^

איך פרוגסטרון משפיע על משקעי השומן?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

היכולת להתאושש ללא סיבה יכולה לגרום, כך נראה, שימושי עבור הורמון הגוף - פרוגסטרון. הוא אחראי על היכולת להרות. אבל מתברר כי פרוגסטרון יכול לעורר השמנת יתר. איך זה קורה ומה לעשות כדי לא לשפר?

trusted-source[1], [2], [3]

פרוגסטרון והשמנה

אישה בת חמישים פנתה לייעוץ נשי, והתלוננה על שלמות מופרזת. והיא זכתה למשקל עודף - יותר משתי קילו במשך שנתיים בלבד. במקביל החולה הוביל אורח חיים בריא, התאמן ספורט ואפילו לא לאכול בשר.

המטופלת לא הבינה מה קורה לה. היא טיפלה בבריאותה יותר מכל אדם אחר. בתזונה היו רק מזונות מועילים וויטמינים שנקבעו על ידי רופא. אף על פי כן, הגיח בהפתעה. התחילו גלי חום לא מובנים, חולשה, תנודות במצב הרוח, אף על פי שהחודשים החודשיים עדיין היו שם. נכון, לא שופע ורגיל כמו קודם. על כל הסימנים האלה, האישה הגיעה למסקנה שמצבה קשור לגיל המעבר.

המטופלת פנתה לרופא להסברים: יותר מכל היא פחדה ממשקלה.

מה הסיבה?

הרופא שאל את המטופל בקפידה כדי לברר מה היה עלול לגרום לתנאי טרום גיל המעבר. התברר שהגברת היתה ממושמעת מאוד: היא לא שתתה שום תרופה בלי להיוועץ ברופא, לא השתמשה בהורמונים ולא השתמשה בגלולות למניעת הריון.

אבל התברר עובדה אחת ששפכה אור על כל השינויים בגופו של המטופל. זה היה לפני 2 שנים, כאשר היא החלה להתאושש, אישה היה prescribed שמנת כדי להקל על המראה של תסמונת קדם וסתית. בשמנת במינונים גדולים הכילו פרוגסטרון ההורמון.

מאחר שלא לקחה התעניינות ולא דיפלומה, וגם לא הסמכה של רופא, האישה החלה להחיל את זה קרם 2 פעמים ביום במשך מספר חודשים עם מרווחי זמן כל יום אחר.

כיצד השפיע פרוגסטרון על המשקל ועל הרווחה של הגברת?

הדרך הבלתי הפיכה ביותר. האישה שמחה כי הסימפטומים של PMS בתחילה נחלש. היה לה מצב רוח טוב יותר, לא היתה עוד שום תחושה של תוקפנות כלפי אחרים. תחושות כאב במהלך המחזור החודשי לא נעשו. והגברת חשבה שהשמנת היא רק קסם. לכן החלת אותו במשך תקופה ארוכה, כמו "מומחה" מומלץ.

האשה זכרה מתי כבר היה קשה מאוד לרדת במשקל, והסימפטומים של PMS היו מורגשים. כלומר, מצבה, במקום להשתפר, עם הזמן רק החמיר.

כדי לשלוט במשקל, היא אכלה פחות, כל הזמן התאמן ספורט, לקח קומפלקס ויטמין, אבל הרגשתי גרוע יותר ויותר. עייפות, חולשה, עייפות מוגברת לא אפשרו עבודה מלאה, ולא לנהל חיים אישיים נורמליים.

לאחר בדיקות דם, המטופלת גילתה שבנוסף לכל הסימפטומים הללו רמת הסוכר בדם גדלה. גבוה במיוחד, הוא הפך שבועיים לפני המחזור החודשי. האישה נעשתה מודאגת, חושדת בנטייתה לסוכרת. האם זה הכול על פרוגסטרון?

