Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ניתוח שפתיים אסתטי

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח פלסטי
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

השפתיים לא רק לשחק תפקיד תפקודי חשוב, למשל שיחה או אכילה, אבל הם עדיין מרכיב אסתטי חשוב של הפנים. שפתיים מלאות קשורות לנוער, לבריאות וכוח. מאז תכונות אלה הם ביקוש בחברה, מספר פעולות על השפתיים הוא גדל באופן משמעותי. מנתחים קוסמטיים יכולים כעת להגדיל, להפחית, לחדש, לקצר ולהאריך את השפתיים בהתאם לבקשות המטופל. מאמר זה סוקר את אמבריולוגיה, אנטומיה, אסתטיקה ומטרות של ניתוח שפתיים. לסיכום, פעולות מודרניות רבות על השפתיים מתוארות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

אמבריולוגיה ואנטומיה של השפתיים

הידע של האמבריולוגיה של השפתיים משמש כבסיס להבנת היסודות של התערבויות כירורגיות מודרניות רבות על השפתיים. במהלך התפתחות העובר, השפה העליונה נוצרת משני זוגות נפרדים של מבנים - תהליכים לרוחב לרוחב ותהליכי האף החציוניים. הם מתמזגים אחד עם השני ויוצרים את השפה העליונה. לפיכך, קווי המתאר האופייניים לה הם תוצאה של איחוד מבנים אלה. השפה התחתונה נוצר על ידי מיזוג של מיזוג של תהליכים mandibular לזווג, אשר מוביל להיווצרות של מבנה פשוט יותר מוגדר. בשל הבדלים אמבריולוגיים, הפונקציות של השפתיים העליונות והתחתונות משתנות במידה ניכרת. השפה העליונה יש יותר ניידות מאשר השפה התחתונה.

הנקודות המגדירות של השפה העליונה נמצאות במכלול המרכזי של הקופידון, קו המגדיר את גבול העור ואת הגבול האדום של השפה העליונה. קומפלקס זה נוצר על ידי שתי נקודות הגבוהות ביותר של הגבול האדום, שוכב על הקצוות של החריץ מגש בכל צד, ואת החריץ בצורת V ביניהם. הנקודות הבולטות ביותר של הגבול האדום של השפה התחתונה מקבילות לנקודות השפה העליונה, אך אין בה הפסקה מרכזית. תכונה אופיינית נוספת של השפתיים היא נוכחות של קו לבן או רולר. מבנה זה הוא קו מורם של עור המפריד בין הגבול האדום של השפתיים מהחלק העורי של השפתיים העליונות והתחתונות. הפונקציה של הגליל הלבן אינה ידועה; עם זאת, ג 'יילס שיער כי הוא משמש מאגר של העור, המאפשר לשפה לבצע תנועות מורכבות כגון כאשר מקומט, מחייך, מדבר ואוכל.

בעור השפתיים יש זקיקי שיער, בלוטות החלב וזיעה. צבע הגבול האדום של השפתיים נובע מהיעדר שכבה של תאים קרטיניים ומקלעת נימית מפותחת. שפת השפה האדומה מורכבת מחלקים יבשים ורטובים. החלק היבש קשר את האוויר, ובאופן כללי, הוא החלק הגלוי של הגבול האדום של השפתיים. בחזית, הוא גובל על העור של השפה, ומאחוריו מופרד מן החלק הרטוב על ידי קו לח.

נפח השפה נוצר משרירי הפה. שפת השפה האדומה והעור הסמוך מתוחמים מהשריר הבסיסי בשכבה דקה וריקה. במרכזה של השפה העליונה, סיבי השריר העגול חוצים את הצלב ומכניסים לקצה חריץ המגש מהצד הנגדי. השפעות שפתיים הן אזורים מורכבים בהם סיבי השריר העגול חוצים את השרירים המרימים את השפה, מורידים את השפה ואת שריר הבוקאל.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11]

אסתטיקה של השפתיים

אין תקן מושלם לשפתיים מושלמות. לכל אחד יש דעה על מה השפתיים היפות. אחד אוהב שפתו התחתונה מלא יותר, בעוד אחרים מעדיפים שפת העליונה בולטת יותר. אבל למרות ההעדפות האישיות, יש פרופורציות בסיסיות ומאפיינים אנטומיים הקובעים את הערעור החיצוני.

