Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אמפולות מנשירת שיער וצמיחת שיער

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג, אונקודרמטולוגיה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 26.11.2021

Cosmeceuticals - אמפולות מנשירת שיער וצמיחת שיער - כאשר מחילים את תוכנם על הקרקפת ומשפשפים אותה בשורשי השיער, פועלים ישירות על זקיקי השיער.

בשל הפשטות של השימוש, מוצרים אלה הם ביקוש רב: על פי האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה, מ 16% לגברים 18-29 שנים עד 53% מהגברים 40-49 שנים סובלים מבעיות עם נשירת שיער. [1]כיצד לקבוע את הטוב ביותר אמפולות מנשירת שיער, היעילה ביותר ואת משחק מהיר? אחרי הכל, כל היצרנים - למרות אנלוגים זמין - להבטיח תכונות מתחרות ואפילו ייחודי של המוצרים שלהם.

בדיקה סלקטיבית של מוצרי קוסמטיקה רפואיים (שאינם משווים ניסויים קליניים) מתבצעת בכמה עשרות צרכנים, אשר אינה מבטיחה את יעילותם לכל. נכון, באיחוד האירופי ישנם כללי כללי עבור מוצרי קוסמטיקה תקנה המסדירים את השלבים של פיתוח המוצר (כולל בחירת החומרים), כמו גם קביעת האחריות של היצרנים על איכות ובטיחות.

אבל אם זה שווה להתמקד ביקורות מלאים באתרים הרלוונטיים לנושא, להחליט בעצמך: לרוב הם חלק פרסום נועדו חוסר מודעות ואמינות של הלקוחות.

אינדיקציות לשימוש

בין החומרים המכילים אמפולות מנשירת שיער וצמיחת שיער, יש את שניהם

טבעי, ממוצא צמחי, מסונתז; שילובים שונים שלהם נוצרו במעבדות של חברות קוסמטיקה, אבל רוב התיאורים אינם מכילים תכונות כגון פרמקודינמיקה או התוויות נגד לשימוש - כי הם לא סמים.

למרות שהסימנים לשימוש בכל הכלים הללו כוללים:

  • צמיחה איטית של שיער על הראש, אובדן שלהם דילול ו / או מוגברת (בשל היחלשות של זקיקי השיער);
  • androgenic alopecia הקשורים להשפעות התוקפניות של דיהידרוטסטוסטרון על הקולטנים של זקיקי השיער התלויים באנדרוגן באזור הקדמי-קדמי של הקרקפת);
  • קרחת קינון או  מוקד ; אלופציה עגולה (Alopecia Areata);
  • איבוד שיער עונתי או מלחץ או דילול הורמונלי (במהלך גיל המעבר, עם שחלות פוליציסטיות, מחלת בלוטת התריס) או במהלך ההריון (בשל מחסור ביוטין, המתרחשת עקב הגידול בהוצאות בתהליך חלוקת התאים המהירה של העובר המתפתח);
  • נשירת שיער לאחר כימותרפיה.

עם זאת, יש לזכור כי כספים אלה לא נותנים השפעה במקרה של נשירת שיער של אנתולוגיה דלקתית או אוטואימונית, כמו גם קשורה לעצב סימפטי לקוי של הקרקפת.

אגב, צורה כזו של ייצור כמו אמפולות מאפשרת להגדיל את הריכוז של פתרונות למזער את תוספת של חומרים משמרים להם (אשר, כמובן, משפר את הפצת העור שלהם) ומספקת מנה אחת מדויקת. על אף ההבדלים בהרכב האמפולות, יש לבחון את משך השימוש המומלץ בהם, אופן השימוש והמנה (מוסבר בהוראות המצורפות). בפרט, התוכן של אמפולה אחת מוחל ישירות על הקרקפת והוא מופץ באופן שווה על ידי עיסה אותו בשורשי השיער.

שמות של אמפולות עבור נשירת שיער, מוצרים העליון עם amineksilom

אנחנו לא רק רשימה של שמות אמפולות מנשירת שיער, העליון - כלומר, אלה מאוד בראש רשימות רבות שלהם, אבל ננסה להביא את הרכב מלא של הנוזלים הכלולים בהם ואת העיקרון של הפעולה של חומרים בודדים. אין זה סביר כי זה יהיה דירוג, אבל מידע על הרכיבים יעזור לעשות בחירה לטובת האמצעי היעיל ביותר.