מה בדיקות הורמונליות הראו

כשאישה עברה מבחן להורמונים, זה מה שהתברר. גופה היה אסטרדיול נמוך מדי. ביום ה -20 של המחזור החודשי, זה היה רק 70 pg / ml - ברמה נורמלית של לפחות 200 pg / ml.

אבל רמת פרוגסטרון ההורמון בדם של האישה היה שיא גבוה - 24 pg / ml. גם עבור מחזור הביוץ, כאשר רמת פרוגסטרון הוא גבוה מאוד, זה היה מאוד. הרופאים קבעו שהסיבה לכך היא השימוש בקרם עם פרוגסטרון.

בשל העובדה כי האישה השתמשו קרם זה לעתים קרובות באופן קבוע, יחס של הורמונים בגוף היה משבש. היחס בין אסטרדיול ופרוגסטרון היה כזה, והשני דכא את הייצור הראשון. כתוצאה מכך, השמנה ובריאות לקויה.

השפעה שלילית של פרוגסטרון

הורמון זה, השולט בדם, תרגם לאט את גוף המטופל למצב כמו במהלך ההריון. כלומר, עתודות של רקמת השומן הפך יותר ויותר, ההתנגדות של הגוף לקחת סוכרים ירד כל יום, אשר עורר את התפתחותה של סוכרת.

לצורך טיפול ושיקום האיזון ההורמונלי, אישה לא נזקקה לא מעט ולא קטנה - במשך שנתיים. אבל נורמליזציה של משקל לקח עוד יותר זמן - התברר להיות עבודה קשה מאוד.

מה מאיים על הפרוגסטרון יתר על המידה

מה מאיים על הפרוגסטרון יתר על המידה

בתי מרקחת רבים הרופאים לפרסם משחות המכילות פרוגסטרון כאמצעי, באופן פלאי לעזור להקל על הסימפטומים של PMS. פרוגסטרון מזוכה גם עם המאפיינים של שיפור מצב רקמת העצם, מניעת מחלות מסוכנות ולא נעימות כמו אוסטאופורוזיס, השמנת יתר, כמו גם קרדיומיופתיה.

בפועל, זה לא לגמרי נכון. פרוגסטרון יכול באמת לעזור לאישה להיפטר רבות מבעיותיה. אבל רק אם אתה משתמש בו במינונים הנכון, ולא מוגזם.

הורמונים אחרים עם פרוגסטרון אינטראקציה עלול להגדיל או להקטין במינונים. וזה יכול להשפיע על הגוף של אישה לא בצורה הטובה ביותר. ואז אתה צריך לפתור את הבעיות המתוארות לעיל בחולה עם עודף משקל.

כיצד פועלת פרוגסטרון?

הורמון זה גורם להאטה בחילוף החומרים ומגדיר את הגוף כאילו הוא עובד במהלך ההריון. כלומר, צבירת אספקה של חומרים מזינים עבור האם וגם את הילד העתידי. וזה הסיכון של השמנה לא אישה בהריון.

עובדה מעניינת: במהלך ההריון של ילד פרוגסטרון בגוף הופך 15 פעמים יותר מאשר אישה שאינה מצפה לילד.

כיצד משתנה רמת הפרוגסטרון בגוף?

  • המחצית הראשונה של הווסת (כאשר הזקיקים נוצרים) - פרוגסטרון מ -0.3 ל -0.9 ng / ml.
  • שלב שני: - במהלך הביוץ (בשלב זה, תהליך של בידוד של הביצה, אשר מתחיל להפריש פרוגסטרון) - 15-30 ng / ml.

לעשות מתמטיקה פשוטה: בשלב השני, רמת פרוגסטרון בגוף הוא 30 פעמים גבוה יותר מאשר בשלב הראשון של המחזור החודשי.

כיצד משפיע פרוגסטרון על המשקל?

אז, במהלך השלב השני של ההריון, פרוגסטרון הופך הרבה יותר. ברמה הפיזיולוגית, זה משנה באופן דרמטי את תפקוד האורגניזם. קירות הרחם מתעבים כדי לאפשר הגנה על הביצית, שכבר מופרית.

