^

ניתוח כללי של שתן במהלך ההריון

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ניתוח כללי של שתן במהלך ההריון מתייחס בדיקות חובה והוא ניתנת לפני כל ביקור לרופא פיקוח על ההריון.

בעזרת נתונים של בדיקת שתן כללית, אתה יכול ללמוד על הפרעות בגוף בשלב מוקדם. מעבר לרמה של אצטון ידבר על פתולוגיות כבד, רעילות. נוכחות של סוכר בשתן מצביעה על התפתחות של סוכרת, ואת שברים חלבונים בשתן - הסימן הראשון של רעילות.

נורמות לניתוח הכללי של שתן:

 • נפח חלק הבוקר של השתן מופרש הוא 150-250 מ"ל.
 • צבע השתן יכול לנוע בין צהוב בהיר צהוב עשיר (כמה מוצרים ותרופות יכול להשפיע על צבעו).
 • שתן רגיל צריך להיות שקוף לחלוטין, השתן הופך עכור עם כל דלקת, כאשר שברים חלבונים מופיעים בו.
 • הנורמה של צפיפות השתן הוא 1010-1030 גרם / l. ערך זה עשוי לעלות עם מחלת כליות (glomerulonephritis, סוכרת), וירידה עם אי ספיקת כליות כרונית.
 • חומציות השתן יכולה להיות אלקליין (עם שימוש בעיקר במזונות צמחיים) או חומצי, ב pH נורמלי הוא 5-7. אם האישה ההרה אינה צמחונית, התגובה הבסיסית של שתן יכולה להיגרם על ידי התהליך הדלקתני הכרוני של כדור הגניטורינריה. סוכרת, pH השתן מועבר לצד חומצה.
 • Leukocytes בנורמה צריכה להיות לא פחות מ 5 יחידות.
 • אריתרוציטים לא צריך להיות נורמלי, 3 יחידות מקובלות. באופק.
 • חיידקים וחלבון לא צריך להיות כלול בדרך כלל במדגם של שתן, ונוכחותם מצביעה על דלקת חיידקית.
 • כמו כן, השתן לא צריך להכיל bilirubin, גופים קטון, גלוקוז, או צילינדרים healinic (לא יותר מ 1-2 בתחום הראייה).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

ניתוח Nechiporenko במהלך ההריון

ניתוח של Nechiporenko במהלך ההריון מאפשר לך לקבל מידע על המצב של מערכת אורניום גניטלי של אישה בשלב מוקדם כדי לזהות את המחלות האפשריות האופייניות למצב זה - pyelonephritis, cystitis. בשנת ההריון, את העומס על הכליות ומערכת ההפרשה גבוהה במיוחד, ולכן חשוב לנטר את עבודתה, במיוחד אם מודאג לגבי כאב העצה, עמוד השדרה המותני, יש את הדחף השתנה תכופה.

לפני איסוף שתן לניתוח, אתה צריך להחזיק את השירותים פרינום ולאסוף את החלק האמצעי של שתן בתוך בקבוקון מיוחד, שבו אתה יכול לקנות בבית המרקחת. מיד לאחר איסוף החומר, אתה צריך לשלוח דגימה של שתן למעבדה.

בעזרת ניתוח Nechiporenko, ניתן לקבוע את התוכן של אלמנטים אחידים בשתן. עלייה בשיעור של מעצר של לויקוציטים מציינת דלקת (הסתברות של דלקת שלפוחית שתן, pyelonephritis), נורמה כדורית מוגברת מרמזת אבנים בכליות, גידולים, הגלילים מראה gealinovyh בשתן מרמזים גלומרולונפריטיס, הרעלה.

בדיקת שתן ידי Nechiporenko במהלך ההריון צריך לקחת את הדרוש - זה יכול לשמש בתחילת ההריון לזהות מחלת כליות, רעלת מאוחר, לבצע את הטיפול הדרוש כדי להגן על עצמם ועל התינוק שטרם נולד מסיבוכים.

ניתוח שתן אצטון בהריון

ניתוח שתן של אצטון בהריון מתבצע במטרה של אבחון מפורט יותר של מחלות פנימיות אפשריות. כאשר רמת האצטון בשתן עולה, האישה ההרה הופכת איטית, מנומנמת, מאבדת את התיאבון, טמפרטורת הגוף עולה, והצמא מתפתח. בהריון, מצב זה, כמו כל מחלה אחרת, אינו מקובל. אצטון מופיע עם מחסור של ברזל, מחלות מערכת העיכול חמורה. מצוקה דומה נצפתה בקרב אלו אשר דבקו זמן רב בתזונה ופחמימות מוגבלות. אם אם העתיד בשתן מופיע אצטון, אז זה מסוכן מאוד עבור העובר.

הסיבות להופעת אצטון בשתן:

 • דיאטה לא נכונה, עם דומיננטיות של מתוק.
 • מצבים מלחיצים.
 • חולשה עקב רעילות מוקדמת חזקה.

כדי להקל על מצבה של האישה, טיפול רציני אינו נדרש, דיאטה מתוכננת היטב בדיקות שתן תקופתיות עבור אצטון. זה לא קשה לעבור את הניתוח, הכללים של הכנה ומסירה של החומר זהים לניתוח כללי. העיקר - לא לשכוח היגיינה אישית לפני איסוף דגימות שתן למחקר.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.