מה מכילים אמפולות מנשירת שיער וצמיחת שיער?

בואו נתחיל עם aminexil (2,4 diaminopyrimidine תחמוצת), אשר מכילים את המרכיב הפעיל העיקרי:

  • דרקוס אמפוקס - Dercos Aminexil Pro ו Dercos Aminexil קלינית - על ידי החברה הצרפתית וישי (מעבדות וישי);
  • אמפולות נשירת שיער Loreal amineksil - Aminexil מתקדם מעבדות LOOreal:
  • Kerastaz (Kerastase Specifique Aminexil כוח R) - אמפולות של נשירת שיער לגברים ולנשים (סימן מסחרי L `Oreal);
  • Ampoules Revivexil (אנטי-איבוד שיער), ריבלון נגד נשירת שיער, מטריקס אינדיאנית (MATRIX Biolage ScalpSYNC) ועוד.

Aminexyl, אשר יש פטנט בינלאומי, אך עדיין לא אושרה על ידי ה- FDA (ארה"ב), הוא vasodilator המפעיל את זרימת הדם בזקיקי השיער ובכך משחזר את הכדאיות שלהם, מניעת היווצרות מופרזת של קולגן סביבם (perifollicular fibrosis). עם זאת, amineksil יכול לגרום לתופעות לוואי בצורה של hyperemia, קילוף וגירוד של העור באזורים של יישום, בדומה לדרמטיטיס אלרגי. [2]

כמו כן, באמפרקות של דרקוס (וישי) יש: מולקולות SP94 פטנטות (החודרות לשורשי השיער והופכות לסרמידות - ליפופרוטאינים לשיער); [3] חומצת האמינו ארגינין (באמצעות גירוי של ערוצי אשלגן של התאים מרחיב את כלי העור, תורם טובה יותר trophism של רקמות) ויטמינים עבור זקיקי השיער המשפרים תזונה של זקיקי השיער מפני נפילת אמפולות וישי (Dercos Aminexil Pro) מיוצגים על ידי ניאצין (ויטמין B3) ו pyridoxine (ויטמין B6).

אם pyridoxine מסייע במניעת היווצרות קשקשים, חומצה ניקוטינית באמפולות מנשירת שיער (מילים נרדפות - ניאצין, ויטמין B3, PP, ניקוטין, ניאצינאמיד) - מרחיבה כלי דם, כלומר, מאפשרת "להאכיל" את זקיקי השיער. [4] בנוסף, כמו trichologists מציע, ניאצין מפחיתה הצטברות כולסטרול ב sebocytes הקרקפת, אשר הופך לאנזים 5α-reductase, הקשורים ישירות עם עלייה dihydrotestosterone (DHT) ואובדן שיער אצל גברים ונשים. ראה עוד -  Alopecia androgenetic

בנוסף aminexil, Loreal Aminexil - Aminexil מתקדם LOOreal אמפולות עבור נשירת שיער - יש מורכבת של חומצות אמינו - נחושת טריפפטיד -1, בדומה למתחם GHK-Cu הכלול נוזלים ביולוגיים של הגוף. קומפלקס זה מסייע לעורר את צמיחת השיער על ידי חסימת ההמרה של טסטוסטרון ל- DHT. [5]

Carastase Specifique Aminexil כוח R אמפולות יש שני מרכיבים חשובים יותר. ראשית, זה rhamnose - deoxysacchar טבעי, גורם מגרה אנדותל גידול כלי הדם (VEGF), אשר, בתורו, מגביר את כלי הדם של זקיקי השיער ומגדיל את התזונה שלהם. [6]

שנית, הוא מכיל את חומצה phytosterols madeacasinic (אסיה) ידוע איורוודה Centella Asiatica (Centella asiatica) - צמחים עם תכונות נוגדות חמצון ו lipolytic.