מרחק menthone (נקודת lowermost של אנתרופומטריות הסנטר) כדי subnazale (נקודה, columella אשר קשר עם השפה העליונה) צריך להיות שליש המרחק בין menthone אל קו השיער על המצח. אם למטופל יש מצח גבוה, המדידה הראשונה צריכה להיות שווה למרחק בין subnazale לבין glabella (נקודת המצח הבולטת ביותר). השפה העליונה צריכה לתפוס שליש, ואת התחתון - שני שלישים אורך של התחתון שליש של הפנים.

בפרופיל, כדי להעריך את בליטת השפתיים, אתה יכול להשתמש בקו משורטט תת-תת-מימי אל איבר הרקמות הרכות (הנקודה הבולטת ביותר בסנטר). בעבר, כמה סופרים, Burstone, התייחס לכללים אלה (כלומר "השפה העליונה צריכה להיות מבוססת על 3.5 מ"מ הקדמי כדי הקו הזה, ואת השפה התחתונה - 2.2 מ"מ), אולם, בשל חילוקי האידיאלים האסתטיים הפרט קשה לקבוע בטון. ממדי בליטת שפות. הגורם הקובע להערכת השפות המקרינות הוא שמירה על השיניים. שפות סגורות שיניים ולכן היה מספק בליטה מוגזמת של השפה עשוי לשקף שיני נושא העמדה שגויה.

trusted-source[12], [13], [14]

תהליך ההזדקנות

השפתיים הדקות, המתוארות היטב, יכולות להיות מולדות, והן תוצאה של טראומה או תהליך ההזדקנות. תהליך זה משקף שני גורמים נפרדים. הגורם הראשון שקובע את ההזדקנות, מתייחס במידה רבה להזדקנות המתוכננת. גודל השפתיים גדל עד גיל ההתבגרות עקב היפרטרופיה של הרכיב השרירי והבלוטרי, ואז מתחיל לרדת בהדרגה. הגורם השני הוא תוצאה של השפעות חיצוניות, כגון insolation ועישון, אשר יכול לשפר את תהליך ההזדקנות. האבולוציה הישנה של השפתיים משקפת שינויים לא רק בעור, אלא גם ברקמות הסובבות (שרירים, שומן, שיניים, עצמות). עם הזמן, מסומן היטב, הרים לבן הרים, סביב השפתיים העליונות והתחתונים, מתחיל להשתטח. זה, בתורו, מוביל החלקה של קשת של קופידון ירידה בחלק הנראה של הגבול האדום של השפתיים. דעיכת השכבה התת עורית וירידה בשרירים גורמים לירידה בבליטות השפתיים. תהליכים אלה גם להוביל הפחתת זוויות הפה. בגלל השילוב של ירידה בהיקף של אלמנטים תומכים אובדן של גוון העור, קמטים מופיעים על הגבול האדום ואת החלק העורי של השפתיים. כך, שפתיים ארוכות, מתוארות היטב הם נוצרו עם גבול אדום קטן בליטה מינימלית.

מטרות ניתוח שפתיים

חולים רבים פונים למנתח פלסטי עם רעיונות ספציפיים מאוד על הניתוח. אחרים לא הגדירו בצורה כה מדויקת את מטרותיהם ויש להם רק רעיון כללי. במהלך הייעוץ חשוב מאוד לקבוע מה המטופלים מצפים מהתערבות כירורגית על השפתיים. כלומר מודאג אם קשת מתחם סגור אורך שפתיהם של קופידון, בגודל של החלק האדום הגלוי של השפות, את מידת הבליטה, בנוכחות קמטים בגבול האדום של השפות ועור, צניחת זוויות הפה או האובדן האפשרי של קווי תאר לאורך החרוזים הלבנים בשולי podnosovogo החריץ? כדאי לשים את החולה מול המראה ולסמן תחומי עניין, ובכך להשיג הבנה הדדית עם המטופל.

ההיסטוריה צריכה לכלול את כל המידע על התערבויות קודמות על השפתיים, מחלות ופציעות. זה חל על זריקות קולגן שבוצעו בעבר, אשר יכול לגרום פיברוזיס באזור השפתיים, כמו גם את הזיהום הרפטאלי המועבר, אלרגיות ומצבים רפואיים חשובים אחרים.