השיליה של האישה בשלב זה מתחילה לייצר פרוגסטרון בעוצמה. שיעורי מוגבה שלה לעשות מהפכה שלמה בגוף בצורה של שומן פיקדונות מוגברת, וכמובן, עלייה במשקל. למה אישה זקוקה לשומן? כדי לשפר את היכולת להכפיל, כי זה רקמת השומן המייצרת הורמוני מין לתפיסה טובה יותר ונושאת של העובר.

בנוסף, רקמת השומן היא כלולית של חומרים שימושיים, הנחוצים הן לתמיכה באם והן בהתפתחות הילד. בזכות פרוגסטרון, כמות מקסימלית של חומרים מועילים מופק מרקמת השומן, גם אם לא רבים מהם. פרוגסטרון יש גם את המאפיין של תיאבון מרגש. בפרט, כדי קמח מתוק. באופן טבעי, זה לא מוסיף הרמוניה.

פרוגסטרון, שהושק לתוך גוף של אישה באופן מלאכותי, כלומר, בצורת קרם או גלולה, יש את אותו אפקט כמו הורמון טבעי במהלך ההריון. להסיק מסקנות.

איך פרוגסטרון משפיע על הבטן?

יש לו את היכולת לעבוד על השרירים של המעיים, מרגיע אותם. ואז הבטן יכולה להחזיק יותר מזון. בנוסף, שרירי המעיים הופכים פחות גמישים, והמזון עובר את זה הרבה יותר לאט מהרגיל.

הוא נספג טוב יותר, נותן את כל החומרים השימושיים שלו. לגוף של אישה בהריון, זה טוב כי זה מספק תזונה הן את התינוק ואת האם.

אבל עבור אישה שאינה בהריון, זה מאיים לעלות במשקל, כי חומרים מועילים לצבור בגוף שלה במשך שתיים. הרפיה נוספת של השרירים החלקים של מערכת העיכול עבור אישה שאינה מצפה לילד היא הסיכון לנפיחות, הצטברות של גזים ועצירות. כלומר, מצב הבריאות ילך ויחריף.

בנוסף, אם יש כמות גדולה של פרוגסטרון בגוף, הסיכון של אבנים בכליות ואבני מרה יגדל, כמו העבודה של האיברים הפנימיים מאט. סיכון זה עולה כפליים אם אישה אינה כוללת סיבים תזונתיים שלה, אשר יש את היכולת להסיר רעלים מהגוף. או משתמשת בו מעט מדי.

מה ההבדל בין העבודה של פרוגסטין ופרוגסטרון?

ההורמונים הם חומרים ביוכימיים המורכבים משרשרת של מולקולות. אפילו שינוי קטן במולקולה יכול לשנות את תכונות ההורמון ולהמיר אותו להורמון אחר. אשר פועל על גוף האדם או באופן חיובי או שלילי. מה ההבדל בין פרוגסטין לפרוגסטרון?

מהו פרוגסטרוגן?

מונח זה מציין חומר ביוכימי המסייע לאישה לשאת ילד. רופאים קוראים תכונה זו של ההורמון progestational

מהו פרוגסטרון?

זהו הורמון עם רכוש progestational (כלומר, נכס המסייע לשאת את הילד). הוא נמצא בגוף של נשים, גברים, ואפילו בעלי חיים שיש להם עמוד שדרה.

פרוגסטרון בגוף של אישה מייצר גוף צהוב לאחר הביוץ חלה. הוא מיוצר על ידי השליה (במהלך נושאת של הילד). מקור נוסף של פרוגסטרון - השחלות ובלוטת יותרת הכליה במהלך ההכנה של הגוף להריון.

מה הם פרוגסטין?

אלה מולקולות מיוחדות שפעולתן זהה לזו של פרוגסטרון. רק הוא חזק וחזק יותר.

