^

הרמת עפעפיים עליונים ותחתונים: טכניקת הפעולה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 12.03.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הגיל לא חוסך אף אחד: העור בפנים, ובמיוחד ליד העיניים, נעשה דק יותר בהדרגה, מאבד גמישות, מתכסה תחילה בקמטים בודדים, ולאחר מכן בקמטים מרובים. כמובן שישנן דרכים כירורגיות ולא ניתוחיות "להצעיר" את העפעפיים העליונים והתחתונים. אנחנו מדברים על הליך כזה כמו הרמת עפעפיים. לאחר מכן, נדבר על מה זה ומה שאתה צריך לדעת על זה.

איך קוראים להרמת עפעפיים?

עם הופעת קמטים, לרוב אין צורך בהרמת עפעפיים כירורגית. זה מספיק כדי להשתמש בטכניקות חומרה, כמו גם כל מיני פילינג, מסכות, נהלי עיסוי. כמה מומחים מייעצים לעשות קונטורינג בעזרת חומרי מילוי - מוצרים המבוססים על חומצה היאלורונית. ההזרקות חוזרות על עצמן מדי שנה, מה שמבטיח לחות ומילוי של העור ליד העיניים.

השימוש בבוטולינום טוקסין A מסייע במניעת היווצרות קמטים בעור ליד העיניים ובמצח. השפעת ההזרקות קיימת במשך כשישה חודשים. פלסמוליפטינג הוא לא פחות פופולרי: הדם של אדם עצמו נלקח ופלזמה עשירה בטסיות מוזרקת תת עורית. הליך זה מאיץ את הייצור של סיבי קולגן ואלסטין. הליכי הרמה אחרים שאינם ניתוחיים יכולים להיות הרמת גלי רדיו, אידוי לא ניתוחי (הרמת לייזר).

באשר לשיטות ניתוחיות, הרמת העפעפיים במקרה זה נקראת blepharoplasty. זוהי דרך רדיקלית יותר, אך יעילה ב-100% לשמר ולהאריך את צעירותו של העור סביב העיניים.[1]

האם ניתוח בלפרופלסטיקה של העפעפיים העליונים מסוכן?

כשמדברים על הרמת עפעפיים מתכוונים בדרך כלל לניתוח משחזר, במהלכו מסיר הרופא "עודפי" עור ורקמות שומן. זוהי השיטה הרדיקלית ביותר, וההשפעה של blepharoplasty תימשך זמן רב - עד 10 שנים. עם זאת, ההתערבות שונה, ללא הסרת רקמות עודפות, אלא רק עם הפיזור מחדש שלה.

ככלל, הרמת עפעפיים כרוכה בהשגת תוצאה אסתטית חיובית עם מינימום נזק לרקמות. התערבות שבוצעה כהלכה עוזרת להחזיר את הנעורים לאזור הסמוך לעיניים, ואף לשפר את הצורה והחתך של העין.

Blepharoplasty נחשב לאחד הניתוחים הפלסטיים המבוקשים ביותר על פני כדור הארץ. זה פופולרי במיוחד בקרב חולים מעל גיל שלושים.

הרמת עפעפיים יכולה להיקרא הליך פשוט יחסית, עם סבירות מינימלית לפציעה. הניתוח כמעט חסר סיכונים: על פי הסטטיסטיקה, הסיכון לסיבוכים מוערך על ידי מומחים ב-3% בלבד.

עם זאת, למרות הסטטיסטיקה החיובית, מומלץ למנתחים לפנות להרמת עפעפיים כירורגית רק אם יש אינדיקציה לניתוח. אם אין אינדיקציות כאלה, עדיף לדחות את ההתערבות ולנסות לפתור את הבעיה בדרכים לא ניתוחיות.[2]

אינדיקציות להליך

פעולות אנטי-אייג'ינג מתקנות ברוב המוחלט של המקרים מתבצעות על סמך רצונו של המטופל עצמו – למשל אם אדם לא אוהב משהו במראה שלו. עם זאת, ישנן אינדיקציות רפואיות להרמת עפעפיים:

 • עפעף עליון נפול חזק, או עפעף תחתון נמוך;
 • עודף עור גדול מספיק באזור periorbital, הגורם לאי נוחות לאדם;
 • בקע שומני;
 • שינויים מעוותים בעפעפיים, פינות עיניים מונמכות;
 • עיניים בעלות צורה שונה, אסימטריה בעור;
 • שינויים בולטים הקשורים לגיל בעור סביב העיניים;
 • קמטים מוקדמים אך עמוקים.