ההליך לבדיקת השפתיים מבוצע עם פנים רגועות של המטופל בהתאם לתכנית הבאה.

 • הערכה של חסימה.
 • ניתוח הפרופורציות של הפנים: בדיקת שליש אנכי ומדידת אורך השפתיים העליונות והתחתונות.
 • מידת הביטוי של קשת של קופידון.
 • הבעת הקצוות של חריץ המגש.
 • הבעה של רכסים לבנים לאורך השפתיים העליונות והתחתונות.
 • גודלו של הגבול האדום הגלוי של השפתיים העליונות והתחתונות.
 • הראות של השיניים (בחולים צעירים כמה מילימטרים של השיניים המרכזיות גלויים, אבל, כמו השפתיים מוארכות עם הגיל, השיניים הופכות פחות גלוי).
 • המיקום של זוויות הפה.
 • תנאי האפיתל של הגבול האדום של השפתיים.
 • תנאי האפיתל של העור של השפתיים.
 • הערכה של השפתיים.
 • המיקום של הסנטר (microgenia יכול לעשות שפתיים מלא עוד יותר).

בעקבות תכנית זו, המנתח חייב לקבוע את המדינות שעמדו בבקשות המטופל. האבחון הנכון שלהם יהיה אבן הפינה של תוצאות טיפול מוצלח.

צילום

צילום משחק תפקיד חשוב מאוד בניתוחים קוסמטיים. באשר לשפתיים, הוא מאפשר למנתח לזהות ולאשר את האסימטריה לפני הניתוח, על התכנון הנכון שלו. הוא גם מאפשר למטופלים להשוות את מצבם הטרום - אופרטיבי עם זה המתקבל לאחר מכן, על מנת לדמיין את השינויים שחלו. לפני צילום, עליך להסיר כל איפור. גבולות של תמונות ראייה צריך להיות: על העליונה - הקצה התחתון של מסלול, מלמטה - העצם היידית. בדרך כלל, התמונות צולמות בחזית הקדמית, הימנית והשמאלית, הימנית והשמאלית לרוחב במנוחה, כמו גם בהקרנה חזיתית של שפתיים מחייכות ומקומטות.

הרדמה

אזור השפתיים העליונות והתחתונות קל מאוד להרדים על ידי סגר מקומי. 4% lidocaine ג'לי (Xylocaine) מוחל על הקרום הרירי של השפתיים העליונות והתחתונות. עצב המנטלי מצור אזורי, סניפים עצבים infraorbital ואת חיך גדול נעשה דרך רירית הפה בתערובת של כמויות שווות של bupivacaine 0.5% עם אפינפרין 1: 200,000 מעורבת עם נפח שווה של לידוקאין 1% עם אפינפרין 1: 100,000. לאחר ביצוע השפתיים שלה יכול מקומית להיכנס לידוקאין 1% עם אפינפרין 1: 100,000 ו hyaluronidase, מעורבב ביחס של 10 מ"ל ל 1 מ"ל, בהתאמה. תערובת זו היא הציגה לאורך השפתיים במישור לנתיחה. נפח ההרדמה צריך להיות מוגבל כדי למנוע עיוות צורה של השפתיים. בעת שימוש השתלות מטריקס עורי, האנזים אינו משמש כדי להפחית את ההסתברות להרס שלה. בהתאם לרגישות של החולה ופעולות אחרות הוא מתכנן הרדמה נוספת עשויה לשמש, על ידי מתן פומי של 20 מ"ג של bitartrate diazepam או hydrocodone (lortab) לפני הרדמה כללית.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20]