במקום aminexil, חומר חדש פטנט סטוקסידין (סטמוקסידין), המעורר תאי גזע רדומים CD34 + ליד משטח העור, מוכנס לתוך אמפולות וישי דרקוס Neogenic ו אמפולות Kerastase Densifique (לוריאל), אשר מוביל לעלייה במספר וצפיפות של זקיקי השיער. [7]

אמפולות עם שליה לאובדן שיער

פורמולה (איטליה), Placentrix (Farmagan, איטליה) אמפולות נשירת שיער שלישיות, דיקסון פוליפנט אמפולות (Dikson), ואת האנלוגים שלהם - Placenta צללית פלוס Revitalizer (Schwarzkopf, קבוצת הנקל, גרמניה), Placenta PLACO (בריטניה) ו אחרים - מכילים biostimulating לחלץ של בעלי חיים שליה חלבונים (כולל חומצות אמינו, הורמונים וגורמי גדילה). [8]

תזונה וחמצון של זקיקי השיער ניתן לשפר בשל היווצרות של נימי דם נוספים בעור ולאחר מכן זרימת הדם. אבל התוצאה תהיה גלויה אם כספים אלה מיושמים מדי יום במשך זמן רב.

לכן, מומחים מזהירים כי השימוש שלהם במהלך ההריון הוא התווית - בגלל הסיכון לפתח גידולים של הרחם או בלוטת החלב, והשימוש בילדים אינו מקובל, שכן ההורמונים הם מכילים יכול לגרום להתפתחות מינית מוקדמת.

קרם פלנטריקס קלאסי אינטנסיבי (Farmagan, איטליה) משלים את הפעולה של השליה עם ניאצין, טוקופרול (ויטמין E, אשר מנרמל את זרימת הדם ומחזק את שורשי השיער),  [9] מגרה תמציות צמח, ואבץ, שהוא cofactor של אנזימים רבים המספקים תהליכים ביוכימיים בדרמיס ושיער זקיקים.

Ampoules Dikson Polipant (Dixon) מכיל גם תחליב של שמן קיק ונבט חיטה; סרפד ותמציות פלפל אדום; ניאצין, pyridoxine, חומצה פנטותנית (ויטמין B5), inositol (ויטמין B8).

אמפולות של נשירת שיער, המכילות תמצית כף יד גמדית

על פי סיווג אחר שנקרא סאבאל סרולטה, יש phytosterols - Campesterol, stigmasterol, β-sitosterol, אשר מפחיתים את ייצור החלב ופעילות 5α-reductase (ראה סעיף קודם), כלומר, אנטי אנדרוגנים טבעיים. הם גם עשירים בחומצות שומן בלתי רוויות. [10]

תמצית הפירות של כף היד הזו היא חלק מרוכז של אמפולות איטלקיות מנשירת שיער Rinfoltil (Rinfoltil), BioKap (Naturalforme, צרפת), Phytolium 4 Concentrate (Phyto, France), וכן מכיל אמפולות מנשירת שיער לגברים Kemon Actyva P Factor System Uomo איטליה).

בנוסף, Kemon Actyva אמפולות יש חומצה azelaic (גם מעכב 5α-reductase, יש אפקט אנטי דלקתי מובהק נוגדי חמצון); [11] proanthocyanidins של זרעי ענבים אדומים (עם תכונות נוגדות חמצון); [12],  [13] תמציות אצות  [14] וקמליה סינית (כלומר תה ירוק, עשיר בקטקינים וחומצה אלגית, המציג את התכונות של phytoestrogens); [15],  [16] ויטמינים E ו- B6; אבץ ונחושת.

ובצלוחיות Rinfoltil הנוכחי: קפאין (כדי לעורר את צמיחת השיער); [17] תמציות של שורשי ג'ינסנג (שיפור אספקת הדם לזקיקים),  [18] עלי תה וגינקו בילובה (כדי להפחית את הלחץ החמצוני של התאים)  [19],  [20] ועלי נסטורציום (עשירים בסלניום). [21]

אמפולות מנשירת שיער יצרנים איטלקים

השכיחות של אנדרוגנית alopecia אצל גברים הוא 67.1%, אצל נשים - 23.9%. השכיחות והחומרה של התקרחות אנדרוגנטית תואמת את הגיל בשני המינים. [22] עד 13% של נשים לפני גיל המעבר יש כמה סימנים של andopic alopecia. עם זאת, התדירות של andopic alopecia אצל נשים לאחר גיל המעבר עולה באופן משמעותי, ועל פי אחד הכותבים, זה יכול להשפיע על 75% של נשים מעל גיל 65. [23] בקרב האיטלקים, השכיחות של alopecia אנדרוגנטית מוערך על ידי מומחים ברמה של 12.4% מכלל האוכלוסייה (גבוה יותר ב 12.8% בלבד בגרמניה); להשוואה במדינות אחרות: ארה"ב - 11.8%; בריטניה ושבדיה - 11.7% כל אחת; קנדה - 11.5%; ספרד - 11%; אוסטרליה -10.3%.