ניתן להצביע על ניתוחים חוזרים ונשנים של העפעפיים התחתונים במקרים כאלה:

 • במקרה של הפרה לאחר הניתוח של צורת העיניים - למשל, עקב טעות של מנתח;
 • אם יש בעיות עם דפורמציה של העור ליד העיניים במהלך תקופת השיקום;
 • כדי לשמור על אפקט ההידוק באזור שהופעל בעבר.

מאמינים כי ההשפעה שהתקבלה בהרמת עפעפיים כירורגית נמשכת לאורך זמן. אבל גם במקרה זה, הרופאים אינם שוללים ניתוח בלפרופלסטיקה שני בעוד כשבע או עשר שנים. על מנת לדחות ככל האפשר את הצורך בהליך שני, מומחים ממליצים לאכול נכון, לישון מספיק ולהיפטר מהרגלים רעים. חלק מהמטופלים עשויים להפיק תועלת מטיפולים קוסמטיים מסוימים לתמיכה בגוון הרקמה.

האינדיקציה הנפוצה ביותר להרמה כירורגית היא תיקון של עפעף תלוי. העפעף העליון יכול לצנוח עקב מאפיינים אנטומיים טבעיים או שינויים הקשורים לגיל. פעולה זו מתבצעת באזור צמיחת הריסים.

ניתן להצביע על תיקון של פטוזיס בעפעפיים - צניחת כבידה באחד הצדדים או בשני הצדדים - הן למטופלים מבוגרים והן לחולים צעירים. לדוגמה, פטוזיס היא תוצאה של שינויים הקשורים לגיל, היפר-אלסטיות של רקמות מולדות או נרכשות, נזק לענף הקדמי של עצב הפנים. תיקון כירורגי של פטוזיס הוא שיטה יעילה מאוד ופשוטה יחסית לביצוע, שלאחריה לא נצפו צלקות נוספות, והניתוח עצמו אינו מצריך מכשור מיוחד. ניתן לבצע תיקון לאחר בלפרופלסטיקה עליונה.

Blepharoplasty של עפעפיים כבדים מאפשר לך לחסל את התלוי העליון של העור, לחזק ולהחזיר את האלסטיות של האזור ליד העיניים. לעתים קרובות, "כבדות" זו היא אסימטרית, בולטת יותר בצד הפנים עם ירידה בטונוס השרירים. הסיבות לירידה זו עשויות להיות הפרעות רב תפקודיות האופייניות לשינויים אטרופיים הקשורים לגיל, או מחלות של כלי המוח.[3]

הכנה

על מנת להעריך את הצורך האמיתי בהרמת עפעפיים, תחילה עליך להתייעץ עם המנתח: הרופא יזהה אזורים שעלולים להיות בעייתיים, במידת הצורך, יקבע אבחון טרום ניתוחי (לדוגמה, בדיקות דם ושתן כלליות, מחקר על קרישת הדם מערכת, התייעצות עם רופא עיניים).

כ-7-10 ימים לפני הניתוח, ימליץ למטופל לא לכלול תרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידיות, תרופות בעלות פעילות הורמונלית או נוגדת קרישה. יש להפסיק משקאות אלכוהוליים 3-4 ימים לפני ההליך.

הרוויה של שלב ההכנה תלויה במידה רבה בשיטת ההרדמה במהלך הניתוח. לדוגמה, אם יש להשתמש בהרדמה מקומית, אין צורך בשינוי תזונתי מיוחד. כהכנה להרדמה כללית, יש להשלים כל צריכת מזון ומים 8 שעות לפני ההתערבות.[4]

אילו בדיקות נדרשות לניתוח עפעפיים?

לפני הרמת העפעפיים הניתוחית, המטופל יתבקש לעבור אבחון ראשוני הכולל ביצוע בדיקות מעבדה. לרוב, אדם צריך לבצע סוגים כאלה של מחקר:

 • ניתוח דם כללי;
 • ביוכימיה של הדם (ALT, AST, גלוקוז, בילירובין, אשלגן, רמות קריאטינין);
 • דם לאיכות קרישה, קרישה;
 • דם לעגבת, HbsAg + HCV;
 • בדיקה קלינית כללית של שתן;
 • אלקטרוקרדיוגרמה;
 • התייעצות עם רופא מרדים מומחה (ניתן רק לאחר קבלת תוצאות כל הבדיקות והאלקטרוקרדיוגרפיה).

בנוסף, הרופא יכול להפנות את המטופל לפלואורוגרפיה, רינונומטריה וכו'.

