשחק במשחקי וידאו, לשבת ליד המחשב, פחות זמן הם מבלים על משחקים פעילים. הגבלות על צפייה בטלוויזיה וישיבה מול המחשב יגרום לילד לבלות זמן רב יותר בחדר הכושר או בחוץ. אבל שקול את העובדה כי ייתכן שיהיה עליך לצמצם את הזמן שלך כדי לצפות בטלוויזיה ולשנות את הגישה.

הגבל את הזמן כדי לצפות בטלוויזיה. מחקרים מראים את הקשר בין הזמן המושקע על מסך הטלוויזיה לבין השמנת יתר, כך להגדיר מגבלות על תוכניות טלוויזיה עבור הילד שלך גלישה באינטרנט. מומחים ממליצים לצפות בטלוויזיה עבור ילד לא יותר משעתיים ביום.

עצור עומד מול הטלוויזיה. צריכת קלוריות עודפות על ידי הילד שלך יכול להיות מוגבל על ידי האוסר עליו לאכול מול הטלוויזיה. תגידו לילד שמעתה ואילך כל המשפחה שלכם אוכלת ליד השולחן בחדר שבו אין טלוויזיה.

תחשוב על אלטרנטיבה לטלוויזיה. במקום לבלות יותר זמן עם הילד שלך מול הטלוויזיה או המחשב, מבטיח לו משהו אחר, כגון הליכה או ישיבה על פי בחירתו. לדוגמה, צבע או ביחד ללכת הנדנדה.

עודד את הילד לתחביבים חדשים. שינויים חמורים באורח החיים של הילד הוא מתח. לכן, שינויים חדשים אלה צריכים להיות נעימה ושימושית לו. מעת לעת ילד אשר סובל מעודף משקל או שמנים יכול להרגיש עצוב, כועס, מבולבל או כועס. בעבר, הוא נאבק עם מתח כאשר הוא אכל מול הטלוויזיה או שיחק במשחקי מחשב. אבל עכשיו הילד נמנע זה תענוג לא בריא. מאז זה לא אופציה, לעזור לילדך למצוא חלופה בריאה. שאל מה הוא רוצה לעשות כתחביב. תחביבים יכולים לעזור לילדים להגביר את ההערכה העצמית שלהם, להפחית מתח, ולספק דרך בריאה מתוך מתח.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32]

המועצה מספר 8. אין זמן לילדך

אתה יכול להיות השפעה עצומה על הבריאות של הילדים שלך אם אתה לוקח חלק פעיל בחייהם.

לדבר לעתים קרובות יותר עם הילדים שלך. שאל אותם על איך הלך יום הלימודים שלהם, לעשות את זה כל יום. להקשיב לבעיות שלהם ולפעול בהקדם האפשרי.

להיות בקשר עם המורים. שוחח עם המורים של ילדך, באופן אישי או בטלפון. שאל אותם אם לילד יש בעיות בבית הספר.

לבלות עם הילדים שלך. אתה לא צריך לבזבז את כל הזמן על התינוק, כי אתה כנראה עובד. אבל אתה צריך להקצות את הזמן הזה כל יום לפחות שעה ביום בבוקר וכמה אתה יכול - בערב. משחק משותף, קריאה, בישול או כל פעילויות אחרות שאתם עושים יחד יכולים לעזור לילדכם לשפר את ההערכה העצמית שלהם, להרגיש בטוחים ומאובטחים. ואת עודף משקל הילד יובס.

trusted-source[33], [34], [35]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.