אז איטליה מייצרת אמפולות עבור נשירת שיער בכמויות גדולות של הרכב שונים.

Keranove ampoules להאט את נשירת השיער, לעורר מטבוליזם האנרגיה interstitial להאיץ את השלב טלוגן הודות חומצה 2-aminopentandinic (גלוטמי), המספק תאים עם גופרית המפעילה צמיחת שיער. [24] גם בהרכב מורכב קומפלקס הטריכודין, הכולל איזופלאבונים, טרפנידים וטאנינים מתמצית הליבה של פטרוקארפאס marsupial (Pterocarpus marsupium) - עץ מזרח אסייתי של משפחת קטניות. הכלי משמש לא יותר משתי פעמים במהלך השבוע.

Collistar Anti Resossizing Vials עבור נשירת שיער וצמיחת שיער מכילים את VRH Trichogen VEG הממריץ את זקיקי השיער, המורכבים מתמציות של שורש ג'ינסנג ורדוק, חומצות אמינו (ארגנין, טירוזין, אורניתין), חלבון סויה, ביוטין (ויטמין B7 או H, קידום התחדשות והתמיינות של תאי אפידרמיס), ניקוטין, חומצה פנטותנית ואבץ. [25]

משקם את קרם גדילת השיער, המכילים אמפולות סלקטיבי (לעורר Intense קרם סלקטיבי) המותג סלקטיבי מקצועי (Tricobiotos SpA). כפי שצוין בתיאור, קרם מכיל מתחמי מיוחד: מגרה ONIM Stimulflux והגנה הביטחון fluux עם ויטמינים ותמציות צמחים. המרכיבים העיקריים שלהם כוללים: apigenin פלבנואידים מחלץ לימון (כדי לשפר את המיקרו-סירקולציה),  [26] תמצית חומצה אולאית משורשי צמח האמבליס של משפחת המדליות של משפחת הדלעת (מנטרל את האנזים 5α-reductase),  [27] חומצות אמינו (גליצין, היסטידין, ליזין) וביוטין.

גם תחת הסימן המסחרי הזה הם אמפולות מנשירת שיער לגבר תחליב פוורייזר, אפקט מגרה אשר מסופק על ידי קפאין, מנטול, כורכום, תמצית מפירות גוארנה (Paullinia cupana), זנגביל תמציות שורש אנג'ליקה (אנג'ליקה Archangelica). מומלץ לבצע קורסים של טיפול פעמיים בשנה, מסלול של מינון ומינון: שלוש פעמים בשבוע להחיל את התוכן של אמפולה אחת על העור במשך שלושה חודשים.

תמציות של זנגביל ושורשי קלמוס, כמו גם שמן אקליפטוס, מנטול, פיפרין, היאלורונט נתרן, גלוטמין ומערכת של ויטמינים הם חלק מהפתרון, אשר מכיל אמפולות אופטימה - OPTIMA איבוד שיער.

ויטמינים C, E, B1, B5, B6, ניאצין, ביוטין, ברושים ושמנים אתניים לפני, כמו גם קמפור ומנטול מכילים אמפולות של קבוע מנשירת שיער (תענוג קבוע).

קרל קרם K05 קרם או K05 אמפולה משפר את זרימת הדם ואת trophism של זקיקי השיער בשל תמציות של ארניקה ההר, סרפד, עץ עץ התה חיוני שמן פלפל קפסאי. [28]

אמפולות לצמיחת שיער

לחזק את השורשים של אמפולות השיער Ducrey - תחליב מרוכז Ducray Anastim (מעבדות Ducray, צרפת), המכיל ביוטין, חומצה ניקוטינית, ויטמין E; GP4G (diguanosine-tetraphosphate) מורכב המסדיר את הפעילות של האנזימים, כמו גם תמצית פלנקטון (ארטמיה אקסטרה) ואת שורש המחט הדוקרנית (Ruscus aculeatus), אשר עשיר סטרואידים צמח.