טֶכנִיקָה הרמת עפעפיים

 • תיקון העפעפיים העליונים נחשב לנפוץ ביותר: ההליך מתבצע ללא הכנסת המטופל לבית חולים, שכן תוך מספר שעות הוא יכול ללכת לשיקום ביתי. ככלל, הרמת העפעף העליון מתבצעת בהרדמה מקומית, והרדמה כללית מתבצעת רק על בסיס רצון הלקוח (במידה ואין התוויות נגד). הפעולה מתבצעת על ידי ביצוע חתך באזור הקמט הטבעי של העפעף העליון. הרופא מסיר רקמת שומן עודפת דרך החתך, חותך את העור ואז מורח תפרים מיקרו-כירורגיים. משך ההליך הכולל הוא כ-40-45 דקות. התפרים מוסרים לאחר 4-5 ימים, וסיום תקופת השיקום מתאים לכ-45-50 ימים לאחר הניתוח.
 • הרמת עפעפיים עליונים נעשית לעיתים קרובות לאנשים שיש להם נפיחות מתמשכת ועיגולים מתחת לעיניים: בשיטה זו ניתן להיפטר מהבעיות הללו. ההרמה התחתונה מתבצעת דרך חתך תת-צילי באזור העפעף התחתון. אפשר להשתמש גם בהרדמה מקומית וגם בהרדמה כללית (במקרים מסוימים - לבקשת המטופל). ההתערבות נמשכת כ-45-55 דקות, ניתן לבצע אותה על פי הטכנולוגיה הקלאסית או חוסכת השומן. הרמה קלאסית כוללת הסרה של רקמת שומן "עודף" וכריתת עור "עודף". החתך נסגר עם תפר קוסמטי. מתיחת פנים חוסכת שומן אינה כרוכה בסילוק הצטברויות שומן, אלא רק בפיזור מחדש שלהן, על מנת להימנע מהשפעת עיניים "שקועות". כל סוגי הרמת העפעפיים הללו אינם מחייבים את המטופל בבית חולים, מאחר שמותר לו ללכת הביתה אחרי כמה שעות (תלוי בסוג ההרדמה). ניתן להעריך את ההשפעה המלאה של ההליך לאחר כ-4-8 שבועות.
 • הרמת עפעפיים מעגלית כוללת תיקון בו זמנית של העפעפיים העליונים והתחתונים. הרדמה משמשת מקומית או כללית, לפי שיקול דעתו של הרופא. משך ההתערבות תמיד שונה (1-3 שעות), בהתאם להיקף הפעולה ולמאפיינים האישיים של המטופל. המנתח מבצע חתך בקפל הטבעי של העפעף העליון, וכן מעט מתחת לקו הגדילה של הריסת ליד העפעף התחתון. הצטברות שומן ועור "עודף" מוסרים, והחתכים נתפרים במיקרו-תפרים.
 • הרמת עפעפיים טרנס-לחמית היא התערבות שבה מבוצעים חתכים קטנים בלחמית העפעפיים התחתונים (כלומר, בחלק הפנימי של העפעף). דרך החתכים מסיר הרופא את רקמת השומן ה"עודפת". אין צורך בתפרים. משך ההליך כ-35 דקות, והמטופל כבר נמצא בבית מספר שעות. משך ההחלמה הוא שבועיים בממוצע. 

סוגי blepharoplasty

הרמת עפעפיים מחולקת על ידי מנתחים למספר סוגים. בואו ננתח כל אחד מהם בפירוט קטן יותר.

