^

שמפו Dermazol לקשקשים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 10.08.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

קשקשים היא תופעה לא נעימה שהיא לא רק בעיה אסתטית, אלא גם רפואית. התרחשותו ונוכחותו לתקופה ארוכה מעידה על נגע זיהומיות בעור הקרקפת עם פטרייה או תקלה בבלוטות החלב. אתה לא יכול להתמודד עם קשקשים עם שמפו רגיל, אתה צריך להשתמש בתרופות טיפוליות. אחד מהם הוא Dermazol.

אינדיקציות שמפו Dermazol לקשקשים

השם הכללי לקשקשים הוא סבוריאה. זה יבש ושמנוני. סימני יובש הם מסה של קשקשים לבנים בשיער, בשורשיהם, על הבגדים. במקביל, מורגש גירוי בעור, גירוד, אדמומיות במקומות. [1]

סבוריאה שמנונית מתבטאת בהפרשה מוגזמת של חלב, השיער הופך לא מסודר, הגדילים נצמדים זה לזה, הם מכוסים בפתיתים צהבהבים. עלולות להיווצר פוסטולות על הקרקפת. [2]

ביטויים כאלה הם אינדיקציה לשימוש בשמפו Dermazole, אך עדיף קודם להתייעץ עם trichologist לייעוץ. המסקנות הרשמיות שלו: קשקשים, pityriasis versicolor, סבוריאה דרמטיטיס יהיו סיבה לפנות לתרופה לשיער. [3]

טופס שחרור

השמפו זמין בבקבוקי פלסטיק של 50 מ"ל ו-100 מ"ל וכן במקלות של 8 מ"ל, נוח לקחת אותו איתך לטיולים. בעת הקנייה, אתה צריך לשקול, ככל שהנפח גדול יותר, העלות שלו נמוכה יותר. פתח הבקבוק קטן בקוטר וזה מבטיח את הצריכה החסכונית שלו.

העקביות של Dermazole נוזלית, הריח נעים, הצבע אדמדם. זה לא מקציף היטב, כך שהצריכה לכביסה אחת היא די גדולה.

פרמקודינמיקה

התכונות הפרמקולוגיות של חומר ניקוי נקבעות על פי הרכבו. החומר הפעיל של השמפו הוא ketoconazole, אשר מעכב ועוצר את גדילת הפטריות, עקב שינוי בהרכב השומנים של הממברנה שלהן. Dermazole מפחית גירוד והתקלפות של העור.

פרמקוקינטיקה

שימוש חיצוני מגביל את הזמינות הביולוגית של קטוקונאזול, מכיוון שאין כניסה ישירה לזרם הדם. לאחר שטיפת הראש, החומר אינו נקבע בפלסמת הדם.

מינון וניהול

שמפו מורחים על השיער ומשאירים אותו למשך 3-5 דקות, ואז שוטפים אותו. תוכניות הטיפול והמניעה שונות. עם קשקשים ודלקת עור סבוריאה במקרה הראשון, הוא משמש 2 פעמים ביום במשך 2-4 שבועות, בשני - פעם בשבוע או שבועיים.

Pityriasis versicolor דורש שימוש יומיומי למשך 5 ימים לטיפול, למניעה - 3 ימים ברציפות לפני תחילת עונת הקיץ.

Dermazol מומלץ לשימוש מגיל 12. בטיחות בילדים צעירים לא הוקמה.

השתמש שמפו Dermazol לקשקשים במהלך ההריון

למרות העובדה שהשפעות השמפו על נשים בהריון ועל העובר לא נבדקו, הפרמקוקינטיקה של התרופה מאפשרת להשתמש בה לטיפול בקטגוריה זו של אנשים, כמו גם במהלך ההנקה.

התוויות נגד

עם רגישות מוגברת למרכיבי השמפו, הוא אסור לשימוש.

תופעות לוואי שמפו Dermazol לקשקשים

השימוש ב-Dermazole עלול לגרום לתגובה אלרגית בצורה של פריחות על הקרקפת, יובש, גירוד, קילוף מוגבר, כמו גם דמעות, גירוי בעיניים.

מנת יתר

שימוש חיצוני אינו מוביל למינון יתר, אם נבלע, נוקטים אמצעים סימפטומטיים, שטיפת קיבה וגרימת הקאות אינן מתבצעות.

אינטראקציות עם תרופות אחרות

אינטראקציה עם תרופות אחרות לא נחקרה.

תנאי אחסון

השמפו מאוחסן באריזתו המקורית בטמפרטורה שאינה עולה על +25ºС.

חיי מדף

ניתן להשתמש ב-Dermazol תוך 4 שנים מתאריך שחרורו.

אנלוגים

הסר תסמינים לא נעימים: קילוף של הקרקפת, גירוד, יובש מוגבר או היווצרות שומן יסייעו גם למוצרי שטיפת שיער אחרים - אנלוגים של Dermazole. זה יכול להיות: Kenazol, Nizoral, Perkhotal, Keto plus ואחרים.

ביקורות

אנשים שהשתמשו ב-Dermazole לטיפול בסבוריאה מציינים את יעילותו, נוחות השימוש (אינה גורמת לצריבה, עקצוץ, אדמומיות), היכולת להשתמש במוצרי שיער אחרים במקביל. הוא שוטף אותם היטב, באמת נפטר מקשקשים, אם כי אין לו השפעה מצטברת ודורש שימוש מונע. יש גם ביקורות על מה שהופך תלתלים לנוקשים יותר. ההיבטים השליליים כוללים את חוסר היעילות שלו בהוצאות, במיוחד על שיער ארוך, עלות גבוהה.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "שמפו Dermazol לקשקשים" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.