התערבויות על קוביית העור וגבול אדום

קמטים מופיעים באזור perioral כתוצאה של הזדקנות. תהליך זה הוא מואץ על ידי insolation ועישון. לעתים קרובות, שינויים אלה משקפים נזק הן לדרמיס והן לשכבת תת-עורית, עם אובדן נפח הגבול האדום של השפתיים. תיקון לטווח קצר של קמטים בעור מתבצעת על ידי הכנסת קולגן לקווים perioral. עם זאת, בשל הניידות של אזור זה, קולגן יכול להימשך עד 2 שבועות. תיקון ארוך יותר ניתן על ידי שחיקה של העור סביב הפה. בתחילה, dermabrasion ב הפין היה רק על קמטים perioral. שיטות מודרניות של שחיקה מיוצגים על ידי מגוון רחב של שיטות - מ קילוף החומרה עבור קמטים שטחיים מאוד כדי קילוף כימי ו שחיקה עם לייזר C02 של קמטים עמוקים. הקמטים העמוקים ביותר יכולים לעיתים להיות מטופלים עם אצטון, ואחריו החלת פתרון בייקר עבור פילינג כימי על בסיס פנולי עם קצה העץ של המוליך כותנה. פתרון פילינג זה יכול להיות מיושם גם על החלק היבש של הגבול האדום של השפתיים. לאחר מכן הליטוש בלייזר מבוצע על הגבול האדום, כולל אזורי קילוף נקודה הקודמת. זה מוביל לריכוך קמטים של השפתיים ועלייה בחלק הגלוי של הגבול האדום. קווים עמוקים על הגבול האדום הם לעתים קרובות תוצאה של אובדן הרקמות של השפתיים, אשר דומה מאוד לירידה בכמות האוויר בבלון. קמטים חלקים על הגבול האדום יכולים להיות על ידי שחזור נפח השפתיים בחומרים מודרניים.

הארכת ניתוח שפתיים

הגדל

הגדלת השפה העליונה והתחתונה עשויה להיות כרוכה בשימוש בחומרים עצמיים כגון הדרמיס, שומן, fascia, מערכת אֲלָלִי שרירי שטחית, או חומרים כגון AlloDerm (שתלי של בסיסים acellular הדרמיס האנושי), גור-טק, קולגן, סיליקון, Dermologin רבים אחרים.

העקרונות העיקריים של הגידול כוללים גם הגדלת אורך אנכי של השפה, או הגדלת הבליטה של השפתיים. המטרה הראשונה היא להשיג את הקמתם של שתלים. כאשר המטרה היא להאריך את השפה, החומר השתל ממוקם בדרך כלל בתוך צלחת או במנהרה לאורך החלק התחתון של השפה העליונה ואת החלק העליון של השפה התחתונה. אם נעשה ניסיון להגביר את הבליטה, השתל ממוקם בשכבת הסובסקוזלית לאורך המשטח הקדמי של השפה, או במנהרה לאורך המשטח הקדמי. מאז השפתיים מאוד ניידים, החזקת ממושכת של החומר המושתל בשפת היא משימה קשה. חומרים אוטולוגיים הם בדרך כלל זמינים; עם זאת, היישום גם מניח מראש את קיומו של אתר התורם ובעיות הקשורות. הוא קבע כי השומן נשאר בלתי צפוי, אשר לעתים קרובות מוביל משטח אחיד של השפתיים. הסיכוי להצלחה עולה עם שטיפת השומן עם פתרון רינגר לקטט כדי להסיר תאי שומן פגומים ונהרס, כמו גם דם וסרום. שתלי Dermal ו SMAS בשל אופי הסלולר צפופה של חומרים אלה בדרך כלל לא שורדים זמן רב בשפתיים. פאסקיה הזמני הוא בדרך כלל רזה מאוד ברוב המטופלים לא נותן עלייה משמעותית בנפח.

בול קולגן הוא פלסטיק, אשר מאפשר לה להיות מוכנס לתוך רולים לבנים, לאורך החריץ מגש ואת הגבול האדום של השפתיים. כדי לזהות תגובות אלרגיות אפשריות על 4 שבועות לפני היישום שלה, יש צורך לבצע בדיקות עור של חולים. למרות התוצאה השלילית של בדיקת עור בודדת, חלק מהחולים עלולים לחוות תגובות אלרגיות לחומר. באזור השפתיים, קולגן ניתן להחזיק במשך 2 שבועות עד מספר חודשים. זה גם עוזר להחליק חלק הקמטים בסדר סביב הפה. כדי להפחית את הסבירות להיווצרות של חותמות, המטופלים צריכים לעסות את אזורי ההזרקה.

