^

מערכת אנדוקרינית עוברית

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

המערכת האנדוקרינית של העובר (היפותלמוס-יותרת המוח היעד) מתחילה להתפתח די מוקדם.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

היפותלמוס של העובר

היווצרותם של רוב ההורמונים ההיפותלמיים מתחילה בתקופה הטרום-לידתית, כך שכל הגרעינים ההיפותלמיים מבדילים ל -14 שבועות של הריון. עד היום ה -100 להריון, מערכת הפורטל של בלוטת יותרת המוח הושלמה, ואת מערכת ההיפותלמוס יותרת המוח משלים את התפתחות מורפולוגית על ידי 19-21 שבועות של הריון. שלושה סוגים של חומרים neurohumoral hypothalamic זוהו: נוירוטרנסמיטורים aminergic-dopamine, נוראפינפרין, סרוטונין; פפטידים, משחררים גורמים מעכבים מסונתזים בהיפותלמוס ונכנסים לבלוטת יותרת המוח דרך מערכת הפורטל.

הורמון גונדוטרופי משחרר מיוצר ברחם, אך מידת התגובה אליו עולה לאחר הלידה. GnRH מיוצר על ידי השליה. יחד עם GnRH, כמות משמעותית של הורמון משחרר thyrotropin (TRH) בהיפותלמוס של העובר זוהה בשלבים הראשונים של התפתחותה. הנוכחות של TRH ב ההיפותלמוס של I ו- II trimesters של ההריון מציין את תפקידה האפשרי של הסדרת הפרשת TSH ו prolactin במהלך תקופה זו. אותם חוקרים זיהו סומאטוסטטין אימונו-אקטיבי (גורם שעכב את שחרור הורמון הגדילה) בעובר האנושי בן 10-22 שבועות, וריכוזו גדל ככל שהעובר הלך וגדל.

הורמון משחרר Corticotropin, הורמון מתח, הוא האמין לשחק תפקיד בהתפתחות של העבודה, אבל זה הורמון העובר או השליה טרם נקבע.

בלוטת יותרת המוח בעובר

ACTH של בלוטת יותרת המוח נקבעת בשבוע 10 של הפיתוח. ACTH בדם של חבל הטבור יש מוצא עוברית. הייצור של ACTH העובר נמצא בשליטה של ההיפותלמוס ו- ACTH אינו חודר לשיליה.

סינתזה של פפטידים ACTH הקשורים שליה צוין: קורטיקוטרופין סורי, ביתא אנדורפין, הורמון מגרה המעי הגס. התוכן של פפטידים ACTH הקשורים גדל ככל העובר מתפתח. ההנחה היא כי בתקופות מסוימות של החיים הם מבצעים תפקיד trophic ביחס בלוטות האדרנל של העובר.

לימוד הדינמיקה של LH ו- FSH הראה כי הרמות הגבוהות ביותר של שני ההורמונים בעובר מתרחשות באמצע הריון (20-29 שבועות), עם ירידה ברמות שלהם עד סוף ההריון. השיא של FSH ו- LH גבוה יותר אצל נשים. לדברי מחברים אלה, כמו הריון עולה בעובר זכר, הרגולציה של הייצור ההורמונלי של האשכים משתנה מ HG ל LH.

trusted-source[11], [12], [13], [14]