 • הרמת עפעפיים כירורגית שונה מהותית מהרמת לא ניתוחית: רוב השיטות הלא ניתוחיות הן פרוצדורות קוסמטיות בלבד ואינן כרוכות בשינויים בשלמות (כריתה) של רקמות. היוצא מן הכלל היחיד הוא הרמת עפעפיים עם חוטים - זוהי שיטת תיקון חלופית, המשמשת במקרים בהם שיטות אנטי-אייג'ינג עדינות כבר אינן יעילות, וניתוח בלפרופלסטיקה אינו מסומן מסיבה כלשהי, או אפילו התווית נגד. עם הרמת חוט של העפעפיים, מוזרקים חוטים קוסמטיים מיוחדים לתוך שכבות העור, מהדקים רקמות נפולות. אגב, המונח "בלפרופלסטיקה" מתייחס לרוב לשיטת הניתוח של הרמת העפעפיים.
 • הרמה של העפעף העליון מסומנת אם יש עודף - מה שנקרא blepharochalasis. פתולוגיה זו מתפתחת עם הגיל, אך לפעמים מתרחשת אפילו אצל צעירים. מומחים מסבירים את הופעת הבעיה על ידי הפרעות אנדוקריניות וקרדיווסקולריות, כשל בתהליכים נוירוטרופיים, מאפיינים גנטיים והשלכות של תגובות דלקתיות באזור העיניים. עם סגירה קלה, בדרך כלל לא מבוצעת הרמה כירורגית, אבל עם פגם בולט, ההליך באמת מצוין: הרופא מבצע חתך באזור הקמט הטבעי של העפעף העליון, מסיר רקמות עודפות.
 • הרמת עפעפיים תחתונים מיועדת בעיקר למטופלות המשתייכות לקבוצת גיל הביניים. ההליך מתבצע אם ישנם מצבורי שומן עודפים בהעמקת שוקת הדמעות, או בקע שומני, שרבים לוקחים עבור "שקיות" רגילות מתחת לעיניים. עם השנים, שרירי העפעף התחתון נחלשים, כתוצאה מכך הוא נופל והעור נמתח. במהלך ההרמה הרופא מבצע חתך לאורך קו המתאר של העפעף התחתון, מסיר את הרקמה ה"נוספת" והתפר נשאר נסתר.[5]
 • ניתוח בלפרופלסטיקה מעגלי הוא הליך מתקן מקיף המבוצע הן בעפעפיים העליונים והן בעפעפיים התחתונים. הודות לניתוח, ניתן להיפטר בו-זמנית הן מהעליון העליון והן מבקעים שומניים, או "שקיות" מתחת לעיניים. התפרים לאחר ההתערבות נותרים בלתי נראים, שכן החתכים נמצאים ישירות מתחת לקו הגידול הריסי התחתון ובקפל הטבעי של העפעף העליון. לעתים קרובות ניתן לשלב את ההליך עם חידוש משטחים בלייזר: זה משפר את יעילות הטיפול.
 • הרמת עפעפיים אנדוסקופית היא אחת משיטות ההתחדשות המודרניות והמקיפות ביותר המאפשרת לך להסיר עודפי עור באזור העפעפיים העליונים, להחליק קמטים באזור הקדמי, בזוויות החיצוניות של העיניים ובגשר. של האף, וכן פגמים אסתטיים נכונים של הגבות (למשל, אלה שהם גנטיקה אנושית). הרמה אנדוסקופית מתבצעת באופן הבא: חתכים מינימליים נעשים באזור קו השיער בראש, מוחדר אנדוסקופ, מושך את הרקמות הרכות של המצח והגבות, מפחית את כוחם של שרירי בין הגבות. בנוסף, נעשה שימוש במכשיר סופג - לקיבוע ויעילות טבעית של הרמת העפעפיים. ההליך הוא זעיר פולשני, עם מינימום תקופת שיקום ותוצאה יציבה למדי.
 • ניתוח עפעפיים טרנס-לחמית הוא אחת הדרכים העדינות ביותר להיפטר מבקעים שומניים של העפעף התחתון: החתך נעשה בלחמית, דרכו מסירים רקמת שומן periorbital עודפת. ההליך מתבצע באמצעות הרדמה מקומית, צלקות נוספות אינן נכללות. הפופולרית והמועדפת ביותר היא הרמת עפעפיים טרנס-קונגונקטיבית בלייזר: תקופת השיקום כאן קצרה יותר, והסיכון לסיבוכים פוחת לאפס.[6]
 • בלפרופלסטיקה משמרת שומן של העפעפיים התחתונים אינה כרוכה בכריתה, אלא בחלוקה מחדש של רקמת השומן. אם רקמה זו אינה מספיקה, אזי המנתח מבצע במקביל גם הרמת ליפוליפטום של עפעפיים. הודות להליך, ניתן לתקן ולהצעיר באופן טבעי יותר את האזור הפריאורביטלי. הרמת העפעפיים משמרת השומן מאופיינת בתוצאה יציבה: ההשפעה יכולה להימשך חמש עד שבע שנים.[7], [8]
 • הזרקת blepharoplasty של העפעפיים התחתונים מתייחסת לשיטות לא ניתוחיות (לא ניתוחיות) של הרמה. שיטה זו מאפשרת להיפטר מבקעים של העפעף התחתון, קמטים עדינים ועיגולים שחורים מתחת לעיניים. כדי להשיג את האפקט הרצוי, עשויות להידרש ארבע עד עשר זריקות של תרופה מיוחדת: הן חוזרות על עצמן במרווח של שבוע אחד. באופן ישיר הליך אחד נמשך לא יותר מ-30 דקות. הבצקת שנוצרת נעלמת תוך 24-48 שעות. ההשפעה הצפויה של הזרקת blepharoplasty יכולה להימשך עד 1-2 שנים.
 • הרמת עפעפיים בלייזר היא הליך כירורגי, אשר עם זאת, יש לו יתרונות רבים על פני כריתה אמיתית, שכן הוא מתבצע באמצעות לייזר. קרן הלייזר ממלאת תפקיד של אזמל, מה שהופך את הפעולה לפחות טראומטית. בדרך כלל משתמשים בלייזר ארביום או פחמן דו חמצני: שטף האור מסוגל לחדור לעומק של 1 מיקרון לתוך הרקמה מבלי לגרום לכוויה. לאחר הרמת לייזר, הנפיחות פחות בולטת, וההחלמה מהירה וללא כאבים. האינדיקציות העיקריות להליך הן צניחה או צניחת עפעפיים, עודפי עור בעפעפיים, בקע שומני, הורדת זוויות העיניים או הפרה של צורתן, קמטים ושינויים בולטים אחרים הקשורים לגיל.[9]

