^

משחה Synthomycin עבור אקנה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אקנה על העור יכול להופיע לא רק בגיל ההתבגרות. חינוך לא נעים כזה מפריע לאנשים בכל הגילאים. הדרך לצאת מהמצב הזה יהיה sintomitsinovoy משחה אשר ביססה את עצמה כאמצעי יעיל וזמין, אין דבר גרוע יותר מאשר מוצרים יקרים המפורסם, אשר לתרום במאבק נגד סוגים שונים של דלקת על העור.

האם משחה סינטומיצין לעזור עם אקנה?

משחה Synthomycin היא שיטה יעילה במאבק נגד אקנה, שחין ודלקות כאלה. מהי הסיבה לאפקטיביות שלה? ראשית, בהרכב של משחה - אנטיביוטיקה רב עוצמה levometsitin. זה משמיד חיידקים ומיקרואורגניזמים המעוררים את התהליך הדלקתי. המרכיב העיקרי - chloramphenicol, מונע את הכפל של חיידקים מזיקים. שנית, שמן קיק, בעל השפעות אנטי דלקתיות וחיטוי. הודות לו, העור בעת שימוש במשחה, לא overdry ו באותו זמן brightens. לכן, משחה Synthomycin יעזור לא רק כדי לסיים אקנה, אלא גם כדי להתגבר על כל זיהום שיש לו השפעה שלילית על העור של אדם.

קרא גם:

אינדיקציות לשימוש

ממליצים משחה Synthomycin לטיפול בהפרעות רבות. ברשימה הנפוצה ביותר - סריטות, שלבקת חוגרת, סעפת, לשרוף פצעים, דלקת של בלוטות הזיעה, נגעים מוגלתיים של העור ורירי, ו- גַרעֶנֶת.

משחה Synthomycin מאת כתמים לאחר אקנה

מאפיין ייחודי נוסף של משחה Synthomycin, אשר נקבע הפופולריות שלו, היא היכולת להסיר כתמים שנותרו על המקום שבו אקנה היה בעבר. אפקט זה אפשרי בשל שמן קיק. זה מנרמל את התהליך של ייצור תאים פיגמנט, מעורר חידוש פעיל של האפידרמיס, אשר מונע הצטלקות ואת המראה של צלקות.

פרמקודינמיקה ופרמקוקינטיקה

Chloramphenicol חודר האפידרמיס והורס את הממברנה של תאים של מיקרואורגניזמים מזיקים, מפר את תהליך סינתזת החלבון בהם. זה מפסיק את הצמיחה של חיידקים ומיקרובים, ומוביל למוות שלהם.

מאז משחה Synthomycin משמש חיצונית ובכמויות קטנות, את מידת הקליטה מערכתית היא חסרת משמעות.

אופן היישום ואת המינון של משחה synthomycin נגד אקנה

לפני החלת המוצר על העור, יש לנקות את האזור ולהמתין עד שיתייבש. לאחר מכן, באמצעות צמר גפן או קצות אצבע, בזהירות, כדי לא לעורר תחושות כואבות נוספות, להחיל משחה Synthomycin לפצעון.

למעלה עם תחבושת או טיח bactricidal. מהלך הטיפול נמשך עשרה ימים. לאחר ביטול הבעיה, הפסק להשתמש במשחה. מאחר שהוא חלק מקבוצת אנטיביוטיקה, המינון ומשך הטיפול נקבעים על ידי הרופא.

השתמש במהלך ההריון

מחקרים רפואיים הראו כי מרכיבים פעילים במשחה סינתומיצין יכולים לחדור לשיליה, אך כיצד הם משפיעים על העובר באופן ישיר לא נקבע. לכן, רופאים, על מנת למנוע השלכות שליליות, לא ממליצים על השימוש בכלי זה במהלך תקופת ההריון. זה מותר להשתמש בו רק כמוצא אחרון, תחת פיקוח קפדני של מומחה.

התוויות נגד שימוש

יש לציין כי יש מספר מגבלות בשימוש משחה Synthomycin. זה התווית של נשים הרות ותינוקות. זה לא מומלץ לאנשים עם אי סובלנות בודדים של רכיבים המרכיבים, עם הפרות של התהוות דם תהליכים, עם מחלת כבד. אם הגידול מאובחן, יש מחלות עור שונות, פצעים פתוחים עם פריקה סוערת.

תופעות לוואי

למרות התוצאה המצוינת של משחה סינתומיצין, השימוש שלה יכול להיות מלווה תופעות לוואי. מה מתבטא בצורה של תגובה אלרגית, גירוד, אדמומיות, נפיחות. אפשר לפתח את הפתולוגיות החוזרות ונשנות של העור והריריות הריריות. במקרה זה, עליך להפסיק את השימוש בתרופה באופן מיידי.

מנת יתר

עם מנת יתר של משחה Synthomycin, את הביטוי של תופעות לוואי של התרופה עלול להגדיל.

אינטראקציות עם תרופות אחרות

משחה Synthomycin אינו prescribed עם barbiturates, אתנול, cytostatics, נגזרות pyrazolone, diphenyl. להגביר את הפעולה של ניסטטין ליניאטה, אריתרומיצין, levorin, oleandomycin, דיכוי - benzylpenicin מלחים. תרופה לא תואמת עם sulfonamides.

תנאי אחסון

לאחסן במיכל אטום, במקום יבש, בטמפרטורה מקסימלית של 15 מעלות. לא להקפיא.

תאריך תפוגה

שנתיים. לאחר תום התקופה, עדיף לסרב להשתמש בתרופה.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "משחה Synthomycin עבור אקנה" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.