בלוטות האדרנל של העובר

בלוטות אנושיות כליה של עובר כדי להגיע לגודל הכליות עובר-ההריון באמצע, הודות לפיתוח של אזור הפנימי העובר כי הוא עד 85% מכלל הסרטן, והן קשורות עם מטבוליזם של סטרואידי מין (אחרי הלידה של החלק הזה עומדת atresia שנת חיים אחת). שאר בלוטת יותרת הכליה יוצרת את האזור ("מבוגר") סופי וקשורה עם ייצור של קורטיזול. ריכוז הקורטיזול בדם העובר ומי השפיר גדל בשבועות האחרונים של ההריון. ACTH מגרה את הייצור של קורטיזול. קורטיזול ממלא תפקיד חשוב מאוד - זה גורם להיווצרות ופיתוח של מערכות אנזימים שונים בכבד העובר, כולל אנזימים glikogenogeneza, טירוזין aminotransferase aspartate אנזימים, וכו 'כדי לגרום להבשלת האפיתל במעי הדק, ואת פעילות phosphatase אלקליין ;. משתתף בהעברת הגוף מן העובר למבוגרים סוג של המוגלובין; גורם בידול של בתאי השומן מסוג II ומעורר את הסינתזה של פעילי שטח השקתו לתוך alveoli. הפעלת קליפת האדרנל, ככל הנראה, נוטלת חלק בהוצאת העבודה. לפיכך, על פי מחקר, תחת השפעת שינוי הפרשת קורטיזול סטרואידים קורטיזול מפעיל מערכות אנזימים השליה מספקת הפרשת אסטרוגנים הלא מצומד, וזה ממריץ העיקרי של שחרור NR-F2a, ולכן המסירה. קורטיזול משפיע על הסינתזה של אדרנלין שכבת noradrenalinamozgovym של בלוטת יותרת הכליה. תאים המייצרים catecholamines נקבעו כבר 7 שבועות של הריון.

בלוטות מעובר

אף על פי שגונדות העובר נובעות מאותה שיטה, זה, בלוטות האדרנל, תפקידן שונה לגמרי. אשכים עוברית מזוהים כבר בשבוע השישי להריונה. תאי אשכים אינטרסטיציאליים מייצרים טסטוסטרון, אשר ממלא תפקיד מפתח בהתפתחות המאפיינים המיניים של הילד. ייצור הטסטוסטרון מקסימום זמן עולה בקנה אחד עם הפרשה מרבית של גונדוטרופין כוריוני האנושי, אשר מצביעה על תפקיד המפתח של גונדוטרופין כוריוני האנושי בויסות steroidogenesis העובר במחצית הראשונה של הריון.

הרבה פחות ידוע על השחלות של העובר ועל התפקודים שלהם, מורפולוגית הם מזוהים בשבוע 7-8 של התפתחות, ותאים עם סימנים המעידים על היכולת שלהם steroidogenesis נחשפים בהם. השחלה הפעילה פעילה רק בסוף ההריון. ככל הנראה, בשל הייצור הגדול של סטרואידים על ידי השליה והגוף, האם הנשית בידול המין לא צריך steroidogenesis משלו השחלות.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

בלוטת התריס ו בלוטות התריס של העובר

בלוטת התריס מראה פעילות כבר 8 שבועות של הריון. תכונות מורפולוגיות אופייניות ואת היכולת לצבור יוגה לסנתז בלוטת התריס יודיתירונין ירכשו על ידי 10-12 שבועות של הריון. בשלב זה, thyrotrophs מזוהים בבלוטת יותרת המוח, TG ב בלוטת יותרת המוח ו בסרום ו בסרום T4. הפונקציה העיקרית של בלוטת התריס של העובר היא להשתתף בידול של רקמות, בעיקר עצבים, הלב וכלי הדם ואת התנועה. עד אמצע ההריון, תפקוד בלוטת התריס של העובר נשאר ברמה נמוכה, ולאחר מכן לאחר 20 שבועות הוא מופעל באופן משמעותי. הוא האמין כי זה הוא תוצאה של תהליך של היתוך של מערכת הפורטל של ההיפותלמוס עם מערכת הפורטל של בלוטת יותרת המוח ועם הגידול בריכוז TSH. הריכוז המרבי של TSH מגיע לתחילת השליש השלישי של ההריון ואינו גדל עד סוף ההריון. התוכן של T4 ו T4 חינם בסרום עוברית בהדרגה גדל במהלך השליש האחרון של ההריון. TK אינו מזוהה בדם העובר עד 30 שבועות, אז התוכן שלה עולה עם סוף ההריון. העלייה ב TK בסוף ההיריון קשורה לעלייה בקורטיזול. מיד לאחר הלידה, רמת TK מגדיל באופן משמעותי, עולה על הרחם 5-6 פעמים. רמת TSH עולה לאחר הלידה, להגיע למקסימום לאחר 30 דקות, ואז בהדרגה פוחתת ביום השני של החיים. רמת T4 ו T4 חינם גם מגדילה עד סוף היום הראשון של החיים ויורדת בהדרגה עד סוף השבוע הראשון של החיים.