התוויות נגד

אפילו לשיטות הבטוחות ביותר להרמת עפעפיים יש התוויות נגד, וחובה לקחת אותן בחשבון. חלקם זמניים, ואפשרות ההליך נקבעת על ידי המנתח במהלך ייעוץ פרטני. התוויות נגד עשויות להיות:

 • מחלות עור, אקנה, נגעים בעור באזור ההתערבות המיועדת;
 • פתולוגיות אנדוקריניות;
 • תהליכים דלקתיים באזור ההתערבות המוצעת;
 • תקופה חריפה של מחלות כרוניות;
 • גידולים שפירים או ממאירים;
 • מחלות דם, הפרעות בקרישת הדם;
 • מחלות עיניים, לחץ תוך עיני גבוה;
 • זיהום ויראלי;
 • רגישות יתר לתרופות והליכים המעורבים בתהליך ההתערבות הכירורגית.

ההשלכות לאחר ההליך

כל פעולה כירורגית יכולה להיות מלווה לא רק בתחושות לא נעימות, אלא גם בכמה השלכות כואבות. לפני שתמשיך בהרמת העפעפיים, המנתח בהחלט יודיע למטופל על התרחשותן הסבירות של תופעות לא רצויות כאלה לאחר הניתוח:

 • יובש יתר של הקרום הרירי של העין, או להיפך, קריעה קבועה, שעלולה להיגרם משינוי בתפקוד של בלוטות החלב. שחזור תפקוד ההפרשה מתרחש תוך 2-3 שבועות: תהליך זה מואץ על ידי שימוש בחומרי עיניים מיוחדים שנקבעו על ידי הרופא.
 • כאב לאחר ההתערבות יכול להיות בעל עוצמה שונה - מכאב קל ועד אי נוחות חמורה, המצריך שימוש במשככי כאבים (על פי הוראות רופא).
 • בצקת בעפעפיים לאחר ניתוח בלפרופלסטיקה מתרחשת כמעט תמיד, אך הם אינם נמשכים זמן רב ונעלמים מעצמם תוך יומיים עד עשרה ימים (תלוי בסוג ההתערבות ובמאפייני האורגניזם). בצקת כזו קשורה בדרך כלל להפרה של שלמות רשת הוורידים והלימפה, ומופיעה גם כתוצאה מנזק ישיר לרקמות וחדירות מוגברת. החדירות עולה עקב שחרור של מתווכים מקומיים של התהליך הדלקתי.
 • חבורות לאחר blepharoplasty של העפעפיים התחתונים, בניגוד לדעתם של רבים, אינן מתרחשות לעתים קרובות. המראה שלהם עשוי לנבוע מנזק במהלך פעולתם של כלים קטנים. ככלל, המטומות נפתרות מעצמן תוך 1-1.5 שבועות.
 • אסימטריה של העפעפיים לאחר blepharoplasty עשויה לנבוע מהמאפיינים האנטומיים של המטופל, אבל לפעמים זה הופך להיות אינדיקטור של אוריינות מספקת וכישורים של הרופא המבצע. האפשרות לתיקון נוסף של אסימטריה נקבעת על בסיס אישי.
 • לימפוסטזיס לאחר ניתוח מתפתח בעיקר על רקע הרמה חד-שלבית של העפעף התחתון העליון: במקרה זה, קווי החתך כמעט מתחברים, נשאר רק "גשר" קטן, שאינו יכול לספק זרימת דם מלאה ויציאת לימפה. אם מתגלה לימפוסטזיס לאחר ניתוח blepharoplasty של העפעפיים התחתונים, הטיפול נקבע בנפרד, שכן מהלך של סיבוך כזה קשה לחזות. לעתים קרובות הבעיה נמשכת עד שישה חודשים או אפילו שנה לאחר ההתערבות. ביטויים של לימפוסטזיס לאחר ניתוח יכולים להיות כימוזיס הלחמית ונפיחות של העפעף התחתון.
 • חוסר תחושה של העפעפיים לאחר ניתוח בלפרופלסטיקה יכול להתבטא בירידה או אובדן רגישות של העור באזור החתך. תחושות כאלה הן לא נעימות, הן יכולות להופיע מיד לאחר הרמת עפעפיים, או מספר ימים לאחר ההליך. ברוב המקרים, חוסר תחושה הוא זמני, מכיוון שהוא קשור לנזק עצבי או לחוסר טרפיזם של רקמות. במצב זה, יש צורך לפנות לרופא המבצע: הוא ירשום את התרופות המשקמות או הפיזיותרפיה המתאימה. עם חוסר תחושה בלתי הפיך מוחלט, שהוא די נדיר, יש צורך לבצע ניתוח שוב - אך לא לפני 6-8 חודשים לאחר הרמת העפעף האחרונה.
 • לא ניתן להעלים קמטים קטנים לאחר ניתוח בלפרופלסטיקה של העפעפיים התחתונים: נושא זה נדון עם המנתח עוד לפני ההרמה. כדי לתקן את הבעיה לאחר ניתוח בלפרופלסטיקה, ניתן להיעזר בלייזר מחדש, פילינג, הזרקות בוטוקס / ויסבל או דיספורט.
 • אזורים מעובים או בליטות לאחר blepharoplasty של העפעפיים התחתונים יכולים להיווצר רקמת צלקת, בצקת, הצטברויות של רקמת שומן, כמו גם ציסטות וגרנולומות. לרוב, אנחנו מדברים על הפרה של תהליכי הצטלקות, אבל כאשר בעיה כזו מופיעה, עדיף להיבדק על ידי רופא. תיקון אפשרי בכל אחד מהמקרים הללו, אך האפשרות המתאימה ביותר להיפטר מחותמות צריכה להיקבע על ידי הרופא בנפרד.