AlloDerm

השתלות של בסיס ללא תאים של הדרמיס האנושי פותחו במקור כדי לכסות שטחים גדולים של כוויות. עם זאת, הם שימשו בהצלחה גם שתלים עבור השפתיים. החומר להשתלה מתקבל מבנק רקמות מוסמך. לאחר הסרת התאים מן הדרמיס, החומר מיובש על ידי סובלימציה. כתוצאה מכך, בסיס אצילי מתקבל המאפשר את הרקמה לגדול האוכלוסייה התא של הבסיס לגדול (AlloDerm). כתוצאה של ארגון מחדש קבוע של השתל, עד סוף השנה, AlloDerm אינו קיים עוד האורגניזם הנמען, אבל מוחלף לחלוטין על ידי הרקמה שלה. זהו רצף מצוין של הגדרת מסגרת זמנית אשר מגרה את הצמיחה של רקמות חדשות. AlloDerm מוזרק לתוך השפתיים לאחר הרדמה אזורית דרך החתכים של ספייק בפינת הפה. לאורך הקצה הקדמי או התחתון של השפה, בהתאם למטרת הניתוח, מנהרה תת-עורית משמשת ככלי נשיאת הגיד. לאחר שחרור המכשיר מהצד השני, מוכנס לתוך הכיס הכיסא של אלודרם בגודל המתאים. החלת חומר זה, המנתח צריך לזכור כי לאחר התפשטות, הטופס מיובש דחוס באורגניזם הנמען לגודל קרוב לגודל המקורי של החומר היבש. לכן, המנתח חייב לקבוע את נפח הגידול הרצוי בשבר היבש של AlloDerm, ולא על ידי הטופס מיובש שלה. בדרך כלל שני שלישים ניתן להציב את השפה העליונה, ושליש של 3 x 7 ס"מ צלחת ניתן להציב את השפה התחתונה.עם זאת, לעתים קרובות ניתן להכניס צלחת שלמה לתוך כל שפה. המנהרה בשכבת הסובוקוזלית צריכה להיווצר עמוק מספיק שחומר השתל אינו מאיר דרך השפה. אם לאחר הניתוח נחשף בפינת הפה או בקצה הגבול האדום שטח קטן של חומר, ניתן לחתוך אותו ללא תוצאות. עכשיו את הזרקת טופס AloDerm נבדק. תוצאות ראשוניות נראות מבטיחות. אתה יכול להשיג את אותה מידה של הגדלת שפתיים, כמו עם צלחת, אבל בצקת תימשך רק 2-3 ימים. שלא כמו קולגן שור, שהוא שתל העור, את גודל החלקיקים של עובש הזרקת AlloDerm מאפשר לו לשמש שתל תת עורית. מחט של 25 סנטימטר 25 G מוזרקת לאורך קו האמצע, עם נקב בשפה במישור הרצוי (באותו מישור כמו בעת החדרת צלחות AlloDerm). AloDerm הקרקע דק מוצג באופן שווה לתוך הבד כמו המחט הוא נסוג. Dermologin הוא בסיס תאיים מומס כימית של הדרמיס. הוא האמין כי כתוצאה של התמוטטות כימית, proteoglycans שונים יוסרו כי יקדמו ingrowth רקמות. תוצאות התצפיות הראשונות על השימוש בחומר זה מאכזבות מאוד, שכן הוא אינו נמשך זמן רב יותר מאשר קולגן שור.

trusted-source[21], [22], [23]

פוליטרפילואוראתילן נקבובי

נקבובי polytetrafluoroethylene (PPTFE, גור-טקס) נעשה שימוש נרחב כדי להגדיל את נפח השפתיים במשך שנים רבות. זה לא עובר resorption. עם זאת, כאשר מותקן השפה סביבו, צורות כמוסה, אשר יכול להדק את קומפקטית השפה. חסרון נוסף של חומר זה הוא שחולים יכולים לחוש את ה- PTFE בשפתו. תנועות מורכבות של השפה העליונה להקשות מאוד להחזיק את השתל בתוכו, ולעתים קרובות זה extrudes. המפיקים מנסים להגדיל את הגמישות של שברי גדול של pTTPE על ידי יצירת מבנה תאיים של השתל. זה עובד היטב על השפה התחתונה, עם זאת, על פי הניסיון של המחבר, השפה העליונה אינה מקובלת.