1 חודש נשירת שיער אמפאולה ריכוז, איב Rocher מפחית ייצור חלב וממריץ microcirculation של הקרקפת בשל נוכחותם של תמציות של תורמוס לבן (צמח קטניות עם תוכן נמוך של isoflavones)  [29] ו herbivoreniya איורוודי (Swertia chirayita) משפחה גנטית.

ספינינג לחלץ משמש גם כחלק ProYou נגד נשירת שיער טיפול (Revlon מקצועי) אמפולות. בנוסף לכך, תרופה זו כוללת תמצית רוזמרין (הרחיב באופן רפלקסיבי את נימי העור)  [30] ותמצית של קונוסים (זרעים) של הופ, מקור של phytoestrogen. [31]

תמצית זרעי גינון בשילוב עם חומצה פנטוטנית - המרכיבים הפעילים של תחליב קפוס מקצועי, המכילים אמפולות קאפוס (המיוצרים בפדרציה הרוסית).

סאלרם, סאלרם, ספרד - סאלרם ביוקרה קרם איבוד שיער אינטנסיבי ספציפי - מקדם את צמיחת השיער באמצעות חשיפה מקומית לתרכובות טרפן,  [32] חומצות שומן ופיטוסטרואידים של רוזמרין, טימין, ברגמוט ואפריקן שזיפים (Pygeum africanum).

אמפולה ג'וק (AOCA Skin Care) בארה"ב - מחזקת את הזקיקים של זקיקי השיער ומבטלת את הניוון הקשור לגילם. בין החומרים הפעילים, היצרן מתייחס למרכיב ויטמין, קינמון,  [33] תמצית זנגביל וחומצות אמינו המכילות גופרית, כולל ציסטאין [34] ( המהווה  שליש מחלבון השיער) ומתתיונין. [35] הוכח כי ציסטאין מסייע לעורר את צמיחת השיער, מתיונין מגביר את עוצמת אספקת הדם לקרקפת וזקיקי השיער.

לעורר microcirculation ב הקרקפת ואת aminoslot tyrosine,  [36] אשר כלול הפתרון שלה פיטו אמפולות (Phyto) או Phytocyan אמפולות מנשירת שיער (PhytoCyane Revitalizing, צרפת). גם ברשימה של המרכיבים הפעילים של כלי זה הם תמציות של ginkgo biloba ו viburnum לנבוח, תרכובות polyyphenolic של ענבים אדומים (procyanidins), חומצה pantothenic ו pyridoxine. [37]

תמצית גינקו בילובה, מתיונין וביוטין מכילים אמפולות פריוריין באייר (גרמניה).

Ampoules מ נשירת שיער מ Faberlic (Faberlic JSC, רוסיה) מכילים ריכוז המורכבת קומפלקס של Procapil (biotinyl-GHK + הדרקון פלגנואידים apigenin + חומצה oleanolic מן השורשים של Hogweed סינית Heracleum hemsleanum דיאלס). גם בפתרון חומצה pantothenic, סויה לציטין  [38] ושמן חיוני של סימונדציה הסינית (חוחובה).

הפיטוקומפלקס באמפולות המיוצר על ידי הפדרציה הרוסית "עזרי עזרה ראשונה" - אמפולות סבתא אגפי - מיוצג על ידי שמן מזרעי דומדמניות שחורות, נבט חיטה ורוד; תמציות שמן של סרפד וזרע גדילן (Silybum marianum); שמן אתרי רוזמרין וויטמינים A, E ו- F.

תנאי אחסון וחיי מדף

התנאים האופטימליים לאחסון של אמפולות מפני נפילה ולצמיחת שיער הוא מקום מרוחק ממקורות חום ואור, טמפרטורה - מ +15 ל + 25 ° C.

על האריזה של כל מוצר היצרנים מציינים את חיי המדף הסופי של אמפולות. האמפולה הפתוחה אינה מאוחסנת: תכניה משמשים כמנה בודדת.


תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "אמפולות מנשירת שיער וצמיחת שיער" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.