קיימת הנחה כי הורמוני בלוטת התריס מגדילים את ריכוז גורם הגדילה העצבי במוח, ובהקשר זה, ההשפעה המווסתת של הורמוני בלוטת התריס מתממשת במהלך ההתבגרות של המוח. עם מחסור של יוד והפקה לא מספקת של הורמוני בלוטת התריס, cretinism מתפתח.

בזמן הלידה, בלוטות התריס באופן פעיל להסדיר מטבוליזם סידן. בין בלוטות התריס של העובר לבין האם קיים חיבור פונקציונאלי מפצה.

בלוטות התימוס

תימוס הוא אחד הבלוטות העובר החשובות ביותר, מופיע בשבוע 6-7th של החיים עובריים. בשבוע השמיני להריונה, תאי הלימפה - פרוטימוטציה - נודדים משק החלמון וכבד העובר, ולאחר מכן ממח העצם, ומתיישבים עם התימוס. תהליך זה עדיין לא ידוע במדויק, אך הוא הציע כי אלה מבשרי יכול להביע סמנים פני השטח מסוימים באופן סלקטיבי לאגד את התאים המתאימים של כלי התימוס. לאחר התימוס, protymocytes לפעול עם stroma thymic, וכתוצאה מכך התפשטות אינטנסיבית, הבחנה והבעה של T- תא ספציפי מולקולות פני השטח (CD4 + CD8). דיפרנציאציה של התימוס לשני אזורים - קליפת המוח והמוח מתרחשת בגיל 12 שבועות של הריון.

ב התימוס יש הבחנה מורכבת ומבחר של תאים בהתאם למכלול העיקרי של היסטוקומפטיביליות (MHC), כאילו התאים המתאימים למכלול זה נבחרים. מכל התאים הנכנסים והמתרבים, 95% יעברו אפופטוזיס 3-4 ימים לאחר החלוקה האחרונה שלהם. רק 5% מהתאים שורדים, אשר נבדלים יותר, ותאים הנושאים סמנים מסוימים של CD4 או CD8 להיכנס למחזור הדם ב 14 שבועות של ההריון. הורמונים של בלוטת התריס מעורבים בידול של לימפוציטים מסוג T. תהליכים המתרחשים התימוס, ההגירה וההבחנה של תאי יתבהרו יותר לאחר גילוי תפקידו של ציטוקינים, כמוקינים, הביטוי של גנים אחראים לתהליך זה, לרבות מצג שווא, קולטנים פיתוח החשות כל מיני אנטיגנים. תהליך ההבחנה של הרפרטואר הקולטני כולו הושלם בשבוע ה -20 להריונה ברמת המבוגר.

בניגוד אלפא ביתא- T4 בתאים להביע את הסמנים CD4 ו CD8, גמא ביתא T- לימפוציטים להביע CD3. ב 16 שבועות של הריון, הם 10% בדם ההיקפי, אבל הם נמצאים בכמויות גדולות בעור ובריריות ריריות. על ידי הפעולה שלהם, הם דומים לתאי ציטוטוקסי במבוגרים להפריש IFN-Y ו TNF.

ציטוקינים בתגובה מערכת חיסון תקינה פירות תאים הוא נמוך יותר מאשר המבוגר, כפי il-3, il-4, IL-5, IL-10, IFN-y של פחות מ או לגילוי כמעט כאשר לימפוציטים מגורה, A TNF il-1, IL-6, , IFN-a, IFN-R, il-2-תגובה של תאים עובריים למיטוגנים זהה לזו של מבוגר.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.