^

משחה הפרין לאקנה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אקנה על הגוף, ובעיקר בפנים, הוא צרות גדולות עבור האדם המודרני. אחרי הכל, היום זה מאוד חשוב יש מראה נוכחים. מומחים בתחום הקוסמטיקה פיתחו הרבה מוצרי טיפוח העור. ביניהם יש קו מיוחד, אשר נועד להילחם באקנה. ראוי לציין כי לא כל התרופות יעילות באותה מידה. בפועל, הוכח כי התוצאה מעולה נותן משחה הפרין מפני אקנה. זה ניתן למצוא בכל בתי המרקחת במחיר קטן.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

אינדיקציות לשימוש במשחה הפרין

משחת הפרין מיועדת לטיפול בטרומבופלפיטיס ודליות ורידים; טחורים חיצוניים; כיבים טרופיים של הרגל התחתונה; דלקת של כלי הלימפה; עם היווצרות של hematomas תת עורית, בצקת; פציעות וחבלות; דלקת השדים השטחית. אבל באותו זמן, היא הקימה את עצמה כתרופה טובה עבור אקנה.

לקבלת מידע מלא על ההכנה, לחץ כאן.

פרמקודינמיקה

משחה הפרין עבור אקנה היא תרופה משולבת המשמש בחלקים החיצוניים של הגוף. מנגנון הפעולה תלוי במרכיבים המרכיבים.

סודיום מפחית דלקת, מאיץ את תהליך של resorption של קרישי דם מהווה מחסום למראה של חדשים. יש השפעה מדכאת על hyaluronidase, מפעיל תכונות fibrinolytic של דם.

חומצה Nicotinic מקדם את הרחבת כלי השטח כדי לשפר את ספיגת הפרין.

Benzocaine מפחית כאב.

פרמקוקינטיקה

משחה הפרין הוא כמעט לא נקלט לתוך הדם ולא נכנס למערכת הדם.

משחה הפרין מצלקות לאחר אקנה

זה קורה כי לאחר אקנה על הגוף יש סימנים - scars, אשר באופן משמעותי להחמיר את המראה. אבל בעיה זו פתירה, זה מספיק כדי ליישם משחה איכותי. אל תחפשו כלי כזה בין המותגים היקרים. מצלקות לאחר אקנה יעזור להיפטר משחה הפרין. זוהי תרופה antherrombotic ו הרדמה ביעילות מבטל לא רק פריחות על העור, אלא גם מחליק את הצטלקות שנותרה לאחר אקנה. משחה יש השפעה מזיקה על מיקרואורגניזמים וחיידקים המעוררים את התהליך הדלקתי, מפחית כאב בפצעים, הגורם אשר היה אקנה. לפני השימוש, יש צורך לבצע בדיקה אלרגית תגובה כדי למנוע השלכות שליליות.

השיטה של החלת משחה הפרין מאקנה

לפני החלת משחה הפרין על האזור מודלק, אזור זה העור יש לנקות עם פתרון אלכוהול. לאחר מכן להחיל שכבה דקה ולשפשף אותו בתנועות עיסוי מסודר. עדיף לא לגעת באזורים בריאים. חזור על ההליך פעמיים ביום - בבוקר ובערב. בדרך כלל, משך הטיפול לוקח לא יותר מעשרה ימים. בשלב זה עדיף לוותר על הרבה מוצרים קוסמטיים כדי לא להעמיס על העור פגום.

חשוב מאוד לטפל בבעיה באופן מקיף. קרא גם:

שימוש משחה הפרין נגד אקנה במהלך ההריון

זה מותר להחיל משחה Heparin מ אקנה להריון נשים מניקות. אבל רק אם יש לכך סיבה כבדה שהוקמה על ידי הרופא. באופן טבעי, האם לעתיד עשויה להיות מצב פתולוגי כי הם בוטלו על ידי תרופות. אסור לה לשכוח ששימוש זה לבדו ולא מבוקר בתרופה זו, כמו סמים אחרים, אסור בהחלט. אחרי הכל, זה יכול להזיק לא רק את הבריאות שלך, אלא גם את הילד בעתיד.

התוויות נגד שימוש

עדיף לדחות את השימוש משחה הפרין אם דרגה גבוהה של רגישות על מרכיביו הוא ציין, ישנם חריגות בתהליך של קרישת הדם, אבחנה של "thrombocytopenia" הוקמה. אסור להחיל את התרופה על מנת לפתוח פצעים מדממים ועם פריקה סוחפת. במהלך תקופת ההנקה וההנקה, יש להשתמש רק בעצת רופא.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

תופעות לוואי

תופעת הלוואי של משחה הפרין מתבטאת בצורה של דרמטיטיס, hyperemia, שלפוחיות, גירוד. ייתכן שיש דימום, שכן התרופה מכילה מרכיב שמדלל את הדם. במקרה של המופע שלהם יש צורך להתייעץ עם רופא.

מנת יתר

שימוש לטווח ארוך של משחה הפרין יכול לעורר סיבוכים hemorrhagic.

אינטראקציות עם תרופות אחרות

משחה הפרין אינו prescribed יחד עם תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידים, תירוקסין, antihistamines ו tetracycline.

תנאי אחסון

משחה הפרין צריך להישמר במקום יבש, שבו טמפרטורת האוויר היא לא יותר מ +20 ° C. הימנע מאור שמש ישיר. הרחק ילדים.

תאריך תפוגה

36 חודשים בסוף התקופה, התרופה אינה מומלצת.  

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "משחה הפרין לאקנה" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.