סיבוכים לאחר ההליך

אם נעשו אי דיוקים וטעויות במהלך ההתערבות הכירורגית להרמת עפעפיים, או שתקופת השיקום המשיכה עם הפרות, אז התוצאה הרצויה לאחר הניתוח עלולה להיות מאפילה על ידי סיבוכים לא נעימים, כגון:

 • שינויים ברקמות ציקטריות, עם היווצרות נוספת של היפוך העפעף;
 • שינוי בצורת פיסורה פלפברלית, דפורמציה, "עיניים עגולות";
 • שינויים סיקטריאליים גסים עם קיצור העפעפיים התחתונים לאחר מכן;
 • הופעת אסימטריה;
 • צניחה בולטת של הפינות החיצוניות של העיניים;
 • מתח משמעותי של העור;
 • הפרשת דמעות מוגברת עקב סגירה לא נכונה של העפעפיים;
 • היווצרות של בקע שיורי של רקמה periorbital.

צלקות מהרמת העפעפיים אינן נחשבות לסיבוך: הן נוצרות במקום החתכים, מחליקות בהדרגה והופכות לקו הלבן הדק והבלתי בולט ביותר. בדרך כלל, תהליך זה אורך כעשרה או שנים עשר שבועות. אם ההחלקה איטית יותר, כדאי לבקר אצל המנתח שביצע את הרמת העפעפיים. הוא יוכל להעריך את הדינמיקה של הריפוי, להמליץ על פיזיותרפיה מסוימת שיכולה למנוע גדילה מוגזמת של רקמת חיבור.

היווצרות של צלקת קולואידית מחוספסת מתרחשת בדרך כלל כאשר המלצות הרופא לא ממלאות אחר:

 • אם המטופל משפשף ומותח את העור באזור העפעפיים;
 • אם היו הפרות של תקופת השיקום (העור נחשף לקרינה אולטרה סגולה, המטופל הלך לבית המרחץ או ביצע תרגילים גופניים כבדים, לא פעל לפי התזונה שנקבעה על ידי המומחה).

צרות כאלה כמו היפוך העפעף, אקטרופיון לאחר ניתוח בלפרופלסטיקה הן גם תוצאה של שינויים ציטריים חזקים: נוצרים גדילי רקמת חיבור בעלי גמישות הרבה פחות מאשר רקמות סמוכות, מה שמוביל למתח בעור. צלקות יכולות לעורר את הופעת העפעף והיפוך כאחד. סיבוכים מסוג זה מתגלים לעיתים רחוקות יחסית ומתבטלים על ידי קיבוע זמני של העפעף בנייר דבק, או על ידי תיקון כירורגי (אם הרמת העפעף בוצעה במשך זמן רב).

טיפול לאחר ההליך

תוך כמה זמן המטופל יכול לחזור לפעילות יומיומית רגילה - למשל ללכת לעבודה, לעסוק בפעילות נמרצת - מידע זה צריך להשמיע על ידי הרופא בנפרד. המלצות לאחר ניתוח בלפרופלסטיקה של העפעפיים העליונים ניתנות לכל מטופל בנפרד, בהתאם להיקף הניתוח, מידת הרמת העפעפיים ומאפייני הגוף. מה בדיוק צריך להבהיר עם רופא:

 • אילו תסמינים לאחר הניתוח הם נורמליים ואיזה צריך להתריע;
 • מה שמעיד על התפתחות פוטנציאלית של סיבוכים;
 • אילו פעולות ניתן לנקוט כדי להקל על הרווחה ולהאיץ את תיקון הרקמות.
 • ככלל, הרופא ממליץ:
 • להכין מראש קוביות קרח, חבילות קרח במקפיא;
 • יש בבית דיסקיות גזה מעוגלות, או רפידות;
 • לקנות טיפות עיניים ומשככי כאבים המומלצים על ידי הרופא.