הנציג הבולט ביותר של פרוגסטין השלילי הוא medroxyprogesterone אצטט (פענוח MPA). הוא - הסיבה לעלייה במשקל באישה. מקדם את הצטברות של שומנים שומניים.

חשוב מאוד לבחון את היחס בין פרוגסטינים להורמונים אחרים. זה תלוי בכך, איך הם יפעלו על הגוף של האישה - חיובי או שלילי.

אם הפרוגסטינים פועלים ביחס לאסטרוגנים ולאנדרוגנים, כל האיברים והמערכות פועלים באופן תקין. אם progestins משמשים ללא אסטרוגן, התוצאות יכולות להיות עצובות ביותר - קבוצה של עודף משקל, בריאות לקויה. יש צורך במיוחד כדי לפקח על האיזון של הורמונים אלה עם טיפול הורמונלי.

למה לקחת הורמונים בגלולות?

לעתים קרובות, על מנת להתאים את העבודה של הגוף הנשי, אשר עצמו אינו יכול לצבור ולהפיק פרוגסטין, המטופלים נקבעים אלה הורמונים כמוסות, כלומר, סינתטי. עבור חלק מהנשים, עם מינון רגיל של תרופות, הטיפול הוא נורמלי, ללא תופעות לוואי. אבל עבור חולים רבים טיפול הורמונלי עם מלאכותי, ולא מיוצרים באופן טבעי progestins, מסתיים בצורה מעוררת רחמים.

נראה עודף משקל, גלי חום, כמו עם גיל המעבר, ועוד סימפטומים לא נעימים של חוסר איזון הורמונאלי. כדי לא לקבל תחושה מוגברת של רעב, תיאבון אכזרי ומשקל עודף כתוצאה מכך, יחד עם progestin, אישה יכולה להיות prescribed norethindrone. חומר זה משמש לעתים אמצעי מניעה. זה מקטין את תחושת הרעב, ואת הסיכון של שומנים שומנים פוחת.

כיצד נוצר הדמות באמצעות פרוגסטרון?

הורמון זה יכול לשנות את קווי המתאר של הדמות והמשקל. בואו נסתכל איך. קודם כל, פרוגסטרון משפיע על חילוף החומרים, בשימוש במינונים גדולים, מאט אותו. במהלך מחזור הווסת, רמת ההורמונים בגוף יש את המאפיין של שינוי - הגדלה או ירידה. וזה שינוי די מהר.

בפרט, היחס בין טסטוסטרון אסטרדיול משתנה. הורמונים אלה משפיעים על המהירות ועל עובי של שומן פיקדונות, את מהירות קליטת והטמיעה של מזון, רמת אינסולין בדם, כמו גם את ההורמון קורטיזול הלחץ. יחס נכון של טסטוסטרון כדי אסטרדיול יש את היכולת להשפיע על כמה מהר את הבטן מרוקן, כמה מהר קפאין מתפצל ואם ההתנגדות של המערכת החיסונית זיהומים שונים הוא נהדר.

היחס בין אסטרדיול ופרוגסטרון עוזר לשמור, להפחית או להגדיל את שומרי השומן בגוף בגוף הנשי. מכאן - צורת הדמות. האם הם יהיו אלגנטיים או שמנמנים, מטושטשים? תלוי ביחס הנכון של הורמונים אלה.

נורמות אלה, יחסים ייקבע על ידי רופא אנדוקרינולוג.

האיזון בין אסטרדיול ופרוגסטרון משפיע גם על פעילות האנזים, המסייע לחלק את תאי השומן (ליפאז). אם התאים מתחלקים לאט, האדם מתאושש לאט מדי. ההורמונים משחקים תפקידים שונים בתהליך זה.

אסטרדיול עוזר לצבור פחות שומן (התאים מתחלקים לאט יותר), ופרוגסטרון - להיפך - עוזר לצבור שומן מהר יותר (תאים מתחלקים ומתרבים מהר יותר). בגלל זה, אישה היא הרבה יותר קשה לרדת במשקל מאשר גבר.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.