סיליקון

סיליקון קטן מטפטף הוא חומר אפשרי עבור augmentation שפתיים, אשר כבר בשימוש נרחב בעבר. עם זאת, בשל המיקום של מינהל המזון והתרופות האמריקני, זה לא נמצא בשימוש כיום על ידי רופאים רבים. לפעמים ניתן לצפות בתגובות להכנסת מיקרו-אפלטים, וזה כנראה בגלל חוסר הטוהר של הסיליקון עצמו.

פלסטיק VY

העברת VY, או הגדלת chiloplasty, טכניקה אשר ידועה במשך שנים רבות שמשה במקור לתיקון שפות svistkovoy העיוות מניח תרגום V העיקרון רירי תפירה ב י כל הרירית יכולה להידחף קדימה על ידי ביצוע שני חתכים סמוכים בצורת V (כמו "W") ולהפוך אותם לדמות בצורת Y. הסכום המדויק של הגדלה לא יכול להיות צפוי מספיק. כדי לקדם את החלק לרוחב של הגבול האדום, יש צורך להרחיב את W- פלסטיק כדי דוקרנים. הדפים מוקצים, והקיצוצים סגורים על פי עקרון ה - VY. צלקות אינן משמעותיות ואינן יוצרות חותמות, שהמטופל חש בהן.

ניתוח מקצר את השפתיים

הזזת השפתיים או הזזת הגבול האדום

תנועת השפתיים או הגבול האדום תוארה לראשונה על ידי ז'יל, ולאחר מכן הושלמה על ידי מנתחים אחרים. זה מבוצע על ידי הסרת פיסת אליפטי של העור סמוך לגבול האדום של השפה העליונה או התחתונה. במקרה של שפה העליונה ארוכה עם קשת מטושטשת קופידון, טכניקה זו יכולה לשמש כדי לשחזר את נקודות התייחסות מרכזי. לעתים קרובות נוח לשאול את המטופל לסמן עם סמן על השפתיים העליונות והתחתונות את הצורה והגודל שהם רוצים לקבל. זה יכול להיעשות כאשר יושבים מול המראה, אשר יאפשר לנו להשיג הבנה טובה יותר של המטרות הכירורגי המטופל של המבצע. יש לציין ולדון לפני הניתוח כל הפרופורציות ברקמות של השפתיים. לאחר סימון האזורים, אתה צריך לבלו עוד 1 מ"מ של רקמה כדי לפצות על "אפקט רתיעה" של השפה. האליפסה נחתכת במישור הפנים, ישירות מתחת לעור, מעל השריר. זה יעזור לשחזר את מלוא הגליל הלבן הסמוך לגבול האדום.

אל תלך מתחת לפני השטח של דיסקציה, אחרת התכווצות הצטלקות עלולה להתרחש. נקודות השפה העליונה נאספות על ידי התפרים האנכיים של המזרן מבלי לחצות את הקצוות הסמוכים. הסגירה הסופית של הפצע מתבצעת עם תפר תת רציף פרולין 5-0 עם חיזוק נוסף על ידי התפרים resorbable, במידת הצורך.

כריתה של בסיס האף

כריתה של הבסיס של האף היא פעולה מצוינת עבור חולים עם שפת העליונה העליונה, אזורים מוגדרים היטב של קשת של קופידון בסיס האף. לאליפסה של העור שבבסיס האף יש צורת שחף ומתאימה לקווי המתאר של בסיס האף. בהתאם המבנה האנטומי של בליטה התומכת של הבסיס של האף, החתך יכול להרחיב את האזור הזה. קו מקביל היטל זה נמשך, יצירת אליפסה נחותה של העור. העור הוא נכרת במישור תת עורי; את הפצע הוא sutured בשתי שכבות. Millard אמר כי המרחק מתחילת מגש המגש לבסיס האף לגבול האדום של השפתיים הוא עד 18-22 מ"מ. אם השפה עולה על גודל זה או ארוכה יותר מהפרופורציות היחסיות של הפנים, החולה עשוי להופיע כריתה של בסיס האף.