חשוב לנוח כמה שיותר ולא להכביד פיזית על הגוף, לא להתכופף, לא לרוץ ולא לקפוץ. בתנאי מנוחה, רקמות לאחר הרמה יתאוששו מהר יותר.

אי אפשר להתעלם ממרשמים והמלצות של הרופא. יש צורך לעקוב בקפידה אחר כל ההנחיות לגבי חבישות, ניקוז, טיפול אנטיביוטי או נטילת תרופות מומלצות אחרות. אם ההתאוששות מתעכבת, עליך להתייעץ שוב עם הרופא: אולי אנחנו מדברים רק על המאפיינים האישיים של הגוף.

לרוב, הרופאים נותנים למטופלים את העצות הבאות לגבי ביצוע שיקום ראשוני לאחר הרמת עפעפיים:

 • למרוח קומפרסים קרים על אזור העיניים (ביום שלאחר ניתוח הבלפרופלסטיקה ולמחרת);
 • לטפל בתפרים עם תרופות שנקבעו על ידי רופא, לטפטף טיפות עיניים שנקבעו (כדי למנוע יובש של הלחמית);
 • לישון רק עם קצה הראש של המיטה מורם (הראש צריך להיות מעל עצם החזה);
 • בפעם הראשונה (תוך שלושה או ארבעה שבועות), הימנעו מפעילות ספורטיבית, תנועות פתאומיות של הצוואר והראש, הטיה, נשיאת חפצים כבדים, ביקור באמבטיה ובסאונה, כמו גם כל פעילות אחרת שיכולה להשפיע על העלייה בלחץ הדם.;
 • לעתים קרובות ולאורך זמן לנוח, הימנעות מקריאה, הרכבת עדשות מגע, צפייה בטלוויזיה או צג מחשב;
 • להגן על העיניים מקרינת שמש ורוח;

אם אתם חווים כאבים מאחורי עצם החזה, הפרעות קצב, ראייה מטושטשת, דימום וכן כאב מוגבר באזור המנותח, יש לפנות לרופא לייעוץ.

 • אילו הליכים קוסמטיים לאחר ניתוח בלפרופלסטיקה של העפעפיים מותרים ואילו אסורים?

ניתן לשטוף פנים החל מהיום השלישי לאחר הרמת עפעפיים, בתנאי שלא יהיו סיבוכים: בעת שטיפת העיניים יש לכסות אותן כדי שלא ייכנסו אליהן מים.

ליטוף קל והקשה על הפנים כדי להאיץ את רזולוציית הבצקת יתקבל בברכה, אך עיסוי עפעפיים לאחר ניתוח בלפרופלסטיקה מותר לא לפני 7-10 ימים (עדיף אם ההליך מבוצע על ידי מומחה). לא מומלץ לגעת בעיניים ובאזור התפרים שלא לצורך, שכן הדבר עלול לעורר התפתחות של זיהום, או למתוח את העור העדין.

אין להשתמש בתכשירים כלשהם לטיפול באזור שלאחר הניתוח, אלא אם כן הם מומלצים על ידי רופא.

מסכות פנים מותר למרוח לאחר 10 ימים, עם זאת, יש להימנע מאזורי התפרים והעיניים.

כדי למנוע נפיחות מוגברת, כמו גם גירוי ואדמומיות בעור, מותר להשתמש במוצרים קוסמטיים לא לפני 14 ימים לאחר הרמת העפעפיים. אין להתחיל את השימוש בקרצוף ובתחליבי אלכוהול מוקדם יותר מ-20-22 ימים לאחר ההליך.

בהיעדר סיבוכים, כחודשיים לאחר הרמת העפעפיים, מותר לבצע הליכי הרמה, בוטוקס או דיספורט.

 • למה מיועדים תרגילים מיוחדים לאחר ניתוח בלפרופלסטיקה של העפעפיים?

תרגילים לאחר הרמת עפעפיים עוזרים לעור להתאושש מהר יותר, להיפטר מהמטומות, להסיר עודפי נוזלים, למנוע התפתחות סיבוכים ולשפר את זרימת הדם. מהם התרגילים האלה:

 • חימום: הסתכל קדימה, ואז שמאלה, ימינה, למעלה ולמטה. חזור על החימום לאט, 5-6 פעמים.
 • הרם את הפנים למעלה, מסתכל למעלה אל התקרה. הם ממצמצים באינטנסיביות במשך חצי דקה, ולאחר מכן הם מורידים את הראש.
 • הם עוצמים את עיניהם, סופרים עד שלוש ופותחים אותן בחדות, מביטים למרחוק (למשל, דרך החלון). ואז הם עוצמים שוב את עיניהם. חזור חמש פעמים.
 • הם מכסים את עיניהם, מורחים אצבעות נקיות על העפעפיים (ללא לחץ מוגזם). פתחו לאט את העיניים מבלי להסיר את האצבעות. חזור 5-6 פעמים.
 • דחה את הצוואר לאחור, מבלי להסיר את המבט מקצה האף. לאחר 5 שניות, הצוואר מוחזר למקומו הקודם, במבט ישר קדימה.
 • הם מכסים את עיניהם, מחזיקים את האצבעות המורה ברקות ומושכים את העור לצדדים (מה שמכונה "החתך הסיני" של העיניים). חזור 5-6 פעמים.
 • מהו חידוש עפעפיים לאחר ניתוח בלפרופלסטיקה ולמה יש צורך בכך?

שחיקה לאחר הרמת עפעפיים משפרת את מצב העור בפנים, מחליקה רקמת צלקת. ההליך נקבע כ-30-60 ימים לאחר הניתוח, כאשר התפרים כבר התהדקו והרקמות התאוששו. חידוש פני השטח עצמו הוא השפעת קרינת הלייזר על העור שטופל בעבר בחומר הרדמה למשך מספר דקות. חימום בלייזר של שכבות העור העמוקות מפעיל שגשוג של תאי קולגן ואלסטין, עקב כך מעוררת התחדשות. הצלקות הופכות חלקות וכמעט בלתי נראות.

 • איך למרוח עפעפיים לאחר ניתוח בלפרופלסטיקה?

כדי להאיץ את ההתחדשות, הרופא עשוי לייעץ לטיפול ברקמות פגומות עם כל תכשיר - למשל, משחות. אתה לא צריך לעשות זאת בעצמך: יש צורך בהתייעצות עם רופא. הסוכנים החיצוניים הבאים מיושמים לרוב על אזור התפרים:

 • Contractubex היא תרופת ג'ל המעכבת את צמיחת רקמת החיבור באזור החתך. מה זה נותן? בהשפעת התרופה, הצלקת הופכת כמעט בלתי נראית. Contractubex משמש רק לאחר הסרת תפרים.
 • משחת הידרוקורטיזון היא חומר הורמונלי הממריץ תהליכי ריפוי ומונע התפתחות של תגובות זיהומיות ודלקתיות. השימוש במשחה מאופיין במספר רב של אזהרות והתוויות נגד, ולכן יש לתאם את הטיפול עם הרופא.
 • לבומקול היא משחה אנטי דלקתית ומחדשת ידועה שניתן להשתמש בה כמעט מיד לאחר הליך הרמת העפעפיים.
 • Traumeel C הוא תכשיר הומיאופתי בצורת משחה המזרזת התחדשות רקמות ומקדמת ספיגת חבורות.

כל תרופה, כולל פעולה חיצונית, יכולה לשמש רק בהמלצת מומחה.

 • מתי ניתן לעשות קעקוע עפעפיים לאחר ניתוח בלפרופלסטיקה?

קעקוע גבות מותר חודשיים לאחר ניתוח הרמת עפעפיים (בתנאי שאין סיבוכים), וקעקוע עיניים מותר לאחר כשלושה חודשים.

ביקורות

הרמת עפעפיים - עם או בלי הסרת רקמות - הוא ניתוח פלסטי פופולרי למדי, הנוהג במרפאות ובמרכזים כירורגיים רפואיים רבים. עם זאת, אין לקבל החלטה על הצורך בניתוח בלפרופלסטיקה לבד: רופא, מומחה בתחום הכירורגיה הפלסטית, צריך להעריך את המצב. כמו כן, לא רצוי לפנות לקבלת שירות זה לכל מרפאה שנתקלה בה. ראשית עליך לוודא כי המוסד הרפואי "רציני" וכי הרופאים מוסמכים כראוי.

על מנת שהרמת העפעפיים תצליח, ללא התפתחות סיבוכים, יש צורך לוודא כי מומחי המרפאה מבצעים פעילות רפואית על רקע חוקי: כל מנתח פלסטי חייב להיות בעל רישיון לביצוע פעילות מסוג זה.. הניואנס הבא הוא ההסמכה של מומחה ומשוב חיובי עליו. אל תהססו לשאול מטופלים אחרים על הניסיון והמוניטין של רופא זה או אחר, כמו גם המרפאה כולה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.