Heiloplasty

Haloplasty, או הפחתה של הגבול האדום, ניתן לבצע על ידי הוצאת כמות שווה שלה משני צדי הקו הלח של השפה. המטרה היא לעשות חתך לאורך קו רטוב או קצת מאחוריו. בהתאם לנפח של השפתיים שנפגעו, החתך יכול ללכוד לא רק את הרירית. ואז החתכים סגורים עם התפרים absorbable. בדרך כלל, כדי לפצות על ההשפעה של התחדשות השפתיים לאחר הניתוח, נדרש תיקון מוגזם. הפחתת chyloplasty צריך להשפיע על כל רכיב של השפה המורחבת, כולל בליטה, גובה אנכי של השפה ואת החלק הגלוי של החלק הלח של הגבול האדום. כדי להפחית רירית overcorrection יכולה ראשונה לחתוך בצד אחד של האליפסה, ולאחר מכן להתחבר ב רירי שגדלו יתר ואת רקמת בלוטות, ו, משם בדיעבד שיחתכו עודף. יש צורך לשמור את גובה השפה התחתונה ברמה של החותכות התחתונות.

שיפורים נוספים

השימוש קבוע הקעקוע קוסמטי יכול לעזור להדגיש את הצורה של השפתיים או, אולי, ליישר את אסימטריה לאחר הניתוח. הליך זה יכול להתבצע על בסיס אשפוז תחת הרדמה מקומית.

trusted-source[24], [25], [26]

סיבוכים לאחר הניתוח

סיבוכים אפשריים של ניתוח כלשהו הם זיהום ודימום. בהתחשב במבנה האנטומי המורכב של האזור הפריוריאלי, חשוב מאוד לזהות אסימטריה לפני הניתוח, שכן חלק מהם יכולים להמשיך גם לאחר הניתוח. בעוד כמה נהלים חלים על תיקון של אסימטריה מינימלית, ניתוחים אחרים שפתיים לא לתקן אלה סימטריות ולפעמים אפילו להדגיש אותם. א-סימטרית לאחר הניתוח יכולה להיות קשורה בצקת מקומית, הם צריכים להיות מטופלים עם זריקות של סטרואידים בדילול. Paresthesia של השפה יכולה להתמיד עד 6 חודשים.

הפליטה הקלה של החומר המושתל ניתנת לתיקון על ידי הסרת החלק החשוף וטיפול בפצע מקומי. התקף של חלק משמעותי או זיהום של השתל בדרך כלל דורש הסרתו. לאחר מכן, המיטה שלו יכול להיות מלא רקמה צלקת, אשר יוביל להפרת גמישות של השפתיים. כדי למזער את הידוק השפתיים, פעם או פעמיים בשבוע, מוזרק את triamcinolone מדולל. המטופלים נדרשים לעסות ולמתוח את שפתיהם 6-10 פעמים ביום. זה נעשה 10-12 שבועות, עד השפתיים להירגע.

פעולות על השפתיים הופכים פופולריים יותר ויותר. אבן הפינה של תוצאה מוצלחת הן של המטופל והן של המנתח היא הבנה ברורה של המטרות ואת המצב הראשוני. אז רק המנתח יש לשים את האבחנה הנכונה, יש לו רק לפנות מגוון של אמצעים כדי להשיג את התוצאה הרצויה.

תקופה שלאחר הניתוח

כמעט כל ניתוח על השפתיים, החולים אומרים שהם מרגישים את שפתיהם "קשוחים" ולא טבעיים עם חיוך של כ 6-8 שבועות. אמנם כלפי חוץ השפתיים שלהם עשוי להיראות נורמלי, במהלך תקופה זו חולים להרגיש לא נוח. לאחר הניתוח, מומלץ לחולים לא לסבול את השפתיים במשך שבועיים. הם גם מומלץ להימנע מעישון. אם יש היסטוריה של הדבקה הרפס, המטופלים הם בדרך כלל prescribed טיפול אנטי ויראלי. בחולים שעברו פעילות הגדלה, התרחשה התפרצות, הם צריכים להיות זהירים. רקמות מודלקות הם יותר פריך, ולכן רגישים יותר להתפרצות השתל. חולים שעברו ניתוח, מורכבים יותר מזריקות קולגן, נקבעים בדרך כלל אנטיביוטיקה רחבת טווח.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.